prestiggio prestiggio komentáře u knih

Stíny nad zálivem Stíny nad zálivem Lucy Clarke

Cakala som viac. Nič moc.

11.08.2018 3 z 5

Agonie smrti Agonie smrti Bernhard Aichner

V tejto časti som už ku koncu dosť preskakovala. Bola som velmi zvedavá na koniec. Ako celok je tato trilogia dobrá.

09.08.2018 4 z 5

Dům smrti Dům smrti Bernhard Aichner

No tak aj táto časť bola skvelá. Chvílami som mala pocit, že každý je zlý.

08.08.2018 4 z 5

Přítelkyně smrti Přítelkyně smrti Bernhard Aichner

Kruté a morbídne. Ale skvelé. Jednu hviezdu uberám za krátke vety, ktoré mi občas prekážaly.

08.08.2018 4 z 5

Tchyně a uzený... Tchyně a uzený... Simona Monyová (p)

Mám syna, jedináčik. A táto kniha bude pre mňa vzor ako sa nesmiem správať, keď vyrastie a bude chcieť vlastnú rodinu.

07.08.2018 4 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Tak toto som nečakala. A ak je toto najslabsia od autorky, tie ďalšie musia byť iný level. Za mňa super.

06.08.2018 4 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Netuším aké sú kritériá pre udelenie cien Magnesia Litera, takže neviem či táto kniha získala ocenenie právom. Každopádne však čestne môžem potvrdiť, že toto bola jedna vydarená kniha, ktorá ma veľmi bavila.

05.08.2018 4 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Oddychovka pri ktorej nemusíte veľmi premýšľať, no napriek tomu napínavá a neočakávaná.

04.08.2018 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Život na slepačej farme určite nebol ľahký, no vďaka opisom a vtipným prirovnaniam autorky by som tam možno aj chcela chvílku stráviť.

03.08.2018 5 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Kratka, rychla, na odreagovanie.

31.07.2018 3 z 5

Nezabíjajte vtáčika Nezabíjajte vtáčika Harper Lee

Dojmy z tejto knihy nešlo napísať hneď. Ak čakáte akciu a napätie, budete sklamaní. Poslaním tejto knihy je niečo celkom iné. Má nám ukázať akí by sme mali byť a ako sa správať k druhým. Že nezáleží akej farby pleti ste. Sami máte na výber či budete dobrý, čestný a slušný alebo bezcitný, sebecký a zlý, bez ohľadu na svetlosť či tmavosť pokožky. Knihu som začala čítať druhý krát. Najskôr som si musela privyknúť na štýl a rôzne, nie často používané, slová. Každopádne neľutujem a nad príbehom budem ešte premýšľať.

29.07.2018 4 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Najskôr som tomu nedávala veľa šancí, nakoniec som sa začítala a nemohla som sa odtrhnúť. Len jeden malý rozdiel oproti iným krimi. Zvyčajne mi brutalita nevadí, tu som však niektoré časti musela vynechávať. Ale ako celok sa mi po páčilo.

28.07.2018 4 z 5

Ruža v zime Ruža v zime Kathleen E. Woodiwiss

Aj ked som vdaka niektorym komentarom vedela podstatnu cast deja :( kniha ma bavila. Od tejto autorky mam viac knih precitanych. Zhruba som vedela co ma caka. Precitane za jedno volne popoludnie. Na leto, na oddych super.
P.s. hodi sa do vyzvy k roku narodenia 1982 (1. vydanie podla GR)

05.07.2018 5 z 5

Mizející rok Mizející rok Kate Moretti

Ano poslednych par strán bolo prakvapujúcich, ale trištvrte knihy...no že by som bola extra napätá sa nedá povedat.

04.07.2018 4 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Ked som začala čítať, hovorila som si, čo tam chce autor na päťsto stranách písať? No nebolo to také zlé. Práve naopak, bolo to výborné. Od začiatku napínavé. Možno trochu viac postáv. Niekedy mi prekážalo časté striedanie situácie, ale možno som vďaka tomu bola viac napätá. Celkovo hodnotím ako veľmi dobrú knihu.

25.06.2018 5 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Velmi pekné. Druhá od autorky. Obľúbila som si asi všetky postavy. Samozrejme tie kladné. Verím že Josie sa splnilo po čom túžila a našla šťastie.

22.06.2018 5 z 5

Gerda - Príbeh veľryby Gerda - Príbeh veľryby Adrián Macho

Čítalo sa dobre, ale pre deti mohol byt pribeh veselší.

19.06.2018 3 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Skvelé, napínavé. Na jednej postave mi nieco nesedelo, ale necakala som az taky zvrat.

19.06.2018 5 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Kniha vhodná na oddychové čítanie, ktorá ma však rýchlo vtiahla do deja.

16.06.2018 5 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Možno som nebola vhodná cielová skupina, ale do čítania som sa musela nútiť. Najhoršie je, že som to nepochopila.

05.06.2018 2 z 5