QEDS QEDS komentáře u knih

Chybný protokol Chybný protokol Martha Wells

Super pokračování příběhu robokat. Když zhodnotím předešlé dva díly, tak tento byl nejméně zábavný, ale to neznamená automaticky, že byl špatný. Jen jsem se tolik nebavil. Děj jako takový pěkně pokračuje a pomalu se dostáváme do finále a odhalujeme další střípky celkového příběhu. Robokat se začíná čím dál více podobat lidské bytosti, ale z nějakého důvodu si to ještě sám neuvědomuje i když to na čtenáře křičí z každé druhé jeho reakce.

28.03.2024 4 z 5

Proces změny Proces změny Martha Wells

Skvělé pokračování. Je to taková jednohubka na jeden večer. Děj se pěkně rozvíjí a sledujeme postupné "olidšťování" robokat.

09.03.2024 5 z 5

Příliš krátký provaz Příliš krátký provaz Matthew FitzSimmons

Knihu jsem při čtení několikrát odložil a dočetl až nyní. Může za to hlavně první čtvrtina knihy, kdy se děj pomaloučku rozjíždí a tak nějak chybí motivace pokračovat ve čtení. Chtělo to nějaký háček, na který se čtenář chytí. Pomyslný háček přišel až po cca 150 stranách kdy se děj rozjíždí a v ten moment jsem se chytil i já. Za mě je kniha dobře napsaná a až na zmíněný začátek jsem si příběh užil. Mnozí píši, že konec je přitažený za vlasy, ale já s něčím takovým nemůžu souhlasit. Právě díky rozuzlení jsem chápal proč jednotlivé postavy jednají tak radikálně.

06.03.2024 4 z 5

Černá smečka Černá smečka František Kotleta (p)

Klasická Kotletovka, ve které je spousta akce, násilí, krve, sexu, hlášek... Za mě super knížka, ale bohužel tentokrát má dle mého kniha plytký děj. Vím, že o to tady ani tak nejde, ale přece jenom jsem si zvykl na propracovaný děj ze série Legie. Na druhou stranu mě kniha od začátku až do konce bavila, takže OK proč ne!?

04.03.2024 4 z 5

Balada o dvou vlcích Balada o dvou vlcích Bartosz Sztybor

Zatím nejlepší komiks z této série. Naprosto skvěle a nenásilně zakomponovaná červená Karkulka. Trocha toho detektivování, které je sice i v jiných dílech, ale tady to dává smysl. Děj mě pravdu bavil a ke konci jsem hltal stránku za stránkou aby jsem zjistil jak to dopadne. Kresba je v tomto díle nádherná a trochu detailnější než v předchozích dílech. Tam kde máji být pestré barvy tak jsou, tam kde jde do tuhého a mají být barvy tmavší, tak taky jsou. Za mě opravdu skvěle povedený díl.

01.02.2024 5 z 5

Na konci vesmíru Na konci vesmíru Kristýna Sněgoňová

Opět tleskám skvělému pokračování. I když se jedná o odbočku z hlavní linky, tak kniha neztrácí dech. Hlášek trochu ubylo, ale akce jede na plné obrátky. Trochu mě zklamal konec, který byl naprosto předvídatelný, jak z nějaké videohry. Naopak musím vyzdvihnout napětí v jiných částech knihy. Charaktery postav od minula naštěstí drží a pěkně pomalu se nám vyvíjí, jen tak dál.

17.11.2023 5 z 5

BRSRKR: Kniha druhá BRSRKR: Kniha druhá Matt Kindt

Komiks jsem zhltnul jako jednohubku, ale tentokrát to není ku prospěchu knihy. Kresba je jako u prvního dílu krásná, barvy jsou velice dobře sladěné. Příběh mi přišel spíše jako rozšíření prvního dílu než jako plnohodnotné pokračování. Doufám, že od třetího dílu se to pořádně rozjede. Zatím je zde zavánět dojení kravičky jménem Keanu Reeves. Snad se pletu a třetí díl mě překvapí.

20.10.2023 3 z 5

Želvy Ninja: Menu číslo 1: Jedinečný originál Želvy Ninja: Menu číslo 1: Jedinečný originál Kevin Eastman

Při čtení se mnou cloumala nostalgie. Vrátil jsem se zpátky do dětství kdy jsem si s kamarády na želvy ninja hrál. Chtěl jsem potírat zločin a celý den se jen cpát pizzou. Jak už bylo zmíněno příběh není nic extra, ale já se dokonale bavil a užil si to. Za mě jasných pět hvězd, ale to je dáno hlavně tím, jak mám rád želvy ninja už od malička. Pokud chce někdo objektivní hodnocení, tak si musí odečíst dvě hvězdy.

20.10.2023 5 z 5

Strážci brány Strážci brány Jan Urban

Po prvních pár stránkách jsem si připadal jako by jsem četl pokračování Lovci Monster s.r.o. (LM) což má svoje plusy a mínusy. Začnu tím pozitivním. Pokud vezmete LM a přesunete je do ČR, tak nějak by to mohlo vypadat. Drsné hlášky, spousta akce, zajímavé postavy. Příběh skvěle odcejpá a člověk se u knížky nenudí. Pokud by jsem neměl načtené LM určitě by jsem plesal radosti. Pro tuto knihu bohužel LM načtené mám a celou dobu jsem si připadal jako by jsem četl LM z Alíku. U knihy jsem se opravdu bavil ale po celou dobu čtení jsem si říkal, že mi něco chybí. Tím něčím jsou detaily, které v LM přidávají šťávu, dokreslují příběh a tady prostě chybí. Na druhou stranu chápu, že srovnávat byť jen první LM s Pragocalypsou není fér kvůli délce knihy, takže logicky do Pragocalypsou tolik detailů nenarvete. Proto hodnotím nakonec pozitivně a můžu doporučit, jako takovou rychlou jednohubku, pokud se vám LM líbí.

20.10.2023 3 z 5

Operace Petragun Operace Petragun František Kotleta (p)

Opětovně skvělé pokračování. Už se pěkně pomalu, ale jistě blížíme do finále a příběh nabírá na intenzitě. Všiml jsem si, že se nám začínají trochu měnit charaktery postav. Za mě pokud postavy zůstanou tak jak jsou v této knize bude vše v pořádku. Pokud, ale začne Aga házet jeden vtip za druhým a Gerasim začne být vážný, tak to bude velký špatný. Chápu, že postupováním v příběhu se prohlubují vztahy posádky a tím se do značné míry může změnit i charakter, jen aby se to nepřehnalo. Tak snad zůstane to pevné jádro charakteru u postav nezměněné.

26.04.2023 5 z 5

Mrtvá schránka Mrtvá schránka Kristýna Sněgoňová

Skvělé pokračování. Připadá mi, že čím více je Sněgoňová vystavena vlivu Velikána Františeka Kotlety tím více se přibližuje jeho stylu psaní. Jen tak dál. Moc jsem se bavil a užil si čtení této knihy.

20.02.2023 5 z 5

BRSRKR: Kniha první BRSRKR: Kniha první Matt Kindt

Začal by jsem pochvalou za krásnou kresbu a sladění barev, ta červená s přechody oranžové a hnědé tomuto dílů opravdu sluší. Uvítal by jsem více detailů v kresbě. Určitě by to šlo dle ilustračních kreseb na konci knihy. U příběhu velice chválím koncept a samotný vznik hrdiny, bohužel děj jako takový je dost předvídatelný.

29.01.2023 4 z 5

Temné blues v New Orleans Temné blues v New Orleans František Kotleta (p)

Zlý jazykové tvrdí, že Řezník z Bruntálu se dal na tvrdý business a sype knížky jen pro prachy a slávu. Možná je ale vše jinak, možná knihy píše s pistolí u hlavy, lajnami koksu v krevním řečišti a nakladatel si jenom mne ruce. Já vím každopádně s jistotou, že ani jedna varianta není správná. Tak skvělou knihu totiž nenapíše ani pro prachy ani pod nátlakem. Díky óóó Bakulgu nejmocnější z nejmocnějších za skvělé pokračování příběhu s Koskem. Náramně jsem se bavil a užil si to. Teď už nezbývá nic jiného než zmáčknout slzu a doufat, že jednoho dne zaklepe Kosek na ty zavřené dveře...

02.12.2022 5 z 5

Skrytá rizika kvantové démonologie Skrytá rizika kvantové démonologie Petr Heteša

Z této knihy mám velice smíšené pocity. Nápad je naprosto skvělý a svět je velice dobře popsán (aby ne když se jedná o nedalekou budoucnost). Bohužel za mě je to vše co je na knize skvělé. Vypadá to jako by autor měl tento skvělý nápad s propojení dvou světů, ale nedokázal k tomu vymyslet pořádný příběh. Hlavní hrdina se pořád motá z místa na místo a ani pořádně sám neví co dělá. Konec knihy je napsaný velice poutavě, ale jedná se bohužel o posledních cca 30 stran a to je za mě dost málo. Na knihu jsem se moc těšil. Od Heteši jsem četl již několik knih, které jsem hodnotil ze strany příběhu, vyprávění i nápadů velice pozitivně, ale tato kniha mě zklamala.

28.11.2022 2 z 5

Darkness Kompendium: Kniha 2 Darkness Kompendium: Kniha 2 Scott Lobdell

Nádherná kresba, skvělý příběh, spousta černého humoru, potemníci...

04.10.2022 5 z 5

Nářek čarodějnice Nářek čarodějnice Bartosz Sztybor

Příběh byl docale fajn, ale kresba naprosto otřesná. Snad bude další díl lepší (doufám, že od jiného autora). Chápu, že příběhy se Zaklínačem jsou temné, ale to má člověk pociťovat hlavně z příběhu. U tohoto kousku jsem si musel opravdu hodně domýšlet, co se má vlastně odvíjet. Možná to byl záměr, ale mě připadá jako by dostal autor za úkol nakreslit tento komiks jen prostřednictvím tři barev: hodně tmavě hnědou, hodně tmavě šedou a totálně temě černou.

20.09.2022 2 z 5

Vstříc mrtvým vodám Vstříc mrtvým vodám Mike Mignola

Pro fanoušky Hellboye asi fajn pro mě docela zklamání, jak z příběhu tak z kresby. Co jsem tak pročítal předešlé komiksy, nebylo to tak vždycky.

20.09.2022 2 z 5

Pán hor Pán hor Kristýna Sněgoňová

O něco slabší díl než Aga, ale jako velký fanda přidávám o jednu hvězdičku navíc (ostatní si ji můžou klidně odečíst). Od Agy jsem byl hodně nastartováný a čekal jsem pokračování v podobném duchu. Bohužel tento díl je o trochu slabší než předchozí. I tak se nám děj posunul o kousek dál já jsem zvědavý jak to všechno bude pokračovat.

29.07.2022 5 z 5

Aga Aga František Kotleta (p)

Za mě zatím nejlepší díl z celé série. Děj rychle odcejpá (tak jako v každé knize z této série), dozvíme se více o postavě jménem Aga, jak už název knihy napovídá. Celý příběh série se nám zase posouvá o kousek dále. Těším se na další díl.

29.05.2022 5 z 5

Rudý vrabčák Rudý vrabčák František Kotleta (p)

Další skvělé pokračování této super série. Těším se na dalsi díl.

15.04.2022 5 z 5