raty raty komentáře u knih

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Velký příběh v maličké knížce (navíc překrásně ilustrované).

26.04.2016 5 z 5

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

Pro mě žádné zklamání. Velmi dobré čtení. Obě dějové linie byly zajímavé, napínavé a gradovaly až do konce.

26.04.2016 5 z 5

Víc než touha Víc než touha Nora Roberts

Víkendová oddechovka.

25.04.2016 4 z 5

Předčítač Předčítač Bernhard Schlink

Ačkoli jsem nedokázala pochopit jednání ani jedné z hlavních postav, musím uznat, že kniha se mi velmi dobře četla, měla zajímavý námět a nějaké to překvapení během četby také přišlo.

14.04.2016 5 z 5

Tajemná jeskyně Tajemná jeskyně Jiří Marlicz (p)

Už jako dítě jsem obdivovala polskou překladatelku, která po smrti spisovatele J.O. Curwooda dopsala tento třetí díl trilogie. Teď jsem se k trilogii po letech vrátila a názor jsem nezměnila. Děkuji za pěkně dokončený příběh paní Borowikowa.

17.03.2016 5 z 5

Lovci vlků Lovci vlků James Oliver Curwood

Návrat k nejmilejší knize mého dětství po 25 letech (díky čtenářské výzvě). A pořád se mi líbí.

15.03.2016 5 z 5

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Nenechte se odradit počtem stran. Tohle byla asi nejdelší kniha, kterou jsem kdy četla a stejně mi na konci bylo líto, že už končí. Poutavé vyprávění plné dějových zvratů vás nenechá knihu jen tak odložit a dělat něco jiného než číst.

07.03.2016 5 z 5

Navěky Navěky Jude Deveraux (p)

Opravdu. Pěkná pohádka. Když se chcete odreagovat......

22.02.2016 4 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Moc jsem se bránila srovnávání s knihou Muž jménem Ove. Ale musím konstatovat, že na konci této knihy jsem měla úplně stejný pocit, jako když jsem dočetla Oveho. Dostala mě. Nádherný, propracovaný, smutně-veselý příběh.

22.02.2016 5 z 5

Mrazivý chlad Mrazivý chlad Sandra Brown

Vše, co čekám od Sandry Brown v knize bylo. Dobře se četla. Přesto musím říci, že má i lepší.

15.02.2016 4 z 5

Bosá královna Bosá královna Ildefonso Falcones

558 stran a žádná nudná. Zajímavé téma a silné lidské příběhy.

08.02.2016 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Silný příběh, který mě chytil a nepustil, dokud jsem nedočetla.

03.02.2016 5 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Tahle parta vyšetřovatelů mě prostě chytla. V této knize najdeme skvěle propracovaný detektivní případ, humor a napětí. Navíc nás autor pěkně napíná rozvíjejícím se příběhem hlavních postav. Co bude dál?

20.01.2016 5 z 5

Patříš mi Patříš mi Mary Higgins Clark

Klasika od paní Clarkové. Ano, asi by se dalo mluvit o určitém stereotypu, ale v tomto případě je to pro mě spíš doporučení. Styl této autorky je důvod, proč její knihy tak ráda čtu.

29.12.2015 5 z 5

Bílá žena Bílá žena Barbara Wood

Velmi pěkný příběh od mojí oblíbené autorky. Obdivuji práci paní Woodové. Musí nastudovat spoustu informací o prostředí, o kterém píše a v pěkném příběhu nám je předá dál.

09.12.2015 5 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Skvělý a do detailů propracovaný příběh. Zklamání se rozhodně nekonalo.

07.12.2015 5 z 5

Hledání vytouženého dne Hledání vytouženého dne Jennifer Probst

Souhlasím s větičkou na přebalu: Vtipné a sexy.

09.11.2015 4 z 5

Ve stínu erbu Ve stínu erbu Hana Marie Körnerová (p)

Krásný příběh, který potěší každého, kdo si rád odpočine nad romantickou historickou knihou od české autorky.

05.11.2015 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Kniha otevřená trochu s nedůvěrou (přeci se nemůže tak líbit všem). Kniha, která mě nakonec úplně dostala.

03.11.2015 5 z 5

Jeffersonova šifra Jeffersonova šifra Steve Berry

Zajímavý nápad, děj má spád a kniha se velmi dobře se čte. Přeskakovaní z místa na místo a od postavy k postavě stupňuje napětí. Nemyslím, že je to na škodu. Jdu si půjčit další ze série.

30.10.2015 4 z 5