recenzienika657 recenzienika657 komentáře u knih

Anarchorance Anarchorance Iveta Pernišová

#anarchorance @u_sialky @vydavatelstvo_elist

Čitate sci-fi?

Ja sa priznám, že toto nie je moja šálka kávy a ani žáner, ktorý by som vyhľadávala a to dokonca ani u filmov. Pozriem, ale nachádza sa niekde v spodných rebríčkoch pozerateľnosti. Anarchorance je ďaľšia moja premiéra, ale zo žánrom.
Je to sci-fi. Nachádzame sa s Lyrov, Vairenom a Sherideinom na plánete Anarchorance, so Shadeeom pocestujeme na Riján a tiež spoznávame ich problémy s kráľovnou a princeznou na Valakrii. Každá má svoju atmosféru, svoju špecifikáciu. Zaznamenali ste tie názvy a mená? Vyborné. Autorka nám odhaľuje svet galaxii a planét, mimozenšťanov (pozor niektorí by sa na to urazili ).
Na začiatku som mala problém sa začítať, ale našťastie som ani nedosiahla moju 100vku kedy si poviem a dosť! Dej začal byť dynamický, napínavý... Zvykla som si na postavy a kto je kto a už to išlo jedna radosť. Autorka nám ukazuje pohľad z pohľadu 3 osôb a to: Lyra, Shadee a princezná Vanilla.

Väčšina číta fantasy a aj keď ani toto nie je môj žáner, stále viac a viac utekám k nemu. Avšak @u_sialky nabúrala všetko, čo som si myslela...že toto nebude pre mňa a 400 strán sci-fi určite nedám. Blbosť! Príbeh mal všetko. VŠETKO. Únos, priateľstvo, romantickú linku (som zvedavá kam sa uberie), napätie, smrť, zabíjanie, pokusy, zábavu a veľa ďaľšieho.

Toto jednoducho musíte mať. Vážne. A ja musím mať pokračovanie, novinku Riján.

28.01.2024 5 z 5

Chlad ohňa a chuť kokaínu Chlad ohňa a chuť kokaínu Monika Wurm

Moja priemiéra z autorkou úspešne zavŕšaná. Čítali ste príbehy od autorky?
Začiatok mi išiel trošku pomalšie. Ale len kúsoček, kým som sa nedostala do tempa. Mať viac času, tak mám podozrenie, že ju prečítam na jeden nádych aj keď stred ma striedavo bavil a nebavil. Valentína zažíva dobrodrožstvo, ktoré ma uchvátilo. V strede som dúfala, že sa bude príbeh uberať iným smerom a dostanem romantické napätie plné naschválov, avšak autorka prekvapila. Zvyšnú časť som predpokladala, ale vôbec to neubralo na čtivosti.
Aaa do frasa chcem pokračovanie. A určite tato kniha poputuje do mojej knižnice k ostatným príbehom.

Ďakujem za štafetu @madamme.de.ludrigova
a autorke za krásny príbeh.

24.01.2024 5 z 5

Každé další léto Každé další léto Carley Fortune

#kazdedalsileto #carleyfortune @red.readiiing.hood

Ďakujem za štafetu @freya_zlaskykpribehum , vďaka nej som sa dostala k debutu od autorky Fortune - Každé ďaľšie leto. Ja som čítala v cz, ale nájdete ju aj v slovenskom preklade.
Celkový príbeh bol pekný aj keď v podstate predvídateľní od začiatku až dokonca. Ja som dúfala, že to autorka zauzlí, alebo prekvapí naozaj niečím wau. Napr. Na začiatku som si myslela, že Sam bude na vozíku. Persy mala celý čas výčitky a autotka ma držala v napätí. Poviem, že len vďaka tomu som ju dočítala, aby som vedela, čo tak strašného spravila...

Príbeh je o spriaznených dušiach, hľadaní seba samého a o chybách, ktoré sa nedajú vrátiť späť... celkovo pekný príbeh a musím povedať, že som autorke to všetko verila a išlo mi hlavou, že čítam jej príbeh.

#chataprijazere #odpustenie #priatelia #najlepsipriatelia #laska #booklover #bookstagramsk #bookstagram #bookstagrammer #stafeta #recenzianik

20.01.2024 4 z 5

Trnitá cesta Trnitá cesta Sarah Parsley (p)

A som tu s ďaľsou recenziou na historický román.

#trnitacesta @sarka.hiekova pod pseudonymom #sarahparsley @fortunalibri_nakladatelstvi

Pri tomto príbehu sa veľa rozpisovať nemusím. Trnitá cesta je voľným pokračovaní Tretej záhrady, ktorú som čítala už veľmi dávno a už vtedy mi učarovala. Inak to nebolo ani v pokračovaní s Darienom a Oliviou. Náchadzame sa v Čechách, ale prostredie bolo tak krásne opísané a autorka použila svoju fikciu tak umne, že som mala pocit, že sa nachádzam v Anglicku. Veľmi skvelo spísané, žiadne zádrhely, žiadne zbytočné opisy. Autorka strieda príbehy Olívie a Dariena, aby sme mali predstavu čo sa s nimi deje a aké majú pocity.

Ak máte radi historické romány (Lindseyová, Jefries a pod.) a nevadí vám čítať v češtine, po tejto sérií určite siahnite. Čoskoro bude pokračovanie a ja sa už neviem dočkať.

Ďakujem autorke za tak krásne príbehy a @mama_nad_knihou za organizáciu štafety.

#historickyroman #laska #laskakuknihám #booklover #books #bookstagram #seria #ceskahistorickaromanca #musissiprecist #musissiprecitat #fortunalibricz

14.01.2024 5 z 5

Neslušné dary Neslušné dary Andrea M. Guastella

Máte radi erotické romány?

#neslusnedary Andrea Guastella Marciová guastella

Ak ste na otázku odpovedali áno (budem rada keď mi dáte vedieť do komentu), tak som našla pre vás to pravé pikantné.
Guastella to ma prefi(í)kané, prepracované a červená knižnica sa z hanbou môže skryť za najbližší vibrátor.

Erotickými scénami bola kniha nabitá a ako napovedá názov knihy, išlo o vystúpenie z komfortnej zóny. Trošičku mi chýbalo napätie a taký cvrnk medzi postavami. Ako príbeh ubiehal, zároveň gradoval a bolo to lepšie a lepšie. Koniec rýchly a gro rozchodu... Z toho mohla byť ešte bomba, veľké haloo. Beriem ohľad, že je to 200 strán a tie sú nabité sexom... takže... Siahnite po nej a autorka má aj iné príbehy nabité elektrinou.

#erotika #erotickyroman #guaestella #cervenaknihovna #cervenakniznica #booklover #bookstagram #recenzienika #recenzianika #spolupracasnikou #francuzsko #bratislava #fotografia #modeling

13.01.2024 4 z 5

Karma Karma Andrea Rimová

#karma @andrearimova @vydavatelstvo_motyl

Tak ako? Veríte? V karmu? Všetko čo spravíš sa ti vráti? No možno... niekedy aj dvojnásobne. Poznáme to. Dobro je v súlade zo zlou stranou a či tam kde je tma vyjde slnko. Autorka vzala toto známe poučenie a vznikol príbeh... Príbeh kedy aj mladícka nerozvážnosť môže zmeniť nie len psychiku človeka. Čo vy? Odpúšťate? Viete zabudnúť na všetko zlé, veď karma si ho/ich aj tak nájde? U autorky nechýba romantická linka, záhady či napätie. Od začiatku vieme, že pre Idu gympeľ nebol ľahkým obdobím. Ale prečo? Čo sa stalo? A čo ešte sa len má stať?
Nie je to príbeh kde je hlavná hrdinka Top, ale aj tak si ju zaľúbite. Šikana na školách je žial reálna a často sa stáva. Mladý človek si práve v tomto období uceľuje osobnosť. A keď ju niekto naruší...(ale to pomimo príbehu). Ako vidíte rozmýšľam nad ním. A koniec? Výborná bodka, ktorá nesie pravý názov knihy.

#recenzianika #knihy #knihomolka #knihomoli #tipnaknihu #tipnaknihu #tipnaknihu #book #booklover #laskakuknihám #laskakukniham #mamacita #mamacita #books #bookstagram #recenzienika #spolupracasnikou

10.01.2024 5 z 5

Dievča z kuchyne Dievča z kuchyne Kathleen Grissom

#TheKitchenHause #dievcazkuchyne #katleengrissom @aktuellvydavatelstvo

Príbeh nabitý smutnou energiou. Strhujúce rozdiely medzi bielymi a čiernymi. Román o tom, akoby stačilo málo a život otrokov mohol byť iný. Stačilo by dobré srdce a otvorená myseľ.

Prichystajte si vreckovky, lebo príbeh Lavinie a Bell vás chladným nenechá. Je to príbeh, nad ktorým budete ešte dlho premýšľať. To vám garantujem.

Ďakujem @aktuellvydavatelstvo

#recenzianika #knihy #knihomolka #knihomoli #tipnaknihu #tipnaknihu #tipnaknihu #book #booklover #laskakuknihám #laskakukniham #mamacita #mamacita #books #bookstagram #spolupracasnikou

07.01.2024 5 z 5

Luk zničenia Luk zničenia Michala Baránková

#jazdcismrti #lukznicenia @michala.barankova_autor

Pokračovanie mojej Topky z minulého roka

Aj v druhej časti sa vydávame na cestu krajinou za Nástrojmi moci. Keďže prvý nástroj získali, medzi krajinami sa správa rozchýrila rýchlosťou svetla a tak ich na ceste čaká dobrodružstvo, nevyhnú sa bitkám a aj moja romantická dušička dostala malú dávku pohľadov, pohladení a...
Aiden sa nezmenil aj keď Nevaeh sa snažila trošku dospieť aj keď jej to veľmi nešlo, začo jej Aidan stihol vždy vynadať alebo len podpichnúť či usmerniť
Už tak často po sebe neprskali ako v prvej časti.
Táto séria je veľmi "čtivá" a ten koniec...No neviem sa dočkať ako z toho autorka vykorčuluje a čo sa bude diať.
V tejto časti som sa veľa nedozvedela, práveže nám autorka otvorila viac otázok ako aj o Jazdcoch tak aj o samotnej Nevaeh. Bude vyvolená? Zmení sa svet?

Ďakujem autorke za knihu. Veľmi som si ju užila.

04.01.2024 5 z 5

Francouzský manžel Francouzský manžel Klára Janečková

#francuzskymanzel @klara_janeck @vydavatelstvo_ikar

Autorka píše romány plné napätia. Je to príbeh, pri ktorom som trištvrte času preplakala a preklínala francúzskeho manžela. Krútila som hlavou ako môže byť život nespravodlivý a čím si bude musieť Kamila ešte prejsť.
Popravde? Usporiadanie samotných kapitol mi nesadol. Ak by sme išli od začiatku, pekne podľa rokov ako idú za sebou a udalostí, malo by to väčšie grády a šmrnc prekvapenia. Takto to nemalo takú výpovednú hodnotu a ani to napätie a prekvapenie už nebolo tým, čo by som očakávala.
Stačilo by to preusporiadať.
Ďakujem @mama_nad_knihou za štafetu a autorke za knihu.

#recenzianika #knihy #knihomolka #knihomoli #tipnaknihu #tipnaknihu #tipnaknihu #book #booklover #laskakuknihám #laskakukniham #mamacita #mamacita #books #bookstagram #autorskastafeta

31.12.2023 4 z 5

Poslední oběť Poslední oběť Riley Sager (p)

#posledniobet @riley.sager @knihydobrovsky

SPOLOČNÉ ČÍTANIE

Rozpoluplné recenzie a hodnotenia mi nedali sa pozerať na príbeh inými očami. Je pravda, že je to úplne iné, než som zvyknutá od Sagera dostať. Ak ste ešte nič nečítali, tým lepšie a aj hodnotenie bude určite lepšie. Prečo? Sager zakomponoval do trileru mystery prvok a určite ma prekvapil akým smerom sa začal príbeh uberať. Nemôžem uprieť čitateľnosť, napätie, pútavosť príbehu. Sager je známy svojou gradáciou a vynikajúcim vyvrcholením. Inak to nebolo a však tá zmena bola prekvapivá. Určite by pomohlo, ak by tento triler bol presadzovaný ako mysterytriler. Mňa to prekvapilo, ale na druhej strane to malo pre mňa osviežujúci nádych a za to som rada.
Určite odporúčam a tiež ostatné diela. Dokonca keby málinko pritvrdil, Poslední obeť by malo hororový nádych. Čo my vieme? Možno si dláždi cestičku a skúša, kam ho fantazia zaveje.

Ďakujem @knihydobrovsky za možnosť spoločného čítania.

@knihomilka_p @erisky_knihovna @holka_z_knihkupec @mama_nad_knihou @terkin_knizny_svet @dudychovajitka @geekmom.sk @citam_teda_som
@renulka16
@annyshga @knihoholka_nikky @kate_valter

29.12.2023 4 z 5

Vianoce na Madeire Vianoce na Madeire Beatrix Zaťková

#vianocenamadeire @beatrix_zatkova @vydavatelstvo_motyl

Ďakujem autorke za možnosť si prečítať a za tak krásny a podnetný príbeh. Spolu so Sofiou som sa prechádza po Funchale a Porto Santo kam nás dej na malinkatú chvíľku zavial. Príbeh troch kamarátok, ktorá každá jedna si zaslúži vianočný zázrak. Či im bol zázrak dopriaty alebo nie sa dočítajte samy... Ale prezradím vám jedno. Vianoce na Madeire sú okuzlujúce aj keď sú bez snehu, sú srdečné, priateľské a plné dobrosrdečných ľudí. Vianoce vo Fuchsale sú zázračné a tým zázrakom je láska.

Nemyslím si, že treba viac dodať. Krásna obálka, nádherný príbeh a ako bonus zákutia Fuchsalu. Divadlo, socha, prístav či betlehém. Všetko tu nájdete.

O knihu si ešte stále môžete zasúťažiť u mňa na IG @recenzienika. Súťaz trvá do nedele. Krásne sviatky

"Výdych smeruje do minulosti, ďaľší nádych bude budúcnosť."

20.12.2023 5 z 5

Náhodou Náhodou Petra Martišková

#nahodou @petra_martiskova @cooboo_redakce @albatrosmedia.sk

Vianočná obálka pritiahla moju pozornosť, ale trošičku závadza. Dej sa odohrá od jesene po jar, jeden semester. Som rada, že som sa ocitla v Kanade. Z Kanady som zatial nečítala príbeh, o to ma viac fascinoval. Čo mi blikalo bol basketbal. Kanada je krajina hokeju a teda som mala v hlave, že to bude hokejista, bude chodiť korčulovať a na zamrznuté jazerá...Ešte v sadení do zimného semestru, tak mi tam basket nesedel. Hokej ako šport by som si tam vedela lepšie predstaviť...Okrem toho mi vadilo ako Eleonór volali princezná. Bola vojvodkyňa, ale nie princezná. Je iné, keď ju počastovali kamaráti týmto titutol a však inak sa ním nehrdila. Vojvodkyňa a princezná sú 2 rôzne tituly.
Príbeh mi pripomínal teenegerský film, na ktorých som tak frčala za mlada. Vždy som chcela čítať takéto knihy, keď som pozerala fil a som rada, že sa mi dostala kniha Nahodou do ruky. Nathan bol veľmi sympatický, silný, mladý muž. Eleonora nebola rozmaznaná princeznička, ale múdra, mladá dáma. Malé stretko s Kingom, spomínaný Netflix...všetko na čom frčíme, výborne vložené do deja. Ian, Nathalia dopĺňajú príbeh, basketbalový tím...
Contepora román pre všetkých.

19.12.2023 4 z 5

Než zjistíš pravdu Než zjistíš pravdu Elena Minářová

#nezzjistispravdu @the_elza @fortunalibri_nakladatelstvi

Trošku nezvyčajne, ale začnem obálkou. Tá je naozaj krásna a FL mam rada ako aj ich vydané príbehy. Obálka jednoznačne pritiahla moju pozornosť. Na príbeh som sa tešila, pretože dlho som do psychotrileru nezabrdla. Čakala som napätie, zvraty... Dočkala som sa neustáleho varenia a jedenia. Bolo tam toho naozaj veľa ako aj opisov jedla a priznám sa, že som tych pár viet už preskakovala.
Autorkina prvotina však stojí za zmienku, pretože sa mi čítala aj napriek tomu dobre avšak ja by som pritvrdila. V polovici som už vedela naisto prečo to robí a čo sa asi stalo, sa mi aj potvrdilo.
Odporúčam na jesenné až zimné večeri pri čaji a určite si vezmite niečo pod zub.
Vyzdvihnem koniec, ktorý sa mi páčil. Nebol uponáhľaný a dokonca sa dozvieme, čo bolo ďalej. Koniec málinko hodnotenie vyzdvihol.

Ďakujem Lucie Svobodová za štafetu a autorke za poskutnutie knihy.

17.12.2023 3 z 5

Vina a trest Vina a trest Veronika Martinková

#vinaatrest @veronikamartinkova

3 prípad Hany Vítkovej a Davida Winklera. Páčil sa mi este viac než predchadzajúca časť. Obaja majú charizmu, ktorá ma sprevádza celým príbehom. 3 prípad bol ešte osobnejší a o to zaujímavejší. David ako najlepší vyšetrovateľ z dravosťou jeho osobnou sa pustí do vyšetrovania a že sa to celé zvrtne o tom niet pochýb.
Autorka ma celý príbeh držala v napätí aj keď som tušila kto bude vrahom aspom spolovice, zato som vôbec netušila kam sa bude uberať smerovanie D a H a oddelenia kriminálky. Zisťujeme ako jeden človek dokáže zamiešať osudom života druhému človeku. A keďže sa v konečnom dôsledku rozhodujeme sami...To sa dozviem pravdepodobne v 4 prípade kam Davidove rozhodnutia zavedú a ako sa mu zmení život a či vôbec.

Jeden prípad viedol k druhému, ten k tretiumu a medzitým ako inak musel riešiť seba, Hanu, Honzu, Kokeša a o nudu teda núdza naozaj nebola.

Ďakujem @mama_nad_knihou za štafetku a autorke za poskytnutie knihy.

15.12.2023 5 z 5

Chuť ticha Chuť ticha Štefánia Baranová

"Chcela by som dnes byť maskou a posedieť si na tvojej tvári. Kričať, akoby som bola v strašidelnom dome..."

#chutticha @stevka_baranova_autorka @nasevojsko

Táto novinka je u mňa prekvapenie roka!

Po dlhej dobe som čítala niečo iné. Aj štýlom písania, striedaním predtým a súčastnosť a pár vecí by chcelo doladiť, ale toť len moje osobné pripomienky. Plusom bol aj Roman, ktorý síce je záhadný, mužný a testosterónom nabitý "Boh", ale nie je to žiaden mafián... Diana, ktorá si prešla svojím, ale je inteligentná a vtipná, a tak skutočne autentická.

Príbeh sa mi otvoril iskrením medzi Romanom a Dianou, le tiež nie úplne takým ako sme zvyknutý. Autorka otvorila nový level, ktorý sa mne osobne páči a na SK knihomolskej sfére je jej tak žalostne málo a to...dobrodružný román.

Zachytila "rozvíjajúci" sa vzťah, preto som nemala pocit, že som hodená do neuveriteľného, hektického vzťahu a zničujúcej búrky. Autorka namiešala kokteil so štipkom chilli, nádychom záhady a kúskom napätia. V pohári sa vyníma vtipný dáždnik, ktorý predstavuje Dianinu osobnosť.
A potom? "Nie je všetko také pekné a uhladené, ako James Bond zachraňuje krásne ženy v nebezpečenstve. Toto je realita. Špinavá, smradľavá..."

Výborné. Nevedela som sa odtrhnúť.

13.12.2023 5 z 5

Morové rany Morové rany Barbora Gero

"Neviem, či sa dá dýka priamo do srdca a rozpáranie tela nazvať ranou z milosti."

#moroverany @historicke_detektivne_pribehy

Šiesty príbeh Leopolda Sanitasa je vlastne jeho prvým vyšetrovaním. Vrátime sa o roky späť do Bologne, kde Leopold študoval medicínu na univerzite. Do prvého prípadu sa zapletie náhodou a ako ho už poznáme, nedá mu to. Chce pomôcť kamarátovi, ale vyšetrovanie ho pohltí a nedá mu spávať až pokým mu všetky skladačky nezapadnú na tie správne miesta.

Nečakala som, že sa vrátime tak hlboko do minulosti. Zaskočilo ma to a tak som chvíľu tápala. Chcela pokračovanie a dúfala, že sa posunieme a vrátime tam, kde 5 časť skončila. Ked som si zvykla už to bolo lepšie. Bolo ťažké Sanitasa zrazu vnímať ako mladého študenta, ktorý sa učí a nevie všetko . Ak by príbeh mal viac postáv môže sa stať, že čitateľov pomýlia mená. Raz je to Leopold, raz je spomínaný ako Sanitas a to isté s Andrejom - Viest. Ja som zvyknutá s hitorických romancí avšak toto nie každemu sadne. Je lepšie ak sa používa jedno meno (hlavne keď to nie je gróf z tade a od tiaľ) chápeme sa?
Ďalej sú vsuvky čo bude, čo sa stane a veľmi ma to rušilo akoby som nevedela kde som sa zrazu ocitla.

Odhliadnuc od týchto rušivých momentov ma zas Sanitas bavil, aj keď tam bolo menej vtipných doťahovačiek. Či to bolo spôsobené jeho mládim... Ku konci skladačky a jemne náznaky do seba začnú zapadať a ja som si pomyslela "ahaaa, tak sem sme sa vrátili.." Pozorne čítajte!
Sanitas je osobnosť, ktorá sa vám vryje do mozgu.

Prajem príjemné historicko-detektívne čítanie.
Ďakujem za knihu samotnej autorke @historicke_detektivne_pribehy

11.12.2023 4 z 5

Na Vianoce budem doma Na Vianoce budem doma Silvia Demovičová Jezerská

#navianocebudemdoma @silviademovicova1 @verbariumvydavatelstvo

Táto kniha bola presne to, čo očakávam od vianočných príbehov. Navodila mi pocit vianočnej atmosféry. Smiala som sa, plakala...

Príbeh priniesol posolstvo a nebol to len spískaný príbeh 2 ľudí.
Dvaja mladí ľudia, ktorí si zo sebou nesú ťažkosti, ktoré nie je ľahké zvládať. Hovoriť o svojich citoch prinesie uvoľnenie a odpadne veľký balvan nielen zo srdca. Existujú náhody? Vesmír ma s nami svoj plán, necháme sa ním viesť? Vesmír vie byť niekedy aj veľmi vtipný, ale vždy nám tým chce niečo povedať. Je na nás či si z prekážok niečo zoberieme.

Na vianoce budem doma je vianočná YA chuťovka a vedela by som si predstaviť aj krásny film. Premietal sa mi celou knihou. Odporúčam milovníkom Vianoc a lásky.

#spolupracasnikou

09.12.2023 5 z 5

Marco Marco Marcy Jell

#marco #jezdciapokalypsy @marcy_jell_author @mojeromantika_cz

Musím sa vám priznať. Našla som vydavateľstvo, ktoré ma očarilo svojimi vydanými knihami. Máte radi chili, dark romance, ale aj iné? Nájdete tu všetko. Nepovedala by som, že sériu jazdci smrti má na svedomí česká autorka. Áno séria. Jazdci smrti boli štyria, tak ako aj bratia Delaneyovi.
Marco je silný, vodcovský tip a brúsi si zuby na "trón". Príbeh je miestami akčný s prvkami mafie. Chlapci sú navonok tvrdý chlapi, ale vo vnútri sú to féroví típkovia, ktorí si už v prvej časti získali moju pozornosť. Určite potrebujem aj ďaľšie časti, pretože príbeh sa ani zďaleka neskončil, ale len začal.

Na konci knihy vložili kapitoly s Lucasa a poviem vám...mňa navnadili.
Príbeh mal pravidelný rytmus, krátke kapitoly
Ja by som zniesla aj viac akčnosti, nalr.aj rozhovor s babi ako mu nadala... Celkovo veľmi odporúčam, mňa milo prekvapil.

4,5/5

Ďakujem za štafetu @mama_nad_knihou

#recenzienika #recenzianika #autorskastafeta #tipnaknihu #tipnaknihu #booklover #bookstagram #marcyjell #mojeromantika #mojeromantikacz #laskakukniham

08.12.2023 4 z 5

Sex, prachy a potíže Sex, prachy a potíže Jana Slaninová

#sexprachyapotize @slaninkapise

Vďaka @mama_nad_knihou a jej štafete som sa dostala k tejto útlej knihe. Nevedela som o čo pôjde, ale od autorky som zahliadla Krava a kretén, a tak som si povedala- prečo nie?

Prvá strana- som sa smiala a čumela zároveň. Nechápala som. Autorka použila myslím hovorú češtinu, na ktorú som zvyknutá z Prahy a Mělníka. Nerobila mi problém a ani vyjadrovanie, pokým neprišli časti kedy som bola znechutená. Popravde sexovala kade tade, veľakrát si nepamätala ani ako sa dostala tam kde sa zobudila. Vadilo mi ako to mala na háku všetko a teda jej průs...teda průšvih a podobné mi už riadne liezlo na nervy. Brzdilo ma to v čítaní a naozaj som mala 100 chutí zavrieť knihu a nedočítať. V polovici som skončila včera a povedala si, že dnes dám šancu ešte pár stranám. Ak sa to nezlepší? Končím. Dnes som začala a po veľkom nešťastí, ktoré zasiahlo Val a sama som ho prežila, začala dospievať, meniť sa, a stávala sa ženou. Avšak...prišlo prekvapenie a zvrat a celkovo koniec bol skvelý. Príbeh sa odohráva v čase komunizmu a vďaka tomu sme nahliadli trošku aj do týchto časov. Prvú polovicu hodnotím na 2 a druhú na lepšie 4. Celkové
3,5 aj pre pár chybičiek

05.12.2023 3 z 5

Odsouzen k smrti Odsouzen k smrti Veronika Martinková

#odsouzenksmrti @veronikamartinkova @mobaknihy

Mám rada klasické detektívky. Rada čítam aj Christie a bola som veľmi zvedavá aká bude klasická česká detektívka.

Napriek tomu, že opäť sa mi stalo, že som siahla po 2 časti zo série, nevadilo to. Čo sa dialo v prvej časti zasahuje nepatrne aj tu, ale sú popísané, nie sú vysvetlené zdĺhavo, a sú súčasťou deja, tým pádom to nenarúšalo čítanie a viac som chapala súvislosti.

Popravde som ju čítala viac dní ako je u mňa zvykom, ale nebolo to dejom, či inými časťami príbehu, ale chorobou, ktorá zasiahla mňa a deti. Príbeh sa začne odvíjať hneď od začiatku, šupne nás k mŕtvole a zistíme...dofrasa to je Aleš. Vyšetrovanie sa môže začať. Séria je o Dávidovi a Hane, kde Hana musí hrať pre tentokrát druhé husle, pretože obeť poznala a je postavená mimo službu. Dávid nevie spať a preto všetko tak nejak pláva popri ňom a vníma ako v akvárku. Najlepší vyšetrovateľ? Určite?

Zaujímavé sledovať vyšetrovanie a popri ňom osobný život Dávida a Hany a ostatných postáv. Celým dejom plávame ako Dávid a autorka mi nepohodila ani smietku, aby som mohla hádať...ktože je vrahom teraz? Pravdaže musí byť aj osoba čo mi liezla na nervy a čakala som s čím ešte príde a super Dávid, tlieskam, pretože ja by som ho vyšmarila. Ku konci mi už vadilo aj utajovanie základných informácii medzi D a H pretože oni tvoria pár a nevedia o sebe ani...Koniec trošku rýchly, ale celkový dojem mám skvelý a teším sa na ďaľší prípad.

Ďakujem za štafetu @mama_nad_knihou a autorke za vynikajúci príbeh.

04.12.2023 4 z 5