recenzienika657 recenzienika657 komentáře u knih

Vzpoura Vzpoura Adéla Kubicová

#obetmafievzpoura #obetmafie @adelakubicova.author @solis.nakladatelstvi

Na začiatku sa chcem poďakovať za spoločné čítanie s @terkin_knizny_svet a ostatní, ktorí ste sa nepridali môžete banovať.

Tak toto bolo naozaj niečo! Ak čakáte romantiku s dobrodružstvom, musím vás sklamať. Toto bola jazda plná napätia, dobrodružstva, krvi... a tajomstva. Triler, pri ktorom som nedýchala. Čo skrývajú. O čo naozaj ide? Otec sa s milujúceho a starostlivého stal vrahom a človekom bez srdca. Je všetko tak ako si myslíme, či je v tom niečo viac? Je to úplne inak ako to vidíme na prvý pohľad?

Čo sa týka písania...ten mi sadol ako riť na šerbeľ čo nie je také ľahké. Do deja som sa začítala s prvými písmenkami a veľmi ťažko som vypínala a odkladala mobil, lebo čo vám poviem. Dej ma hnal čítať stále ďalej a ďalej. Prvá polovica sa len rozbieha, spoznávame Claire, ktorá sa chce vymaniť s područia otca a mafie. Na pomoc jej pribehne Tyler..bodyguard, ktorý má tiež svoje tajomstvá. Druhá polovica je už o niečom inom. O Claire sa bijú 2 mafie. Prečo? Čo je za tým? A nemyslite si, láska v tom nie je. Tak čo potom?

Claire je skvelá. Hlavu aj srdce má na správnom mieste a s každym jej rozhodnutím som súhlasila. To čo ona zažila ja by som už bola na psychiatrii a ona ku koncu má tiež toho dosť. Je vtipná, nadvecou aj keď vnútri to vrie. Kapitoly s jej pohľadu ma bavili najviac. Raina som si obľúbila...Tobias. Je vodcom z jednej z mafií a popravde netuším čo si o ňom myslieť. Tyi je zlatý, ale ku Claire mi nesadol. Zostane predsa len s niekym z nich?

Koniec otvoril veľa otázok a ja naozaj, ale naozaj chcem pokračovanie pretože na tie najpálčivejšie otázky som odpovede nedostala a ja ich zaručene chcem poznať. Už včera bolo neskoro!

Výborné. 5

#mafianskerodiny #mafia #krv

20.04.2024 5 z 5

Dokud neustane vlnobití Dokud neustane vlnobití Kristina Janů

#dokudneustanevlnobiti @kris.tinajanu @fortunalibri_nakladatelstvi

Ďakujem @mama_nad_knihou za zorganizovanie štafety a autorke za možnosť si ju prečítať.

Ak by som mala hodnotiť knihu ako celkové dielo bez jednotlivých dielikov, tak to bolo celkom fajn - dobré. A také by bolo aj moje známkovanie.

Prvá polovica išla trilerovým smerom, ktorý ak by sa držal zaužívaného by bol ten smer správny a námet by bol super. Mala som pocit, že sa tu autorka stráca a akoby ešte presne nevedela čo jej sadne viac. Ísť cestou záhady a napätia? Či cestou románu?

Preto pre mňa prvá polovica bola chaotická a zbiehanie do minulosti u mňa nemalo ten správny efekt. Druhá polovica bola lepšia. Ak by bola kniha vystavaná len na tejto zápletke, alebo by sme začali len s tým ako sa vyrovnať s emóciami, strachmi a zbiehali sme do minulosti celý príbeh by dostal iný rozmer a koniec by bol možno aj prekvapivý. Zobrali by sme to z opačnej strany.

Čiže áno. Druhá polovica sadla autorke viac a vyvrcholenie príbehu...krásnosmutné.

#stafetovyzavislak #stafeta #lyon #paris #cesko #recenzianika #autorskastafeta

08.04.2024 3 z 5

Kroky pouští Kroky pouští Sára Hamplová

#krokypousti @saravkniznimsvete @solis.nakladatelstvi

Tie rozdiely, ktoré vidíš na prvý pohľad, sú niekedy úplne bezvýznamné...

Nádherne spracovaný príbeh plný rozdielov medzi krajinami, náboženstvami a kultúrami beduínov a angličanov. Tento príbeh však nebol taký ako poznáme, keď sa spomenú Turci. Autorka sa nádherne zamerala aj na spoločné črty a jemne a citlivo spájala tieto dve kultúry.

Amira ujde od svojej rodiny. Pomôže jej angličan Edward a dobrodružstvo v novom svete sa môže začať. Pre Amiru je všetko nové. Jazyk, odev, budovy, ale tiež pre nás obyčajné kreslo. Amira je vynimočná žena, rýchlo sa učí, ale tiež citlivá.

Edwardovu rodinu by som...Uf, no áno aj taký pokrytci existujú.

Odporúčam prečítať ak si prajete nahliadnuť bližšie do kultúry beduínov.

Ďakujem babám za spoločné čítanie a o chvíľku si môžete pozrieť ich pocity na účtoch @terkin_knizny_svet
@myreading.adventures
@zuzu_knihomol

#beduini #pust #anglicko #oxford #recenzianika #solisnakladatelství #historia #spolupracasnikou

06.04.2024 5 z 5

Priveľa spomienok Priveľa spomienok Katarína Gillerová

#prilismnohovzpominek @katarina.gillerova @motto_redakce

Máme tu pokračovanie, ktoré som si užila viac. Oveľa viac. Toto ma tak bavilo. To, čo mi chýbalo v prvej časti a to, že sme plávali akokeby po povrchu, tak tu sme sa zažrali do hĺbok vzťahov a ich vzpomienok.

Stretávame sa zo všetkými rovnako ako v prvej časti a kúsok po kúsku sa dozvedáme kam sa uberajú ich životy ďalej.

Jeden pár chystá svadbu, ďaľšie sú v očakávaní či menia život sťahovaním. Detektívna časť išla do úzadia (bola vyriešená v prvej časti) avšak dočkala som sa aj tu zápletiek. Staršia generácia sa otvorila a to len Rusalke . Asi má svoje čaro.

Nemôžem si pomôcť, ale pre mňa bola Dada topka. To bola baba na správnom mieste, v čase a plná pochopenia. Bola to dora a tak správne šľahnutá.

Koniec sa mi páčil a aj keď som ho čakala, do príbehu sa to hodilo a iný by som ani nechcela.

Ďakujem za štafetu.

#stafetovyzavislak #stafeta #štafeta #rodina #tajomstva #vzpomienky

04.04.2024 5 z 5

Prebudená mágia Prebudená mágia Natali Fox

#katja #prebudenamagia @natali.fox.official @enribook.vydavatelstvo

Katja séria od slovenskej autorky a ja s radosťou ju zaraďujem medzi moje Topky, kde sú Jazdci smrti od @michala.barankova_autor a sci-fi sériu od @u_sialky

Začiatok bol trošku kostrbatý... Preskakovali sme s osoby na osobu, strácala som sa v postavách a aj opisy a štýl písania bol akoby si autorka neverila, či ešte nemala ucelené kam sa bude dej uberať. Akoby skúšala, čo jej sadne.

Avšak potom... Prešli sme len na Katju a celé dobrodružstvo sa mohlo začať. Autorka sa rozpísala, víla z čarovného lesa je unesená a Katja sa rozhodne so svojím kamarátom zistiť čo sa deje. Gryfón Briam má spojenie s Katjou a je jej verný spoločník, položil by za ňu aj život a na ceste ich chráni. Stretnú skupinu zo zaujímavým Argusom, ktorý sa mi páčil charakterovo.

Ako som postupovala v deji bol vidieť obrovský posun u autorky a ja som si už ani nevšímala písmenká a okolie, ale predstavovala som si scenáre a príbeh mi bežal hlavou. Toto nie každý autor dokáže, aby ma pohltil dej. Dúfala som, aby mi Mirko spal čo najdlhšie a ja som si užila dobrodružstvo, mágiu a dočítala 1. časť série. Tento svet bol skvelo vykreslený a dotvorený krásnymi kresbami.

Koniec bol akčný a mňa zdvíhal zo stoličky, ale v dobrom. Niečo málo sa vysvetlilo, ale napätie zostáva a otvorili sa aj nové otázky. Skvelo vymyslené a otvorené pre ďaľšie dobrodružstvo Katje.

#fantasy #magia #vila #gryfon #dobrodruzstvo #priatelia #recenzianika #spolupracasnikou #bookstagramsk

17.03.2024 4 z 5

Chladný král Chladný král M. V. Jírová (p)

#chladnykral m.j. jírová Nakladatelství Solis

Myslíte si, že láska prekoná všetko? Je schopná zmeniť "človeka"?

Mesilie je dievčaťom z nižších vrstiev a predsa niečím zaujme Kardesa, ktorý je princom a doslova sa hrá a berie si všetko. Kardes je tvrdý, chladný k čomu ho viedol jeho otec - kráľ. Kráľové nové a hriešne zákony mi pili krv a čudujem sa, že mu to prechádza.
Začiatok mi prišiel povrchný. Nehovorím, že nebolo zaujímavé sledovať Kardesa a Mesilie, ale chýbalo mi tam to niečo, čím by som si obľúbila ich postavy. Na druhej strane som ich ani nenávidela, preto píšem, že začiatok bol neutrál. Autorka v strede knihy zaradila jednotku a my sme sa pohli neuveriteľnou rýchlosťou vpred. Prehĺbili sa konečne vťahy, dostala som Kardesove kapitoly, ktoré ma bavili oveľa viac než Mesiline.
Čo sa mi nepáčilo bolo priveľa intímnych stretnutí, ktoré brzdili dej a to zajímavé, napínavé.
Autorkin štýl je veľmi čtivý a keď sa zahryznete, číta sa jedna radosť. Chladný kráľ je prvá časť a to zaujímavé ešte len začína.

Ďakujem babám, ktoré somnou čitali. Terkin Knižný Svet
Zuzana Žužu Dobiasova
Lucia Tomková Lucie Svobodová

#darkromance #darkromancebooks #vydavatelstvosolis #erotickeknihy #demon #bookstagramsk #recenzianika #spolupracasnikou

09.03.2024 4 z 5

Hierarchia tmy Hierarchia tmy Adriana Bolyová

Ďakujem @adri_bolyova za možnosť si prečítať #hierarchiatmy

Od prvého písmenka som bola hodená do deja, čo mám rada. Nie som zahltená omáčkami a tak môžem napredovať v deji. Pri tomto príbehu to nebolo až tak správne, pretože fantasy si vyžaduje aj dovysvetlovanie.
Hlavná hrdinka Radana bola hodená do druhého života tak ako ja. Ona sa ako zázrakom aklimatizovala rýchlejšie, kde som sa ja ešte stále strácala. Nepýtala sa, všetko zvládala, riešenia prišli samé od seba.

Autorka vymyslela iný príbeh. Je o démonológoch a hierarchii, o runách a ochranných kruhoch, ktoré sú spomenuté ihneď na prvých stránkach. Kto nečíta fantasy, prípadne nevidel Lovcov tieňov, ten sa stratí viac než ja. Mimo toho je to skvelo vymyslený svet a príbeh plný akcie, dobrodružstva.

Túto sériu odporúčam aj keď mám pár výhrad.

02.03.2024 3 z 5

Rande naslepo Rande naslepo Marek Zákopčan

#randenaslepo @marekzakopcan @vydavatelstvo_elist

Ak si chcete prečítať americkú akčnú komédiu, toto je presne to, čo hľadáte.

Musím povedať, že ja som sa smiala už hneď od začiatku. Najlepšie na tom bolo, že som si to vedela živo predstaviť. Ak by sa vám zdalo, že je to nereálne a toto sa stať nemôže...nevadí. O to predsa ide. Utiecť od reality a nechať sa unášať príbehom. Aj keď som sa nenudila a bolo to dynamické, Filip sa len tak viezol. Príbeh ťahala Lea, ktorá bola švihnutá, ale tak správne. Ďaľšia kniha, ktorú by som prosila, aby si všimli filmári a prosím obsadiť do úloh Koleníka a Maštalíra.

Rande cez internet, kde ako to už poznáme si prifarbíme osobnosť, upravíme vek, zatajíme pár skutočností... Využila to Lea, ktorá si sadla namiesto Simony a dobrodružstvo môže začať.

Absolvovali ste rande cez internet?

#recenzianika #knihy #knihomolka #knihomoli #tipnaknihu #tipnaknihu #tipnaknihu #book #booklover #laskakuknihám #spolupracasnikou #laskakukniham #mamacita #mamacita #books #bookstagram #vydavatelstvoelist

28.02.2024 4 z 5

Piliere ilúzie Piliere ilúzie Eva Hrašková

#piliereiluzie @evahraskova @marencinpt

V príbehoch som celý týždeň zdielala moje pocity z čítania. Ďakujem babám v spoločnom čítaní.

Autorka sa inšpirovala situáciou z covidom a všetkým, čo nás zasiahla a k tomu este niečo viac. Príbeh je plný rán, zakopnutí, dažďa. Život plný nástražných mín a ja len dúfam, že vyviaznu len z malými ranami.

Čaká ma spoločné čítanie na pokračovanie a dúfam, že to slnko nakoniec vyjde.

#spolocnecitanie #recenzianika #evahraskova

27.02.2024 5 z 5

Tanec s klavírom Tanec s klavírom Andrea M. Guastella

#tanecsklavirom @andrea_m_guastella

Moja druhá kniha od autorky... Kde v predchádzajúcej bola polovica rýchla, taká, že by ste tomu neuverili, tak tento príbeh bol viac romantický. Autorka ma veľmi prekvapila ako príbeh uchopila a tiež záverom. Za mňa môžem povedať, že spravila dobre.
Páčili sa mi scény na svadbe, pri natáčaní, pri ktorých som cítila motýliky v bruchu a čakala čo sa stane, kam sa uberú...

Veľký bonus v tomto príbehu sú zmeny v prostredí. Nie sme na jednom mieste, ani v meste a ani v čase. Krátky príbeh 2 ľudí sa odohrá v dlhšom časovom intervale, aby ste si nemysleli, že cestovali v čase .

Za mňa dobré a čakám čo bude v pokračovaní či sa dozviem aj niečo o Ari viac a či budem pokračovať v zabehnutom.

#klavir #tanec #erotickeknihy #erotika #sex #siena #taliansko #spolupracasnikou

24.02.2024 4 z 5

Severní úsvit Severní úsvit Lukáš Kosař

#severniusvit @story_teller_cz @solis.nakladatelstvi

Prevedenie Severního úsvitu mi zo začiatku prišlo veľmi podobné písaniu A. Christie. Môže to byť spôsobené prostredím, kde sa náš príbeh odohráva. Londýn, panstvo, záhadné 2 úmrtia v meste, ktoré na mape nenájdete. Toto všetko sa dozviete na začiatku a ja som teda bola v napätí, kam sa uberieme. Detektív mi bol od začiatku sympatický a autor nešetril vulgarizmami, keď príbeh gradoval či postavy nevedeli kam z konopí a boli našponované ako struny. Páčilo sa mi to. V strede príbehu by som aj stratila záujem, ale... Autor ako keby to tušil a príbeh dostal do obrátok, lepšie povedané otočil ho, prevrátil, pridal šmrnc tajomna, okultizmu a aj keď ma neprekvapil vrahom, prekvapil niečím čo som nečakala. Niečím novým.
Výborné ilustrácie, na ktoré som čakala, pretože tie sa mi veľmi páčili.

Máte radi v knihách ilustrácie, mapky, či iné prvky? Ja rozhodne áno.

Vydavateľstvo vydáva limitovanú edíciu tlačenej knihy s oriezkou, ktorú je možné si už teraz predobjednať na stránke. Link v bio.

Ku koncu sa chcem poďakovať babám, ktoré sa ku mne pridali v SČ.

#mystery #recenzianika #anglicko #zahadnemesto #okultizmus #vrazda #spolupracasnikou #vydavatelstvosolis #spolocnecitaniesniky

18.02.2024 5 z 5

Dokonalý vzťah Dokonalý vzťah Katarína Harmatová

#dokonalyvztah @katkaharmatova #moderneromany

Ktorá kniha sa vám naposledy vliekla?

Najkrajšie sviatky v roku sú za nami a ja poškulujem po jari. @misska_duricova do #mesacnyklub vybrala Dokonalý vzťah a tak som si povedala, prečo nie? Už dlho mi leží na poličke.

Dubaj, nádherné mesto (nie ostrov) plné slnka, kde jar už je. V tomto období je tam cca 20°C. Je to mesto plné vysokých budov, moderna, ale aj farieb a tradičných trhov ak vieš, kde ich hľadať. Tieto opisy sa mi páčili...

V tomto meste sa nedopatrením ocitla Mia, keď nastúpila do zlého lietadla. Pritiahnuté za vlasy? No trošku. Chlap si ju nechá u seba celý mesiac. Idú si po krku, lezú si na nervy až kým konečne neuzavrú ako taký mier. Ich dialógy boli...akoby som to. Nezáživné, častokrát som nechápala ich reakciám. Ďalej tu boli časté protichodné pocity a narážky. Nervy mi žralo jej vykanie aj keď on jej tikal.

Sklamanie sa stupňovali a neverila som ani ich príťazlivosti, nieto, že dokonalý vzťah. To malo ďaleko od neho. Najobľúbenejšia postava otec, ktorý bol na pár stranách. On zdvihne hodnotenie, mesto, v ktorom sa príbeh odohráva.

Sklamanie je určite spôsobené tými kladnými hodnoteniami, ale tak moderné romány... asi sa nemusím čudovať, prípadne nechceli asi hodnotenie dať von
Je to obrovská škoda, pretože to malo obrovský potenciál.

13.02.2024 2 z 5

Láskou zlomená Láskou zlomená Veronika Fecková

#laskouzlomena @veronika.feckova.autorka @nasevojsko @nase.rodina

Láskou zlomená je pokračovanie príbehu Nič ma nezlomí. Kde v prvej časti som sa až tak nebavila, nahliadali sme do minulosti, tak v Láske zlomena sa autorka zamerala na vzťah, ktorí si začali pestovať Will a Liv. Aaaa tajomstvá sa odhaľujú.

Táto časť sa mi páčila o poznanie viac a vidieť, že autorka sa posunula. Postavy toľko nefňukali aj keď som zachytila protiklady ako keď ja nevládzem a som silná. Niečo v tom duchu. Viete, že u mňa je pozitívum krátke kapitoly... Aj vďaka nim sa príbeh číta rýchlo a s ľahkosťou. Oba príbehy majú niečo vyše 300 strán, ale vôbec sa ich nemusíte zľahnúť, pretože to máte raz dva prečítané.

Páči sa mi kde autorka umiestnila príbeh a môžem a aj musím povedať, že som si všetky časti vedela živo predstaviť. Tam by som pokračovala aj nabudúce...príbeh niekde v teple, bazén atď. Rada by som si prečítala niečo vtipnejšie čo mi tu chýbalo. Pasáže kde sa doťahovali ma bavili a rada by som ich mala viac.

Škoda, že sa uzavreli vzťahy Sum, Anne... Chcela by som si prečítať ich samostatné príbehy.

#recenzianika #vztahy #detskydomov #tajomstvaminulosti #autorskastafeta #veronikafeckova #bookstagramsk #book #booklover

08.02.2024 4 z 5

Nič ma nezlomí Nič ma nezlomí Veronika Fecková

#nicmanezlomi @veronika.feckova.autorka @nasevojsko @nase.rodina

Prví diel som dočítala v tejto chvíli. Ďakujem @madamme.de.ludrigova

Neviem a v konečnom dôsledku si ani nechcem predstaviť, čo musela Liv zažiť a nechcem sa vpratať do jej kože. Hrôzy v podstate pestúnskej starostlivosti kedy dúfate, že ste v bezpečí, ale opak je pravdou.
Celý dej bol popretkávaný zábleskami z minulosti, ktoré mňa neuchvátili a pre mňa boli navyše. Aspom väčsina z nich. Chýbalo mi viac stretnutí medzi Liv a Willom a aj toho napätia... Kniha skončila rázne a rýchlo a tým ma autorka navnadila na pokračovanie Láskou zlomená.

Gro príbehu nebolo ani tak iskrenie medzi hlavný postavami a znovustretnutie, ale pochody, fóbie Liv. S tým ako bojuje z minulosťou...za mňa dosť neúspešne.

Čítali ste?

Uvidíme čo nám prinesie pokračovanie.

#veronikafeckova #booklover #detskydomov #bojzminulostou #nasilie #znasilnenie #tajomstvaminulosti #autorskastafeta #recenzianika #bookstagramsk

06.02.2024 4 z 5

Království v kameni Království v kameni Nela Mičková

#kralovstvivkameni @mickovaneli @pointa.cz

Hneď na začiatku by som chcela upozorniť, že kniha nie je až tak úplne pre deti. Na @martinus_sk je označenie 13+ ale ja by som ho kľudne zdvihla aj keď dnešná mládež už číta naozaj všetko.
Svieti mi tam posledný dostupný kus. Tak rýchlo, lebo čochvíľa vychádza pokračovanie.

Začiatok sa mi trošku ťahal, ale neskôr v deji som zistila, že to tam muselo byť. Autorka je majsterka vo zvratoch, ktoré nastávali neustále až som sa nestihla diviť a zvyknút si na situáciu... už sme boli vtiahnutý do ďaľšieho dobrodužstva. V príbehu nám nechýbajú príšery, napätie, zlý kráľ, a mne sa veľmi páčili záhadné čarodejky, od ktorých naozaj nevieme čo, prečo, kedy a načo.

Tvrdá Morgan, ktora je následníčkou trónu utečie z bezpečia skál a "vpadne" do náručia Finnovi. Finn chce zachrániť svoju dedinku, Morgan chce odpovede...Dobrodružstvo môže začať.

No a ten skoro koniec... hmmm. Prosím si pokračovanie. chcem vedieť ako pokračujú ich životy.

Ďakujem za možnosť si prečítať príbeh @mickovaneli

#booklover #fantasy #kralovstvo #princezna #prisery #carodejky
#bookstagramsk #books #bookstagram #spolupracasnikou

02.02.2024 5 z 5

Zlovolné bytosti Zlovolné bytosti Nelly Černohorská

#zlovolnebytosti @nelly.cernohorska Pointa

Ďakujem za knihu autorke a za organizáciu štafety Terkin Knižný Svet

Čítate horory?

Ja sa priznám, že nie. Prečítala som asi jeden, možno dva. Nie je to moja šálka kávy a nerada sa bojím. Od kedy som zavítala medzi rodinu štafetárov je horor ďaľším žánrom, ktorý čítam vďaka štafetám. A som tomu rada. Zlovolné bytosti sa čítali veľmi dobre a sú postavené na základoch slovanskej mytológie. Autorka si vzala na paškál obávanú babu jagu alebo ježibabu, ktorú poznáme z viacerych rozprávok, legied a mytológii. Jeze alebo jaga znamená, že je v nej ukruté zlo a baba, že ide o staršiu osobu. Príbeh sa podobal rozprávke o medovníkovej chalúpke. Nemôžem si pomôcť, ale mne balada žial ako horor neprišla... Áno, bola smutná a plná trápenia, čo balady bývajú, ale nebála som sa.
Kniha v sebe ukrýva ilustrácie, ktoré sú umňa plusom a mám ich v knihách veľmi rada. Tiež v sebe ukrýva básne, ktoré mňa bavili viac. Najviac ma bavila Spolubydlíci, Nebožtík a Čarodejnice, ktorá úplne vystihla celý príbeh.

#jezibaba #babajaga #horor #booklover #bookstagramsk #books #autorskastafeta #bookstagram #recenzianika #smrt #pozornadeti

31.01.2024 3 z 5

Anarchorance Anarchorance Iveta Pernišová

#anarchorance @u_sialky @vydavatelstvo_elist

Čitate sci-fi?

Ja sa priznám, že toto nie je moja šálka kávy a ani žáner, ktorý by som vyhľadávala a to dokonca ani u filmov. Pozriem, ale nachádza sa niekde v spodných rebríčkoch pozerateľnosti. Anarchorance je ďaľšia moja premiéra, ale zo žánrom.
Je to sci-fi. Nachádzame sa s Lyrov, Vairenom a Sherideinom na plánete Anarchorance, so Shadeeom pocestujeme na Riján a tiež spoznávame ich problémy s kráľovnou a princeznou na Valakrii. Každá má svoju atmosféru, svoju špecifikáciu. Zaznamenali ste tie názvy a mená? Vyborné. Autorka nám odhaľuje svet galaxii a planét, mimozenšťanov (pozor niektorí by sa na to urazili ).
Na začiatku som mala problém sa začítať, ale našťastie som ani nedosiahla moju 100vku kedy si poviem a dosť! Dej začal byť dynamický, napínavý... Zvykla som si na postavy a kto je kto a už to išlo jedna radosť. Autorka nám ukazuje pohľad z pohľadu 3 osôb a to: Lyra, Shadee a princezná Vanilla.

Väčšina číta fantasy a aj keď ani toto nie je môj žáner, stále viac a viac utekám k nemu. Avšak @u_sialky nabúrala všetko, čo som si myslela...že toto nebude pre mňa a 400 strán sci-fi určite nedám. Blbosť! Príbeh mal všetko. VŠETKO. Únos, priateľstvo, romantickú linku (som zvedavá kam sa uberie), napätie, smrť, zabíjanie, pokusy, zábavu a veľa ďaľšieho.

Toto jednoducho musíte mať. Vážne. A ja musím mať pokračovanie, novinku Riján.

28.01.2024 5 z 5

Chlad ohňa a chuť kokaínu Chlad ohňa a chuť kokaínu Monika Wurm

Moja priemiéra z autorkou úspešne zavŕšaná. Čítali ste príbehy od autorky?
Začiatok mi išiel trošku pomalšie. Ale len kúsoček, kým som sa nedostala do tempa. Mať viac času, tak mám podozrenie, že ju prečítam na jeden nádych aj keď stred ma striedavo bavil a nebavil. Valentína zažíva dobrodrožstvo, ktoré ma uchvátilo. V strede som dúfala, že sa bude príbeh uberať iným smerom a dostanem romantické napätie plné naschválov, avšak autorka prekvapila. Zvyšnú časť som predpokladala, ale vôbec to neubralo na čtivosti.
Aaa do frasa chcem pokračovanie. A určite tato kniha poputuje do mojej knižnice k ostatným príbehom.

Ďakujem za štafetu @madamme.de.ludrigova
a autorke za krásny príbeh.

24.01.2024 5 z 5

Každé další léto Každé další léto Carley Fortune

#kazdedalsileto #carleyfortune @red.readiiing.hood

Ďakujem za štafetu @freya_zlaskykpribehum , vďaka nej som sa dostala k debutu od autorky Fortune - Každé ďaľšie leto. Ja som čítala v cz, ale nájdete ju aj v slovenskom preklade.
Celkový príbeh bol pekný aj keď v podstate predvídateľní od začiatku až dokonca. Ja som dúfala, že to autorka zauzlí, alebo prekvapí naozaj niečím wau. Napr. Na začiatku som si myslela, že Sam bude na vozíku. Persy mala celý čas výčitky a autotka ma držala v napätí. Poviem, že len vďaka tomu som ju dočítala, aby som vedela, čo tak strašného spravila...

Príbeh je o spriaznených dušiach, hľadaní seba samého a o chybách, ktoré sa nedajú vrátiť späť... celkovo pekný príbeh a musím povedať, že som autorke to všetko verila a išlo mi hlavou, že čítam jej príbeh.

#chataprijazere #odpustenie #priatelia #najlepsipriatelia #laska #booklover #bookstagramsk #bookstagram #bookstagrammer #stafeta #recenzianik

20.01.2024 4 z 5

Trnitá cesta Trnitá cesta Sarah Parsley (p)

A som tu s ďaľsou recenziou na historický román.

#trnitacesta @sarka.hiekova pod pseudonymom #sarahparsley @fortunalibri_nakladatelstvi

Pri tomto príbehu sa veľa rozpisovať nemusím. Trnitá cesta je voľným pokračovaní Tretej záhrady, ktorú som čítala už veľmi dávno a už vtedy mi učarovala. Inak to nebolo ani v pokračovaní s Darienom a Oliviou. Náchadzame sa v Čechách, ale prostredie bolo tak krásne opísané a autorka použila svoju fikciu tak umne, že som mala pocit, že sa nachádzam v Anglicku. Veľmi skvelo spísané, žiadne zádrhely, žiadne zbytočné opisy. Autorka strieda príbehy Olívie a Dariena, aby sme mali predstavu čo sa s nimi deje a aké majú pocity.

Ak máte radi historické romány (Lindseyová, Jefries a pod.) a nevadí vám čítať v češtine, po tejto sérií určite siahnite. Čoskoro bude pokračovanie a ja sa už neviem dočkať.

Ďakujem autorke za tak krásne príbehy a @mama_nad_knihou za organizáciu štafety.

#historickyroman #laska #laskakuknihám #booklover #books #bookstagram #seria #ceskahistorickaromanca #musissiprecist #musissiprecitat #fortunalibricz

14.01.2024 5 z 5