renefer renefer komentáře u knih

Železný polibek Železný polibek Patricia Briggs

Tenhle díl mi přišel trochu slabší. Rozseknutí trojúhelníku Samuel - Mercy - Adam bylo dost slabé, potom čím vším prošel, Sam zjistil (nebo věděl), že ji nemiluje?? Trochu zvláštní byl i popis únosu Marcy, vůbec jsem nepochopila, co se vlastně stalo, dokud o tom nezačali vlkodlaci mluvit mezi sebou.
Kniha se ale dobře četla, stejně jako ostatní díly, takže mohu jen doporučit.

29.05.2014 4 z 5

Krevní pouto Krevní pouto Patricia Briggs

Tentokrát bojuje Marcy s upíry a celkem se ji daří. Kde selže vlkodlak, pomůže kojot :-)

25.05.2014 5 z 5

Měsíční píseň Měsíční píseň Patricia Briggs

Mercy je vedle Anety Blake a Harryho Dresdena jedna z mých nejoblíbenějších postav urban fantazy.
Knížka má všechno, co mám ráda - vtip, napětí, romantiku... k tomu přidejte různé druhy para-bytostí a je radost to číst :-)

24.05.2014 5 z 5

Procesí mrtvých Procesí mrtvých Darren Shan (p)

První moje kniha od tohoto spisovatele. Hodně mi připomíná styl S. Kinga. Začátek byl takový nudný - slabší gangsterka, pak se děj ale rozjel a knížku jsem zhltla za jeden večer, protože jsem prostě musela vědět, jak je to vlastně s těmi Ayuamarkanty.
Osobně dávám ale přednost jinému stylu, takže další díly už číst nebudu.

18.05.2014 3 z 5

Vykladačka smrti Vykladačka smrti Ariana Franklin (p)

Tak nějak nevím, mám ráda historické detektivky, zápletka byla dobrá, nechyběl humor ani napětí.. jen mi to přišlo trošku rozvláčné, ač to nedělám, místy jsem přeskakovala popisné věty. Hlavní padouch byl jasný hned na začátku (není to zahradník, ale ten, kdo se chová nejlíp). Snad jsem moc nenapověděla, i když závěr byl dost překvapivý a čekala jsem trochu jiný happy end.

15.05.2014 4 z 5

Oceány vášně Oceány vášně Christine Feehan

Tenhle díl je tak o polovinu lepší než díl první. Za to obálka o dost zaostává a těch chyb v textu :-(
Máme tady ruského špióna a krásnou mořskou bioložku Adélu, jejichž milostný vztah skončil fiaskem.
Jeden na druhého ale nemůžou zapomenout a tak když je osud znovu svede dohromady, nemůže to skončit jinak, než v posteli.
Oba v knize působí jako sexuální maniaci a pochybuji, že strávit tak rušnou noc je vůbec fyzicky možné.
Kniha je jako když smícháte Bertrice Small a J. Roberts. Navíc oslovení "bájuški báju" podle mě spíš znamená něco jako hajej dadej než miláček.

09.05.2014 3 z 5

Kouzlo ve větru Kouzlo ve větru Christine Feehan

Dům otevřel Damonovi bránu a tím to skončilo... Podle věštby je ten, koho dům pustí dovnitř, hoden stát se manželem jedné ze sester Drakeových, a protože to má jít od nejstarší, připadne to na Sarah. Žádné otázky ohledně vztahu, žádná předehra, prostě nic, oba mají hned na začátku jasno. Zbytek omáčky okolo byl dost nezáživný.

09.05.2014 2 z 5

Rozpolcení Rozpolcení Amanda Hocking

Druhý díl je stejně dobrý jako první. Možná jsem čekala trochu dramatičtější konec, ale už se těším na pokračování.

25.04.2014 5 z 5

Dědička Dědička Amanda Hocking

V kategorii romantické fantasy do 15 let si tahle knížka zaslouží plný počet bodů. Popravdě jsem nějak přehlédla, že je pro mládež, ale byla jsem mile překvapená. Určitě můžu doporučit i starším ročníkům :-)

25.04.2014 5 z 5

Džungle v plamenech Džungle v plamenech Len Deighton

Dobrodružný román o gerilových skupinách ve Španělské Guyaně v jižní Americe. Mamisté jsou skupina následující ideje Karla Marxe. Jejich řady posilují noví členové Angel Paz, vzdělaný mladík z movité rodiny a Lucas,lékař vyslaný skupinou zainteresovaných osob, s úkolem prozkoumat situaci a pomoci v rámci svých možností. Děj probíhá střídavě mezi skupinou povstalců v pralese a mezi děním v Bílém domě. Na pozemcích ovládaných povstalci je totiž nalezelo ložisko ropy a to je třeba využít. Povstalci pod vedením Ramóna zajmou člena CIA Singera. Skupina vedená Pazem jej má přes prales doprovodit na místo předání. Na pozadí boje s džunglí i jich samých se sebou klíčí milostný příběh mezi Lucasem a Inez, pravou rukou Ramóna.
Román dává nahlédnout do zákulisí politických kliček, kdy nic není, jak se zdá a nikdo nevěří nikomu.
Kniha je čtivě psaná, dobře se mi četla, ale není to můj oblíbený druh literatury, proto dávám 3*.

21.04.2014 3 z 5

Lvi Lucemburští Lvi Lucemburští Jan Č. Galeta

Jsem z téhle knihy hodně rozpačitá. Né že by se četla špatně, ale autor neustále přeskakoval z jedné dějové linie do jiné a i když se nakonec propojily, nebylo to ono. Na druhou stranu mi bylo sympatické umístění děje románu do brněnského kraje a mám ráda historické romány z české historie. Ovšem při srovnání s ostatními autory české historické prozy, které jsem poslední dobou četla (L. Vaňková, A. Polách), kniha silně zaostává, i když je mi sympatická snaha o propojení s prvky fantazy.

12.04.2014 2 z 5

Králova přízeň Králova přízeň Heather Grothaus

Klasická středověká romantika. Ona miluje jeho a on miluje ji, ale on si má vzít její milovanou sestru, tak se rozhodne to všechno zkomplikovat. Celý děj je založen na neschopnosti hlavních postav se domluvit. Vždycky jim do toho někdo příjde nebo naopak některý odejde.Četlo se to sice dobře, ale kniha mě moc nezaujala, hlavně kvůli smutnému začátku.

10.04.2014 4 z 5

Khmerové: Poklady starobylých civilizací Khmerové: Poklady starobylých civilizací Stefano Vecchia

Do téhle knihy jsem se pustila po přečtení série Atlantida od Grega Donegana, protože jsem se chtěla dozvědět víc o Angor Vat a vůbec celé oblasti. Kniha je plná barevných fotografií, detailního popisu historie a erudovaných informací, takže jsem byla víc než spokojená. Můžu jen doporučit i další knihy z této edice, které se věnují národům starověku.

06.04.2014 5 z 5

Ať zemře král Ať zemře král Antonín Polách

Výborný historický román o císaři Fridrichu II., o kterém se, příznám, nic moc nevěděla. Kniha nepostrádá romantiku, napětí i historické data, děj má spád. Ještě do poloviny knihy jsem chtěla dát plný počet hvězdiček, ale odradila mě tupá hlavní postava. Nemyslím, že by někdo mohl být až tak zamilovaný, aby mu to nedošlo.
Od autora jsem četla Stín Persepole, který můžu jen doporučit. Brala jsem tuhle knihu na desetidenní dovolenou k moři s tím, že takovou bichli ani nepřečtu a už po dvou dnech jsem ji měla zhltnutou.
Vedle Vaňkové určitě další skvělý český spisovatel historických knih.

05.04.2014 4 z 5

Pohřbeno v hlubinách Pohřbeno v hlubinách James Rollins (p)

Na mě moc sci-fi, mám ráda dobrodružné fantazy příběhy, ale musím mít pocit reality, tady to bylo vyloženě out.

04.04.2014 2 z 5

Šance pro ducha Šance pro ducha Simon R. Green

Při čtení této knihy se mi vybavilo jedno slovo: patetický. Všechna láska světa v jejich pohledu, popřípadě všechny bolesti světa v jeho pohledu, největší příšera, nepředstavitelná muka.... Takovýmito slovy se hemží celý román, až má člověk pocit, že tady není nic normálního, všechno je příliš nadsazené a celek působí nabubřelým dojmem. Nehledě k ději, který téměř celou dobu stagnuje, maximálně metrem projede nějaký vlak. Vrchol tomu dává závěr románu.."je to šance s velkým ch", jestli je to vtip, tak jsem ho nepochopila, spíš bych tipovala chyba překladatele.
Opravdu velké zklamání oproti sérii o Taylorovi.

01.04.2014 2 z 5

Dvojče Dvojče Tess Gerritsen

Od téhle autorky jsem nejdříve četla Gravitaci a Krvavou lázeň a moc mne nezaujala. Teď jsem se po letech dostala k sérii Rizzoli a Isles a byla jsem nadšená. Děj má spád, člověk se při čtení nenudí a rozuzlení je opravdu překvapivé.

26.03.2014 4 z 5

Rytíř perného dne Rytíř perného dne Simon R. Green

Copak se nám to objevilo na Noční straně? Nic menšího než slavný Excalibrus. A dostal ho John Taylor. Poštou. Jeho úkol zní: najít Artuše a předat mu jeho meč, aby vedl lidstvo do poslední rozhodující bitvy (trochu mi to připomíná sv.Václava a rytíře spící v Blaníku). Bokem stihne zachránit jednu dimenzi Země, zabít několik nepřemožitelných zloduchů a nakonec získat srdce krásné dívčiny (samozřejmě Suzy Brokovnice, za tohle označení by mě asi na fleku odstřelila).
Další díl série, stejně čtivě psaný jako ostatní.

22.03.2014 4 z 5

Napoleonovy pyramidy Napoleonovy pyramidy William Dietrich

Svižný román, který má všechno, co mám ráda - zápletku, historii, lásku, dobrodružství. Něco na způsob knih od Berryho, takže jednoznačně doporučuji.

21.03.2014 4 z 5

Prohnaný Prohnaný Kevin Hearne

Super, kdo má rád urban fantazy, konkrétně Harry Dresdena nebo JohnaTaylora (pro neznalé - jedná se o čaroděje), tady si příjde na své, v hlavní roli s druidem a všemi možnými bohy, bohyněmi, démony, upíry, vlkodlaky.... a taky jedním ukecaným vlkodavem.

07.03.2014 4 z 5