QEDS QEDS komentáře u knih

Šprti & frajeři Šprti & frajeři Kristýna Sněgoňová

Za mě se jedná jednoznačně o skvělé pokračování. Děj pěkně utíkal postavy se drží svých rolí. Super oddechovka, která se dá zvládnout za jeden den. Oběma autorům jde psaní této série skvělé a já jenom držím palce aby to tak bylo i na dále. Zatím se nám rodí skvělá série.

03.07.2021 5 z 5

Operace Thümmel Operace Thümmel František Kotleta (p)

Tempo není tentokrát tak zběsile, ale to této knize sluší. Hlavního hrdinu jsem si hned oblíbil včetně jeho nepostradatelného kolegy. Za mě se kniha povedla, ale nemůžu se zbavit dojmu, že knize chybí špetka něčeho aby to bylo dokonalé. Snažil jsem se na to přijít po celou dobu, po kterou jsem knihu četl a až na konci mi to vlastně sám Franta napsal. Snažil se aby vše vypadalo uvěřitelně. Bohužel za mě se to moc nepovedlo a možná kvůli té snahy mi u této knihy neustále připadalo, že něco chybí. Přece jen všechny předešlé knihy od Franty kašlou na nějakou uvěřitelnost. Jsem šílený fanda Kotlety, takže mu to odpustím. Kdyby jsem chtěl uvěřitelné příběh, tak sáhnu po jiné knize. Na druhou stranu, mě může Franta překvapit a třeba další díl už bude přesně takový jaký zamýšlel a já budu hrdý na mého nejoblíbenějšího autora, že dokáže psát i uvěřitelné příběhy.

10.12.2020 5 z 5

Vetřelci komplet - svazek 1 Vetřelci komplet - svazek 1 Steve Perry

Hned na začátku veliké plus za zasazení Ripleyové do příběhu a hned menší mínus za napětí, které bylo jen v určitých pasážích. U knih z řad Vetřelce jsem zvyklý na napětí, které se dá krájet nejpozději po první třetině knihy a minimálně do konce knihy. U knihy jsem se jinak bavil a celkem mě zajímalo jak to vlastně celé dopadne. Pár lidí o této knize napsalo, že děj je předvídatelný (no jasně když už máte knihu dočtenou tak se vám to tak jeví), ale autoři nechávali tu a tam šikovně pootevřené dvířka díky kterým jsem si nebyl vždy na 100 % jistý že se bude děj ubírat právě daným směrem autorů.

28.01.2020 4 z 5

Invaze Invaze Larry Correia

Nevím proč, ale myslel jsem si, že tento díl je v sérii poslední. Po přečtení konce jsem byl tudíž trochu zklamaný, že děj není uzavřený, ale o to větší radost jsem měl když jsem si uvědomil, že bude určitě další díl. Hodně lidí píše že tento díl byl slabší. Já si opravdu nemyslím, vylodění na pláži bylo epické. Krajina nočních můr byla naprosto dokonale popsána. Pitt se dostal do několika bezvýchodných situací, ale autor z toho uměl hlavního hrdinu dobře vysekat aniž by to působilo naprosto debilně. Za mě super díl.

16.07.2019 5 z 5

Naprostý fanda Kotlety jako jsem já by už asi neměl psát recenze, protože jsou extrémně zaujaté. I když jde o prvotinu, už tady jde vidět, že Kotleta je opravdu talent co se psaní knih, vymýšlení příběhů a porcování masa týče. Taky se přimlouvám za další knihu kde hlavním hrdinou bude Daniel Kalandra a nebo alespoň za knihu z tohoto universa. Za mě naprostá spokojenost a jen tak dál pane Kotleto s velkým P.

27.05.2019 5 z 5

Hustej nářez - komiks Hustej nářez - komiks František Kotleta (p)

Komiks má nádhernou kresbu. Moc děkuji Kilianové za toto ztvárnění. Kresba zachycuje každý detail. Samozřejmě velký dík pro Kotletu, za knihu jako takovou bez níž by komiks vůbec nevyšel. Komiks je super pro nováčky kteří se chtějí dostat do děje nebo mít představu o čem Kotleta píše, ale nechce se jim číst kniha. Pro nás těžké fanoušky je to nadupaný fun servis, ve kterém je plno pomrknutí na děj z knihy. Všem moc toto Velkolepé dílo doporučuji... NE SPÍŠE NAŘIZUJI PŘEČÍST!

03.03.2019 5 z 5

Infico Infico Petr Heteša

Je to 5 kniha, kterou jsem od autora četl. Někdy jsem nemohl od knihy odlepit oči a děj šel tím správným směrem, ale zažil jsem i pár okamžiků, kdy jsem knihu odložil protože mě přestala bavit. Z tohoto důvodu jsem knihu četl poměrně déle než je u mě zvykem. Na druhou stranu ty okamžiky otevřených očí dokořán a hltání každého slova zvládl autor dokonale. Za mě dobrá kniha, kterou můžu s klidem doporučit.

SPOILER:

Doufal jsem, že autor se o trochu více ponoří do problému, on je ona, ale místo toho kniha vždy jen tak brouzdala po hladině a když to vypadalo, že se ponoří autor otočil děj. Konec mi přišel trochu utnutý, přece jen jsem čekal nějaký delší rozhovor hlavního rdiny/ky, ale takto je tu alespoň prostor pro druhý díl...

12.11.2018 4 z 5

Stavitelé Arestonu Stavitelé Arestonu Josef Pecinovský

Opravdu jsem se třepal až něco podobného autor napíše. Moje dojmy jsou rozporuplné. Na jednu stranu, jsem rád, že jsem se dozvěděl více o Arestonu jako takovém a na druhou stranu jsem zklamán, že autor do knihy zapletl ještě jiný příběh, který by si zasloužil svou vlastní knihu. Takhle byl ten příběh hodně osekán tak jako vysvětlení kde se Areston vzal. Kniha působí jakoby autor měl v hlavě tisíc myšlenek a nápadů ke vzniku Arestonu a rychle je vysypal na papír a nebo chtěl autor velmi narychlo vyhovět všem fanouškům s vysvětlením vzniku Arestonu. Tak či tak kniha působí nedodělaným dosjmem.

16.06.2018 4 z 5

Rázová vlna Rázová vlna František Kotleta (p)

Jako vždy skvělé pokračování. Konec mě dost zaskočil a musím říct, že jsem to tedy vůbec nečekal. Všem doporučuji a pro fanoušky prostě nutnost přečíst.

02.01.2018 5 z 5

Přízraky na Devíně Přízraky na Devíně Juraj Červenák

Za mě skvělá kniha. Je trochu kratší než ostatní knihy od autora, ale vůbec to nevadí. Opravdu dobrá oddechovka. Nemá smysl tady něco plácat o ději nebo o postavách. Pro ty, kteří mají přečtené předešlé knihy doporučuji.

18.03.2017 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Velice poucna kniha. Exustuje i film, ale opravdu nedoporucuji se na nej divat. Je naprosto o nicem. Naopak kniha je skvela. Odladeny dej plny zoufalstvi a reseni problemu lidi, bez jedineho smyslu, bez ktereho si clovek nedovede predstavit zit.

20.05.2016 4 z 5

BRSRKR: Kniha první BRSRKR: Kniha první Matt Kindt

Začal by jsem pochvalou za krásnou kresbu a sladění barev, ta červená s přechody oranžové a hnědé tomuto dílů opravdu sluší. Uvítal by jsem více detailů v kresbě. Určitě by to šlo dle ilustračních kreseb na konci knihy. U příběhu velice chválím koncept a samotný vznik hrdiny, bohužel děj jako takový je dost předvídatelný.

29.01.2023 4 z 5

Blednoucí vzpomínky Blednoucí vzpomínky Bartosz Sztybor

Velice pěkný příběh, oproti předchozím i nejvíce originální i když od poloviny se dá dost předvídat. Místy mi přišla kresba chaotická. Nacházím se v přítomnosti? V budoucnosti? Nebo v minulosti? Naštěstí se jedná jen o pár stránek a většinou na dalších stranách se člověk už zorientuje. Musel jsem se podívat do předchozího komiksu, jelikož mi kresba v tomto díle přišla méně detailní, ale to je jen můj pocit. Škoda, že na další díl budeme muset zase čekat dlouhou dobu.

15.09.2021 4 z 5

Vraždící automaton Vraždící automaton Joe Benitez (p)

Tento příběh byl vskutku skvělý. Jako vždy kresba byla nádherná a plná detailů. Tentokrát měl i při eh skvělou zápletku u které jsem hned na začátku neodhadl kdo je padouch, tak jako u předešlých dílů. Určitě doporučuji přečíst.

30.05.2021 5 z 5

Výpadek systémů Výpadek systémů Martha Wells

Jedná se o dost oddechovou jednohubku. Mám rád hodně propracované sci-fi světy a celkově fungování technověcí založených alespoň na částečném vědeckém podkladu. Toto v knize sice není, ale za to příběh rychle odcejpá. Všechny postavy, kromě robokat jsou dost nic neříkající. Pokud autorka bude rozvíjet další myšlenky a samostatné chování robokat určitě si přečtu i další díl. Jsem zvědavý jak se robokat rozhodne žít...

24.06.2020 4 z 5

Čaroprávnost Čaroprávnost Terry Pratchett

Přečíst si knihu od Pratchett je taková sázka na jistotu, když si chce člověk odpočinout a pobavit se. V této knize ale ubylo humoru, což je za mě velká škoda. Více snad ani nemám co dodat, povedené dílo...

12.01.2020 4 z 5

Nemesis Nemesis Larry Correia

Naprosto skvěle pokračování. V této knize se konečně člověk dozví jak je to s Franksem. Děj jede kupředu jako nezastavitelny kombajn, který tlačí Franks. Konec knihy donutí člověka okamžitě otevřít další díl a dal číst ve snaze zjistit jak to všechno skončí. Oproti minulému dílů mi tako kniha připadala více akčnější (né že by v minulé knize nebylo akce až, až...) což s povděkem velice kvituji. Autor trochu opomněl vysvětlit co se vlastně děje s jednotkou LM v mezidobí Franksového řádění. Z knihy to vypadá že všichni sedí na zadku a čekají, že Franks zachrání svět, což mi vůbec nesedí k nátuře lidí i z LM. Jinak knihu vřele doporučuji, ale samozřejmě až po přečtení předchozích dílů.

10.07.2019 5 z 5

Legie Legie Larry Correia

Opět skvělé pokračování. Autor jako by s každým dalším dílem dostával stále více dobrých nápadů jak dostat děj do pořádného varu. Tentokrát mi přijde, že se děj netočí jen kolem jedné postavy, ale hodně se posunul kupředu a jde cítit, že se blížíme do velkého finále. Hned otevírám další knihu a pokračuji ve čtení.

27.06.2019 5 z 5

Drake Drake Peter McLean

Musím uznat, že kniha mě hodně vtáhla do děje. V první čtvrtině knihy jsem se musel do čtení trochu nutit, ale potom už to byla super jízda. Děj se začal rozvíjet a kniha mě naprosto pohltila. Na začátku jsem si taky dost říkal, že se na textu hodně projevuje fakt, že je autor Angličan. Pořád mi na stylu psaní přišlo něco divného a já nemohl přijít na to co, ale po té první čtvrtině jsem si zvykl a už mi to ani nepřišlo. Z hlavního hrdiny jsem měl pocit břídila, který se potácí zivotem ode zdi ke zdi a shání prachy na přežití kde se dá. Až na konci knihy vezme svůj zivot do vlastních rukou. Takhle napsané to nezní nic moc, ale do tohoto příběhu a konkrétně do této knihy to perfektně zapadá.

07.03.2019 5 z 5

Řetězová reakce Řetězová reakce František Kotleta (p)

Skvělé zakončení celého příběhu. Každopádně cítím tam někde vzadu pootevřené vrátka, že by pátý díl?! Kdo zná Kotletu určitě si přečte a kdo ne vězte, že máte nejvyšší čas tohoto autora poznat, tak šup do knihkupectví. V knize bylo méně těch nadávek, toho sexu a toho násilí, ale o to více se autor zaměřil na příběh. K této sérii propracovaný příběh patří, pro více toho již zmíněného máme Tomáše Koska. Za mě jako velkého fanouška Kotlety doporučuji.

27.12.2018 5 z 5