Radimka Radimka komentáře u knih

Hříšné radosti 1 Hříšné radosti 1 Penny Vincenzi

Tak tohle bylo pro mne velký překvapení. Bavilo mně to. Bez přečtení druhýho dílu je to nekompletní, hned se navazuje.

04.07.2023 5 z 5

Hříšné radosti 2 Hříšné radosti 2 Penny Vincenzi

Těšila jsem se, ale přišlo mi, že autorka ztratila dech. Opakovala se a už mě to tolik nebavilo. Naopak některé věci zůstaly nedořešené.

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Tak to hezky plyne, vlastně to vypadá, že se nic neděje a při tom se člověk vůbec nenudí. Knížka o dvou kámoškách, jejichž příběh dětství až do dospělosti vypráví jedna z nich. Bavilo mě to, ale takovej humbuk kolem toho mi přijde trochu přehnanej.

Gentlemani z Harvardu Gentlemani z Harvardu Erich Segal

Nejdřív jsem se s těma pěti chlapíkama studujícíma Harvard trochu prala. Ale když vypadli ze studentskejch lavic, tak mě jejich životy začaly bavit. Ale nikdo z nich mi k srdci nepřirostl. Spíš ty jejich ženský, který byly daleko silnější a tak nějak lidsky chytřejší. No Doktoři to nebyli.

Facka Facka Christos Tsiolkas

Začátek se mi moc líbil a ke konci už jsem měla trochu problém. Celý se to motá kolem facky jednomu fakanovi. A těm jeho rodičům, těm bych ji flákla hned na začátku. Líbilo se mi, že se střídá víc vypravěčů a tudíž pohledů na věc, to mám ráda.

Felidae Felidae Akif Pirincci

Četla jsem ji dlouho a to mi určitě zkazilo dojem ze čtení. Přes silný ekologický a protirasistický náboj byl text místy i dost vtipný. Detektivní příběh vypráví kocour a lidská rasa z toho nevyšla vůbec dobře.

04.07.2023 3 z 5

Frabato Frabato František Bardon

Začátek byl zajímavej, ale pak to sklouzlo někam mimo moje chápání. Moc se mi to nechtělo ani hodnotit, protože jsem tomu jednak nerozuměla a jednak jsem si místy říkala, jestli to nenapsal úplnej magor.

04.07.2023 3 z 5

Dvaadvacet centimetrů něžnosti Dvaadvacet centimetrů něžnosti Johannes Mario Simmel

Bohužel si nevybavuju ani jednu povídku. Asi mě to nenadchlo.

Dobrý v posteli Dobrý v posteli Jennifer Weiner

Už je to hodně dávno, co jsem četla, ale pamatuju se, že se mi to moc líbilo. Někomu to může připadat jako červená knihovna, ale mně to tehdy fakt sedlo. Vtipný i smutný zároveň.

Dům ozvěn Dům ozvěn Barbara Erskine

Tohle už jsem četla tak dávno, že bych snad ani neměla hodnotit. Ale myslím, že tenkrát dobrý. Mám dojem, že to byla duchařina a to už bych dneska asi moc nedala.

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Fakt dobrý, napínavý. Občas mi sice unikly souvislosti, možná kvůli těm podobným jménům. Jednička byla sice o chlup lepší, ale chlapík psát uměl.

Domov na konci světa Domov na konci světa Michael Cunningham

Tak tohle mě fakt dostalo. Patří mezi moje TOP 10. Neskutečně silný příběh psaný s takovou lehkostí.

03.07.2023 5 z 5

Tohle byl ze třech dílů pro mne nejslabší. Vadilo mi, že Lisbeth už byla trochu moc Superžena nesmrtelná. Rozhodně ale knížky lepší nežli filmy. Ono se to asi ani dobře natočit nedá. Vizuálně jsem měla úplně jiné představy.

Doktoři Doktoři Erich Segal

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Četla jsem podruhé a pořád dobrý. Krásný příběh a výborné čtení.

Darda Darda Irena Dousková

Se dvěma veselými předchozími díly se nedá srovnat. Budžes byl nejlepší. Tohle bylo o vážných věcech, byť braných pokud možno s humorem. Ale já čekala srandu ...

Divím se, že jsem tak veselý Divím se, že jsem tak veselý Johannes Mario Simmel

(SPOILER) Knížka o bombardování na konci války. Partička lidí ve sklepě. Myslím, že v tom sklepení někoho zabili a pak všichni lhali. Ale už si to moc nepamatuju. Má lepší knížky.

Dlouhé stíny Dlouhé stíny Leila Meacham

Poselství růží se mi líbilo o něco víc. Tady mi trochu vadil ten překombinovaný konec. Nicméně se mi to hezky četlo a bavilo mě to. Stejně jako Poselství je to kniha plná životních omylů a toho, co by kdyby. Krásně napsaný příběh tří kamarádů, jejich životní propletenec lásky, zrady, nenávisti až do konečného zúčtování.

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

Nejdřív jsem si myslela, že to bude erotická slátanina, ale bylo to super. Krasnej, milej příběh se sympatickými postavami. Mělo to hlavu a patu, erotika nebyla vulgární a nebyla prvotní. Dobře vykreslená psychologie postav. Mohl by být lepší překlad.

Divoké pobřeží Divoké pobřeží Anton Myrer

Ze začátku zklamání a nuda. Z prvních 100 stran bylo 90 úplně zbytečných, plných nudných popisů nebo intelektuálního tlachání. Druhá část byla lepší a u třetí se to už asi naučil :-) a ta byla super.Nakonec jsem ráda, že jsem vydržela. Román o naprosto sobecký svini, který měl dát rovnou první chlap, kterýho potkala, přes hubu.

Dobrý proti severáku Dobrý proti severáku Daniel Glattauer

Nebavilo mě to, ale naštěstí to bylo krátký. Intelektuální tlachy dvou lidí, kdy jeden balí druhýho, ale tváří se jako že ne. Hlavně ta ženská mi lezla na nervy.