Půca4 Půca4 komentáře u knih

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Čím dál více se s touto knihou ztotožňuji. Je prostě nádherná. Nádherná a smutná.

06.12.2017

Čaroděj na severu Čaroděj na severu John Flanagan

3.12.2017 Stejně jako když jsem byla malá, i teď jsem se bála, jaké to bude, až Will dostane své vlastní léno. Až spolu v příbězích nebude dokonalá dvojice Halt a Will. Tato kniha mě ale tak bavila, že jsem skoro zapomněla přemýšlet, jestli je v tom nějaký rozdíl, nebo nikoli. Napínavé, záhadné a nebezpečné vyprávění jsem si naplno užívala a nejvíce jsem byla nadšená z nového čtyřnohého kamaráda, kterého si Will našel.

03.12.2017 5 z 5

Výkupné za Eraka Výkupné za Eraka John Flanagan

3.12.2017 Když jsem knihu četla poprvé (cca 4 roky zpět), pamatuji si, že mě moc nebavila a přišla mi moc dlouhá. Nyní po rereadingu nechápu, kde jsem k této úvaze přišla. Dokonalý příběh, kde se skutečně pořád něco děje. Užívala jsem si dobrodružství v daleké Aridě a líbilo se mi, kolik mnou oblíbených postav jsem měla hezky pohromadě. Tento díl začíná i končí tak, že nenavazuje na jiné knihy, což jsem také vcelku ocenila, po předchozích dílech. Konec vás ale stejně donutí sáhnout po další knize, protože v ní má dostat Will své vlastní léno. Tento díl je tudíž posledním, kdy je ještě učněm Halta.

03.12.2017 5 z 5

Ledová země Ledová země John Flanagan

20.11.2017 Tuto knihu považuji o něco slabší, než předchozí díly. Není to tak, že by tam něco bylo špatně nebo se mi nelíbilo, knihu jsem si užívala stejně jako jiné díly, ale nezanechala ve mě takový ten báječný pocit po přečtení. Ano, smlsla jsem ji za 2 dny a litovala, že jsem si s sebou na internát nevzala další díl, protože jsem nutně potřebovala pokračovat a vědět , jak to dopadne. Možná i tématem a osudem Willa, Halta a Evanlyn to byl spíše takové smutné dobrodružství. Nenechte se ale oklamat, vše dobře dopadne!

20.11.2017 4 z 5

Pecka! Neskutečně jsme se s přítelem u této knihy nasmáli a hned jdeme na druhý díl. Moc se mi líbí, jak autor píše odlehčeně a velice úsměvně. Krásné zpracování knihy. A jen tak mimochodem, zajímalo by mě, co bude říkat Čeněk, až si knihu jednou sám přečte :D

12.11.2017 5 z 5

Hořící most Hořící most John Flanagan

12.11.2017 Ne prostě, této sérii se nedá nic vytknout! Po 4 letech jsem se k ní vrátila a během čtení si najednou uvědomuji, kolik jsem toho zapomněla! Tím se kniha stává ještě dokonalejší, než v mých vzpomínkách, když skoro vše prožívám znovu! Stejně jako poprvé mě konec této knihy neskutečně rozesmutnil a přestože vím, že vše dopadne dobře, nedá mi to a ihned jdu začít třetí díl, aby to mělo tu správnou návaznost! Doporučuji všem milovníkům fantasy - je úúplně jedno, kolik je vám let! Je to něco jako s Harrym Pottrem, toho také mohu číst, nehledě na věk.

12.11.2017

Sběratel mušlí Sběratel mušlí Anthony Doerr

Některé povídky se mi opravdu líbily, jiné skoro vůbec. Některé byly pozitivní, jiné depresivní. Ať tak či onak, kniha je hezká a každý si v ní najde své.

08.11.2017 3 z 5

Tíha vesmíru Tíha vesmíru Jennifer Niven

Tuhle knihu by si mělo přečíst několik skupin lidí. Ti, kteří by potřebovali zvednout sebevědomí, ukázat, jak být silní a jak se umět šikaně a posměchu postavit. A ti, kteří jsou těmi tvůrci těžkostí a problémů. Jde tu nádherně vidět ten rozdílný pohled "provokatérů" a "obětí". Kniha byla rozhodně velmi zajímavá, četla se rychle a nezklamala mě. Nejvíce mi přišla zajímavá porucha prosopagnosie. Nikdy jsem o ní neslyšela ani nečetla a seznámení s ní bylo překvapující.

31.10.2017 5 z 5

Pusinka Pusinka Sophie Hannah

Anotace mě tak nadchla, že jsem se nemohla dočkat, až si knihu přečtu. Nyní toho celkem lituji. On v tom nějaký potenciál byl, aby kniha mohla být skvělá, ale chtělo by to hodně úprav. Nejvíce ze všeho mi vadil ten dětinský styl páru Alice a David. Jak se k ní choval, jak to nemohla říct, protože by jí jeho matka nevěřila. Prostě jako takhle se podle mě chovají děti v mateřské školce. Co se mi nelíbilo dalšího bylo, jak se zamiloval ve vteřině Simon do Alice a pořád na ní myslel. Trochu přehnané, ne? No a samotný konec mi připomněl knihu Zmizelá, ovšem ta je milionkrát lépe zpracovaná. No uvidím, jestli této autorce dám ještě šanci.

31.10.2017 2 z 5

V mlze V mlze Caroline Eriksson

No to byla ale slátanina...

17.10.2017 1 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

15.10.2017 Po 4 letech jsem si řekla, že si přečtu celou sérii znovu. Když má člověk chuť a náladu, tak mu nevadí číst literaturu pro mladší. A mě kniha bavila stejně, jako když jsem ji četla poprvé! Je to dokonalé dobrodružství a už se těším na další díl. Šíleně bych ocenila zfilmování.

15.10.2017

Štuclinka a Zachumlánek Štuclinka a Zachumlánek František Nepil

Potřebovala jsem knihu, kterou bych si zařadila do Čtenářské výzvy 2017 (kniha pohádek), tak jsem vybrala jednu z knížek, které pravidelně čtu své sestřičce. Právě tato se jí líbí nejvíce a často se k ní vracíme.

12.10.2017 5 z 5

978-80-00-04710-2 - (2017) Knížka mě moc bavila, ale ocenila bych více kreseb fantastických zvířat. A všimla jsem si jedné chyby - u pětinoha píší, že má 5 noh, zakončené koňskými kopyty, ovšem na obrázku je s normálními dlaněmi a prsty, které vypadají spíš jako opičí.
80-00-01020-8 - (2021) Vydání s poznámkami Harryho Pottera mě hodně bavilo!

10.10.2017 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Tenhle typ knih a filmů se mi líbí - když se životy postav vzájemně prolínají a křižují. Nechala jsem se trochu zlákat tím, že se kniha hodně půjčovala a nelituji toho! S touto knihou se mi autorka skutečně trefila do vkusu.
Zase na druhou stranu neříkám, že jsem se v postavách uplně neztrácela, až jsem si je raději začala vypisovat na papír + která postava má s jinou co společného :D Ale skvělý!

09.10.2017 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Prostě jen wow! Člověk by nevěřil, jaké mohou být ženské mrchy. Knihu jsem si opravdu užívala, líbila se mi psychologie postav, jak jsem se nechala zmást a každou stránku mi byla sympatická jiná osoba. Každopádně bych řekla, že zhruba prostředek knihy mohl být o něco kratší. Ovšem i tak krásných 4,5 hvězd!

09.10.2017 5 z 5

Ztráty a nálezy Ztráty a nálezy Jacqueline Sheehan

Příběh by sám o sobě nemusel být špatný, kdyby se z něj vyřadilo pár scén a stran. Přišlo mi to jako směs fantasy, detektivky a románu. O psa tam vlastně tak uplně nešlo. Hlavní hrdinka byla spíše protivná a pro mě nezajímavá a nesympatická. Někteří lidé se chovali úplně nesmyslně a spousta věci byla tak jako neuvěřitelných. Podle anotace se to zdálo celkem fajn, ale jsem hodně zklamaná.

14.09.2017 2 z 5

Ponorková nemoc Ponorková nemoc Jeff Kinney (p)

Trošku slabší Poseroutka, než předešlé díly, ale pořád skvělé!

08.09.2017 4 z 5

Svět HP mě nikdy nepřestane bavit. Tohohle dílu jsem se upřímně bála, ale bylo to dokonalé! Vůbec mi nevadil scénář, jsem zvyklá číst a baví mě číst divadelní hry. Příběh byl luxusní, napínavý a překvapivý. Mnohokrát jsem se u knihy zasmála nahlas (nejvíce ale při scéně, kdy Scorpius musel říci Snapovi, že v pravé realitě je po smrti. Není to zrovna dvakrát veselá chvíle, ale Snape zareagoval odlehčeně a ještě si nezapomněl rejpnout do Rona xD). S knihou jsem spokojená a rozhodně se k ní vrátím.

02.09.2017 4 z 5

Jednoduchý příběh, za kterým se skrývá mnoho tajemna. Začátek knihy se někomu může zdát nudný, ale později autor přidá ten děs a já jsem se v některých částech skutečně začínala bát. Jinak k samotné Trishe.... byla hloupá, ale bez toho by autor nenapsal tento krátký příběh. Nejvíce se mi líbil konec, kdy (SPOILER!!) muž, který Trishu našel a zachránil, sám přiznal, že vlastně neví, co přesně před ní viděl..

31.08.2017 5 z 5

Lež Lež C. L. Taylor

Tak já nevím no .... začátek vypadal velmi slibně, ale pak se to celé najednou zhroutilo. Přišla mi celá "sekta" přitažená za vlasy. Přes všechny ty divnosti a podivnosti, které se děly je to nudné čtení. No a na samotném konci, který mě zase začal bavit, se ukáže, že za všechny výhružky a stalerování Jane může předvídatelná osoba. Vlastně nám tak nějak řekli, kdo to je už několik desítek stránek předtím, než se osoba objevila na place.

28.08.2017 3 z 5