Přízraky na Devíně

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kníže Lučivoj, který vyrval Devín z avarských spárů, zůstal bez mužského následníka. Významné hradiště na pomezí Nitranského a Moravského knížectví zdědí ten, kdo si vezme za ženu Lučivojovu dceru. Její ruku je však nutné si zasloužit a před uchazeči stojí nebezpečný úkol – musí přemoci tajemné přízraky v lesích nad Devínem. Pokud chce kněžic Pribina zvítězit nad běsy a svým sokem Mojmírem, bude potřebovat pomoc. Z Kančí hory proto povolá černokněžníka Rogana a jeho věrného průvodce Goryvlada. Rychle se však ukáže, že stojí proti mnohem větší hrozbě, než si zpočátku mysleli. V sedmé knize o Černém Roganovi a vlkovi Goryvladovi se autor historických a fantasy románů Juraj Červenák vrací do světa slovanských mýtů a znovu nabízí čtenářům dobrodružství ve stylu „meč a magie“....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/295726/prizraky-na-devine-zvn-295726.jpg 4.4123
Série

Černý Rogan 3.

Žánr
Romány, Literatura slovenská, Fantasy
Vydáno, Brokilon
Orig. název

Prízraky na Devíne, 2016

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (31)

Kniha Přízraky na Devíně

Přidat komentář
Gothard
31. března

Velmi přímočará, nekomplikovaná fantasy, místy poněkud předvídatelná, ale v hranicích žánru solidně napsaná. Ideální čtení na dlouhou cestu nebo na pozdní večer po únavném dnu. Každopádně je dobře, že se autor posunul dál, protože umí psát i fabulovat a třeba jeho historické detektivní romány mají výrazně vyšší úroveň. Na druhou stranu nemůžu říct, že bych se při čtení této knihy nebavil, takže celkem spokojenost.

MartinJirků
03.08.2020

Co dodat? Není potřeba se nějak rozepisovat na několik stránek, protože tohle dílo vůbec nepotřebuje, příběh, postavy, hlášky, období, nečekaný zvrat a slovanská mytologie. Víc čtenář nepotřebuje. Za mne jednoznačně 10/10 a přeji si jenom dvě věci:
Další díl od tohoto Mistra slovenské fantasy literatury a ať konečně nějaké české nebo slovenské studio udělá na Černokněžníka herní adaptaci, hned bych ji bral!


OSTROVID
17.02.2020

Další vydařené dobrodružství Rogana a Goryvlada...

yerry
22.01.2020

Zatiaľ posledný zväzok z autorovho pera o Čiernom Roganovi bol z tejto série asi najlepší. Dej sa prenáša na územie dnešného Slovenska do Nitry, Preslavy (Bratislavy?) a na Devín. Odohráva sa v období pred vznikom Veľkej Moravy, kedy sa schyľuje ku konfliktu medzi Nitrianskym kniežactvom a kniežactvom Moravským, teda medzi Pribinom a Mojmírom.

Opäť nechýbajú besy, čary, odťaté údy a crčiaca krv. Naviac tu autor už zakomponoval aj motívy začínajúceho kresťanstva. K tomu začínajúcemu kresťanstvu v tomto období by som mal výhrady (bolo tu totiž oveľa skôr), ale v medziach fiktívneho sveta je to v poriadku.

Veľmi zaujímavé oddychové ale aj čiastočne poučné čítanie…

1972Sixo
27.11.2019

Parádne našrubovaná akcia na skorodejinné udalosti. Na romantiku už nie je čas. Všetko sa to zomelie v krátkom časovom úseku - pár dní. Výborne napísané, ani riadok zbytočný, naopak, pár by som pridal, no už by to asi nemalo taký drajv. No najlepšie sú scény tých pohanských obradov - to nech mi Červenák nehovorí, že tam nebol.

hanzmb
18.08.2019

Solidní čtení. Na můj vkus až moc převažuje fantasy nad historií. Hradba západu byla větší bomba. Čtenáři ale chtějí Rogana a je nutné dodržovat nasazený styl. Jen by mne zajímalo, jak by se srovnal Červenák s Češkou v názorech na Velkou Moravu a Nitransko. Asi by to chtělo, aby zvolení sekundanti domluvili duel na meče za svítání.

Charlie119
02.06.2019

Standardní kvalita této stálice. Sice z knihy vyloženě nespadnete ze židle, rozhodně si ji ale užijete!

kleo9554
27.11.2018

Za jeden den, jedním dechem... Prostě paráda!

1