radimch radimch komentáře u knih

Rytíři z Vřesova Rytíři z Vřesova František Niedl

Vynikající kniha, velmi svižný děj, napětí, krásný jazyk. Klobouk dolů.

13.01.2022 5 z 5

V zemi babišismu a buranokracie: Rozvrat české demokratické politiky v letech 2013–2020 V zemi babišismu a buranokracie: Rozvrat české demokratické politiky v letech 2013–2020 Bohumil Doležal

Autorovy výpady jsou ostře jako břitva a tnou do živého. Je tam spousta negativních emocí. Každý si může udělat obrázek sám, protože spoustu témat pobízí minimálně k zamyšlení

11.01.2022 3 z 5

Nejdelší den Nejdelší den Cornelius Ryan

Poctivě napsaná kniha! Plná skutečný příběhů plných obav a osobní odvahy. Smekám jak před autorem, tak před všemi, kteří ten den byli.

06.01.2022 5 z 5

Msta písecké panny Msta písecké panny Vlastimil Vondruška

(SPOILER) Poněkud složitý případ se 4 vraždami a spletitými motivy a trochu nevěrohodným koncem . Na druhou stranu kladně hodnotím historický kontext a reálie

06.01.2022 3 z 5

Sebevědomý, cílevědomý, inspirující ale i chybující a přesto v mnoha směrech obdivuhodný... jeden z příkladů plně prožitého života

03.01.2022 4 z 5

Miláček národa Miláček národa František Kožík

Hezké čtení, obdivuhodně drsný život umělcův. Je až s podivem, že byl Tyl v takových podmínkách vůbec něco vytvořit. Smekám pane Tyle.

03.01.2022 5 z 5

Kdy - Věda a umění dokonalého načasování Kdy - Věda a umění dokonalého načasování Daniel H. Pink

Velmi dobře zpracovaná kniha, hora zajímavých postřehů, které jdou do hloubky, tak akorát, že to člověka pořád baví. Stejně jako knihu Pohon/Drive od Daniela H. Pinka doporučuji všem, kteří zajímají o motivaci našeho konání.

23.12.2021 5 z 5

Jak drahé je zdarma? Jak drahé je zdarma? Dan Ariely

Pár dobrých postřehů, zajímavé výzkumy. No ale celkvově je to trošku nesourodá knížka.

22.12.2021 3 z 5

Enola Gay Enola Gay Gordon Thomas

Velmi napínavě zpracované, příjemně mě to překvapilo.

20.12.2021 5 z 5

Stín modrého býka Stín modrého býka Leonard Medek

Naprosto magický průlet nad českou kotlinou. Velké poděkování autorům.

18.12.2021 5 z 5

Jedenáct prezidentů Jedenáct prezidentů Libor Budinský

Stručné životopisy všech našich mužů v čele pěkně pohromadě.

18.12.2021 4 z 5

21 lekcí pro 21. století 21 lekcí pro 21. století Yuval Noah Harari

Není to vůbec špatná kniha, ale Harariho předchozí kusy, hlavně Sapiens - Stručné dějiny lidstva, mě oslovily daleko více.

14.12.2021 3 z 5

Zánik samoty Berhof Zánik samoty Berhof Vladimír Körner

Hořké téma, opravdu nádherně smutná atmosféra knihy. Vladimír Körner je Pan Spisovatel.

13.12.2021 5 z 5

Pohon: Překvapivá pravda o tom, co nás motivuje! Pohon: Překvapivá pravda o tom, co nás motivuje! Daniel H. Pink

Poctivě napsaná kniha. Motivace je motorem světa.

Hluboká práce Hluboká práce Cal Newport

Hluboká práce to je klíč ke smysluplnému životu, ať už se člověk zabývá čímkoliv.

08.12.2021 5 z 5

Mimochodem Mimochodem Woody Allen (p)

Tak prostý a extrémně produktivní člověk. Velmi zábavná četba.

Krokodýl Krokodýl Fjodor Michajlovič Dostojevskij

"Odvrhnu všechno - stanu se novým Fourierem"

"Lidé musí čekat se zápisníky každého rána a zapisovat moje myšlenky"

07.12.2021 5 z 5

Vzchopte se, do p**dele! Vzchopte se, do p**dele! Matthew Kimberley

Zajímavě pojaté, plno vulgarismů, žádné odkazy nebo studie, takové výkřiky jako na vojenském buzerplacu. Ale oddychově dobré. Určitě neuškodí.

07.12.2021 3 z 5

Nestárnoucí mozek Nestárnoucí mozek John Medina

Velice dobrá kniha, plno podnětných informací.

07.12.2021 5 z 5

dvanáct krátkých odpočinkových příběhů