Půca4 Půca4 komentáře u knih

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Četla jsem jako povinnou četbu a upřímně mě kniha bavila. Během několika hodin přečtená, pro mě zajímavé čtení, ale svým způsobem se mi vůbec nelíbil ten smutný konec :(

03.04.2017 4 z 5

Na zabití Na zabití John Lutz

První polovina knížky byla úžasná, napínavá .. nemohla jsem jí odložit! Super nápad vrahovi minulosti a dětství (bažiny, aligátoři, vraždící matka) a současnosti (způsob vraždění, ukazování obětí) !! Ale pak najednou nějak opadlo to napětí a spád a já se musela do knihy nutit. Konec ovšem znovu stál za to, takže 4*. Jinak můžu poradit - tato knížka se hodí do čtenářské výzvy jako "Kniha, jejíž první věta je otázkou."

06.03.2017 4 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Knížku hodnotím spíše kladně. První polovina se mi skutečně líbila, nápad na "život" mezi životem a smrtí, promyšlenost přístavu a podobně super! Ale v druhé části jsem si občas říkala, že mi to přijde už jako kravina. Občas přehnané trochu i nereálné, což tedy budiž, vzhledem k tomu vymyšlenému světu, kde je vše tak trochu jinak no. Dávám tak 3,5* a vím, že knížku jen tak nedostanu z hlavy.

07.02.2017 4 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Skutečně napínavý děj. Přestože má kniha spoustu postav se švédskými jmény, neměla jsem s tím problém. Oceňuji krátké kapitoly, líbilo se mi nahlédnutí do světa hudby z trochu jiného žánru, než poslouchám. Konec jsem četla dlouho do noci, protože jsem se prostě nemohla odpoutat!
5* + čtenářská výzva 2017

18.01.2017 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Pro mě asi trošku slabší než V lese visí anděl, ale i tak dám 5*!

18.10.2016 5 z 5

Mentalista - Rozluštěte tajemství a triky z populárního seriálu Mentalista - Rozluštěte tajemství a triky z populárního seriálu Simon Winthrop

Seriál Mentalista je snad můj nejoblíbenější seriál vůbec! Když jsem tuhle knížku našla, byla jsem štěstím bez sebe. K mojí smůle ale nikde nebyla ke koupi, dokonce ani na internetových obchodech ve skladech. Zklamání bylo ohromné. Dokud jsem vůbec poprvé v životě nejela na Svět knihy 2016. Knížka jako by na mě sama mávala z police. Radost neskutečná. Díky ní jsem mnohé pochopila - jak co funguje, že to nejsou žádná kouzla, ale vše je logicky vysvětleno. Teď, když jsem poučená, se kouknu na celý seriál znovu a snad už pro mě hlavní postava Patricka Janea nebude tak záhadná.

08.06.2016 5 z 5

Krásné zlo Krásné zlo Rebecca James

Knížka mě naprosto uchvátila !
Celou dobu v knížce nevíte, co se Rachel dooprady stalo, takže vás kniha celou dobu napíná a nutí číst dál. Konec mě naprosto překapil. Autorka nezklamala má očekávání a předvedla nádherné zakončení, které se neobešlo s postavou s psychickou poruchou.

(*SPOILER*
Do poslední chvíle jsem netušila, že bude hlavní postava těhotná a měla jsem z toho šílenou radost. Po tom všem co si prošla jsem jí to strašně přála! Líbilo se mi, že i maminka hlavní postavy sdílí stejné nadšení :D Co mě v knize ale překapilo bylo, když na konci zemřel hrdinčin přítel. Stalo se na pár kouscích stránek, takže to bylo nepředvídatelné. Škoda, že přišel o život kvůli záchraně osoby, kterou všichni tak nenáviděli.)

No dost už, rozhodně můžu knížku jedině doporučit a dát 5 * !!!!!

01.02.2015 5 z 5

Cena nevinnosti Cena nevinnosti Rebecca James

Naprosto úžasné čtení !!

24.11.2014 5 z 5

Láska & gelato Láska & gelato Jenna Evans Welch

Když jsem knihu otevřela, ihned jsem odložila tu rozečtenou a pustila se do této. Líbila se mi anotace, nápad a sedl mi text - velice příjemně se to celé četlo. Trochu více jsem poznala Itálii - místa a jídlo. Bylo to příjemné a oddechové čtení, ale ten konec? Tím to pro mě autorka celé zkazila. Takové klasické neslané nemastné zakončení knihy, které se najde u každé druhé.

24.11.2018 3 z 5

Pecka! Neskutečně jsme se s přítelem u této knihy nasmáli a hned jdeme na druhý díl. Moc se mi líbí, jak autor píše odlehčeně a velice úsměvně. Krásné zpracování knihy. A jen tak mimochodem, zajímalo by mě, co bude říkat Čeněk, až si knihu jednou sám přečte :D

12.11.2017 5 z 5

Sběratel mušlí Sběratel mušlí Anthony Doerr

Některé povídky se mi opravdu líbily, jiné skoro vůbec. Některé byly pozitivní, jiné depresivní. Ať tak či onak, kniha je hezká a každý si v ní najde své.

08.11.2017 3 z 5

Ošklivá pravda Ošklivá pravda Jeff Kinney (p)

Prostě skvělý, nemám slov :D Přestože je mi tolik, kolik mi je .. už se těším, až přečtu celou sérii!

28.08.2017 5 z 5

Sněhurka musí zemřít Sněhurka musí zemřít Nele Neuhaus

Wow. Tak tahle kniha měla všechno: spád, napětí, postavy s kladnými ale i zápornými stránkami, zobrazovala lidskou posedlost, nechutnost, lehkomyslnost, zvrácenost.. Během čtení ve mně nejvíce převládal jeden pocit - a to soucit. Smutek nad osudem fiktivních postav, protože bohužel to, co si autorka vymyslela, se může stát i ve skutečnosti. Občas jsem si říkala, jestli se toho v knize neděje až moc, jestli to není přehnané, ale protože jsem se ve sledu událostí neztrácela, tak nebylo. Dostane rozhodně 5*. Nehodnotím ani tak originalitu knihy, protože něco byla pořád dokola ta samá pohádka (problémy v rodinném životě dvou hlavních komisařů, postižený chlapec, lhal tenhle, lhal tamten a dokonce lhali všichni, on/a mu pomáhá, tak bude hodný/á atd.) ale hodnotím pocity, které mi po knize zbyly, respektive pocity, které jsem během knihy pociťovala.
Stylem psaní mi kniha hodně připomínala Kdo seje vítr, ale tomu se asi žádný autor nevyhne. Ještě jsem nečetla Hluboké rány a už se na ni moc těším!

21.06.2017 5 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Jako na českou a vcelku mladou autorku to nebyla špatná knížka, ale moc mě nebavila .. celkově ani ten případ. Když to srovnám s prvním dílem, tak ten mě bavil mnohem více. Každopádně dám šanci ještě ostatním detektivkám od ní.

27.05.2017 3 z 5

Oscar Wilde & Kruh smrti Oscar Wilde & Kruh smrti Gyles Daubeney Brandreth

Pro mě super knížka. Jsem obdivovatelkou Oscara a přečíst si něco takového je prostě úžasné. Pokud se na knihu chystáte, tak ji musíte brát spíše jako čtení o Oscarovi, jeho životě, přátelích, namyšlenosti a chytrosti a bonusem je detektivní zápletka, je to takové pozadí celé té knihy. Každopádně jsem si knihu užila, ale musím říct, že mi chvíli trvalo, než jsem ji dočetla. Lituji, že neznám více takových knih o Wildovi jakožto hlavní postavě. Autor ho vystihl úplně podle mých představ.

22.05.2017 5 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Jedna z knih k maturitě, která mě bavila a myslím si, že bych se k ní i po čase vrátila. Povídky čtivé, ne jednou jsem se nad nimi usmívala a naopak zase zvedala oči a zamyšleně hleděla někam kamsi ... pár vět mě opravdu vzalo za srdce a donutilo se zamyslet. Vážně krásná knížka.

06.04.2017 5 z 5

Mrazivé léto Mrazivé léto Manuela Martini

Snad ještě více než naivita hlavní postavy mě vytáčelo to, jak se chovala ke své matce. Autorka se snažila vyobrazit těžký život teens, ale prostě tohle bylo snad i moc. Nemám ve zvyku odkládat rozečtené knížky, takže jsem s menší otravou dočetla i tuhle.
Čtenářům mladší než jsem já se knížka líbit může, ale za mě ty 2*..

15.01.2017 2 z 5

Štěstí - Nejkrásnější citáty Štěstí - Nejkrásnější citáty Antoine de Saint-Exupéry

Nic víc si milovník Malého prince nebo Exupéryho nemůže přát! Krásné a pravdivé.

19.12.2016 5 z 5

Moc ráda čtu takové příběhy. Připomínala mi knížku Štěně k Vánocům, proto doporučuji také přečíst. Podobné se ještě mohou zdát Psí poslání (v lednu 2017 premiéra v kině!) a Psí cesta! Pro milovníky psů nezbytná četba (film) :D ! Za mě úžasných 5 hvězd.

19.12.2016 5 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Já si nemůžu pomoct, ale mě se tenhle příběh neskutečně líbí. Sama jsem ho hrála na základní škole, byla na něm v divadle a tak mi tak nějak přirostl k srdci.
Budu si ho psát i k maturitě :)

09.11.2016 5 z 5