Jedine môj

Jedine môj https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/522534/bmid_jedine-m-j-esO-522534.jpg 5 12 4

Môj série

< 3. díl

Kde nájsť silu žiť a pohnúť sa vpred, keď sa vám rozpadne celý svet? Odo dňa, ako nabral môj život strmý smer až na dno pekla, som na to ešte neprišla. Ibaže na hľadanie odpovedí vtedy nebol čas. S novou životnou situáciou som sa musela vysporiadať čo najskôr, a to kvôli jedinému stvoreniu, svojej neteri Maddie. Sú to viac než dva roky. Útechu nachádzam aspoň v tanci, ktorý zbožňujem rovnako ako to malé svetlovlasé dievčatko. A potom je tu ešte on. Logan Tomney. Môj idol z najslávnejšej chlapčenskej skupiny súčasnosti, s ktorým máme toho spoločného toľko, až ma to občas desí. Je živým príkladom, že aj keď osud skúša naše hranice, dá sa to zvládnuť. On je druhým dôvodom, prečo po každom údere od života dokážem vstať. Tanečná spolupráca, ktorá prepojí naše životy, zmení postupne všetko. Do pohybu sa tak dajú veci nevyhnutné k uzdraveniu našich zranených duší. Nemôžeme poprieť, že od prvého stretnutia medzi nami vládne neskrývaná príťažlivosť. Ja však nie som dievča, ktoré by malo čas na vzťahy a nemienim s nimi začínať, hoci Logan sa do môjho života zamotáva akosi príliš… jednoducho. Nájdem odvahu odomknúť svoju bolestnú trinástu komnatu, aby som mu bola schopná pomôcť, keď mu do života nečakane zasiahne tragédia? Tretie voľné pokračovanie obľúbenej série Môj zo sveta šoubiznisu od autorky Barbory Astor prináša novú nálož emócií a zdanlivo nerozmotateľných osudov, ktoré vyrieši jedine vzájomná dôvera a úprimné city.... celý text

kristyna1301
08.02.2024 4 z 5

Jedine môj je stejně jako první dva díly série překvapující, citlivě napsaný příběh, který v sobě ukrývá o dost víc, než se na první pohled může zdát.

Ellie je opravdu silná hlavní hrdinka, ostatně stejně jako obě hrdinky předešlých příběhů, i když každá svým vlastním způsobem. Musím přiznat, že jsem si Ellie ze všech tří oblíbila asi nejvíc. Nebo si minimálně s Becky šlapou na paty.

No a pak je tady Logan... Velkou část příběhu milý a ohleduplný... No a pak jsem měla chuť ho hned v několika momentech trefit něčím po hlavě, aby se vzpamatoval. Ale zase na druhou stranu, tyto "chyby" mu přidaly na lidskosti a uvěřitelnosti. Protože prostě nebyl dokonalý, tak jako není většina z nás. A Ellie má díky tomu u mě o to víc sympatií za to, jak se k tomu všemu postavila. Já sama nevím, jestli bych to dokázala.

A teď něco málo ke konci. Když jsem si přečetla slovo konec za epilogem, zůstala jsem zírat na tu stránku a přemýšlela, co jsem to právě přečetla. Pak jsem si potřebovala dopřát odstup a popřemýšlet nad tím v klidu (teda hned potom co jsem napsala @barbora.astor.author soukromou zprávu s autentickými pocity).

Konec byl pro mě překvapivý a nečekaně jiný než v předchozích dvou knihách, ale i tak měl svoje kouzlo. I když za nějakou bonusovou kapitolu bych se určitě nezlobila.

recenzienika657
16.11.2023 4 z 5

#jedinemoj @barbora.astor.author @venupress

"Zákonom prírody je, že dážď neustane tým, že mu nakážem, aby prestal. Niekedy iba stačí prijať to, že prší. Veď nebude pršať navždy. A nech som akokoľvek mokrá, ja sama nie som tým dažďom. Som iba tou, ktorá zažíva búrku..."

Tretia časť série môj som dočítala dnes ráno. Predchádzajúce recenzie nájdete v postoch nižšie, a tak sa nebudem veľmi k nim vracať. Jedine môj malo niečo do seba. Navyše hlavná hrdinka nám dovolila nahliadnuť do jej vnútra aj takýmito krásnymi myšlienkami.

Ellie a Loganovi som verila ich vzťah. Najviac zo všetkych dvojíc. Pri prvom to bolo rýchle, pri druhom sa Noel spamätával z Bee...Pri týchto dvoch to bolo krásne, prirodzené. Logan sa mi páčil v druhej časti ako aj pomáhal Jess ako sa sem tam ukázal. Vo svojom príbehu mi sám o sebe taký úžasný neprišiel. Ale nie v zlom. Avšak ako sa zachoval... Pri konci. Akoby mi tam niečo nesedelo.

Vo všetkých častiach mi chýba väčšie prepojenie zk všetkymi postava, ale chápem, že takto sa dajú skôr čítať samostatne.
V jedine môj sa tak nejako žiadny z chalanov nevyskytol a som zvedavá či a o kom bude ďaľšia časť.

4/5

#recenzianika #knihy #knihomolka #knihomoli #tipnaknihu #tipnaknihu #tipnaknihu #book #booklover #laskakuknihám #laskakukniham #mamacita #mamacita #books #bookstagram #spolupracasnikou

Vknihách
08.11.2023 5 z 5

tanec, hudba, láska, bolesť Snáď tieto slová najviac definujú príbeh Jedine môj. Tanec a hudba sú vášňou a dennou súčasťou oboch hlavných hrdinov. Láska ich prepadne nečakane, no zápasia aj s bolesťou. Nielen fyzickou, i keď, naše postavy sa nevyhnú ani tej. Už tretie pokračovanie “voľnej série z prostredia najznámejšej chlapčenskej speváckej skupiny minulej dekády a osudy mladých mužov nám v podobe fikcie priniesla nadaná Barbora Astor. Prečítané mám všetky tri knihy a musím povedať, že každá kniha je iná, osobitá, autorka rozdáva hrdinom jej príbehov životné situácie, ktoré sú uveriteľné, s iným rodinným zázemím a minulosťou, ktorá postavy vyformovala. Je cítiť, že Astor bola/je fanúšičkou spevákov a vysnívala si pre nich životné lásky, doteraz iba spomedzi obyčajných dievčat. Ktovie, možno v ďalších knihách narazíme aj na celebritný pár (áno, toto by som si prosila). Spomínam to často- som pomalý čitateľ. Napriek môjmu “tempu som knihu prečítala už za dva dni. Bola skvelá, perfektná, dokonalá. Nemám ani najmenšiu bodku, ktorú by som mohla vytknúť. Ellie a Logan sa spoznávajú postupne. Pracovné stretnutia sa menia na priateľstvo, náhodné strety ich posúvajú ešte ďalej náznaky, prečo Ellie drží pri živote tanec s neterkou a z očí jej sála smútok s odhodlaním, nám autorka po kvapkách dávkuje. No rozprávanie Ellie Loganovi po tom, čo v jeho živote nastal zlomový moment, bolo niečo srdcervúce. Dve doráňané duše sa pokúšali vyliečiť navzájom. Snaha sa cení a láska aj hory prenáša- bude to v šťastí našich hrdinov stačiť? Síce je príbeh písaný z pohľadu oboch hlavných postáv, na Loganovu chvíľku som čakala 100 strán a aj potom prevládali časti z pohľadu Ellie. Napriek tomu nemám pocit, že by ma autorka ochudobnila o niektoré pocity, myšlienky či konania Logana. Všetko bolo tak akurát povedané/napísané alebo ututlané pre ten správny moment. Čo sa týka vedľajších postáv- Maddie bola slniečko, jej ocko mi nesedel od prvej zmienky a priatelia Ellie boli perfektní. Naozaj, ako rodina. Páčilo sa mi, že pomalým finišom Astor neuberala príbehu na reálnosti. Žiadne zmeny v postoji a názoroch lusknutím prsta, aj keby sme práve také počínanie ubúdaním stránok knihy očakávali. Postavy sú zásadové, niekedy to hraničí až s tvrdohlavosťou, no kto z nás odpúšťa ľahko? Ako som už spomínala, každá časť série Môj je iná. Táto je veľmi emocionálna, najmä čo sa týka potláčaných boliestok na duši, ťažké vyrovnávanie sa s údermi reality a hľadanie kúska šťastia. Aj keď ho Ellie a Logan nájdu jeden v druhom, predsa si odopierajú, čo by mohli mať. Ako prevenciu pred ďalším sklamaním, čo je pochopiteľné. Sériu nie je nutné čítať postupne, ja to však odporúčam. Užijete si momenty, malé aj veľké, ktoré sa vzájomne prepletajú jednotlivými príbehmi. Ak na takúto pasáž narazíte, s úsmevom si pripomeniete- AHA, TAK TAKTO TO TEDA BOLO U NICH :) Síce séria Môj ešte nie je na konci, ale ja som už teraz veľmi zvedavá s čím ďalším Barbora Astor príde. Píše vždy lepšie, čo badať každou knihou, zvraty nie sú prehnane dramatické, pocity postáv opisuje s nehou a intímne chvíle s riadnou dávkou vášne, no vkusne. Mne nedá inak, ako vám knihy len a len odporučiť.

Anna195
26.10.2023 5 z 5

Na duo Logan a Ellie som sa nesmierne tešila. V tomto príbehu bolo tak veľa citov, ktoré ma doslova dostali a s každou kapitolou si ma príbeh získaval viac a viac.

Hneď od prvej kapitoly sa mi Ellie zapáčila, a to nielen svojou vášňou k tancu, ale najmä tým, aká bola silná, keďže život sa s ňou vôbec nemaznal. Logan a Ellie spolu boli neuveriteľní, najmä to množstvo citov, ktoré mali medzi sebou. Páčilo sa mi ich postupné zbližovanie, ktoré rozhodne stálo za to. Najmä to, ako Ellie postupne odkrývala všetko zo svojho sveta pred Loganom.

Do Logana sa určite zamiluje nejedná čitateľka a ja nie som výnimka, aj keď v určitej chvíli ma slušne povedané nahneval, ale zároveň som rada, že ani jeden z nich nebol dokonalý. Obaja robili svoje vlastné chyby, z ktorých vzišli silnejší. Musím pochváliť intímne scény, bolo ich dosť, za čo som ja osobne veľmi rada, ale zároveň to boli scény, plné citov. Takže romantika ako vyšitá.

Aj keď nám autorka ponúkla, taký otvorený koniec, tak mne sa veľmi páčil. Dúfam, že ma aj tak v ďalšej časti utvrdí v mojich domienkach. (Moje malé prianie)

Barbora Astor
slovenská