Ja som smrť

Ja som smrť
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/516155/mid_ja-som-smrt-65551e983402f.jpg 5 2153 2153

Robert Hunter série

< 7. díl >

Neďaleko losangeleského letiska sa nájde telo dvadsaťročnej ženy unesenej pred siedmimi dňami. Leží na tráve s rozpaženými rukami a nohami od seba, v polohe pripomínajúcej päťcípu hviezdu. Pitva ukáže, že obeť bola mučená a zavraždená mimoriadne vynaliezavým spôsobom. Prekvapenia však nekončia – vrah sa rád hrá a v tele zanechal odkaz. Prípadu sa ujíma detektív Robert Hunter zo zvláštneho oddelenia vrážd polície Los Angeles a takmer vzápätí sa objaví druhá mŕtvola. Spolu s Garciom sa púšťajú do boja s časom v snahe čo najrýchlejšie zneškodniť bezcitného predátora, ktorého ovláda temná minulosť a neuhasiteľná túžba zabíjať – veď napokon, on je SMRŤ... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Aktuell
Originální název:

I Am Death , 2015


více info...

Přidat komentář

Šárka88
15.07.2024 5 z 5

Sedmý díl a opět skvělé, sice každé jeho knížky jsou psané v podstatě dokola stejně, jsem ráda, že je zpět Garcia.
V tomto díle nebyla o brutalitu opravdu nouze a nechápu kam na to chodí. Pokud se nechává inspirovat opravdovými příběhy, tak potěš koště :-D. Užívala jsem si knihu od začátku do samého konce, i pachatele jsem odtušila včas a už se těším na další čtení nebo poslech. Doporučuji

Liberush
07.07.2024 5 z 5

První kniha, kterou jsem od autora přečetla a hned si běžím pro další... Protože vrahy a jejich díla dokáže přiblížit čtenáři docela na dosah.
Kniha velmi čtivá, z počátku jsem teda měla jiného "favorita" na vraha, rozuzlení mě překvapilo. Aspoň mě utěšilo to, že se svým tipem na vraha jsem nebyla daleko. :)


Janaves
23.06.2024 5 z 5

Drsné, brutální, napínavé, skvělé, jako vždy super.

ArwenAragorn
23.06.2024 5 z 5

81%

Z tohohle místa čišelo jakési zřetelné zlo. Dokonce i vzduch kolem jako by okamžitě zřídl, hůř se dýchalo.
Hunter prozkoumal zámek dveří. Vypadal staře, ale pevně. Znovu se zhluboka nadechl a rozhlédl se kolem sebe.
Nic než tma a ticho.
__________________________________________________________________________
Perfektní brutální, krvavý thriller. Myslím, že patří k autorovým nejdrsnějším. Přečetla jsem si ho znovu a opět musím dát plný počet hvězdiček. Vrah je tady velmi chytrý a rafinovaný, ale na Huntera prostě nemá. Knížka je, jak už jsme u autora zvyklí, velice čtivá, napínavá, se zvraty.
Nelze než doporučit.

GaleW
19.06.2024 5 z 5

Já tuhle sérii prostě zbožňuji, stále znovu a znovu mě udivuje, že s každým dalším dílem mě Chris Carter dovede doslova připoutat ke své knize, nemůžete přestat číst, dokud nezjistíte, kdo je vrah a jak to celé dopadne. Nevím, jaký je Chris Carter člověk, ale vím jistě, že je výborný spisovatel.

mataj
28.05.2024 5 z 5

Hunter a Garcia si posvítí na dalšího sériového vraha, který svou brutalitou šokuje i otrlé policisty. Autor nešetří nechutnými detaily a neskutečnou krutostí, ale to musí každý, kdo čte tuto sérii očekávat, takže i já jsem věděla do čeho jdu. Zároveň nechybí napětí a překvapivé odhalení na závěr.

MarianP
19.04.2024 5 z 5

Americká drsná škola detektívna v plnom rozsahu.

katallinka
30.03.2024 5 z 5

Opět neskutečně čtivé, napínavé a dost nechutné čtení. Carter mě umí neskutečně vtahnout do děje. Vždycky si říkám, jestli se mnou není něco špatně, ale já mám jeho knihy tak ráda!

alzbeta2843
26.03.2024 5 z 5

Opäť skvelý Chris Carter a opäť som nič neodhalila a zhltla knihu jedným dychom i keď kapitoly s Červom sa mi nečítali dobre.
A zase som sa musela prinútiť premýšlať nad myšlienkou, či zlo ozaj plodí ďalšie zlo až ma mrazilo.

Dydy7
09.03.2024 5 z 5

Ja som smrť je siedma časť s Robertom Hunterom a bola to opäť neskutočná jazda. Hunter vyšetruje ďalší brutálny prípad aj spolu so svojím kolegom Carlosom Garciom a Chris Carter nám nedá vydýchnuť.

Niekedy rozmýšľam, kam na všetky tieto vraždy chodí a ako ich vymýšľa. Vidno, že študoval psychológiu, zločincov a vrahov.

Aj tentoraz sú to krátke kapitoly končiace tak, že sa kniha proste nedá odložiť. Prečítala som ju naozaj rýchlo.

Proti Hunterovi a Garciovi stojí ďalší ťažký súper, je to strhujúce, krvavé a miestami naozaj drsné čítanie plné zvratov. A koniec ma odrovnal, to som naozaj nečakala.

Jana92
02.03.2024 5 z 5

Opet uzasna,ctiva,mraziva a brutalni knizka..Kdo je vrah sem si myslela poslednich par kapitol,ale nakonec me prekvapilo jake to melo rozuzleni,to sem necekala.. :) Nedalo se odtrhnout,kazdym dilem se vic a vic tesim na dalsi..Dospela sem k nazoru ze jeho knizky by staly za to je zfilmovat :)

archivářka115
27.02.2024 5 z 5

Chris Carter mi připadá, že není normální. Nejspíš je pravda, že se povolání do člověka vtiskává. Zatím jsem nečetla žádnou knihu, která by ve mě vyvolávala, tak silný pocit drsné brutality.

Prateri
28.01.2024 5 z 5

Nějak jsem zapomněla, jak dokáže být Chris Carter ve svých knihách drsný. Měla jsem větší pauza mezi pátráním detektiva Huntera, tak mne síla brutality v knize srazila na kolena. Líto je vám dítěte Červa, který poznává nelidskost člověčího netvora. . . Ale ten konec mi podráží nohy znova.

pablito
08.01.2024 5 z 5

Přestože to bylo hodně psychopatické, tak dávám plný počet. Autor je mistr napětí, od knižky se člověk nemůže odtrhnout. Přestože to je dost obáhlá kniha, tak jsem ani chvilku neměl dojem, že to je nafukované, resp. že autora platili od stránky. Líbí se mi, jak udržuje napětí čtenáře předkládáním děje ve třech paralelních liniích. Ale pro slabší povahy dodávám, že psycho to je nevídané :)

nikca1994
27.12.2023 5 z 5

Moje další kniha tentokrát sedmý díl Chrise Cartera a opět jsem nadšená. Tato kniha je čtivá, mrazivá,napínavá, šokující a velice krvavá a brutální. Vraha a jeho motivaci jsem netušila, tohle by mě vůbec nenapadlo.Jdu na další díl.

P3_tis
23.12.2023 5 z 5

Po dočtení téměř nedýchám. Skvěle zapeklitý příběh!

Luigi1
20.12.2023 5 z 5

Jsem u vytržení jak autor dokáže zrychlit tep

mirinda973
11.12.2023 5 z 5

Na brutalitu jsem si v této sérii už zvykla. Opět napínavý příběh, série si stále drží svou laťku vysoko. Zatím mě nezklamala ani jednou.

terimila
27.11.2023 4 z 5

Tohle bylo v porovnání s ostatními hunterovkami malinko slabší. Carterovskou úroveň odpornosti vražd tady splňovala snad jedna, jinak to bylo takové... občas skoro až normální. (Já vím, kdo má pořád ty nechuťárny vymýšlet, ale holt když si nasadím laťku vysoko, tak to pak je boj.) Linka s únosem chlapce je hodně povedená a jeho psychický rozklad... brrr, to se myslím povedlo.
Závěr a odhalení vraha dobré, absolutně jsem tuto osobu netipovala a rozpletení celého příběhu už vůbec ne. I když mi to nepřijde moc uvěřitelné, a to ani na carterovské poměry. Takže tentokrát "jen" čtyři hvězdy.

TerezaaBaarova
23.11.2023 5 z 5

Carter svými knihami nasadil laťku hodně vysoko. Protože po přečtení jeho knih už nebudete nikdy (skoro nikdy) považovat další detektivku za dobrou.
Já jsem smrt, Hunter nezklamal a tentokrát byl i Garcia! Pachatele jsem neodhadla a za to u mne Carter získává další plusové body!