Remus Hroozley Remus Hroozley komentáře u knih

Smrtící vzdělání Smrtící vzdělání Naomi Novik

Něco mezi Nedej se a Nikdynocí. Kouzelnická škola. Trochu moc popisů cbodu školy, ale jinak sympatický Orion a Galadriel taky. Některé hlášky mě dost pobavily.

08.10.2021 4 z 5

Limea Limea Lin Rina

Já říkám Pocahontas.

29.09.2021 3 z 5

Podzimní bouře Podzimní bouře Petr Kříž

Moc mě bavil začátek a konec. Belario je rozhodně oblíbenec. Ostatní postavy mě musí ještě přesvědčit. Jinak spoustu rodů a jmen, přiznám se, že jsem poslední třetinu knihy už u nich nedávala pozor. Jinak styl psaní boží, svět boží. Dalšímu dílů dám určitě šanci.

02.07.2021 3 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

Páni, nečekala jsem, že mi bude Edward až tak nesympatický. V jeho hlavě celý ten vztah s Bellou vypadá ještě hůř. Majetnický a nezdravý. Nevím, asi se mi to z pohledu Belly zamlouvalo víc. A taky jsem na to už možná stará. :D

31.05.2021 2 z 5

Krev a med Krev a med Shelby Mahurin

Tak tenhle díl byl dost akční. O kouzla a magii není nouze, do půlky knihy to bylo dost super, ale pak to na mě začalo být už moc chaotické. Snad bude trojka lepší.

22.04.2021 4 z 5

Instant karma Instant karma Marissa Meyer

Já od autorky miluju Měsíční kroniky, Renegáti už mě tolik neoslovili a Instant karma bohužel také ne. Asi největší problém mám s Prudence, která byla hodně dětinská a celkově nesympatická. Jinak příběh moc hezký. Pěkné téma ochrany zvířat. Quint byl moc fajn.

11.04.2021 2 z 5

Dědictví krve Dědictví krve Amélie Wen Zhao

Tak jako jo. Bylo to čtivé. Spřízněnci a to všechno bylo fajn. Hlavní hrdinka mě ale bohužel dost iritovala. Ramson mi byl mnohem sympatičtější. Zápletka byla vyvedena slušně, jen ten jejich řekněme vztah dost skřípe. Vážně mi nepřipadá romantické když mu Ana pořád vyhrožuje odpornou smrtí a on na to pak ještě blaženě vzpomíná jaká to je vlastně skvělá holka. Doufám, že se autorka trochu zlepší v druhém díle.

30.03.2021 3 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Po těch letech jsem se konečně rozhoupala a dala se do těch řeckých bohů, když je to tolik oblíbené. Příběh je vystavěn pěkně, ale mám problém s příliš odlehčeným tónem. Hlavně co se týče zabíjení. Na to, že jim je 12, to byla na mě síla. Jakože o tom mluvili ve vtipu a podobně. Více hloubky prosím. Snad v dalších dílech, kterým dám šanci.

24.01.2021 3 z 5

Devátý spolek Devátý spolek Leigh Bardugo

Mediátor pro dospělé. Temnější duchařina míchnutá detektivkou. Nesmírně čtivé!!! Více Northa, Turnera, Darlingtona a Alex.

20.01.2021 5 z 5

Hasiči Hasiči Roman Kutálek

Více takových knih

14.12.2020 5 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Laskavé čtení, až pohádkově.

08.11.2020 5 z 5

Studie jedu Studie jedu Maria V. Snyder

Hodně jsem se tlačila, abych to dočetla. Postavy mi nepřišly zajímavé. Zvláštní reakce na nepříjemné situace. Celkově se mi to četlo dost špatně. Tři čtvrtiny knihy se nic neděje, hlavni hrdinka tráví čas chozením po hradě, spaním, ochutnáváním jídel a zvracením. Za mě ne.

13.10.2020 1 z 5

Aurora povstává Aurora povstává Amie Kaufman

Firefly, The 100, Strážci galaxie +Pátý element. Ono napsat originalni scifi asi úplně nejde a myslím, že mi to moc nevadí. Knihu jsem si užila!

02.10.2020 4 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Má to všechno! No už od popisu postavy "chlápek, co vypadá, že na zahradě řve na myši" si mě totálně získala, uprostřed jsem byla zamilovaná a na konci knihy zbyla jen blaženost.

25.08.2020 5 z 5

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Skoro jsem to ani nechtěla dočíst, protože jsem věděla, že pak bude konec. Jen doufám, že se brzy dočkáme dalších příběhů z Elfhame.

24.08.2020 5 z 5

Mé nepálské lásky Mé nepálské lásky Michaela Gautam

Čtivé. Možná stylem psaní, ale celkově mi autorka, jak je popsána v knize, nepřišla úplně sympatická. Dvojku si nejspíš v budoucnu přečtu,je to i tak dobrá kniha a zajímá mě další vývoj a život Myshi a její rodiny.

16.06.2020 3 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Natolik vyhypovaná kniha, že jsem měla samozřejmě velké očekávání. Přečetla jsem za jeden den a upřímně žádný trhák. Asi dobrá kniha pro takové ty čtenáře, co přečtou jednu knihu za rok, takže to je automaticky to nejlepší, co četli a hned doporučují dál.

24.05.2020 1 z 5

Iko sama sebou Iko sama sebou Marissa Meyer

První díl byl o něco lepší. Miluju ty postavy z knih, proto vysoké hodnocení. Nelíbí se mi ale moc jejich výtvarné ztvárnění.

17.05.2020 4 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Nezklamalo! Pochechtávala jsem se u spousty scén. A na smoothiečko taky došlo, takže spokojenost. :D

01.05.2020 4 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

No... Je vidět, že to psal muž, úplně mi ten jejich vztah neprodal. Napínavé to, ale bylo, takže stále super kniha. Jen mi chyběla větší jiskra. A ty dialogy - co bys chtěl dělat kdyby nebyla válka? Nevím... A ty? Hmm nevím.
Uhhh.

01.05.2020 3 z 5