Remus Hroozley Remus Hroozley komentáře u knih

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Natolik vyhypovaná kniha, že jsem měla samozřejmě velké očekávání. Přečetla jsem za jeden den a upřímně žádný trhák. Asi dobrá kniha pro takové ty čtenáře, co přečtou jednu knihu za rok, takže to je automaticky to nejlepší, co četli a hned doporučují dál.

24.05.2020 1 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Moc jsem chtěla aby se mi to líbilo, ale strašně jsem se nudila. Asi jsem čekala víc té Kodaně a víc kavárny. A dostala jsem jenom hotel.

07.06.2022 1 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

No... Je vidět, že to psal muž, úplně mi ten jejich vztah neprodal. Napínavé to, ale bylo, takže stále super kniha. Jen mi chyběla větší jiskra. A ty dialogy - co bys chtěl dělat kdyby nebyla válka? Nevím... A ty? Hmm nevím.
Uhhh.

01.05.2020 3 z 5

Království těla a ohně Království těla a ohně Jennifer L. Armentrout

Nebyla jsem vůbec spokojená jako s jedničkou. V druhém díle se odhalily slabiny autorky. Hlavně je vidět, že je to autorka erotických románů. Já miluju když to je ve fantasy knize, ale tady bych to vyškrtla nejmíň o 3/4. A prosím komu je Hawk/Cas sympatický? Mně jeho chování nepřišlo romantické, spíš manipulativní. Co se týče děje, tak mi přišlo že čtu pořád ty stejné scény dokola. Asi 10 koupelí a usínání v jedné posteli a následné "proboha vzbudila jsem se a někdo mě objímá". Boha... Snad bude trojka lepší.

08.12.2022 3 z 5

Jak svrhnout vévodu Jak svrhnout vévodu Evie Dunmore

Rebelky opravdu dostály očekávání. Velké plus za Oxford, sufražetky a královnu Viktorii. Je to velmi čtivé, spousta romantiky i odvážnějších momentů. Napsáno tak, aniž by si u toho člověk musel rvát vlasy, jak to někdy v románkách bývá. Opravdu povedené. Pokud bych měla srovnat s Bridgertonovýma, tohle určitě vede. Dávám se hned do další!

06.08.2022

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Dostala jsem vše, co jsem od téhle knihy očekávala. Peprnou romantiku říznutou fantasy. Nic víc bych nehledala. :D a nesmírně mě bavila. Poslední třetinu knihy jsem dala na jeden zátah, až tak to bylo napínavý!

18.10.2021 5 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Laskavé čtení, až pohádkově.

08.11.2020 5 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Má to všechno! No už od popisu postavy "chlápek, co vypadá, že na zahradě řve na myši" si mě totálně získala, uprostřed jsem byla zamilovaná a na konci knihy zbyla jen blaženost.

25.08.2020 5 z 5

Zlodějská přísaha Zlodějská přísaha Mary E. Pearson

První polovina knihy byla zdlouhavá, hrozně jsem se nutila to číst, pak už se to rozjelo. Autorce jdou asi lépe akčnější scény. Bohužel mi opět postavy připadaly jako bez života, nikdo mi nějak zvlášť nepřirostl k srdci.

26.03.2020 3 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Konečně hrdinka, které není sedmnáct. Svěží a vtipné dialogy, kniha krásně plyne. A pokud nejste fandové fotbalu, tak to vůbec nevadí, Kultiho si zamilujete i tak.

30.04.2019 5 z 5

Divoká říše Divoká říše Stacey Marie Brown

Žhavé, napínavé, čtivé. Nelze odložit! Tohle byla trefa, doufám, že další díly budou vycházet rychle za sebou!!!

08.11.2022 5 z 5

Devátý spolek Devátý spolek Leigh Bardugo

Mediátor pro dospělé. Temnější duchařina míchnutá detektivkou. Nesmírně čtivé!!! Více Northa, Turnera, Darlingtona a Alex.

20.01.2021 5 z 5

V zajetí zimy V zajetí zimy Naomi Novik

Jo! Jo! Jo! Tahle kniha má všechno, od folklóru, pohádek, hororu. A ten slovanský nádech!

31.03.2020 5 z 5

Nejtemnější část lesa Nejtemnější část lesa Holly Black

Začátek se dost vlekl, ale asi od poloviny do konce bomba. Strašně se mi líbil konec a celkově zápletka. Navíc krásné propojení našeho světa a bájného skřítčího, elfího a dalších bytostí. Oceňuju, jak autorka vytvořila městečko, kde lidé o všech těch věcech vlastně ví, takže to není klasika jako vždy, když hrdinka objeví svět o kterém nikdo neví. Doporučuju!

23.03.2018 4 z 5

Kam tě vítr zavane Kam tě vítr zavane Rainbow Rowell

Přečetla jsem v angličtině, jen co to vyšlo a strašně mě to vzalo. Pro mě nejlepší díl série. Citečky na maximum. To miluju! Hlavně Simona a jeho boj s tím jak prostě být, když už nejste hrdina. Baz!!!! Co víc říct... Musím si to znovu přečíst v češtině. Bylo to skvělý.

17.10.2022 5 z 5

Šílená Max Šílená Max Brenna Yovanoff

Tak nějak bych si přála i další díl z pohledu Max. Čekala jsem, že mě bude bavit všechno to "stranger" s partou, ale nakonec mnohem lepší linka byla s Billym, Neilem a mámou.

08.07.2022 4 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Takže oficiálně mě Maasová dokázala i rozbrečet. Fakt skvělý díl, který se v ničem nedrží zpátky.

26.04.2022 5 z 5

Limea Limea Lin Rina

Já říkám Pocahontas.

29.09.2021 3 z 5

Podzimní bouře Podzimní bouře Petr Kříž

Moc mě bavil začátek a konec. Belario je rozhodně oblíbenec. Ostatní postavy mě musí ještě přesvědčit. Jinak spoustu rodů a jmen, přiznám se, že jsem poslední třetinu knihy už u nich nedávala pozor. Jinak styl psaní boží, svět boží. Dalšímu dílů dám určitě šanci.

02.07.2021 3 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

Páni, nečekala jsem, že mi bude Edward až tak nesympatický. V jeho hlavě celý ten vztah s Bellou vypadá ještě hůř. Majetnický a nezdravý. Nevím, asi se mi to z pohledu Belly zamlouvalo víc. A taky jsem na to už možná stará. :D

31.05.2021 2 z 5