Tak trochu môj

Tak trochu môj https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/479567/bmid_tak-trochu-m-j-EZh-479567.jpg 4 48 10

Môj série

Môže vo svete šoubiznisu vydržať aj taký krehký cit, ako je láska? Patrím medzi tých, ktorým život plynie bez nečakaných výkyvov, a hoci nie je odrazom mojich snov, nesťažujem sa. Vďaka práci v hoteli dokážem bratovi zaplatiť školné na univerzite, i keď som sa preto vzdala vlastných študijných plánov a povestných vysokoškolských večierkov. Namiesto toho sa po práci vraciam do prázdneho bytu, kde si dni občas krátim pečením. Všetko sa zmení, keď mi do života vpadne on. Hayden Stark, jeden z piatich členov známej chlapčenskej kapely. Bohatý, slávny a nesmierne príťažlivý. Celý svet mu leží pri nohách. Naše stretnutie v šere hotelovej izby bol vlastne omyl. Ale čo ak sa omyly stávajú preto, aby sme zistili, čo nám skutočne chýba? Z iskierky sa rozhorí oheň, a hoci sa tomu bránim, Hayden si ma postupne získava. City k nemu ma pohlcujú intenzitou, akú som doteraz nepoznala. Lenže neúprosný svet šoubiznisu nepraje našej láske a s Haydenom čelíme mnohým prekážkam. Dokážem nájsť silu aj vtedy, keď osud kruto zasiahne a ja musím každý deň bojovať za to, aby zostal aspoň tak trochu môj? Prečítajte si prvú časť voľnej série Môj od slovenskej autorky Barbory Astor, ktorá si na internete našla tisícky nadšených fanúšikov.... celý text

recenzienika657
13.11.2023 5 z 5

#taktrochumoj @barbora.astor.author @venupress

Prvá časť série Môj. Uhá, to je citoslovce...možno sa to ani nezaraďuje medzi slová, ale čo k prvej časti napísať? Možno

Rýchly sobáš, utajovanie tejto skutočnosti... mali čas sa spoznať, zamilovať, a keď už toto tajomstvo prezradili...
Nehoda, ktorá zmenila všetko...

Dokázali by ste sa aj teraz zamilovať do svojej polovičky aj druhýkrat? Bee bola silná a prekvapivo rozumná ženská. Ja by som spravila veľké haló až potom by som rozmýšľala. Nenudila som, scény boli dopísané, veľmi dobrá gradácia.

Ku konci mi už prekážalo "drží môj pohľad." Bolo tam toho veľa.
Príbeh Bee, Haydena a Neala som si užila. Scény ma poháňali čítať ďalej a ďalej.

4,5/5

Ďakujem autorke za knihu.

#recenzianika #knihy #knihomolka #knihomoli #tipnaknihu #tipnaknihu #tipnaknihu #book #booklover #laskakuknihám #laskakukniham #mamacita #mamacita #books #bookstagram #recenzienika #spolupracasnikou

0197
04.04.2022 5 z 5

Tak nějak jsem se nechala těmi úžasnými recenzemi zlákat a jedině dobře. Celý příběh jsem si užila. Autorka má skvělý styl. Je to čtivé a na konci jste co by dup. Co se mě týče, příběhy z hudebního prostředí a příběhy, kde je hlavní osoba celebrita si pečlivě vybírám. Mám prostě radši jiné prostředí než svět showbyznysu. I tak jsem pár skvělých knih z tohoto prostředí přečetla a teď se k nim přidá i příběh Becky a Haydena.

Věděla jsem, že začátek bude rychlý. Proto jsem se na to připravila. Pořád to nějak šlo, říkám si to docela jde, jasně láska na první pohled. Ovšem pak to nabralo dost rychlý spád. A světe div se - ani mi to nevadilo. Cítíte, že je to ten člověk, na kterého čekáte, cítíte, že je to takto správné. Tak že, proč ne. Určitě existuje hodně párů, co to tak mělo ve skutečnosti. Já osobní zkušenost nemám, ale může to být hezké :-).

Becky byla sympatická, pracovitá a líbilo se mi, jak pekla. Hayden byl ze začátku miláček, okouzlil mě stejně jako Becky, pak mě ale štval :-). A snad poprvé jsem si asi trochu více oblíbila vedlejší mužskou postavu než hlavní - a to Neala. Měli jsem tu i nějakou tu kapitolu z jeho pohledu, tak že super. Ale i tak jsem samozřejmě Becky a Haydenovi fandila a doufala, že to nakonec dobře dopadne.

Myslela jsem si, že se příběh bude ubírat trochu jiným směrem a ten zvrat jsem opravdu nečekala. Klobouk dolů před Becky, jak to vše zvládala. Bylo to ohromně těžké období, ale ona byla silná.

Epilog mohl být delší, ale jsem si jistá, že o těch dvou v dalších knihách rozhodně uslyšíme. Podtrženo sečteno, jestli váháte, tak už neváhejte a rovnou si knihu kupte. Těším se na pokračování, kde bude hlavní postavou Neal. Už abych držela v rukou jeho příběh.

Ralemo
15.02.2022 5 z 5

Jedním slovem woow. Zajímavý příběh, hodně citově těžký. Becky mi ihned padla do oka, její náhodné setkání s Haydenem, bylo jak z filmu. Každopádně proč ne. Ale po jeho nehodě, to byl teprve příběh. Becky byla silná, že to vše tak zvládala, jeho prohřešky, ztracené vzpomínky, nedokážu si představit být v její kůži.

Prožívat těhotenství sama určitě také nebylo lehké, každopádně jsem myslela, že Hayden se k tomu postaví trochu lépe. Konec docela uspěchaný, autorka ho odbila na pár stran. Každopádně krásný happy end pro Heather, které má oba dva rodiče.

Velice se mi líbil Neal, Emma a Anna! Nádherné postavy, které mi přirostly k srdíčku.

NikolaSkop
04.12.2021 4 z 5

Musim rict ze me kniha nijak extremne neuchvatila. Zato me naprosto uchvatil Neal! A uz kvuli nemu budu pokracovat v serii! :) Myslim ze kniha onem bude dalekooo zabavnejsi nez tento dil o Haydnoj a Becky..

evineckY
02.12.2021 4 z 5

Byl to raketový start a bylo to super, ale pak děj hodně přeskakoval. Mi by se líbilo víc zážitků v soukromí těch dvou, víc propracovaný děj a ne jen postel a o dva měsíce dál.
Příběh se mi moc líbil a závidím Becky její silnou vůli a trpělivost.
Rozhodně se těším na pokračování.

newadultromance
30.11.2021 5 z 5

Na instagrame má nájdete pod friendsfromthebooks

Ani slovami sa nedá vyjadriť, opísať, čo pre mňa tento príbeh znamená... nádherný, emotívny, silný, romantický, vtipný, milý, nežný príbeh nabitý so skutočnými pocitmi a emóciami, ktoré som prežívala s Becky – tešila som sa, radovala, smiala, dojímala, strachovala, súcitila, smútila, plakala, hnevala... to všetko som prežívala s Becky.

Úprimne mne nevadila, že romantická linka medzi Becky a Haydenom vznikla tak rýchlo. Láska dvoch ľudí s odlišných svetov. Bolo cítiť vášeň, iskrenie, lásku, obrovskú príťažlivosť. Neskutočne moc som si užívala ich scény, priala som im, aby im to vyšlo.

Becky ako postava mi veľmi sadla. Obľúbila som si ju za jej povahu a silnú osobnosť. Obdivovala som ju, ako dokázala bojovať s nepriazňou osudu, aj keď ju to moc bolelo, dokázala stále veriť, postaviť sa a bojovať, za to čo je pre ňu dôležité a dokázala odísť a dať potrebný čas, aj keď ju to moc bolelo.

Hayden je proste úžasný sexi muž, ktorý si získal moje srdce. Až na pár momentov kedy ma poriadne naštval, hneval, bolelo ma z toho srdce... ten kto čítal vie. Viem, že aj preňho to bolo moc náročne. Veľmi ma to zasiahlo. Mnohokrát som chcela vidieť do jeho mysle v tých okamihoch.

Nemôžem zabudnúť na Neala. On je proste zlatíčko, ktorého som si zamilovala. Veľmi mu prajem, aby aj on našiel svoje šťastie, lásku. Neal si to moc zaslúži. Úžasný kamarát, ktorý sa staral, chránil, pomáhal Becky. Prosím musíte vydať jeho príbeh!

Hayden aj Neal si získali moje srdce. Pár razy sme dostali možnosť pozrieť sa im do mysle, a to bolo neskutočne úžasné.

V polke knihy nastane obrovský nečakaný zvrat, kedy sa zo sladkej romantiky mení na silno emotívny príbeh až do konca – ani jedno oko nezostalo suché, plakala...

Autorka mi niekoľkokrát roztrieštila moje srdiečko. Bolelo ma, čím si musela Becky prechádzať, strašne emotívne som to prežívala.. Keď už som si myslela, že je to na dobrej ceste, tak ma autorka vyviedla z omylu, a stalo sa nečakané, čo som vôbec nečakala ...ďalšie prekážky, neprajnosť osudu...Bolo veľmi náročné, ťažké s čím sa musia Becky, Hayden, kamaráti, blízka rodina prechádzať.. každý sa musí s tým vyrovnať po svojom.

Knižka nesie krásne posolstvo, netreba sa vzdávať, aj keď nám život dá veľa ťažkých prekážok, musíme bojovať za to čo milujeme. Všetko, čo mu môžem dať je čas..... Becky patrí veľký obdiv za to, čo dokázala.

Epilóg bol tak prekrásny, dojemný, neskutočný, boží, plakala som od šťastia! Autorka ním pomalinky moje roztrieštené srdce dala dokopy. Tak trochu môj má špeciálne miesto v mojej mysli a srdci navždy. Kniha ma fyzicky, emotívne veľmi zasiahla. Na slovenskej scéne sa rodí talentovaná slovenská spisovateľka, ktorá vie predávať silné emócie, pocity, city. Jej knihy sú tak reálne napísané. DOKONALÉ.

Po prečítaní príbehu som nemala slov, ťažko vyjadriť slovami čo som prežívala... srdce ma bolelo a pomaly sa dávalo dokopy. Ešte doteraz mám v mysli a srdci lásku, bolesť a nádej.

Túto knižku si musíte prečítať všetky beznádejné romantické duše. Toto je príbeh pre vás. Nebudete ľutovať. Nenechajte sa odradiť, že romantická linka vznikla rýchlo, proste bola to osudová, pravá. Táto kniha vám toho veľa predá.

P.S. Nemôžem prirovnávať k známej svetovej autorke, ale ty vieš.

Vknihách
30.11.2021 4 z 5

Príbeh sa začína zhurta. Je to ako štart rakety! Pre niekoho prirýchly,pre iného tak akurát... Síce som nejak nestihla zachytiť chémiu medzi Becky a Haydenom,ale dialo sa toho od začiatku dosť, takže to pripisujem aj udalostiam a okolnostiam. Autorka nepoužíva zbytočné opisy, tým pádom je dej veľmi dynamický a číta sa skvele. Najnesympatickejšia postava mi bol jednoznačne manažér Jeff...sliziak jeden odporný! Málo priestoru sa dostalo bratovi Becky. Bolo to divné,boli sami, síce on na intráku,ale aj tak bol spomínaný len okrajovo,ako ho občas Becky spomenie a ako si volajú. Nijaká zmienka o tom,ako on prežíva sestrin život. Chudák mačka Spot bol adoptovaný susedou-mala som občas pocit, že žije so vzduchu alebo sa dokáže nakŕmiť sám,no nakoniec to autorka spomenula. Oslovenie BABE mi klalo oči,ale našťastie nebolo používané príliš často. A opäť sa vrátim k tomu, čo sa mi páčilo. Neal. Okrem iného ;D priala som si,aby bol s Becky,ale zároveň som to nechcela Haydenovi urobiť. Chápete! Viac chémie som cítila medzi B&N a tá jeho priateľka X( och, také ženy by mali zakopať na záhrade. Čo sa týka zápletky,bola skvelá. Každá jedna. Keď si po 100 stranách poviete o čom bude zvyšok knihy, veď to hlavné sa udialo doteraz,vedzte, že to HLAVNÉ ešte len príde. Ak by autorka použila zdĺhavejší úvod, myslím, že by to niektorých čitateľov odradilo a ani by sa k hlavnej časti príbehu nedostali. Barbora to mala vymyslené perfektne. Rýchly začiatok vzťahu,o ktorom všetci pochybovali, avšak spoznať Becky nie je náročné. Je priateľská, milá a úprimná. Veľmi sa mi páčil jej vzťah s Anne a Emmou. Taktiež vzťahy chalanov, čisté priateľstvo napriek rozpadu kapely.Aby ste si nemysleli, že zápletky budú len dramatické,pripravte si vreckovky. Becky preliala hektolitre sĺz,no nejaké nechala aj pre mňa. Vtipné prirovnania, reálne dialógy a pekné myšlienky dotvárajú celkový dojem knihy a poukazujú na talent našej novej vychádzajúcej spisovateľskej hviezdy

MonaR0se
29.11.2021 3 z 5

Hudobné prostedie a celkovo prostredie šoubiznisu so všetkými jeho strasťami a slasťami bol od autorky skvelý ťah. Bavilo ma o tom čítať, autorka to pekne vykreslila a nakopla moju predstavivosť. Navyše mi veľmi sadli vzájomné vzťahy členov kapely.

Počiatočné zoznámenie hlavných hrdinov síce bolo prirýchle, no mne instalove v knihách nejako extrémne nevadí a úprimne ma to pobavilo. Avšak nedokázala som si k nim vytvoriť nejaké silnejšie puto. Hayden mi nesadol a s Becky som sa nedokázala stotožniť. Naopak, niektoré vedľajšie postavy sa mi dostali pod kožu a ich príbeh ma zaujímal oveľa viac.

Páčilo sa mi, že na romantickú oddychovku obsahuje kniha viaceré (prekvapivé, no aj predvídateľné) zvraty a celkom dosť dramatických situácií. Napriek tomu mi tá ústredná romantická linka veľmi nesadla do vkusu a nedostala som odpoveď na všetko, na čo som chcela.

Autorka má ale veľmi príjemný štýl písania a z príbehu je cítiť, že svojím čitateľom ešte má čo ponúknuť :). Verím, že ďalšie pokračovania tejto voľnej série budú stále len lepšie. Ak patríte medzi čitateľov, ktorí radi siahajú po romantických oddychovkách, určite dajte šancu tejto knihe. Navyše je tam jedna tip-top vedľajšia postava, ktorú si jednoznačne zamiluje úplne každý :).

SknihouVrukách
24.11.2021 5 z 5

Za knižku by som sa chcela veľmi pekne poďakovať vydavateľstvu @venupress

Táto knižka ma emocionálne zničila. Ale pekne po poriadku. Knižku som rozčítala minulý rok ešte na Wattpade, keď bolo oznámené, že bude vychádzať a hneď som vedela, že si musím knihu zaobstarať aj v tlačenej verzii.

Začiatok tejto knižky je veľmi rýchly, na to vás musím ako prvé upozorniť a je to hrozná instalove, ale nenechajte sa odradiť. Autorka veľmi pekne do knihy dala iné zaujímavé zápletky. Niektoré zvraty ma veľmi prekvapili, keďže som si ich nečakala. Postavy boli úžasné, aj keď som ku koncu trošku nechápala Haydenovo správanie tak som si všetky postavy obľúbila. Medzi mojich favoritov patria Neal (ako inak, hehe), Emma a Anne. Hlavnú hrdinku Becky som si tiež riadne obľúbila. Romantika medzi Becky a Haydenom bola topka a veľmi som si užila aj nejaké tie pikantnejšie scény.

Táto kniha mi nedala spávať a hrala sa mi s emóciámi. Ku koncu sa tam stále niečo dialo a proste nešlo tú knihu odložiť. Epilóg som bola celá v napätí a zvedavá ako to dopadne. Autorka má úžasný štýl písania, veľmi sa mi páčili všetky opisy a knižka sa veľmi dobre čítala. Musím pochváliť, ako veľmi dobre vykreslila charaktery chalanov z 1D. Pokiaľ poznáte ich zákulisie tak pochopíte všetky tie narážky a budete mať z čítania ešte väčší zážitok.

Túto knihu odporúčam všetkými desiatimi. Jedna z najlepších romanci, aké som kedy čítala. 5/5

Anna195
17.11.2021 4 z 5

Vzťah hlavných hrdinov sa mnohým môže zdať prirýchly a aj to tak bolo, ale mňa zaujalo, akým spôsobom autorka poňala lásku so známou osobnosťou. Páčilo sa mi, že Becky a Hayden pochádzali z rôznych svetov, takýto kontrast som len uvítala. Ich láska vzbĺkla veľmi rýchlo, ale napriek tomu autorka vedela vybudovať medzi nimi dôležitú chémiu. Do príbeh vo veľkej miere zasahujú neprajní fanúšikovia a svet šoubiznisu, ktorý dokáže byť veľmi krutý. Som veľmi rada, že príbeh rozoberá aj svet šoubiznisu z tej druhej strany, ktorú my obyčajní ľudia ani nepoznáme.

Z každej strany ma bombardovali emócie, pretože len čo som si myslela, že láska známeho speváka a obyčajného dievčaťa prekoná všetky prekážky, ktoré ich čakajú, tak sa to v okamihu všetko zrútilo ako domček z karát. A práve, keď Becky musela čeliť zložitej situácii v jej živote, sa ukázala ako silná hrdinka, ktorá sa nevzdáva. S mnohými vecami, čo Hayden následne robil, som sa nevedela až tak stotožniť, ale každý sa s takouto neľahkou situáciou vyrovnáva po svojom. Čo mi najviac prekážalo na príbehu bolo málo komunikácie medzi hlavnými postavami, keby Hayden a Becky medzi sebou viac komunikovali nevzniklo by toľko nedorozumení.

Autorka dala veľký priestor aj vedľajším postavám - členom bývalej skupiny a rodine. No a ja som si zamilovala jedného z členov, a to Neala, ktorý do tohto príbehu dosť zasahuje a ešte viac príbeh zamotá. A práve Neal si ma svojím konaním a rôznymi činmi hneď získal.

Epilóg musím pochváliť ten bol nádherný a dúfam, že knižne vyjde časť o postave Neala, pretože to je jednoznačne môj obľúbenec.

Barbora Astor
slovenská
2021  88%Tak trochu môj
2022  93%Ak budeš môj
2023  90%Jedine môj

Kniha Tak trochu môj je v