Hierarchia tmy

Hierarchia tmy https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470270/bmid_hierarchia-tmy-HKx-470270.jpg 3 12 6

Vojna spektra série

Radana Vranická sa naučila načúvať vnútornému hlasu, ktorý sa jej ozýva od osemnástych narodenín. Radí jej, predvída budúcnosť, pozná pravdu o každom človeku. Keď ju uprostred horúceho dňa v Prahe napadne démon, vďaka hlasu intuície sa jej podarí uniknúť. Na pomoc však prichádza aj oveľa väčšia záhada – žena, vyslaná Západným démonologickým spoločenstvom. Odvádza Radanu do Innsbrucku, do sídla organizácie, ktorá profituje z kontaktu s všemocnými bytosťami. Tie však s ľudstvom nepaktujú zadarmo. S neznámym krvilačným svetom, ktorý sa skrýva pod povrchom modernej doby, je Radana nezvratne prepojená. Kým hrozba ešte drastickejšieho Východného spoločenstva stále narastá, Radana čelí aj nadpozemským silám. Ak chce zachrániť seba aj svojich blízkych, ostáva jej jediná a najhoršia možnosť – stať sa skutočnou démonologičkou.... celý text

Erinyie
22.03.2024 2 z 5

Jako velká fanynka fantasy jsem se na tuto sérii velmi těšila, mám velmi ráda když se autor toho nebojí a čtenáře hodím přímo do děje, tady se to úplně nepovedlo z jednoho prostého důvodu, chybělo vysvětlení.

Hned ze startu se seznamujeme s hlavní hrdinkou Radanou, které se během mrknutí oka změní život, již tady jsem začala přemýšlet co? kdo? a proč vlastně? A tak jsem se s nadšením dále pouštěla do zdolávání stránek.

Jak stránky ubíhaly otázek neubývalo, autorka nám představila nový skvělý svět ale nedávala nám k tomu odpovědi, chybělo mi více vysvětlení magie která je tady dosti zásadní.

K hrdince jsem si snažila najít cestu ale marně, chovala se zbrkle a na to že se vše teprve učí jednala dosti sebevědomě na úkor svých znalostí, do všeho šla po hlavě a neuvědomovala si následky.

Musím vyzdvihnout bojové a akční scény, ty byly popsány bravurně, co mi vadilo bylo množství postav a jmen, když jsem si již myslela že máme všechny tak téměř ke konci knihy nám přibydou další.

recenzienika657
02.03.2024 3 z 5

Ďakujem @adri_bolyova za možnosť si prečítať #hierarchiatmy

Od prvého písmenka som bola hodená do deja, čo mám rada. Nie som zahltená omáčkami a tak môžem napredovať v deji. Pri tomto príbehu to nebolo až tak správne, pretože fantasy si vyžaduje aj dovysvetlovanie.
Hlavná hrdinka Radana bola hodená do druhého života tak ako ja. Ona sa ako zázrakom aklimatizovala rýchlejšie, kde som sa ja ešte stále strácala. Nepýtala sa, všetko zvládala, riešenia prišli samé od seba.

Autorka vymyslela iný príbeh. Je o démonológoch a hierarchii, o runách a ochranných kruhoch, ktoré sú spomenuté ihneď na prvých stránkach. Kto nečíta fantasy, prípadne nevidel Lovcov tieňov, ten sa stratí viac než ja. Mimo toho je to skvelo vymyslený svet a príbeh plný akcie, dobrodružstva.

Túto sériu odporúčam aj keď mám pár výhrad.

#recenzianika #knihy #knihomolka #knihomoli #tipnaknihu #tipnaknihu #tipnaknihu #book #booklover #laskakuknihám #spolupracasnikou #laskakukniham #mamacita #mamacita #books #bookstagram

TerkinKnižnySve
07.11.2023 5 z 5

kniha má ihneď vtiahla do akcie, čo sa mi veľmi páčilo, keďže malo autorov to robí.
Zo začiatku som bola veľmi zmätena v tom kto je kto a čo sa vlastne deje. Postupne sa mi dej pekne rozvinul a všetko do seba zapadlo ako puzzle. Dej stále napredoval a veru poháňal má čítať ďalej a ďalej. Pači sa mi , že tento príbeh bude zas o niečom novom čo som doteraz nečítala o demonologoch , ktorým slúžia démoni a nie o anjeloch.
idem sa vrhnúť na pokračovanie.

knihomolka_eli
09.08.2023 3 z 5

Po prečítaní Hierarchie tmy mám zmiešané pocity :). Hneď na začiatku nás vtiahne priamo do deja, resp. vhodí do akcie - čo sa mne osobne veľmi páčilo....čitateľ sa najskôr môže cítiť ,,stratený," no postupne sám spoznáva tento nový svet, démonológov, démonov, sám si utvára názor na postavy a nato, kto je na akom brehu rieky.
Čím ďalej som ale čítala, tým viac som chcela viac info, viac vysvetlení a viac detailov, než mi kniha ponúkla. Myslím, že pri podrobnejšom objasnení niektorých vecí, by dej prestal pôsobiť chaoticky. Občas sa mi totiž stalo, že som úplne nepochopila, o čo v danom momente ide a prečo (a to som čítala naozaj pozorne).
Svet, ktorý nám Adriana Bolyová predostrie, sa mi veľmi páčil. Bol zaujímavý a nevšedný. Bitky a akčné scény boli opísané tak dobre, že som si všetky vedela do detailu predstaviť,
Čo sa týka postáv, prekvapivo mi nebola najsympatickejšia hlavná hrdinka Radana, ale jej brat Laredo - počas čítania som doslova čakala na jeho scény a chcem ho viááác - dúfam, že v pokračovaniach dostane väčší priestor. Radane, jej mysleniu a správaniu som často nerozumela - na to, v akom svete sa odrazu ocitla bola až prekvapivo pokojná a málo zvedavá....nepotrebovala nič vysvetliť, všetko akoby jej bolo hneď jasné. Ani vzťahu, ktorý počas príbehu vznikne, som nejako neverila - z tohto páru som necítila žiadnu chémiu, len proste zrazu bol vzťah.
Napriek tomu, že mne v knihe úplne všetko nesadlo, bola rozhodne zaujímavá a stála za prečítanie. Som veľmi zvedavá na pokračovania, na vývoj niektorých postáv a akým smerom sa uberie dej....a samozrejme na Lareda :)
A aby som nezabudla, celá séria má nádherné obálky :)

monika333
30.10.2021 5 z 5

Kniha má neskutočne prekvapila. Trošku mi trvalo kým som si zvykla na postavi ale ako to u mňa býva najviac sa mi zapáčila záporná postava nevlastní brat Radani. Nato že je to od slovenskej autorky je to napísané veľmi dobre a číta sa to samo. Teším sa na ďalšie diely.

erik6042
08.08.2021 5 z 5

Výborná kniha. Bol to pekný a akčný začiatok trilógie. Veľmi sa teším na odhalenie niektorých tajomstiev v ďalších dieloch.

2021  57%Hierarchia tmy
2022  67%Hierarchia svetla