Raulik Raulik komentáře u knih

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Můžu opakovat jenom slova většiny lidí, kteří ji měli možnost už přečíst. Příběh, kde se štěstí střídá se smutkem, zklamání s radostí, naděje se zoufalstvím..navždy tato kniha ve mě zůstane určitým způsobem ukryta, asi i proto, že mě vtáhla i do takové "studené" země, jako je Japonsko

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Tato knížka mě na jednu dobu dost změnila, nutila mě se dívat na svět očima hlavního hrdiny...asi by to tak mělo být, že po přečtení by člověk měl uvažovat a přemýšlet jako on.

Opilé banány Opilé banány Petr Šabach

Jsem rád, že se film neztotožňuje s literární předlohou, protože nevěřím, že by šel tak výborně natočit, jak je napsána tato kniha.

Quo vadis Quo vadis Henryk Sienkiewicz

Jedna z mých prvních knih, nad kterou jsem často přemýšlel a ptal se, jak někdo mohl tak něco úchvatného vymyslet a ještě k tomu pak převést na papír.

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Někdy se divím sám sobě....ale mám rád tyhle konce. Asi proto pak ve mně zůstane dlouho vzpomínka na přečtěnou knihu..

Jak Krtek ke kalhotkám přišel Jak Krtek ke kalhotkám přišel Eduard Petiška

Krtek je můj životní hrdina, škoda že je možné dát jenom 5 hvězdiček:)

A uzřela oslice anděla A uzřela oslice anděla Nick Cave

Nemá význam psát k této knize nějaký komentář, ten si musí udělat každý čtenář sám až po samotném přečtení. Asi žádná kniha ve mně nevyvolala tak rozpolcené pocity a nutkání přemýšlet o "zlu" samotném.

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Výborně se hodí pro vánoční období, kdy jsme více sentimentální a toužíme potom, aby nás někdo měl rád a nebyli jsme sami. Jak už bylo napsáno, oddechovka, která neurazí.

02.01.2019 4 z 5

Projekt manželka Projekt manželka Graeme Simsion

Při čtení této knihy jsem měl pořád nutkání srovnávat hlavního hrdinu se Sheldonem z The Big Bang Theory, tak mi to dost celý příběh zkreslovalo..

08.07.2019 5 z 5

Šternův pokus milovat Šternův pokus milovat David Zábranský

Zprvu se mi knížka jevila jako určité poznání něčeho nového očima hlavního hrdiny, ale postupem času se autor zamotával do bludiště svých myšlenek až absurdit, kterým ani on sám nevěřil. Připadalo mi to, jako vaření z vody..škoda

04.01.2019 3 z 5

Zvláštní problém Františka S. Zvláštní problém Františka S. Petr Šabach

Někdy by i takové houbičky byly prospěšné v dnešním světě..

Oblíbená hra Oblíbená hra Leonard Cohen

Asi bych opakoval slova, která byla použita k popisu knihy..zpočátku vás děj nechává chladným a přemýšlíte, zda knihu zavřít a už se k ní nevracet, ale postupem času se stáváte součástí příběhu a nakonec vás zcela pohltí a jste sám takový "bohém".

Stárnutí mě (zatím) baví Stárnutí mě (zatím) baví Daniel Pískovský

Knížka určitě pobaví, ale nezaměstná moc šedou kůru mozkovou, takže mohu doporučit pro pohodové čtení :) určitě si budu dlouho pamatovat hruškovici speciál..

05.01.2019 5 z 5

Skalní přívrženci pana Murakamiho budou touto knihou asi zklamáni. I já jsem byl do určité míry zaskočen. Některé pasáže se mi četly hůře a párkrát jsem měl chuť stránku přeskočit. Ale musíme si přiznat, že to neni román, ani povídka, ale spíš takové hledání podstaty smyslu jeho života, které silně poznamenalo běhání..a tak k tomu přistupujme i my a nakonec z knížky budeme mít dobrý pocit!

02.01.2019 4 z 5

Alláh není povinen Alláh není povinen Ahmadou Kourouma

Co k tomu dodat....možná jen to, že kdo nezažije (nepřečte), nepochopí

02.01.2019 5 z 5

Inzerát na muže,kterého bych mohla milovat Inzerát na muže,kterého bych mohla milovat Eva Kadlčáková

Pohodové čtení, které vykouzlí na tváři úsměv a pobaví. Je to zase krůček k poznání toho složitého dívčího Světa:)

Král Havany Král Havany Pedro Juan Gutiérrez

Co napsat k této knize...dává člověku možnost náhlednout do světa, kde násilí, chudoba, bída a prostituce je na běžném pořádku a myšlenka dostat se do lepší společnosti je jenom vidina ze snu. Autor popisuje příběh chlapce, který ve 12 letech přišel o vše a musí se poprat s krutostí života na Kubě. Knížku jsem nesčetněkrát odložil kvůli vůlgárnímu až nechutnému popisu děje, ale vždy mě něco přitáhlo zpět....asi to tak má být a je jenom na nás, jak s tímto faktem naložíme a uvědomíme si, že máme možnost žít v kultivované a hlavně demokratické společnosti.

02.01.2019 5 z 5

Kdyby tak na mě někdo někde čekal Kdyby tak na mě někdo někde čekal Anna Gavalda

Nikdy jsem rád nečetl povídky, protože hned ta první byla výborná a nastavila "určitou laťku kvality" a ty další povídky se ji už vůbec nevyrovnaly a tím zkazily celkový dojem na knihu. Ale tyto povídky jsou každá svým způsobem jedinečné, neopakují se a vycházejí ze skutečného života. Každý si najde nějakou, kterou si zamiluje a stále se mu bude v duchu připomínat...a to byl určitě účel autorky, nezapomenout..alea iacta est!!