qydko qydko komentáře u knih

Chlapidárium - deník otrlé holky Chlapidárium - deník otrlé holky Karolína Vrbasová

Autorka je mi příšerně nesympatická, tak se mi s ní těžko soucítí. Když někdo loví chlapy v nočních klubech na dlouhé nohy v minisukni, nechápu, proč se diví, že to je banda povrchních pitomců. Připadá mi, že autorka je sebestředná káča, o kterou by si normální, slušný chlap ani kolo neopřel, proto tolik materiálu na knihu o exotech.
I žánr poněkud pokulhává - když už dám něčemu podtitul deník, necpu do toho pasáže o rozdělení mužů do různých kategorií, na mě to působilo spíš rušivě a taky tak, že autorka vlastně neví, co chtěla napsat.

07.01.2021 odpad!

Divné počasí Divné počasí Joe Hill (p)

Neměla jsem velká očekávání, King mi moc nesedí, tak jsem se bála, že se autor "potatí". Naštěstí se tak docela nestalo a sbírka novel se mi moc líbila.

30.12.2020 5 z 5

Iluze Iluze Jeffery Deaver

Tak to byla jízda, místy jsem skoro nestíhala sledovat děj.

04.12.2020 5 z 5

Tanec skalpelů Tanec skalpelů Jenny Milewski

Nalákala mě obálka, tak jsem po Tanci skalpelů v knihovně sáhla, i když jsem předtím o knize neslyšela. Krev tekla proudem, četla se dobře, ale děj mi nějak neseděl. Vše bylo tak předvídatelné a nudné.

18.11.2020 3 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Kniha má rozhodně super PR. Taky rozumím celé té myšlence, na co příběh Gumpa upozorňuje a proč vzniknul. Ale když si tohle všechno odmyslím, příběh je dost překombinovaný a taky jeho literární kvality jsou dost sporné.
Na rozdíl od Psího poslání mě Gump nerozbrečel.
Hvězdičky dávám hlavně za nápad, ilustrace a grafiku celkově.

06.11.2020 3 z 5

Vykopávka Vykopávka Max Andersson

Na tohle jsem asi málo šílená.

24.10.2020 1 z 5

Jumaroro Jumaroro Sylva Lauerová

(SPOILER) No, připadalo mi to trochu jako variace na téma Celestýnské proroctví... ale ten konec...

09.09.2020 5 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Pořád mi vrtá hlavou, jestli Asad není poslední Avenger nebo nepochází z Kryptonu...

10.08.2020 5 z 5

Dvanáctá karta Dvanáctá karta Jeffery Deaver

Poslouchala jsem jako audioknihu, ale nedoporučuju. Výslovnost těch několika anglických výrazů, jak už píše Edlik, byla naprosto šílená. Škoda, jinak by to mohlo být fajn.

16.06.2020 5 z 5

Lovci knih Lovci knih Dirk Husemann

Příjemně čitelný historický román. Autor se pravděpodobně inspiroval Jménem růže, ale příběh plyne jinou cestou...

06.06.2020 5 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

(SPOILER) Milostný trojúhelník tady dostává úplně jiné koule. :D
Goa'uld a jeho hostitelka milují každá někoho jinýho? To by mě zajímalo, na čem autorka jede.
Ale musím přiznat, že Hostitel se mi četl se stejnou lehkostí jako série Stmívání. Nic hlubokomyslného bych v tom nehledala, ale pohodové dovolenkové čtení je to super.

04.06.2020 4 z 5

Armada Armada Ernest Cline

Za mě trochu slabší než Ready Player One, zezačátku jsem měla problém se začíst, ale pak už to šlapalo. A hodně dobrý nápad byl pustit si zmiňované hity ke čtení konkrétních pasáží. Doporučuju.

28.05.2020 5 z 5

Vermontské psycho Vermontské psycho Jennifer McMahon

Po přečtení Zimnich lidí jsem sáhla i po této knize. Rozhodně byla čtivá, napínavá. Jen to vysvětlení asi nebylo úplně podle mého gusta, ale to je spíš můj problém.

19.05.2020 5 z 5

Oceán na konci uličky Oceán na konci uličky Neil Gaiman

A právě proto je Gaiman můj oblíbený autor. Hravá kniha plná fantazie. :)

15.05.2020 5 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Ještě pořád ve mě doznívá... už pár hodin. Skvostný román o ne zrovna jednoduchých životech dvou obyčejných kluků. Těšila jsem se na každý další přečtený kousek a zároveň jsem si ve čtení musela dělat pauzy, často i několikahodinové, abych vstřebala děj. Sugestivní líčení myšlenkových pochodů všech postav bylo místy hodně drsné. Za mě touhle knihou Karika ukázal, že je opravdu Pan Spisovatel.

03.05.2020 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Zezačátku jsem měla problém se začíst, ale pak už to pěkně odsýpalo. Čtivé, ale na můj vkus místy až překombinované.

17.04.2020 5 z 5

Erebos - Počítačová hra, která tě sleduje... Erebos - Počítačová hra, která tě sleduje... Ursula Poznanski

Co na to říct. Teď, uprostřed noci, jsem dočetla. Erebos není žádné velké literární dílo, ale má spád, zaujme a skvěle se čte.

09.04.2020 5 z 5

Ďábelské ragú Ďábelské ragú Ellery Queen

Klasická detektivka ze staré školy. A ragú vyzkouším o víkendu. :)

09.04.2020 5 z 5

Chlapec v parku Chlapec v parku Ashley J. Grayson

Na obalu píšou " top psychothriller." No, psycho asi jo, ale top a thriller určitě ne. Kniha nudila, chybělo napětí, spád. Celá myšlenka by byla fajn na povídku, kdyby se na ní trochu zapracovalo, ale na román? Ani náhodou.

08.04.2020 2 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

O něco lepší než Jáma, ale pořád mi něco nesedí. Vůbec mi to nepřipadalo napínavé, začíst se bylo nesmírně těžké a pocit, že to krapet odsýpá jsem měla až ke konci. Přesto jsem dočetla.

07.04.2020 4 z 5