rakakan rakakan komentáře u knih

Hra s čísly Hra s čísly Dick Francis (p)

Dick Francis se mnou trávil mateřskou dovolenou. A že byla se třemi dětmi dlouhá! Myslela jsem si, že mám všechny jeho knihy, ale díky databázi knih jsem zjistila, že mi ještě nějaké chybí a dokonce, že mám jeden titul 2x. Databáze je super, jen jsem na ni měla přijít dříve. Bude mi dlouho trvat, než všechny knihy uložím do knihotéky :D

20.03.2013 5 z 5

Freddie Mercury: Bohémská rapsodie jednoho života Freddie Mercury: Bohémská rapsodie jednoho života Lesley-Ann Jones

Nadšená. Spoustu skladeb jsem si při čtení pouštěla na You Tube a sledovala detaily, které byly v knize popsány. Vezměte a čtěte.

07.02.2024 5 z 5

Pamatuj na mě Pamatuj na mě Mary Higgins Clark

Přečetla jsem, ale začátkem jsem se prokousávala. Konec už byl schůdnější, ale závěr bez velkého překvapení.

10.07.2023 3 z 5

Poslední slib Poslední slib Kathryn Hughes

Příjemné romantické čtení, napínavé, se šťastným koncem. Zkrátka odpočinkové.

10.06.2023 4 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Zajímavé. Zajímavě napsané. Překvapivý konec. Určitě tam každý najde nějakou situaci, kterou v manželství zažil. Chce to přečíst a zjistit.

07.06.2023 3 z 5

Babička drsňačka Babička drsňačka David Walliams

Kniha se krásně čte... Zábavná, je v ní ale spoustu pravdy a poučení, i se smutným závěrem.....Určitě mi zůstane v paměti, abych nebyla nikdy pro pro svá vnoučata nudná.

26.04.2023 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Napínavé, perfektně napsané, i když tušíš jak to asi dopadne, konec překvapí.

29.01.2023 5 z 5

Dunajský racek: Skutečný příběh ženy, která se nikdy nevzdala Dunajský racek: Skutečný příběh ženy, která se nikdy nevzdala Hana Oboda Kolaříková

Knihou jsem se protrápila, ale dočetla. Od podtitulu "skutečný příběh ženy, která se nikdy nevzdala" jsem čekala víc. Příběh Doktorky z domu Trubačů byl opravdu o ženě, která se nikdy nevzdala!

26.01.2023 2 z 5

Frišta Frišta Petra Procházková

Krásný příběh. Poučný, vtipný, plný informací a překvapivých údajů. Velice čtivé, poutavé. Doporučuji. Zajímalo by mě, jaký byl film. Musím ho vidět.

20.11.2022 5 z 5

Květ pouště Květ pouště Waris Dirie

Viděla jsem film, který zanechal pořádný dojem, a tak mě zajimalo jaká bude kniha. Po několika letech jsem po ní sáhla. Nezklamala. Znovu se mi vybavily všechny hrůzy, kterými musela projít. Ocenila jsem fotografie a doslov autorky. Opět zážitek.

31.03.2022 5 z 5

Pán hor 1 Pán hor 1 Hana Marie Körnerová (p)

Velká romantika, ale dobře se čte. Odpočinková četba. Pustím se i do dalších dílů

05.06.2021 5 z 5

Počkám na tebe Počkám na tebe J. Lynn (p)

Knihu jsem četla na doporučení. Nelitovala jsem. Čtivá, oddechová s trochou erotiky, ale ne vulgární. Dobře popsané pocity hlavní hrdinky, která prožila trauma.
Doporučuji

04.03.2021 4 z 5

Vepsáno krví vlastního srdce Vepsáno krví vlastního srdce Diana Gabaldon

Myslím že to byl nejlepší díl. Plno nečekaných zvratů a situací, napínavý děj. Připadalo mi, že se vyřešení všech problémů a a situací ani nemůže do celé knihy vejít. Trochu mě zaskočila kapitola, která popisovala amputaci, ale poprala jsem se s tím. Překvapil mě strohý závěr - setkání Brianny s rodiči. Pokud je ale pravdou další pokračování..... určitě tam bude vše rozepsané.
Takže už teď se těším na další příběh celé rodiny Fraserů.

30.08.2020 5 z 5

Ledový dech Ledový dech Diana Gabaldon

Tloušťka knihy odrazovala, zpočátku jsem měla problémy se začíst, ale potom jsem se nemohla od stránek odtrhnout. Přečetla jsem všechny díly, a vynechat tento, už se nedozvím, jak to s hrdiny dopadlo.

13.06.2020 4 z 5

Sedm sester Sedm sester Lucinda Riley

Oba díly velice čtivé, pěkně napsané. Oddechové čtení na ten dnešní shon. Nikde nemůžu sehnat další díly. Jsou vůbec vydané?

29.07.2018 5 z 5

Jiskřičky naděje. Vzpomínky Jiřiny Gryczové-Koláčkové Jiskřičky naděje. Vzpomínky Jiřiny Gryczové-Koláčkové Daniel Drápala

Když znáte místo jejího dětství a mládí, je to ještě pozoruhodnější četba

02.04.2018 5 z 5

Příběhy pro dvě nohy Příběhy pro dvě nohy Josef Velek

S jednou nohou v gipsu jsem sáhla po této knize asi podvědomě. Četla se neskutečně dobře. Divím se, že po tom množství popsaných ekologických katastrofách za minulého režimu, jsme to vše ve zdraví přežili. Přístupy lidí skrývajícími se za organizacemi a státními podniky, k ekologii, se zdají vymyšlené. Bohužel, ne. Když si vzpomenu na letmé informace ze zpráv, o nevysvětlitelných úhynech ryb v potocích a řekách, za které nebyl nikdy nikdo potrestán, a pokud ano, nikde se to nezveřejňovalo.... Jsem ráda, že dnes vidím kolem domu mloky, spoustu motýlů a ptáků, v lese hříbky, louky plné květů, v potoce pstruhy, všechnu další "havěť", která to řádění přežila.

08.08.2017 4 z 5

Pokud přijde zítřek Pokud přijde zítřek Sidney Sheldon

Perfektní čtení. V polovině knihy jsem si říkala, že se přeci už nemůže nic stát....o čem to bude dál?! Ale příští stránky mě přesvědčily, že se stát může...pokračování bylo stále plné nových napínavých zvratů... Doporučuji.

02.05.2017 5 z 5

Jane utíká Jane utíká Joy Fielding

Velice dobře "čitelná" kniha, doporučuji

14.04.2017 5 z 5

Druhý život Marýny G. Druhý život Marýny G. Vladimíra Klimecká

Autorka naplánovala na dnešní den výpravu "po stopách Marýny G."
Prošli jsme s ní, a s asi 60 dalšími účastníky výpravy, cestu z centra obce od kostela, až po rodný dům Marýny. Bylo s námi i několik jedinců, kteří si "Růžu", jako starou paní, pamatovali.
Během trasy nám paní Klimecká vyprávěla další příběhy své babičky, tety a maminky, o kterých se ve své knize nezmínila. Bylo to příjemné nedělní dopoledne.

27.09.2015 5 z 5