Ak budeš môj

Ak budeš môj https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/503653/bmid_ak-budes-m-j-4XF-503653.jpg 5 33 9

Môj série

Dá sa znova milovať, ak bolo láske ublížené? Ten piatkový večer mal byť plný romantiky. Iba ja, môj priateľ, kulisa zo zapálených sviečok a fľaša šampanského. Chcela som ho prekvapiť, no stal sa presný opak – on prekvapil mňa. Tým najhorším spôsobom. Najradšej by som zabudla a netopila sa v bolesti, aj preto kývnem na spoluprácu s agentúrou, ktorá zaistí, že nebudem v Londýne najmenej tri mesiace. Ublížená, bez viery v úprimné city, sa stávam súčasťou tímu, s ktorým budem cestovať po svete a mojím hlavným poslaním bude fotiť klienta agentúry na jeho hudobnom turné. Speváka, ktorého meno aj piesne sú pre mňa neznáme. Potrebujem prísť na iné myšlienky a stanoviť si nové ciele. Vypnúť od minulosti. Neal Hollis však nie je iba hviezdička opantaná vlastnou slávou a úspechom. Za jeho priateľskou povahou, bezprostrednosťou a pohľadom belasých očí tlie niečo, pri čom ožíva moje ublížené srdce a zničené city sa opäť prebúdzajú. Ako spolu trávime deň za dňom v šialenom tempe svetového turné, dostáva sa ku mne bližšie a bližšie. Odolám nesmelému citu, čo sa rodí medzi nami? Udržať si hranice priateľstva je pre mňa zrazu ohromnou výzvou. Voľné pokračovanie série Môj od autorky Barbory Astor vás vtiahne do dynamického zákulisia svetového hudobného turné, kde vznikajú priateľstvá i zážitky na celý život a možno aj jedna nečakaná láska.... celý text

Pro ženy Literatura slovenská
Vydáno: , Venupress

Ak budeš môj , 2022

recenzienika657
11.11.2023 4 z 5

#akbudesmoj @barbora.astor.author @venupress

Priznám sa, že som začala čítať druhú časť a tak mi niektoré scény ako by nedávali zmysel, pretože sa stali v prvej časti. V pokračovaní neboli obšírnejšie spomenuté a tak mi pointa utiekla. Avšak to len pri konci a tak sa púšťam rýchlo do prvej časti, aby som mala ucelený obraz.

Čo sa týka hlavných postáv...Neala som si zamilovala. Obetavý, milý a príjemný.
Jeho polovička Jessica mi nesadla. Snúbenec ju podvedie a ona ich načapá v tom najlepšom. Zlomí jej to srdce, čo chápem avšak z toho robí veľké tajomstvo. To som až tak nežrala. Nechápala som prečo, za to Neal bol super a po krôkočikoch sa dostával Jessice pod kožu.
O gradáciu sa postaral Matt. Dobré zauzlenie.

Niektoré scénky, na ktoré som čakala boli ako z rýchlika alebo spomenuté len okrajovo čo mi bolo ľúto.
Napriek tomu sa kniha čítala dobre a rýchlo a teda som zvedavá na jednotku ešte viac pretože chcem vedieť čo sa to tam vlastne stalo.

3,5/5

#recenzianika #knihy #knihomolka #knihomoli #tipnaknihu #tipnaknihu #tipnaknihu #book #booklover #laskakuknihám #laskakukniham #mamacita #mamacita #books #bookstagram #spolupracasnikou

kristina6312
03.01.2023 5 z 5

Ak budeš môj je pokračovaním knihy Tak trochu môj. Ide však o voľné pokračovanie, pretože po knihe môžete siahnuť aj bez toho, aby ste čítali jej predchádzajúcu časť. Čo by však bola škoda…

Začiatok je hneď intenzívny, ale stojí za to, pretože upúta už prvými stranami. Avšak, ďalej akoby príbeh strácal stupňovanie, pretože sa v prvej polovici poriadne nič nedeje.

Na túto časť som sa nesmierne tešila kvôli Nealovmu príbehu, pretože jeho postavu som si obľúbila už predtým. Ale tu ma veľmi neočaril… Nechápte ma zle…áno, príbeh mal určite prvky, ktoré ma nadchli, ale po nich vždy stratili svoje čaro a ja som sa opätovne nudila. Kniha pre mňa nebola vyvážená a skôr mi pripomínala horskú dráhu.

Pozdvihla by som tému bývalého vzťahu Jess a jej fotografické schopnosti, pomalé a prirodzené vzplanutie lásky hlavných hrdinov, jedno malé-veľké nedorozumenie či dokonalé hudobné prostredie plné koncertov. Pridala by som však viac prekvapivých zvratov, momentov a akcie, tak ako sme od autorky zvyknutí.

Kniha je ale určite stále príjemným čítaním s ľahkým štýlom, ktorý sa len stráca pred očami. Len mi tu chýbal ten povestný „Astorský” šmrnc…

adelka_books
16.12.2022 5 z 5

Cítim sa ako by som sa vrátila v čase , keď mi bolo sladkých 15.Ach teraz mám o niečo viac , ale po pokožke sa mi opäť začali plaziť staré známe zimomriavky. Srdce mi vynechalo pár úderov a v žalúdku pocítim známe chvenie. Na líce mi vystúpi červeň a v očiach mám zasnený výraz . Obzerám sa vôkol seba či nezriem pár tých krásnych modrých očí, ktoré sa mi v posledných dňoch vkrádali do snov. V ušiach počujem jeho hlas , ktorý mi šepká slová čo mi vyčaria úsmev na perách . Neal tušila som , že je v tebe niečo kúzelné čo ma k tebe pripútavalo už v prvej časti Tak trochu môj. Kde si postupne odsúval nabok aj Starka a nedovolil si aby mi práve on ukradol srdce. Ty si chcel uchmatnúť pre seba. Získal si si ho pekne po malých kúsok . A ja som ti absolútne vydaná na pospas.

Ak budeš môj je pokračovaním serie Tak trochu môj už prvá časť ma uchvátila svojím hudobným prostredím a príbehom o členovi známej chlapčenskej kapely. Bola som nadšená príbehom aj keď je pravda , že si získal sympatie a srdce iný z chlapcov a nie hlavný hrdina . S veľkým nadšením som očakávala pokračovanie. A priznám sa , že si lietam niekde mimo realitu . Ešte sa stále nachádzam asi v Londýne . Milujem to čo Barborka dala na papier . A viem s určitosťou povedať že splnila nejednej žene najtajnejšie sny.

Neal to je proste typ muža , ktorý by chcela mať doma každá žena . Keď sa vám pozrie do očí stratíte pevnú pôdu pod nohami . Je v ňom niečo čo vás oberie oddych a vy túžite aby ste boli jeho vesmírom. Teda ja som mala pri ňom presne tieto pocity. Okrem toho , že dobre vyzeral bol starostlivý pozorný , dobrosrdečný a milý . Úplne sa roztápam . Mal talent, ktorý nemá hocikto. Do svojho speve a piesne dával sám seba čo samu potom spätne vracalo .Miloval hudbu a publikom. Jeho sa nedá nezbožňovať. Oceňujem , že keď bol s rodinou bol to obyčajný chalan , ktorý sa vedel pojašiť aj zo svojím synovcom . Ten bol rozkošný a bolo cítiť , že má strýka rád.

Jessica mladé dievča , ktoré miluje svoju prácu fotografky .Dokonca vlastní svoj ateliér . Má snúbenca jej , život sa zdá byť dokonalý , kým všetko nepokazí jeden moment, ktorý mne osobne vyrazil dych vohnal slzy do očí. Pýtala som sa samej seba či je toto len zlý sen ,veď takto sa nemá začínať. Lomcoval mnou hnev, smútok a beznádej .Obdivovala som ako si Jess zachovala dôstojnosť ja by som sto pro reagovala inak. Tužila som ju objať utešiť a povedať , že po burke vide slnko. Naskytne sa jej nečakaná príležitosť. Cíti , že potrebuje zmenu a tak ju príme. Ešte však netuší , že jej to zmení život . Bola milá a ústretová. Keď som myslela, že má už nedokáže nič prekvapiť na scénu príde jej bývalí a všetko sa pokazí . Išlo ma rozdrapiť od jedu . Matt my pekne pil krv . Fú .. Ako záporná postava bol vykreslený skvelo . Jess som v kútiku duše priala len to najlepšie. Mala skvelú kamarátku ,ktorá tu bola pre vždy , keď ju potrebovala .

Neal a Jess boli ako Jink a Jank. Dvaja odlišný ľudia , ktorý si aj napriek okolnostiam čo sa okolo nich diali vedeli k sebe nájsť cestu. Jess mala zlomené srdce a tak na vzťah a mužov nepomyslela. Lenže chémia medzi nimi sa nedá poprieť. Tým , že spolu trávia veľa času Neal sa jej pomaličky dostane pod kožu. Bavilo ma sledovať ich postupne zbližovanie a vyvíjajúci vzťah. Jemné romantické presne ako to mám rada.

Chalani s kapely boli ako jedna veľká rodina . Najviac si ma získal Jake a svojimi narážkami ma odrádzal Logan . Potešilo ma keď medzi seba prijali aj Jess. Obdivovala som ako dokáže vydržať v ich spoločnosti a trefne odrážať ich narážky . Obľúbila som si manažérku Kim ,ktorú som si zaškatuľkovala , ale ukázalo sa , že držala zo svojím tímom.

Prostredie hudobného priemyslu a koncertov sa v knihách stretnem málo . Vďaka Barborke a Nealovi som precestovala polovicu zemegule. Nazrela som do rôznych miest a štátov.

Stretla som sa tu aj s Haydenom a Becky zistila ako pokračuje ich láska.

Nádherný príbeh , ktorý vás prenesie do sveta hudby a šoubiznisu po ktorom si budete fičať na Nealových piesňach.

Milujem to a verím , že si to zamilujete aj vy .Knihu len a len odporučím nie len mladším ročníkom .

Ďakujem vydavateľstvu za zaslanie knihy na spoluprácu

bookscollection
02.12.2022 4 z 5

Svetlo sveta uzrela ďalšia novinka od novej talentovanej autorky Barbory Astor - Ak budeš môj. Ak budeš môj je nezáväzným pokračovaním knihy Tak trochu môj v sérii Môj. Táto séria vznikla ako fanfiction na obľúbenú hudobnú skupinu One Direction. Ani ja som nebola výnimkou a totálne som si fičala na 1D. Aj teraz si niekedy pustím ich pesničky. No veľmi som si obľúbila aj ich sólovú kariéru. Všetci členovia si idú bomby.
Táto druhú kniha sa zameriava na Nialla pardón Neala a jeho fotografku Jessicu. V tomto príbehu spoznávame pohnútky Nealla, spoznávame jeho členov kapely a taktiež sa tu mihnú postavy z jednotky, či čo-to nám načrtne autorka aj o ďalšej časti.
V tejto knihe budete veľa cestovať, čo sa mne dosť páčilo a oproti jednotke túto knihu musím veľmi pochváliť. Je vidieť, že autorka tu urobila poriadny pokrok. Kniha sa číta rýchlo a ľahko, je to úplne príjemné čítanie do polovici knihy a potom sa to "rozjede". Naberá to na "grádoch", zažívame viac romantiky, viac nebezpečenstva, ale aj smútku a sĺz.
Mne sa kniha veľmi páčila, čítanie som si užívala plnými dúškami a zaspomínala som si na časy mojej zaľúbenosti a posadnutosti touto skupinou.
Postavy tejto časti sa mi dosť páčili. Neal bol úplné zlatíčko, presne tak, ako si ho predstavujem v skutočnom živote a Jess bola odvážna mladá dáma, ktorá sa rozhodne vie postaviť za svoju lásku.

Ak ste čítali jednotku, táto sa vám bude páčiť rovnako, ak nie ešte viac. Tiež odporúčam knihu, ak máte radi dobrú romantiku, túžite nakuknúť do zákulisia spevákov a ich turné, čo všetko to sprevádza.

Neviem sa dočkať pokračovania!!!

Vknihách
24.11.2022 5 z 5

Prvá zo série MÔJ bola veľmi dobrá. Popravde, trochu som sa obávala, či voľné pokračovanie bude aspoň tak dobré. Povedzme si úprimne, niektoré série sú časť od časti slabšie. Neľakajte sa, táto “astorka” ma dostala! S hrdosťou vám predstavujem najlepšiu knihu mesiaca November! Áno, ja viem, že ešte máme pár novembrových dní pred sebou, ale pochybujem,že by som zmenila svoj názor(maximálne sa s nejakou inou knihou o prvenstvo podelia).
Prečo z Ak budeš môj idem do kolien?
Začnem od začiatku. Po začítaní som len gúľala očami. Naozaj! Vravela som si nieee, Astorka, toto neroooob! A urobila presne to, čo som si nechcela prečítať 0_0 som však sklamaná? Nie! A tu je dôvod, prečo. Síce autorka hneď na úvod strelila tak zaužívanú schému “odhalenia”, ale kvitujem správanie hlavnej hrdinky.Barbora z nej nespravila hysterku. Šokovaná Jess si zachovala dôstojnosť napriek svojmu vnútornému rozpoloženiu, pocitu zrady a neznesiteľnej bolesti, vypakovala zo svojho bytu a života svojho nastávajúceho. A viete čo? Trpela som s Jess. Nie len v úvodných stranách. Počas celej knihy, keď si pripomenula osudný deň, sa mi zježili chlpy na tele, stiahol žalúdok, v krku navrela hrča a oči sa mi zahmlili. Tú bolesť som dokázala s Jess vďaka šikovnosti Astor prežívať opakovane, rovnako bodavo ako prvý krát. Celkovo sa mi páčil progres… buď autorkinho písania emocionálnych pasáží, alebo mojej vnímavosti, pretože prvú časť som čítala pred rokom a vtedy som emócie síce pociťovala, ale od nesprávnych postáv.Všetko sa pre niečo deje a Jess mala v pravú chvíľu príležitosť, ktorá sa neodmieta, na dosah. A tu musím spomenúť, že ma veľmi príjemne prekvapili situácie(najmä tá s balónmi), ktoré sa udiali v predchádzajúcej knihe, tentoraz z pohľadu tretej osoby,Jess. Vtedy to nebolo nedotiahnuté, no teraz tá situácia(nielen táto jedna)dávala väčší, dôležitejší význam. Postupné spoznávanie Jess a Neala je krásne. Prirodzené, nenásilné, autorka vytvorila perfektné dynamické prostredie koncertnej šnúry. Mohlo by sa zdať, že dni budú nudné a podobné ako vajce vajcu, no opak je pravdou. Bežné situácie autorka vynechala a predkladala len tie, kde sa niečo dialo. Tiež sa mi páčila súdržnosť celého Nealovho tímu, boli ako rodina a Jess k sebe prijali ihneď.Takmer v každom príbehu tohto žánru sa objaví nejaká dráma. Čakala som na tú, ktorú si prichystala Barbora. A bola som šokovaná. Naozaj som spriadala rôzne teórie,čo by sa mohlo udiať. Netrafila som sa ani omylom. Barbora ukončila Nealov a Jessin príbeh emotívne, vášnivo a so slzami. Presne tak, ako im to každý fanúšik jednoducho musel priať, lebo už v Tak trochu môj bol Neal láska a Jess patrila do jeho náručia.

Anna195
23.11.2022 5 z 5

„Nikdy som niekoho pohľ'ad nevnímala tak, ako je to pri tom Nealovom. Akoby mi ním poznačil každý centimeter pokožky. Desí ma to. Ale aj fascinuje. A priťahuje. Úplne šialene."

Na ďalšiu časť zo série Môj som sa veľmi tešila, jedným z dôvodov bol hlavný hrdina Neal, ktorý si získal moje srdce už v prvej časti. V tejto časti sa mi len potvrdilo, že moje srdce stále má.

Povedzme si pravda Neal je typ hrdinu, ktorého by chcela mať každá žena aj v reálnom živote, teda ja by som určite takého Neala dopriala každej žene. Pristavme sa len pri tom, aký bol hneď od začiatku starostlivý a priateľský voči Jess, ktorá práve zažívala veľké sklamanie vo svojom živote. Neal bol presne ten človek, ktorého Jess potrebovala. Jess rozhodne bola jedna z tých silných hrdiniek, aj keď jej život uštedril dosť veľkú ranu.

Táto časť si ma získala aj tým, že sa tie skutočné emócie medzi Jess a Nealom vyvíjajú postupne a autorka im dopriala čas, vďaka tomu sa mi medzi nimi páčila romantika. Ich ukradnuté chvíle lásky som si užívala spolu s nimi. Chémia medzi nimi bola neskutočná, toto sa autorke rozhodne podarilo, pretože pri každej príležitosti všade lietali iskry.

Dej knihy je zasadený do rovnakého časového úseku ako prvá časť a musím povedať, že mňa toto zistenie potešilo. Dosť zaujímavá bola pre mňa zápletka. Tu mi celý čas pil krv jeden človek, ale tento negatívny hrdina bol skvelo vykreslený, fakt som ho od začiatku nemala v láske. Celý dej knihy dotvárli ďalší členovia kapely, ktorých som si tiež obľúbila, keďže s nimi prišla na scénu aj správna dávka humoru. A epilóg bol jednoducho čerešnička na záver, mňa si epilóg úplne získal.

Príbeh vám môžem len odporučiť. A už teraz sa teším na ďalšiu časť.

kristy.books
13.11.2022 4 z 5

Neala som si zamilovala už v predchádzajúcej knihe Tak trochu môj (dokonca viac, než hlavného hrdinu), takže jeho príbeh som si nemohla nechať ujsť. Musím sa priznať, že tento príbeh mi sadol viac, a to hneď z viacerých dôvodov, o ktorých sa rozpíšem v recenzii.

Neal je zlatíčko, milý, starostlivý, dobrosrdečný... jednoducho si ho nejde neobľúbiť. Trochu mi bolo ľúto, že sme tu nemali viacero kapitol z jeho pohľadu, rada by som sa dozvedela viac o jeho vnútornom svete, myšlienkach, pocitoch, názoroch a podobne. Aký úžasný bol v prvej časti, taký skvelý bol aj v dvojke, som rada, že ma nesklamal. Obľúbila som si aj jeho rodinu, predovšetkým malého synovca, ten do príbehu vniesol viacero rozkošných momentov. Jeho „pracovná“ rodina bola tiež fajn, síce niektorí chlapi radi rýpali a nešetrili dvojzmyslami, ale boli to dobrí ľudia a bolo cítiť, že sa majú radi, pomáhajú si, navzájom sa podporujú.

Jess si práve prechádzala náročným obdobím, zradil ju človek, ktorého ľúbila a plánovala si s ním budúcnosť. Potrebovala na chvíľu zmeniť prostredie, ktoré jej všetko pripomínalo, preto sa rozhodla prijať pracovnú ponuku na fotografku slávneho speváka. Aj ona mi bola sympatická, bolo to milé, priateľské dievča, ktoré zbožňovalo svoju prácu. Jej ex sa teda pekne vyfarbil, bol pre mňa najhoršou postavou z celého príbehu a občas som mu mala chuť dať jednu „výchovnú“, aby sa konečne spamätal. V súvislosti s ním ma naštvala aj Jessina mama, keď sa do ich vzťahu potrebovala montovať bez toho, aby poznala všetky súvislosti. Našťastie, mala skvelú najlepšiu kamarátku, ktorá ju v tejto situácii naplno podporovala.

Romantická linka je najväčší dôvod, prečo mi dvojka sadla viac ako jednotka. V Tak trochu môj mi prišiel vzťah hlavných hrdinov veľmi rýchly. Tentokrát autorka dopriala Nealovi a Jess viac času, mohli sme vidieť, ako sa postupne spoznávali a zbližovali a toto ja jednoducho v romantických príbehoch potrebujem. Jess bola po všetkom s jej bývalým zlomená, držala si odstup, mala problém začať znovu dôverovať a Neal o ňu musel poriadne zabojovať. Ďalšia vec je, že Neal a Jess mi boli viac sympatickí ako Becca a Hayden, viac som si ich obľúbila.

Taktiež musím povedať, že som videla aj určité zlepšenie v autorkinom štýle písania, tento príbeh sa mi čítal ešte lepšie ako prvý. Záverečná dráma bola na môj vkus trochu prekombinovaná, respektíve, až tak mi nesadla (neviem, ako lepšie by som popísala svoje pocity).

Áno, bolo tu pár detailov, s ktorými som nebola úplne spokojná, ale zároveň je cítiť, že autorka na sebe popracovala. Po jednotke (z ktorej som si nesadla na zadok) som mala z pokračovania trochu strach, ale už po pár kapitolách mi bolo jasné, že bude dobre a príbeh si užijem. Za seba môžem povedať, že sa mi príbeh páčil a rozhodne sa pustím aj do ďalších častí.

Ralemo
07.11.2022 5 z 5

Skvělé pokračování, v minulém díle jsem si Neala moc oblíbila, proto jsem se těšila na jeho příběh. Oba hlavní hrdinové byli úžasní, zajímavá zápletka a trošku jiné drama než bylo v předchozím díle. Moc se mi líbí prostředí hudebního světa, cestování. I ostatní muzikanti mi padli do noty. Těším se na další díl, kniha je psaná velice čtivě, nešlo se odtrhnout. Moc ráda se k této sérii v budoucnu vrátím.

evineckY
04.11.2022 5 z 5

Tak tady máme další super sérii z hudební branže !
Druhý díl je úplně jiný, než předešlý, ale taktéž super. Tento je více akčnější.
Jen malá připomínka spisovatelce - AŤ UŽ VYJDE DALŠÍ DÍL :-)

„Ak budeš môj,“ pošepkám mu, skrývajúc si v
rozpakoch tvár na jeho hrudi, keď nás úprimné pobavenie a
potlesk vytrhnú z našej súkromnej bubliny, „už ťa nikdy neprestanem milovať.“
„Ak budeš moja,“ odvetí mi on, „ani ti to nedovolím.“

láska sny víra vztahy studium zakázaná láska

Barbora Astor
slovenská