ReziEngli ReziEngli komentáře u knih

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Trošku mi to připomnělo Selekci a Divergenci, ale líbilo se mi to, i když nejsem už cílová skupina :) Samozřejmě, autorka si mohla zkusit vymyslet trošku jiný příběh, protože tohle je opravdu hodně podobné Divergenci, kamarádka i tvrdí, že je to trošku okopírované Hunger Games, ale na druhou stranu je tohle téma poslední dobou dost populární. Mě to bavilo a jdu si hned pro druhý díl :)

31.07.2017

Tajný deník Hendrika Groena Tajný deník Hendrika Groena Hendrik Groen

Mě kniha jako úplně nenadchla. Sice jsem se u několika scén docela zasmála, ale pořád jsem v sobě měla takový nepříjemný svíravý pocit ...

12.06.2017 3 z 5

Měsíční deník Měsíční deník Michal Březina

Skvělá vtipná kniha, moc mě bavila. Neotřelé téma z budoucnosti :)

11.06.2017 5 z 5

Z Paříže do Paříže Z Paříže do Paříže Joseph Joffo

Neskutečně silná kniha, ovšem podaná humorným dětským pohledem. Neskutečně jsem se do ní zažrala, chytla mě a nepustila.

02.06.2017

Mrazivý polibek Mrazivý polibek Richelle Mead

Akčnější díl než ten první, ale i přesto poněkud slabší. Ale celkově je to velmi čtivá kniha, taková lehká, u které nemusíte extra přemýšlet :-)

31.05.2017

Hvězdy nad hlavou Hvězdy nad hlavou Marissa Meyer

Bylo mi líto, že tam nebyla povídka o svatbě Cinder a Kaie :) Ale svatba Scarlet a Zeeva byla nádherná! :) Potěšila mě povídka navíc - Malá androidka, inspirovaná Malou mořskou vílou :) Nádherná byla :) Krásné zakončení série, takové doplnění informací :) Brzy si určitě sérii přečtu znova :)

17.05.2017

Dřív než ji najde Dřív než ji najde Michael Kardos

Velmi poutavý thriller. Sice jsem měla problém ze začátku se do knihy začíst, ale pak už mě to chytlo a nepustilo.

26.04.2017 4 z 5

Když padne noc Když padne noc Jenny Milchman

Mrazivý thriller, skvělé čtení, moc mě to bavilo. Jelikož jsem četla na mobilu, tak jsem četla pomaleji, ale mě to vyhovuje. :) Na to, že je to autorčina prvotina, tak myslím, že je hodně povedená ....

18.04.2017 4 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Skvělá kniha! :) Moc mě to bavilo :)

09.04.2017 5 z 5

Dobronínské morytáty Dobronínské morytáty Vlastimil Vondruška

Skvělá historická detektivka. A to mi nikdy předtím historické knihy moc nesedly, ale tahle je naprosto bravurní. Rozhodně doporučuji. :)

27.03.2017 5 z 5

Vražda neviňátek Vražda neviňátek Stanislav Češka

Dlouho mi z knihy nebylo tak úzko, jako z téhle. Nemám ráda taková témata, ale i tak jsem si knihu přečetla. Styl knihy je naprosto super, pan Češka je opravdu skvělý spisovatel. Ovšem příběh je pouze pro silné žaludky ... rozhodně ne pro matky malých dětí :/

08.03.2017 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Naprosto super, avšak mi vadili strašně dlouhý popisy a trošku nudný pasáže ....

21.02.2017 4 z 5

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Mě se kniha líbila již ze začátku. Je pravda, že během čtení mi občas přišlo, že autorka byla myšlenkami napřed, a trošku to zamotala, ale během pár řádků se to zase rozmotalo. Mě kniha velmi bavila, byla jsem z ní nadšená, a proto 5*

22.01.2017 5 z 5

Příliš mnoho vítězů Příliš mnoho vítězů Helena Hardenová

Před touhle jsem četla ze stejné série Vejce podle Stroganova. Ta mě bavila neuvěřitelně moc. Bohužel Příliš mnoho vítězů je pro mě spíše zklamáním. Víc než detektivního je tam popisů, pořád se tam jen mluví o rodině, mrtvého najdou až někdy za polovinou, vyšetřování taky nic moc ... Kdybych to měla srovnat s jinými detektivkami, které jsem četla, tak tahle zatím byla nejslabší.

18.01.2017 2 z 5

Kniha se mi líbila, takové oddechové čtení :) Ale nevím, jestli se budu pouštět do druhého dílu ...

17.01.2017 4 z 5

Adaptace Adaptace Miroslava Varáčková

Kniha mě chytla již po několika slovech. Moc katastrofické příběhy nevyhledávám, ale tahle mě opravdu zaujala. Líbilo se mi popisování postav, krajin, příhod, které se postavám staly. Určitě knihu doporučuji k přečtení, a doufám, že autorka brzy napíše něco podobně skvělého. =)

15.02.2016 5 z 5

Grey Grey E. L. James (p)

Přečetla jsem celou trilogii Padesáti odstínů, a moc se mi líbila, tudíž na tuhle knihu jsem se velmi těšila. Ovšem zažila jsem zklamání. Nedočetla jsem jí, skončila jsem v polovině. Čekala jsem, že to bude něco z Christianovi minulosti, a ne, že to bude jen přepsaný první díl. Opravdu mě to zklamalo, sice tam byly ty jeho myšlenky, a sny atd. ale jinak byly situace, dialogy, bylo to naprosto to samé jako v prvním díle. Myslím, že tahle kniha vyšla tak trochu zbytečně. Byla dobře napsaná, musím uznat že ty Christianovi myšlenky knihu docela okořenily, ale jelikož jsem četla celou sérii Odstínů, tak byla tahle kniha jen takovým malinkým doplňkem. Nenadchla, ale ani neurazila. Proto dávám jen tři hvězdičky.

15.02.2016 3 z 5

Kouzlení Kouzlení Aprilynne Pike

Tenhle díl mě malinko zklamal, a to v rozhodnutí Laurel. Naštvalo mě, že si vybrala toho Davida, fandila jsem Tamanimu. Ovšem na druhou stranu ji chápu - vyrůstala mezi lidmi, tak se cítí být jednou z nich. Ovšem po celou dobu čtení jsem měla pocit, že Laurel neví, co chce. Chvíli myslí na jednoho, chvíli na druhého. Jinak se mi celkově kniha líbila, nádherný popis Avalonu, konečně jsme poznali, jak to tak chodí, a při Avalonské slavnosti Nového roku jsem si úplně představovala tu ohňovou show a ten balet. Jsem zvědavá, jak to bude ve třetím díle =)

15.02.2016 4 z 5

Růžové moře Růžové moře Eva Vejmělková

Knížečka opravdu úžasná, lehoučká, úplně z ní cítím tu vůni Toskánska, tu lehkost léta, zapadající slunce nad mořem... Spokojenost s touto knihou =)

20.01.2016 4 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Tahle knížka mi ležela v knihovně opravdu hodně dlouhou dobu. Koupila jsem si ji tenkrát těsně po vydání, ale vlastně jsem se k ní nikdy nedostala. Až teď, když jsem o ní viděla video na Tiktoku u slečny, která ji označila za jednu z nejlepších knih. Začetla jsem se a na konci knihy mně kniha vyplivla zmuchlanou, zlomenou, zničenou. I když je to young adult kniha, doporučuji ji úplně všem. Měli by si ji přečíst všichni. Měla by se stát povinnou četbou na školách. Mělo by se o ní co nejvíce mluvit. Věnuje se zajímavým tématům, jako jsou hledání sebe sama, bipolární porucha, první láska, škola ... Autorka zde vypsala svoji duši (kdo četl její poznámku na konci knihy, tak pochopí, jak to myslím) a zlomila srdce tisícovkám čtenářů po celé Zemi. Violet si takový konec knihy rozhodně nezasloužila, po tom čím si prošla, ale tak nějak zároveň cítím, že to bylo očekávané. Stává se to. Je to život. Život, ve kterém lidi přicházejí, a odcházejí. Miluju tu knihu a zároveň ji nenávidím. Viděla jsem i film, ale ten ani zdaleka nedosahuje kvalit této knihy. Tahle kniha je prostě jedinečná. Někdo jí přirovnával ke knize od Johna Greena "Hvězdy nám nepřály". S tímhle přirovnáním souhlasím a nesouhlasím. Ano, objevuje se tu pár teenagerů, kteří mají vlastní problémy, ale oproti Hvězdám jsou Zázraky propracovanější a surovější. Určitě si ale velice brzy dám re-reading a vezmu si i lepíky a budu si lepíkovat citáty a oblíbeně pasáže. Tahle kniha si to zaslouží. A musím říct, že mně dost nakopla k tomu přečíst si něco od Virginie Woolf, která je v této knize hojně zmiňovaná.

22.03.2024 5 z 5