QEDS QEDS komentáře u knih

Pád Pád Rogelio J. Pineiro

Hodně lidí mi tvrdilo, že pád je trochu jiný Marťan. Patrně nikdy Marťana nečetli. Autor se snaží stavět na reálných základech a do těchto základů vkládá šílené bludy. Člověku, který se zajímá o speciální jednotky to hodně bije do očí. Celkově je kniha vyvážená a podle mého má dobrý poměr spádu v ději s délkou textu. Až na konec kdy mi přišlo, že autor vše ukončil na dvou stránkách, ale možná to jen můj pocit.

16.07.2016 3 z 5

Kybersex Kybersex Přemysl Krejčík

Velice povedena kniha. Nektere povidky jsou kratke, ale o to vice poucne. Doporucuji precist.

20.05.2016 4 z 5

Vlci Vlci František Kotleta (p)

V celku dobrá kniha, i když Kotleta umí psát mnohem lépe, ale strašně moc krátká. Pro Fanoušky Kotlety naprostá nutnost. Jediné co v knize chybí jsou úderné hlášky hlavního hrdiny, což je bohužel jednou z domén Kotlety. Doufám, že v další knize o ně nebudeme ochuzeni.

11.01.2016 5 z 5

Jak zabít svého šéfa Jak zabít svého šéfa Shane Kuhn

Tuto knihu jsem přečetl do slova a do písmene na jeden zátah. Jakmile jsem začal číst nemohl jsem přestat a tak jsem knihu odložil až po přečtení poslední stránky. Opravdu výjimečná kniha. Opravdu doporučuji přečíst.

26.10.2015 5 z 5

Skleněný dům Skleněný dům Paul Tobin

Příběh je super. Není k němu co dodat. Kresba by mohla být o něco detailnější, ale dá se na ní koukat. Co dodat? Snad jen to, že pro fanouška jako jsem já je to povinnost. :D

06.07.2015 4 z 5

Perunova krev II. Perunova krev II. František Kotleta (p)

Druhý díl je o poznání lepší než první. Je to sice Kotleta a já mám pro něj slabost, ale přece jenom něco mi v knize chybí. Bratrstvo krve byla sice prvotina, ale pro mě o mnohem lepší. I přes to kniha je zábavná, děj odcejpá, jen mi v ní chybí ta šťáva...

30.05.2015 4 z 5

Sex, drogy & cyb'n'roll Sex, drogy & cyb'n'roll Petr Heteša

Skvělá kniha a úžasný příběh. Autor krasně vykreslil svět a prostředí, ve kterém se příběh odehrává. Když si člověk představí spodní tři, respektive čtyři patra, dýchne na něj ta marnost existencí, ale zároveň absolutní volnost, kterou jim vyšší patra nemohou dát. Velice jsem se bavil a byl zvědavý, jak to celé končí. Všem vřele doporučuji přečíst.

14.05.2015 5 z 5

Perunova krev I. Perunova krev I. František Kotleta (p)

Podle mého je Bratrstvo krve lepší. No uvidím co druhý díl. Ale jinak klasický Kotleta, akce, super hlášky a příběh hezky odcejpá.

03.05.2015 4 z 5

Vetřelec - Probuzení Vetřelec - Probuzení Tim Lebbon

Z knihy mám rozporuplné myšlenky. Ze začátku kniha nadchne a já četl s tím, že chci vědět co bude dál. Po třetině přečtené knize mě tento pocit opustil a objevil se až na konci. U hororu je toto pro mě velice zásadní. Zápletky nic moc a žádný zásadní zvrat se také nekonal. Snad jediná geniální myšlenka autora je jak se vypořádal s faktem, že tato kniha je mimo děj filmů.

15.04.2015 3 z 5

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

Velice poutavé čtení. Je to první kniha, kterou jsem četl od Kulhánka jsem velice rád, že jsem si jí pořídil. Děj nabírá na otáčkách a člověk se nemůže donutit k zavření knihy. Všem vřele doporučuji.

02.04.2015 4 z 5

Příliš dlouhá swingers party Příliš dlouhá swingers party František Kotleta (p)

Knihu jsem přečetl jak se říká na jeden zátah a musím uznat, že každá nová Kotletova kniha je lepší a lepší. Kotleta pojmenoval svou knihu naprosto výstižně! Je to opravdu příliš dlouhá swingers párty. Děj má spád, nabírá na intenzitě, žádná z pěti povídek vás nebude nudit. Jeho charakteristický humor vás nenechá suchým :D

05.01.2015 4 z 5

Dlouhá země Dlouhá země Terry Pratchett

Nejprve jsem měl z knihy trochu obavy a to díky recenzím, ale nakonec jsem spokojený. Kniha přináší něco nového a neotřelého, což mě potěšilo. Když jsem knihu četl plno věcí jsem předem předvídal a to mi trochu vadilo. Celkem vzato je kniha napínavá a to až do konce, takže nenudí. Což se o dosti knížkách říct neda.

19.11.2014 4 z 5

John na konci umře John na konci umře David Wong

Kniha mě neuvěřitelně bavila. Vyniká především svým vtipem. Nejprve jsem váhal s koupí této knihy, i když se mi velice líbil přebal nenašel jsem žádné recenze. Nelituji koupě.

16.11.2014 5 z 5

Ta, jež čeká Ta, jež čeká Daniel Polansky

Knihu jsem přečetl takzvaně na jeden nádech. Velice mě zaujala. Líbí se mi styl psaní autora a vyprávění celé knihy hlavním hrdinou. Veliké plus autorovi, který stvořil antihrdinu kterého si zamilujete. Každá jeho hláška k němu sedne. Nepřemýšlíte proč by to či ono dělal. Vše je přirozené a ladí to. Přečetl jsem všechny 3 díly a musím přiznat, že i když mě kniha opravdu bavila v určitých pasážích jsem se nudil, což se mi u předešlých dvou dílech nestalo. Není to ale žádný důvod k zahození posledního dílu, který završuje skvělou trilogii.

16.11.2014 4 z 5

Chybný protokol Chybný protokol Martha Wells

Super pokračování příběhu robokat. Když zhodnotím předešlé dva díly, tak tento byl nejméně zábavný, ale to neznamená automaticky, že byl špatný. Jen jsem se tolik nebavil. Děj jako takový pěkně pokračuje a pomalu se dostáváme do finále a odhalujeme další střípky celkového příběhu. Robokat se začíná čím dál více podobat lidské bytosti, ale z nějakého důvodu si to ještě sám neuvědomuje i když to na čtenáře křičí z každé druhé jeho reakce.

28.03.2024 4 z 5

Proces změny Proces změny Martha Wells

Skvělé pokračování. Je to taková jednohubka na jeden večer. Děj se pěkně rozvíjí a sledujeme postupné "olidšťování" robokat.

09.03.2024 5 z 5

Příliš krátký provaz Příliš krátký provaz Matthew FitzSimmons

Knihu jsem při čtení několikrát odložil a dočetl až nyní. Může za to hlavně první čtvrtina knihy, kdy se děj pomaloučku rozjíždí a tak nějak chybí motivace pokračovat ve čtení. Chtělo to nějaký háček, na který se čtenář chytí. Pomyslný háček přišel až po cca 150 stranách kdy se děj rozjíždí a v ten moment jsem se chytil i já. Za mě je kniha dobře napsaná a až na zmíněný začátek jsem si příběh užil. Mnozí píši, že konec je přitažený za vlasy, ale já s něčím takovým nemůžu souhlasit. Právě díky rozuzlení jsem chápal proč jednotlivé postavy jednají tak radikálně.

06.03.2024 4 z 5

BRSRKR: Kniha druhá BRSRKR: Kniha druhá Matt Kindt

Komiks jsem zhltnul jako jednohubku, ale tentokrát to není ku prospěchu knihy. Kresba je jako u prvního dílu krásná, barvy jsou velice dobře sladěné. Příběh mi přišel spíše jako rozšíření prvního dílu než jako plnohodnotné pokračování. Doufám, že od třetího dílu se to pořádně rozjede. Zatím je zde zavánět dojení kravičky jménem Keanu Reeves. Snad se pletu a třetí díl mě překvapí.

20.10.2023 3 z 5

Strážci brány Strážci brány Jan Urban

Po prvních pár stránkách jsem si připadal jako by jsem četl pokračování Lovci Monster s.r.o. (LM) což má svoje plusy a mínusy. Začnu tím pozitivním. Pokud vezmete LM a přesunete je do ČR, tak nějak by to mohlo vypadat. Drsné hlášky, spousta akce, zajímavé postavy. Příběh skvěle odcejpá a člověk se u knížky nenudí. Pokud by jsem neměl načtené LM určitě by jsem plesal radosti. Pro tuto knihu bohužel LM načtené mám a celou dobu jsem si připadal jako by jsem četl LM z Alíku. U knihy jsem se opravdu bavil ale po celou dobu čtení jsem si říkal, že mi něco chybí. Tím něčím jsou detaily, které v LM přidávají šťávu, dokreslují příběh a tady prostě chybí. Na druhou stranu chápu, že srovnávat byť jen první LM s Pragocalypsou není fér kvůli délce knihy, takže logicky do Pragocalypsou tolik detailů nenarvete. Proto hodnotím nakonec pozitivně a můžu doporučit, jako takovou rychlou jednohubku, pokud se vám LM líbí.

20.10.2023 3 z 5

Nářek čarodějnice Nářek čarodějnice Bartosz Sztybor

Příběh byl docale fajn, ale kresba naprosto otřesná. Snad bude další díl lepší (doufám, že od jiného autora). Chápu, že příběhy se Zaklínačem jsou temné, ale to má člověk pociťovat hlavně z příběhu. U tohoto kousku jsem si musel opravdu hodně domýšlet, co se má vlastně odvíjet. Možná to byl záměr, ale mě připadá jako by dostal autor za úkol nakreslit tento komiks jen prostřednictvím tři barev: hodně tmavě hnědou, hodně tmavě šedou a totálně temě černou.

20.09.2022 2 z 5