rickiwolf rickiwolf komentáře u knih

Uprostřed nocí zpěv Uprostřed nocí zpěv Jiří Kratochvil

Neobyčejný příběh, který tu je tak fantaskně vykreslen, je podtržen neobvyklou formou bez teček na konci vět a bez uvozovek při přímé řeči.

01.07.2023 4 z 5

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

Po dlouhé době jsem četl knihu, u které jsem se opravdu pobavil. To všechno jsem mohl díky vynikajícímu překladu Antonína Přidala.

20.06.2023 4 z 5

Hriech náš každodenný Hriech náš každodenný Dominik Dán

No. To byla síla.

28.05.2023 3 z 5

Finsko, jak je neznáme Finsko, jak je neznáme Miroslav Dočkal

Kniha s mnoha odbočkami do historie. Zajímavé zvláště pro toho, kdo se onou dobou zabývá.

24.04.2023 4 z 5

Život na zámku Život na zámku Jan Míka

Viděl jsem seriál několikrát. Nyní jsem se konečně dostal i ke knize. Dá se říct, že toto dílo se povedlo a vystihuje danou dobu. Také jsem mohl vidět pár rozdílů od televizní verze.

13.04.2023 4 z 5

Nepříliš tiché Tichomoří Nepříliš tiché Tichomoří Lucjan Wolanowski

Zajímavá kniha. Jen nejsem zvyklý na tak krátké kapitoly.

01.04.2023 4 z 5

Cesty k protinožcům Cesty k protinožcům Vladimir Beekman

Tento cestopis mne zcela nadchl. Myslím si, že je zatím nejlepší, z těch, které jsem četl.

24.03.2023 4 z 5

Vladař na scéně Vladař na scéně Robert Merle

Spíš bych dal 70 %, ale tady to nejde. Jinak se tento autor dá číst. Asi mi předešlé díly také sedly lépe.

15.03.2023 3 z 5

Král básník Václav II. Král básník Václav II. Vlastimil Vondruška

Knihy z této čtyřdílné série se mi četly dobře. Jsem fanouškem hlavně jeho historických několikadílných fresek. Nevím čím to je, ale ostatní jeho knihy mi už tak výtečné nepřipadají.

28.02.2023 4 z 5

Ve službách Třetí říše: Hitlerovy zahraniční jednotky Ve službách Třetí říše: Hitlerovy zahraniční jednotky Miroslav Tejchman

Tyto jednotky kolaborantů to Němcům zpočátku v Evropě dost ulehčily.

20.02.2023

Král rytíř Přemysl Otakar II. Král rytíř Přemysl Otakar II. Vlastimil Vondruška

Další kniha z cyklu Přemyslovských epopejí, která mne přesvědčila, že autor ví o čem píše. A, že s dalšími díly se rozvíjí životy, s nimiž se máme možnost seznámit v hodinách dějepisu pouze ve zkratkovité podobě.

10.02.2023 4 z 5

Jednooký král Václav I. Jednooký král Václav I. Vlastimil Vondruška

Dá se říci, že po prvním dílu jsem věděl co mám očekávat. A ten druhý to do puntíku splnil.

31.01.2023 4 z 5

Velký král Přemysl Otakar I. Velký král Přemysl Otakar I. Vlastimil Vondruška

Autor dokáže skloubit čtivost díla a události, které se týkaly hlavní postavy, tak aby napsal takovou knihu.

22.01.2023 4 z 5

Bumerang Bumerang Bengt Danielsson

Jde o poutavě napsaný cestopis, kde autor s manželkou a dcerou procestovali Austrálii. Určitě to tehdy stálo za to. A ty vzdálenosti.

15.01.2023 4 z 5

Mirákl Mirákl Josef Škvorecký

Kniha se mi velmi líbila, hlavně pro její obsah, v němž nám autor zachytil příběhy Dannyho Smiřického na pozadí důležitých událostí od poloviny 20. století.

06.01.2023 4 z 5

Václav IV. Václav IV. Jiří Spěváček

Na knihy o Lucemburcích od tohoto autora jsem se těšil. A můžu říci, že se moje očekávání naplnila.

28.12.2022

Byla nebyla Atlantis Byla nebyla Atlantis Lajos Stegena

Toto téma v minulosti vyvolávalo mnohé úvahy nad původem člověka. Nebyl-li dříve v minulosti ostrov, z něhož by pocházela veškerá civilizace. Na základě vědeckých výzkumů však autor dokázal, že teorie existence ostrova se neopírá o nikterak pevné základy.

04.12.2022 4 z 5

Dobrodružství u kanibalů Dobrodružství u kanibalů Arne Falk-Rønne

Na toto téma jsem už něco četl, ale i přes to mne kniha dokázala zaujmout.

27.11.2022 4 z 5

Z jeho knih se mi tato líbila nejvíce. Také proto, že jsem neviděl její zfilmovanou verzi.

24.11.2022 4 z 5

Nebeská past Nebeská past Thomas H. Block

Někdy se mi děj v knize zdál až příliš přitažený za vlasy.

15.11.2022 3 z 5