rengers rengers komentáře u knih

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Vrah, který brutálně zohavuje a zabíjí mladé ženy v přesvědčení, že jsou hříšnice.
Velmi vydařené pokračování šéfinspektory Avy Turnerové a inspektora Luka Callanacha. Příběh nabízí nejen pátrání, ale také vykreslení všech postav protagonistů a v tom je autorčina výjimečnost.

06.12.2023 5 z 5

Dokonalý zločin Dokonalý zločin Helen Fields

Lykantropie - neboli člověk, který si myslí, že je zvíře. V tomto případě je to vrána, která se zbavuje slabých jedinců. Zaměření se na lidi, kteří se v minulosti pokusili o sebevraždu.
Vraha, který má dvojí osobnost, zvířecí a lidskou, je velmi těžké vypátrat!

30.11.2023 4 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Příběh je přehledný, srozumitelný, bez nějakých velkých záhad. Klasické vyšetřování vražd krásných mladých dívek, který si vybírá frustrovaný vrah.
Rázná Erika Foster s pusou jako břitva, která nikomu neleze do zadku, nakonec vyhraje.

27.11.2023 4 z 5

Platanová alej Platanová alej John Grisham

Tak roztahaný příběh už jsem dlouho nečetl. Dalo by se to vměstnat do 200 stran. Ve zkratce - je to o závěti, kde jde o mnoho peněz, o chamtivosti a tak trochu rasismu.

26.11.2023 2 z 5

Inkoust Inkoust Alison Belsham

Kdyby ten příběh, měl takový spád a napětí jak na posledních 100 stranách, tak není co dodat. Během čtení jsem vynechával skoro celé stránky, kde se jen popisovalo, jak vstává někdo s postele a dělá si kávu, nebo co si kdo obleče atd...?
Škoda.
Líbí se mi životní a psychologický popis hlavních postav.

23.11.2023 4 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Tak trochu hledání Mengeleho dnešní doby, vrah který unáší dívky podobající se jeho zemřelé ženě, na kterých si chce zdokonalit plastickou chirurgii, aby posléze vybral tu pravou, která se jí bude aspoň trochu podobat a upravit si ji podle svých představ.
Vyšetřování je chvílemi zdlouhavé a chybí tam napětí, kromě konce, ale přesto se to dobře čte.

21.11.2023 4 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Je to jedna velká a spletitá cesta životem vyšetřovatele Joona Liny, který neustále musí řešit a pochopit sériové vrahy.
Tahle série nemá příliš mnoho slabých míst a drží si laťku hodně vysoko.

18.11.2023 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Špatné vzpomínky z dětství - posměch, šikana, sourozenecké spory, manželské hádky, opovržení a nevšímavost svých nejbližších si neseme v sobě celý život!
Jak s tím vším dokážeme žít? Budeme se mstít, nenávidět a nebo to dokážeme přijmout jako minulost?
Příběh směřuje k tomu nejhoršímu a to pomstě, je třeba to zastavit, ale nejprve je třeba mstitele vypátrat.

14.11.2023 4 z 5

Vražedné pohádky Vražedné pohádky Andreas Gruber

Škoda že autor z příběhu udělal tak trochu rodinnou záležitost. Ti co to četli, určitě ví o čem píšu.
Čte se to dobře, nemá to už tu nápaditost jak v předchozích dvou dílech, ne ve způsobu vražd, tam se vyřádil jako vždy, ale v celkovém pojetí.

13.11.2023 4 z 5

Vražedný rozsudek Vražedný rozsudek Andreas Gruber

Tak dobře vypracovanou zápletku vražd a vyšetřování jsem už dlouho nečetl.
Čtenářům kterým se líbí nejenom jednoduché vyšetřování, ale taky podrobné psychologické profilování zločinců, si přijdou na své.
Druhé pokračování neustále zdrogovaného analytika Maarlena S. Sneidera a Sabiny, je na vysoké úrovni tohoto žánru.

08.11.2023 5 z 5

Vražedná lhůta Vražedná lhůta Andreas Gruber

Začíná to sice vraždou, ale má to hlubší podtext, který směřuje k myšlence traumatu s dětství, které ovlivňuje chování a zralost v dospělosti.
Bohužel je to příběh týraného dítěte z kterého se v dospělosti stane nezvládnutelný mstitel, za to, jak v dětství trpěl.
Pátrání po inteligentním vrahovi je hlavním tématem příběhu, tak se usaďte na gauč a pusťte se do čtení, stojí to za to.

05.11.2023 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Intriky, drogy, chtíč a nenávist. Všechny tyhle položky tvoří smutný, až děsivý příběh. Děj má ten správně svižný spád a nutí vás číst dokud zjistíte že je konec.
Byla to moje první knížka téhle autorky a mile mě překvapila, těším se na další.

03.11.2023 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Starý případ který řeší už nám známá Erika Fosterová, vypadá neřešitelně. Sedmiletá dívka zmizí a po dobu 26 let se nepřišlo kde, dokud nebylo její tělo vyloveno z hlubin vod. Tentokrát se autor více zaměřuje na charakter hlavních hrdinů a na dramatičnost příběhu. Konečně to nepřehání z popisováním okolí, osob a interiérů. Čte se to velmi dobře, doporučuji.

02.11.2023 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Klasická detektivka, bez nějakých větších zvratů, ale čtivá. Autor příliš dává důraz na popis okolí, interiéru a postav.

31.10.2023 4 z 5

Království Království Jo Nesbø

(SPOILER) Příběh je vlastně o dvou vraždících sourozencích, kteří v dětství prožili trauma způsobené svými rodiči, kterých se v ranné dospělosti, zbavili pomocí promyšlené autonehody, kterou zapříčinili. Pak už veškeré větší problémy v životě, řešili vraždou.
Nejhorší je, že hlavní hrdiny chápete a místy si neuvědomujete, že jsou to obyčejní vrazi.
Je škoda že začátek tohohle příběhu je pomalý, až skoro nudný, ale pak to nabere obrátky.

30.10.2023 5 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Harry Hole řeší neskutečně zamotaný, předem naplánovaný případ.
Je tak precizně naplánovaný, že se tomu nedá uvěřit. Nikdo by nebyl schopný takové dokonalosti, ale i přesto je to čtivé a poutavé, jako vždy.

25.10.2023 4 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Kriminální příběh se zápletkou, jak zmanipulovat lidi, kteří jsou v těžké životní fázi. Víceméně je to o sektě, ve které žijí lidé, jako jedna velká rodina, kde hledají porozumění a úctu. V mnoha bodech, jak tam žijí, bych s něma souhlasil,ale bohužel, co je moc, to je moc.

04.10.2023 4 z 5

Nová dívka Nová dívka Daniel Silva

Konečně se autorovi vrátil ten šmrnc, který od něho očekáváme.

23.02.2023 5 z 5

Ta druhá žena Ta druhá žena Daniel Silva

Děj je zajímavý a vůbec není špatný, bohužel zbytečně zdlouhavý a komplikovaný.
Hlavní hrdina Allone už není tak akční, jak jsme zvyklí.

05.02.2023 3 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Polovina příběhu se docela zbytečně vleče. V druhé půlce se konečně děj rozjede, tak jak to známe u autora.

12.01.2023 3 z 5