Punkies Punkies komentáře u knih

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Na tuhle knížku jsem se hrozně těšila, protože miluju post-apo žánry a scénáře, ale přišlo docela zklamání i přes to, jak si knížku každý chválí. Občas jsem se přistihla, že vůbec nevnímám co čtu, přeskakovala jsem odstavce... mohlo by tam být více akce a méně filozofování a zdlouhavé popisování a dialogů coby kdyby... každopádně nápad dobrý, ale mohlo to být více dotažené, konec je takový nijaký, žádné přímé "ukončení", na které jsem celou dobu čekala... i když, jde to v tomto případě?
Autor vystihl dobře to, že za konec tohoto světa si bude vděčit lidstvo samo a jeho nenasytnost a chamtivost. A také jak jsme závislí na všem v našem okolí, co bereme jako samozřejmost, ovšem kdybychom o vše přišli, byli bychom ztraceni a museli bychom se úplně odznova všemu přizpůsobovat a učit. Když jsem si představila, že bych se ocitla v této situaci a slepotě, cítila jsem velký pocit bezmoci a spolehnutí se na pomoc ostatních, která by taky nikdy nemusela přijít.

21.01.2016 3 z 5

Deklarace smrti Deklarace smrti Gemma Malley

Zakoupeno náhodně v levných knihách, takže jsem moc neočekávala, ale ušlo to. Je to napsané velmi jednoduše a někdy mě štvalo přílišné opakování určitých slov, scénářů... Přečteno během chvilky, ale není to ten typ knihy, ke které se vrátíte. Jednou a dost, jelikož žánr, do kterého dílo spadá, je určen přeci jen pro mladší osazenstvo.

08.01.2016 1 z 5

Kouzelníkův únik z reality Kouzelníkův únik z reality Lars Vasa Johansson

Skvělá a úsměvná knížka, kterou doporučuju všem, kteří mají rádi pitomý humor a trochu toho nadpřirozena :)

07.06.2017 4 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Nedokázala jsem se tím prokousat. Po 70ti stránkách jsem knihu vrátila, přijde mi to jako karikatura prvního dílu. Vůbec neměla takový ten nádech, kdy se dokážu do knihy začíst, furt jsem čekala, že se to zlomí, ale bohužel.

18.01.2017

Učiněná katastrofa Učiněná katastrofa Jamie McGuire

Jasně, Krásná katastrofa byla lepší, ale zase tu máme příležitost vidět všechno očima Travise. Ze začátku to byl fakt vulgární prasák, což se mi moc nelíbilo, ale pak to najelo na tu vlnu "prvního" dílu. Líbí se mi tenhle koncept knih.. kniha očima Abby, kniha očima Travise, to se nevídá moc často.. popravdě jsem se k takovým knihám dostala poprvé. A upřímně si myslím, že napsat stejnou knihu akorát z pohledu někoho jiného je těžší, než napsat knihu novou s novým příběhem. Taky se mi líbilo, že v tomhle pokračování sice nebylo popsáno vše, co v jedničce, ale zase tam byly popisované i jiné situace, jiné zakončení... Jdu na svatbu :)

04.09.2016 3 z 5

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Tak tohle mě fakt bavilo! :) dala bych 5 hvězdiček, ale to dávám jen opravdu top knížkám, který ve mě zanechaj TO NĚCO. Jo, je to sentimentální. Jo, je to spíš pro puberťačky. Jo, je to předvídatelný a místama mi lezlo na nervy přílišné "ohmatávání a pusinkování" hlavní dvojice - ALE .... Travis mi hodně sednul, jeho záchvaty nepříčetnosti mě vyloženě bavily a Holu mě občas vytáčela svým potlačováním citů "nesmím s ním chodit, nemiluju ho".. ale přistihla jsem se, jak si v duchu říkám holka, tak už do toho prašť! :D Teším se na další díly, hned jdu na druhý.

30.08.2016 4 z 5

Volání anděla Volání anděla Guillaume Musso

Moc, je tam toho moc.. A moc zdlouhavý a nepravděpodobný a... za mě prostě ne..

18.07.2016 2 z 5

Šibeniční vrch Šibeniční vrch Lois Duncan

Přečíst se to dalo, ale byl to celkem nesmysl... tuhle knihu už do ruky nevemu.

22.06.2016 2 z 5

Červený vrch Červený vrch Jamie McGuire

Skvělá knížka. Musí potěšit každého, kdo je milovník postapokalyptických žánrů a zombíků. Ráda bych viděla i film :)

SPOILER: Kniha se vlastně točí kolem toho, že se Scarlet snaží dostat své dcery zpátky a vyčkává, kdy dorazí na Červený vrch, tudíž bych v knize ocenila i třeba pohled na děj z očí Halle a Jenny, jak si klestí cestu za mámou, nebo alespoň na konci povyprávění těch 4 měsíců, kdy byly holky na cestě, co viděly a zažily za hrůzy, než konečně mohly být po takové době v bezpečí.

20.04.2016

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Kniha je lehce napsaná a hned vtáhne do děje. Dle ovací jsem čekala víc, ale líbilo se mi to. Akorát bych ženu po třicítce se sklonem k tloustnutí a alkoholismu nenazývala dívkou.

Souhlasím s anishtou, konec měl velmi rychlý spád.

04.01.2016 4 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Mám ráda fantasy knihy, fantasy a sci-fi žánry obecně, ale přes tohle jsem se nějak nemohla dostat... bohužel jsem skončila někde u 60té strany a dál už to nešlo.. vtipné pasáže nechyběly, občas mě to i bavilo, ale jako celek jsem to musela odložit... třeba jindy...

14.12.2015

Den, kdy se to stalo Den, kdy se to stalo Nuala Ellwood

Tech 349,- mi uz nikdo nevrati :( a cas straveny ctenim teto slataniny taky ne...

10.06.2019 odpad!

Dobrou noc, zombie Dobrou noc, zombie James Preller

Ilustrace super, je to taková komixo-kniha, ale obsah nudná pytlovina.

20.07.2017 2 z 5

Asylum Asylum Madeleine Roux

Ilustrace a přebal super. Takový depresivní, tajemný (proto mi k tomu potom, co jsem se do knihy začetla, celkově děj s postavami neseděl). Odsejpalo to, ale asi jsem už na příběhy středoškoláků moc stará :D

21.03.2017 2 z 5

Mrtví neznají klid Mrtví neznají klid kolektiv autorů

Prostředí muzea a umění mě dost nudilo. Část knihy, kde je popsána minulost mě taky nudila. Kniha se podle mého rozjela až ke konci, kdy všechno začalo vyplouvat na povrch.

03.03.2017 1 z 5

Špinavá práce Špinavá práce Christopher Moore

Kniha se mi líbila, protože jsem se u ní dost nasmála (ano, opět nahlas) a tohle téma je mi blízké :) chtěla jsem dát 4 hvězdičky.. bohužel ten konec mě zklamal, proto jednu srážím.

24.11.2016 3 z 5

Špeky Špeky Rob Grant

Sedím si tak v metru s touto knihou v ruce a vedle mě nějaká paní najednou: "můžu se Vás slečno zeptat, co to čtete, že se smějete nahlas?"
Ano, toto se mi nestává často :)

23.09.2016 3 z 5

Chutná těla Chutná těla Isaac Marion

Námět je super, akorát z toho autor mohl dostat o dost víc. Je poznat, že je to jeho první kniha. Oceňuji ten nápad, kniha nám naskýtá pohled "z druhé strany", kdy dochází k dost důležité změně. Ale ty přechody mezi vzpomínkami, přeludy a sny byly hrozné, občas jsem se v tom nevyznala a nevěděla, kdo je kdo, protože tyto záblesky mezi naším zombíkem a Perrym, nedokázály udržet mou pozornost. Podle mého názoru je vždy kniha lepší než film, v tomhle případě - PODOTÝKÁM POPRVÉ - se mi víc líbil film. Knihu hodnotím 2*, film 4*.

12.02.2016 2 z 5

Ďáblova slza Ďáblova slza Jeffery Deaver

Kniha mě začala bavit od strany 317...

21.04.2015 2 z 5