recenzienika657 recenzienika657 komentáře u knih

Začátek po konci Začátek po konci Jana Jordanová

#smrtkaellie @pribehyodjany

Stále viac a viac sa presviedčam, že fantasy mám rada a je to moja šálka kávy. Fantasy, ktoré je postavené na postavách ako Ellie a podsvetie, kde mám pocit, že ani nečítam fantasy.

Ellie si vybrali, ak prejde skúškami, môže sa stať smrtkou a byť nesmrteľná. Prechádza skúškami, učí sa a neučí, spoznáva podsvetie, ako previesť duše a z vládcom Blackom ich niečo k sebe ťahá. Obaja mi veľmi sadli. Bavili ma.

Krátke kapitoly boli obrovskou výhodou a mne to stačilo, tak akurát. Sem tam by som si priala rozviesť pár situácií, ale som rada, že som mala vďaka autorke možnosť si ju prečítať.

Ale prečo fantasy musí mať pokračovanie? Chcem vedieť čo bude ďalej.

30.11.2023 5 z 5

Tiché srdcia Tiché srdcia Natália Hammerová

tichesrdcia @lia_nh_mer_

Na začiatku som si myslela, že toto nebude nič pre mňa. "Srdce stíchlo..." Napadlo ma, že ak majú zomrieť, tak toto nieee. To ja nemám rada. Začiatok je romantika, kde sa mi zdalo, že je všetko rýchlo a malé náznaky mi ukázali kam bude viesť zvyšok príbehu.

Tiché srdcia je ľahké romantické fantasy, ktoré pre mňa nebolo až tak veľmi dobre dotiahnuté. Pri pár scénach by som rada zostala a povenovala sa myšlienke, lebo tak nejako som sa chvíľku strácala.

Obálka je krásna.

3,5/5

#recenzianika #knihy #knihomolka #knihomoli #tipnaknihu #tipnaknihu #tipnaknihu #book #booklover #laskakuknihám #laskakukniham #mamacita #mamacita #books #bookstagram #autorskastafeta

27.11.2023 3 z 5

Podmanivá Podmanivá Diana Špacírová

#podmaniva @di.spacir.autor @nasevojsko

Ahojte Zajtra je víkend. Konečne, však? Na tento víkend vám idem odporučit Podmanivú. Včera som ju dočítala a dnes s troškou času vam ju rýchlo opíšem. Omáčky o čom to je asi nechcete vedieť, pretože to si kuk viete aj anotáciu či iné recenzie, ktoré sú čo som zahliadla doteraz viac než priaznivé. Ja by som zaradila knihu k tým lepším, ale predsa to ešte to nebolo pre mňa to pravé orechové.

Autorka sa pri podmanivej dotkla citlivej témy, choroby, pri ktorej by sme nazvali osobu úchylom. Bála som sa ako ju podchytí a či nebudem viac zhnusená ako nadšená, či im to budem baštiť ( hlavne Viky). Nemalo to rýchly spád, že by sa Viky prepla hneď zo šedej myšky na fam fatale, takže som im verila úplne všetko. Dianka nám dokonca prichystala aj trošku napätia na konci, čo ja obľubujeeeem a preto...chcela by som ho nabudúce viac, viac zvratov, napätia, lebo ti to sadlo a to napätie ma bavilo a...udržať chvíľku napätie. Tak ako aj Viky aj ja som čakala temnejšie tajomstvo, ale o to mi to tam viac sedelo, pretože to nebolo megalomansky nadnesené, ale viac sa to približovalo ku skutočnosti.

Takže cako pak? Utekajte dnes do kníhkupectva, začítajte sa a v nedeľu máte hotovo. Odýchnete si, uvoľnite sa, pri tetke si zanadávate, pri ockovi sa budete usmievať od ucha k uchu a zahreje vás pri srdiečku. A teraz Dianka šup šup, prosíme si Darček 2 .

24.11.2023 4 z 5

Ja som smrť Ja som smrť Chris Carter

#jasomsmrt @chriscarterbooksofficial @aktuellvydavatelstvo

Carter top, naj autor krimi v poslednej dobe. Ešte ste nič nečítali? Obrovská chyba. Autor si svoju latku drží a dokonca by som povedala, že opatrne sa posúva čoraz k lepším spisovateľským výkonom. Ja som smrť je 7 časť série z detektívom Hunterom zo zvláštneho oddelenia vrážd.

Carter vám dodá mimoriadnu dávku napätia, nechute, brutality. Ukazuje rôzne násilia a vnímanie tela na neho. Brutalita je naozaj silná, takže pre slabších jedincov nie. Carter sa za mňa mohol viac povenovať chyteniu vraha.

Plusom sú kapitoly, ktoré končia napínavo a nič iné mi neostalo len otočiť stranu a čítať ďalej. Verím, že ďaľšie časti ešte vyšperkuje.

4/5

Ďakujem vydavateľstvu za zaslanie knihy.

Čoskoro súťaž.

#recenzianika #knihy #knihomolka #knihomoli #tipnaknihu #tipnaknihu #tipnaknihu #book #booklover #laskakuknihám #laskakukniham #mamacita #mamacita #books #bookstagram #milujemknihy

23.11.2023 4 z 5

Profesori zločinu Profesori zločinu Peter Šloser

#profesorizlocinu @petersloser @vydavatelstvo_ikar

Ďakujem autorovi, že som si mohla prečítať Profesori zločinu, ktorá je 6 časťou série Páchateľ: neznámy.

V prvom rade chcem povedať, že pri tejto sérii je lepšie čítať od 2 časti, kde sú v hlavnej úlohe Julo, jeho tím a druhá strana zákona, ktorá by druhou stranou byť nemala. Hovorím to preto, lebo som čítala recenziu, kde bolo písané, že sa dajú čítať zvlášť, ale v osobách sa stráca atď. Je to práve tým, že ako prvú čítala profesori a samotné postavy sú už ďalej, už majú svoje čo to za sebou...

K samotným Profesorom. Najlepšia časť akú som čítala. Nezaznamenala som žiadny zádrhel, text sa čítal plynulo, v čom veľmi pomáhajú aj krátke kapitoly. Podstatné pre mňa bolo, že všetky zásadné postavy v príbehu dostali konečne rovnaký čas- priestor, a tak som si ich mohla viac užiť.

Šloser sa povenoval karuselovým obchodom, ale príbeh sa prelína aj zaujímavým prípadom Šiškovej vraždy, ktorú vytiahli po rokoch na svetlo sveta. Prepojenia, ktoré by ste nečakali, nápady mafiánov, podplácanie štátnych úradníkov a oveľa viac si prečítate v sérii od Petra Šlosera.

5/5

#recenzianika #knihy #knihomolka #knihomoli #tipnaknihu #tipnaknihu #tipnaknihu #book #booklover #laskakuknihám #laskakukniham #mamacita #mamacita #books #bookstagram #spolupracasnikou #milujemeknihy2

21.11.2023 5 z 5

Recept na dieťa Recept na dieťa Dominika Würll

#receptnadieta #monikawurll @vydavatelstvo_elist

Vďaka vydavateľstvu som siahla aj po knihe Recept na dieťa. Prvotné popísanie, komický román s prvkami tragédie, nie je úplne presný. V príbehu je veľke množstvo smútku a myšlienkových pochodov hlavnej hrdinky, ktorá aj keď veľmi chcela a túžila po dieťati, toto splnenie sa jej nedarilo naplniť. Preto by som tento opis obrátila. Tragický román s prvkami komédie. Je pravda, že táto ťažká téma pre mnohé ženy bola odlahčená, za čo som rada, inak by mi slzy tiekli prúdom. Nevedela som sa dočkať konca ako to všetko dopadne. Držala som jej veľké palce.
Koniec neprezradím. Túto knihu by si mala prečítať každá žena...

Monika má výborný štýl písania.

4/5

#recenzianika #knihy #knihomolka #knihomoli #tipnaknihu #tipnaknihu #tipnaknihu #book #booklover #laskakuknihám #laskakukniham #mamacita #mamacita #books #bookstagram #milujemeknihy2 #spolupracasnikou

21.11.2023 4 z 5

Karanténa: Rok v prdeli Karanténa: Rok v prdeli Mária Blšáková

karantenarokvprdeli @mariablsakova @nasevojsko

Séria Karanténa pokračuje. Rok v prdeli. Názov, ktorý pritiahne vašu pozornosť. Už len ten názov zaručí knihomolovi čitateľský zážitok.

Boris je stále namyslený, arogantný, ale akoby v karanténe trošku zmudrel. Nielezol mi tak na nervy a už nebola z neho neznesiteľná sviňa a čítanie som si užila o to viac. Zaujimavé nazerať do hlavy chlapovi, ktorý je autentický a nie akých by sme chceli mať. Skutočne Boris nie je princ na bielom koni.

Okrem pripomienky korony, zažijeme začínajuci vzťah a ako k nemu čerstvý 50tnik pristupuje.

Veľká spisovateľská hviezda dostane nafrak tiež svojským spôsobom, ale dôležité je ako sa k tomu postaví? Ja verím, že správne a teda som zvedavá na ďaľšie pokračovanie.

Páči sa mi ako autorka podchytila tému korony a musím ja osobne zo všetkým súhlasiť. Myslím, že pri sérii Korona budú 2 tábory a veľa osôb sa bojí vyjadriť názor či recenziu. Mne táto séria brnkla do nosa a sadla mi ako riť na šerbel. Aj v príbehu sú dva tábory, tak ako sa SR a svet rozdelil. Autorka pomedzi tému Korony používa Borisov "vtipný jazyk". Príbeh je vtipný a číta sa rýchlo a s ľahkosťou.

4/5

#recenzianika #knihy #knihomolka #knihomoli #tipnaknihu #tipnaknihu #tipnaknihu #book #booklover #laskakuknihám #laskakukniham #mamacita #mamacita #books #bookstagram #spolupracasnikou #recenzienika

18.11.2023 4 z 5

Jedine môj Jedine môj Barbora Astor

#jedinemoj @barbora.astor.author @venupress

"Zákonom prírody je, že dážď neustane tým, že mu nakážem, aby prestal. Niekedy iba stačí prijať to, že prší. Veď nebude pršať navždy. A nech som akokoľvek mokrá, ja sama nie som tým dažďom. Som iba tou, ktorá zažíva búrku..."

Tretia časť série môj som dočítala dnes ráno. Predchádzajúce recenzie nájdete v postoch nižšie, a tak sa nebudem veľmi k nim vracať. Jedine môj malo niečo do seba. Navyše hlavná hrdinka nám dovolila nahliadnuť do jej vnútra aj takýmito krásnymi myšlienkami.

Ellie a Loganovi som verila ich vzťah. Najviac zo všetkych dvojíc. Pri prvom to bolo rýchle, pri druhom sa Noel spamätával z Bee...Pri týchto dvoch to bolo krásne, prirodzené. Logan sa mi páčil v druhej časti ako aj pomáhal Jess ako sa sem tam ukázal. Vo svojom príbehu mi sám o sebe taký úžasný neprišiel. Ale nie v zlom. Avšak ako sa zachoval... Pri konci. Akoby mi tam niečo nesedelo.

Vo všetkých častiach mi chýba väčšie prepojenie zk všetkymi postava, ale chápem, že takto sa dajú skôr čítať samostatne.
V jedine môj sa tak nejako žiadny z chalanov nevyskytol a som zvedavá či a o kom bude ďaľšia časť.

16.11.2023 4 z 5

Karanténa Karanténa Mária Blšáková

#karantena @mariablsakova @nasevojsko

Karanténa je jedným z tých príbehov, ktoré sú inšpirované skutočnosťou. Pamätáte sa ako ste sa cítili a čo ste si mysleli, keď bolo nakazených 60, 100 ľudí a počet stále stúpal? Ako ste sa zachovali? Kde ste boli?

Karanténa je o spisovateľovi detektívok a bývalom policajtovi, ktorý dostal už druhý blok na 13 kapitole a nevie čo ďalej. Prišla korona a on sa zatvoril dobrovoľne doma. Dostal nápad. Čo tak sa odkloniť od krimi a ísť inou cestou? Začal si krátiť čas rozhovormi na FB a telefonátmi a získaval informácie ako ľudia znášajú koronu a následnú karanténu. Veľa informácii som zachytila aj ja začiatkom celého tohto kolotoča a táto kniha mi to len pripomenula.

Pán autor mi prišiel nadradený a nie veľmi mi sadol. Jeho myšlienkové pochody niekedy urazili, ale naopak som sa aj zasmiala, že to vážne?

Pri rozhovoroch si nájde priateľov a uvedomí si vecí, ktoré na začiatku tohto projektu určite nečakal.

Ďakujem autorke, že som si mohla prečítať príbeh, o čase, ktorý zmenil nás všetkých.

13.11.2023 4 z 5

Tak trochu môj Tak trochu môj Barbora Astor

#taktrochumoj @barbora.astor.author @venupress

Prvá časť série Môj. Uhá, to je citoslovce...možno sa to ani nezaraďuje medzi slová, ale čo k prvej časti napísať? Možno

Rýchly sobáš, utajovanie tejto skutočnosti... mali čas sa spoznať, zamilovať, a keď už toto tajomstvo prezradili...
Nehoda, ktorá zmenila všetko...

Dokázali by ste sa aj teraz zamilovať do svojej polovičky aj druhýkrat? Bee bola silná a prekvapivo rozumná ženská. Ja by som spravila veľké haló až potom by som rozmýšľala. Nenudila som, scény boli dopísané, veľmi dobrá gradácia.

Ku konci mi už prekážalo "drží môj pohľad." Bolo tam toho veľa.
Príbeh Bee, Haydena a Neala som si užila. Scény ma poháňali čítať ďalej a ďalej.

4,5/5

Ďakujem autorke za knihu.

#recenzianika #knihy #knihomolka #knihomoli #tipnaknihu #tipnaknihu #tipnaknihu #book #booklover #laskakuknihám #laskakukniham #mamacita #mamacita #books #bookstagram #recenzienika #spolupracasnikou

13.11.2023 5 z 5

Ak budeš môj Ak budeš môj Barbora Astor

#akbudesmoj @barbora.astor.author @venupress

Priznám sa, že som začala čítať druhú časť a tak mi niektoré scény ako by nedávali zmysel, pretože sa stali v prvej časti. V pokračovaní neboli obšírnejšie spomenuté a tak mi pointa utiekla. Avšak to len pri konci a tak sa púšťam rýchlo do prvej časti, aby som mala ucelený obraz.

Čo sa týka hlavných postáv...Neala som si zamilovala. Obetavý, milý a príjemný.
Jeho polovička Jessica mi nesadla. Snúbenec ju podvedie a ona ich načapá v tom najlepšom. Zlomí jej to srdce, čo chápem avšak z toho robí veľké tajomstvo. To som až tak nežrala. Nechápala som prečo, za to Neal bol super a po krôkočikoch sa dostával Jessice pod kožu.
O gradáciu sa postaral Matt. Dobré zauzlenie.

Niektoré scénky, na ktoré som čakala boli ako z rýchlika alebo spomenuté len okrajovo čo mi bolo ľúto.
Napriek tomu sa kniha čítala dobre a rýchlo a teda som zvedavá na jednotku ešte viac pretože chcem vedieť čo sa to tam vlastne stalo.

3,5/5

11.11.2023 4 z 5

Zvonkohra Zvonkohra Eliška Václavíková

#zvonkohra @eliska_vac @cooboo_redakce @cooboo.sk

V prvom rade sa chcem poďakovať @knizna.pivnicka že vybrala do #mesacnyklub práve knihu Zvonkohra. Dnes som ju začala čítať a ja som sa nevedela odtrhnúť. Tento príbeh je iný, než som čítala doteraz. Mám z neho podobné pocity ako z Chatrče. Je to silný príbeh, plný porozumenia, pomoci a viery.

Ja, ani neviem čo k nemu napísať. V hlave mám toľko vecí. V srdci teplo. Malá láskavosť, úsmev či kvet, môže spustiť rad iných vecí. Či už dobrých alebo zlých. Malý dobrý skutok sa vráti, aj keď neskôr, ale o to z väčšou intenzitou.

Veľmi silný príbeh, plný dobrodružstva. Vlastne 9 menších príbehov, ktoré sú prepojené a tak skutočné, že naozaj som verila, že čítam o skutočnych ľuďoch a skutočný príbeh. Začneme koncom, aby sme sa dostali na začiatok. Na začiatok...kedy to všetko začalo, čo spustilo sled udalostí...čo spustilo zvonkohru...

Nedá mi inak ako
5/5

11.11.2023 5 z 5

Saudade Saudade Helena Žáková

#saudade Helena Žáková @mobaknihy

Slovo, na vyjadrenie smutku, melanchólie, nostalgie, pocitu, že nám niečo alebo niekto zúfalo chýba. Pre vyjadrenie lásky k tomu, čo sa nikdy nevráti.

Všetky spomenuté pocity som si zažila pri čítaní. Autorka ma tentokrát vzala do Portugalska a precestovala som krížom krážom. Veľmi dobre vsunuté miesta aj histerické poznatky a iné skutočnosti do príbehu. Nenarúšali dej. Práve naopak, dopĺňali ho. V príbehu Saudade sa nájde záhadný denník. Beatriz je rozmaznaná a vždy sa dostane do maléru. Nie vždy vlastným pričinením, ale nechápe ako je možné, že je taká nesústredená, a do svojej rodiny nezapadá až kým jej kamarátka Magdaléna náhodou nenájde denník a v nej fotku. Akoby Beatriz z oka vypadla.

Nevedela som o koho príbeh pôjde. Začal sa rozprávaním Toma, potom Magdalény, Inez a nevedela som prečo. Prečo nepokračuje Beatriz a jej príbeh? Tu som sa točila v kruhu a popravde aj mi to bolo zbytočné. Ak by sme začali Magdalénou, potom by som sa skôr chytila. Ku konci sa to pospája, ale to nič nemení na tom, že príbehy od autorky ma veľmi bavia. Neviem či mávate ten pocit, keď dočítate a poviete si, chcem viac. Ja mám ten pocit aj keď nemám wau efekt, ale niečo na štýle ma hrozne baví a chcela by som viac. Mám ešte jednu knihu, ale neviem či sa mi ju časovo podarí prečítať. Rada by som vám predstavila aj tú, lebo mňa autorka proste baví aj s tými malými zádrhelmi.

4,5/5

Ďakujem @mama_nad_knihou za usporiadanie štafety a autorke za knihu.

07.11.2023 5 z 5

S kapkou medu S kapkou medu Helena Žáková

#skapkoumedu Helena Žáková Naše vojsko, knižní distribuce

S kapkou medu by som zaradila medzi román s kapkou dobrodružstva a záhadného pozadia. Tajomstvá sú top a ak je spravne podchytené, veľmi ľahko poháňa v čítaní. Nevedela som kam sa dostanem a o čo pôjde. Mierne náznaky, láska mariňáka, ktorý pochádza z Ameriky a na Kréte robí psovoda. On mi bol veľmi sympatický.
Eleni sa dostane k práci vďaka klamstvu, a tak nejako jej to na Kréte prechádza. Nevie prečo tam je, ale začína tušiť, že niečo sa chystá.
Ak chcete vedieť, čo je to za klamstvo, čo jej prechádza, a čo tam nesedí začítajte sa do romány zo slnečného Grécka. Čo alebo kto je v pozadí?

Eleni mi miestami vadila, ku koncu mi chýbal prológ ako to s nimi skončilo. Alebo sa dočkáme pokračovania?

Ďakujem Lucie Svobodová
a autorke za možnosť štafety.

05.11.2023 4 z 5

Spisovatel Spisovatel Lucie Salová

#spisovatel #luciesalova @nakladatelstviepocha

Knihu som dočítala už včera a aj dnes neviem, čo by som tak k nej napísala. Erotický román, ktorý ma nevtiahol až tak do deja. Myšlienka super, pretože, ak to je pravda, bavili ma odseky s vysvetleniami ako to chodí v spisovateľskom svete. Avšak ak sme nechceli byť vo fantasy, tak...
Spisovateľ ako nejaká akčná hviezda z bipolárnou poruchou, čo malo navodiť asi akčnosť celého konceptu a koniec predvítaľený.

Spisovateľ je príbeh priemerný a kto neočakáva wau efekt, ok. Neskôr mi už prekažali opakované slová, avšak pozor, čítala som recenzný výtisk a je dosť možné, že do tlače išla ešte upravená verzia.

3/5

Ďakujem za štafetu @terkin_knizny_svet

#recenzianika #knihy #knihomolka #knihomoli #tipnaknihu #tipnaknihu

02.11.2023 3 z 5

Detektív Kvik a mrazivá veštba Detektív Kvik a mrazivá veštba Július Belan

#detektivkvik #detektivkvikamrazivavestba @julius_belan Vydavateľstvo Elist

Neviete aký darček dať deťom? Nepoznám nič lepšie ako dobrú knihu.
Detektíva Kvika môžem len odporučiť. Detektív Kvik je Poirot v detskom prevedení. Na konci ešte zvrat, ktorý som nečakala.
Detektíva Kvika si zavolá na svoju oslavu do hôr jeho bývalý učiteľ chémie a fyziky. Pozvanie prijme. Musím vyzdvihnút atmosféru zasnežených hôr a snehovej búrky, kde mrazivá veštba dotvorí atmosféru. Príbeh sa točí pred Vianocami a počas Vianoc, preto je Kvik to pravé atmosférové, čo by si deti mali nájsť pod stromčekom. Ak čítate radi pre deti a mládež (čo na môj príbeh ste viacerí odpovedali áno) a máte radi zauzlené príprady ala Christie...No...ako inak...Je aj tá pravá pre vás.
Mňa bavila a musím uznať, že autor to pekne zauzlil, postavy boli zabávné, záhadné a nepriateľské. Nádherné ilustrácie od Katky Vronkovej.
Pri ktorých musím napísať, že by som ich chcela viac.

Tak ako? Čítate knihy pre deti a mládež? Bude ďaľší mrazivý prípad detektíva kvika?

31.10.2023 5 z 5

Lovec přízraků - Vraždy, které šokovaly republiku Lovec přízraků - Vraždy, které šokovaly republiku Viktorín Šulc

#lovcipřizraků #jirimarkovic #viktorinsulc @nakladatelstviepocha

Ach jo. Máte radi napätie, krimi a k tomu plnú dávku skutočna? Žiadne fantázie, ale pravdivé reálie českého vyšetrovateľa Jiŕího Markoviča, ktorý nie len v knihe, ale v príbehu preukázal, že rozmýšľa racionálne, ale ukázal, že má aj srdce na pravom mieste. Popravde je úplne iné čítať vyfabulovaný príbeh a iné čítať o skutočných vraždách, skutočných svedectvách. Pri niektorých svedectvách vrahov mi bolo zle a smutno zároveň. Prečo vraždili? Čo ich k tomu viedlo? Kde nastala chyba v programe? Aj tomu sa venujú spisy a ja som čítala posudky rôznych psychológov, ktoré dotvárali celé prípady a ja som sa nevedela odtrhnúť. Každý prípad končí rozsudkom. Ak nedostal trest smrti, čo bolo do cca deväťdesiateho roku v zákone, tak si prečítame, kam viedli vrahove kroky po prepustení.

Na začiatku mi išlo ťažsie čítanie, kým som došla na to, čo chcú povedať a aky je sled udalostí, ale potom? Zvedavosť bola silnejšia...

Ďakujem @terkin_knizny_svet
Za štafetu a @nakladatelstviepocha
že nám umožnila si prečitať o skutočných prípadoch.

30.10.2023 4 z 5

Rodinné tajomstvá Rodinné tajomstvá Martina Dacková

Čo k nej povedať? Kúpite, otvoríte a už nepustíte. Veľmi ma bavili všetky línie príbehu.

28.10.2023 5 z 5

Pod Ďáblovým mostem Pod Ďáblovým mostem Loreth Anne White

#poddablovymmostem #lorethannewhite @knihydobrovsky

Žáner triler a krimi v tomto období je presne to, čo mám rada. Keď sa tieto dva žánre spoja...čo viac si želať?
Od autorky som čítala sériu Temné vábení a ozveny, kedy som si ju zamilovala. Jej štýl sa mi páči a to ako dokáže zamotať príbeh... Ten je natoľko zaujimavý, že vám túžba vedieť, nedovolí knihu zatvoriť. Toto zamotané pátranie po vrahovi je otočené a vedela som kto je odsúdený za vraždu 14 ročnej Leeny. Svoj trest si odpykáva 24 rokov.
Podcasty sú nie len vo svete, ale aj u nás v móde a tie krimi hltá veľká časť populácie. Celých 24 rokov mlčal a o vražde neprehovoril...až doteraz. Čo sa zmenilo? Prečo prehovoril teraz? V podcaste Trinity Scotové vysloví slová, ktoré nikto nečakal.

"...ja som neznásilnil Leenu Raiovú. Ani som ju nezabil. Ten, kto ju zavraždil, je stále na slobode."

Bum, prvá bomba, ktorú autorka na mňa zhodila a teda vám poviem nebola posledná. Výborne prepojené postavy, premyslený príbeh. Milujete tieto dva žánre? Toto vám v knihovníčke chýbať nemôže. Bola som v napätí a netušila som, čo vyjde najavo.

Moje negatívum spočíva v probléme alkoholu. Je možné, že v Kanade a hlavne v okrajových menších mestách je to v poriadku, ale ja som to tak nevnímala. Nechápala som ako sa mohli 14 ročné deti opiť a dospelý ani polícia to nevnímali ako veľký problém.
Dve línie príbehu. V minulosti som sa tešila na vyšetrovanie vraždy a v súčastnosti podcastovej linke s vrahom.

Samozrejme, bolo tam toho omnoho viac, ale...prečítajte si a som si istá, že zážitok máte zaručený.

Ďakujem @knihydobrovsky že si ma vybral a ja som si mohla knihu prečítať.

4,5/5

Príbeh je inšpirovaný skutočným zločinom.

#recenzianika #knihy #knihomolka #knihomoli #tipnaknihu #tipnaknihu #tipnaknihu #book #booklover #laskakuknihám #laskakukniham #mamacita #mamacita #books #bookstagram #spolupracasnikou #spolupracesknihydobrovsky #spolupráca #spolupráce #spoluprace

13.10.2023 5 z 5

Brooklyn: Zlým kráľom nezaspievam Brooklyn: Zlým kráľom nezaspievam Ronnie Eight

#brooklyn @ronnie_eight

Dlho som pri čítaní nezažila takú širokú škálu emócií. Pocit šťastia, smútok zo zovreným hrdlom pri spomienkach z minulosti. Smutno by bolo veľmi pri opisovaní štvrte. Robíme všetko preto, aby nám bolo lepšie. Jedno nešťastie a veľmi rýchlo zistíme, že šťastie netkvie len v peniazoch. Prvá polovica pre mňa bola emočná bomba. Jao a aj Brooklyn si nesú ťažké a bolestivé spomienky. Prišiel happyand a ja som pozerala wau super a čo teraz? Som len v polovici. A prišlo tornádo. Jao akoby mal rozdvojenú osobnosť a som rada, že Brooklyn má pri sebe Ainslyn. Naj.kamka je naozaj naj. Všetko sa otočilo a Brook podľa mňa spravila dobre. Do rany jej vstúpil Alex a teraz čo? Presný opak a ja som mu fandila.
A na konci? Hnev a nenávisť k dvom mužským postavám. Ako? Rozhodla sa dobre. Presne som si hovorila, že to ma spraviť a oni? Mužské ego je väčšie ako rozum a keby bolo na mne v druhej časti by mali veľké problémy. Alex ma sklamal (či prekvapil?).
Som zvedavá ako sa autorka popasuje s pokračovaním. Veľa otázok, na ktoré chcem vedieť odpoveď.
Mne chýbalo viac toho tajomna. Toho som sa chytila, kedže nám autorka otvorila dvierka na začiatku a potom z toho upustila až na lístok nájdený v kabáte. Táto tajomná linka ma poháňala v čítaní a som sklamaná, že jej bolo tak málo. Brook si musí v sebe vyriešiť ešte veľa vecí, aby bola schopná rozoznať lásku, chtíč, potrebu a kam chce smerovať.

Príbeh je iný a ako som povedala som zvedavá kam bude smerovať a čo nám autorka chce povedať. Tento príbeh, táto kniha je úžasným projektom ARS, kde sú umiestnené a spomenuté produkty umelcov a iné. Zaslúžia si byť spomenuté aj v mojej recenzii. Baby, ktoré chránia planétu, recyklujú a vytvárajú krásne výrobky.

Hviezdičkovo hodnotiť teraz nebudem, lebo by som chcela vedieť kam sa posunie v druhej časti. Ak by som hodnotila túto časť je to priemer, vyššií priemer, ale verím, že v pokračovaní dostanem odpovede. A mne by úplne stačilo rozprávanie len hlavných postáv. Teta, ujo, kamoška atď. ma mýlili trošičku.

11.10.2023 3 z 5