Raada Raada komentáře u knih

Vůně citrónu Vůně citrónu Sam Xabyssus (p)

Kniha je napsána velmi příjemně, první půlka z pohledu jedné z dívek, druhá pak, jak ty samé situace vnímala dívka druhá. Zajímavý formát, ráda bych si výhledově ještě knihu přečetla jednou a to tentokráte na střídačku po kapitolách :).

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Další z knih od této autorky. Dějová linie již v zásadě osvědčená, jen s drobnými obměnami. Prostředí popsáno opět více než lákavě, člověk má hned chuť být v parku a vidět rozkvetlé sakury a pak jít do časjovny :).

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Velmi příjemná oddychovka, ostatně jako všechny knihy této autorky. Dějově nepřekvapí, kostra všech knih autorky je v zásadě stejná, to, co se mi líbí jsou popisy míst a atmosféra, kterou knihy navozují. Hned bych se tam vydala :)

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Alchymistu jsem četla mnohokrát a ráda se kněmu zase vrátím. Byla to kdysi první kniha od Coelha, kterou jsem přečetla, od té doby jsem od něj četla skoro vše. Styl psaní mi sedí, vždy najdu v jeho knihách i něco, nad čím lze více popřemýšlet, inspirovat se.

24.04.2021 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Příjemná oddychová kniha, autorčin styl psaní se mi líbí, ráda si přečtu i knihy další.

24.04.2021

Dům na Baker Street Dům na Baker Street Michelle Birkby

Kniha mě nezaujala. Četla se velmi velmi ztuha, většinou mi čtení detektivky zabere max 2dny, tato zabrala 2 měsíce a dočetla jsem ji s velkým přemlouváním se. Neseděl mi rozvláčný zabíhavý styl, vadilo mi vykradení postav z cizího díla. A konečná zápletka byla, oproti předchozímu leckdy až přebytečnému rozpracování různých detailů, nepropracovaná, velmi rychle "sfouknutá".

21.02.2021 1 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Po předchozí knize tato měla větší spád, zajímavou zápletka. A i jako ostatní knihy této série se velmi dobře četla.

12.11.2020 4 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Poutavý děj, knihu jsem četla skoro jedním dechem. Určitě stoji za to.

12.11.2020 4 z 5

Dobronínské morytáty Dobronínské morytáty Vlastimil Vondruška

Příjemně se čte, co se vlastně stalo dlouho není zřejmé, takže pro mě jedna z knih, kterou potřebuji číst skoro v kuse ????

12.11.2020 5 z 5

Pomsta bílého jednorožce Pomsta bílého jednorožce Vlastimil Vondruška

Jak již psal někdo přede mnou - klasický Vondruška. Jeho knihy mám ráda, i tato se četla příjemně, příběh promyšlený, vtáhne do děje.

27.07.2020 5 z 5

Dva roky prázdnin Dva roky prázdnin Jules Verne

Knihu jsem jako malá měla ráda, teď jsem se k ní po letech vrátila. Stále se příjemně čte, příběh snadno vtáhne do děje.

27.07.2020 4 z 5

Hipík Hipík Paulo Coelho

Kniha se četla příjemně. Zajímavý náhled do období hippies, zařadila bych ji do "klasického Coelhova literárního proudu".

27.07.2020 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Kniha se četla příjemně, alee celkový dojem je takový rozpačitý. Chvílemi jsem se ztrácela v množství postav, jejich příběh byl vždy naťuknutý a nedoťuknutý. Asi bych uvítala méně dějových linek a propracovanější příběh. Jednotlivé příběhy zněly slibně :)

27.07.2020 3 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Příjemná kniha, přečetla jsem ji takřka jedním dechem. Střídá se policejní akce s osobními peripetiemi. Příběh je vyvážený a zajímavý. Doporučuji.

16.04.2020 5 z 5

Kniha se velmi příjemně čte. Autor má lidský styl psaní, nehází zbytečnýmí odbornými "termity". Mohu vřele doporučit. V knize jsou popsány zážitky všedních i nevšedních dní na misi s Lékaři bez hranic.

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Kniha, do které se začtete a chcete jí přečíst na jeden zátah. Cilčin příběh mě oslovil ještě o něco více tež tatér. Rozhodně stojí za přečtení a zamyšlení.

Mé jméno je Nikdo Mé jméno je Nikdo Kristen Orlando

Příjemná oddychovka. Nic hlubokého jsem nečekala, příběh se mi líbil, a kniha se četla příjemně.

04.02.2020 3 z 5

Dívky od svaté Magdalény Dívky od svaté Magdalény V. S. Alexander

Kniha pojednává o událostech, které se děly poměrně nedávno a o kterých se ani dnes příliš nemluví - dívkách, co otročily v prádelnách, aby "napravily své hříchy". Kniha je psána velmi čtivě, doporučuji.

11.07.2019 5 z 5

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Opět přečteno skoro jedním dechem. Série je velmi čtivě napsaná, někdy je trochu náročnější se v postavách neztratit. V tom oceňuji to, že jsem nejprve viděla seriál - mnoho postav má "jasný" obličej. Doporučuji.

11.07.2019 5 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Vynikající kniha. Prvně jsem viděl aseriál ke knize jsem se odstala až teď. Napsaná velmi příjemným čtivým stylem. Za sebe bych doporučila nejprve seriál a pak knihu - pomůže to v přehlednosti postav.

17.05.2019 5 z 5