Predator3313 Predator3313 komentáře u knih

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Když jsem si prvně četl anotaci, znělo to zamotaně a o knihu jsem se víc nezajímal.
Pak mi ji půjčila sestra a při čtení jsem si uvědomil, že mé první přehlédnutí byla chyba, velká chyba.
Nápad mi připadá docela originální, děj pěkně utíkal a kniha byla zábavná. K tomu navíc česká autorka?
No prostě tohle se povedlo :)

15.09.2022 5 z 5

Rudý vrabčák Rudý vrabčák František Kotleta (p)

Zase jednou hodně vtipná kniha, kde autor dal průchod fantazii.
Planeta plná dvoumetrových kobylek, kterým vládne královna, samci jsou hodně utlačovaní a jako trest se běžně uřezávají penisy. Posádka Kraksny je zde vyslána, aby pomohla uprchnout několika vysoko postaveným lidem. Ale jak už to bývá, dopadne to všechno trochu jinak a kapitán Moravec se se svým týmem dostane přímo doprostřed mimozemské invaze. Kdo ví, možná konečně dostane příležitost se čelem postavit Švestkám.

30.09.2023 5 z 5

Amanda Amanda Kristýna Sněgoňová

Jak už někdo zmínil, byl jsem zvědavý na jednu sérii, kde knihy píšou dva autoři a musím říct, že jsem vlastně nepoznal rozdíl.
Dle očekávání, pokračoval děj ve stylu naplánujeme akci, která se změní v obrovský masakr, kde se nedají přiřadit utrhané končetiny ke správným mimozemšťanům...
Dokonce kniha dokáže někdy i překvapit, i když většinou je děj docela průhledný, ale to je očekávané. Každopádně knížka se čte dobře a kdo nepotřebuje v knihách hluboké myšlenky, ale zato nepohrdne cizí planetou plnou mimozemské verbeše, přijde si na své, jako já

24.08.2023 5 z 5

Šprti & frajeři Šprti & frajeři Kristýna Sněgoňová

Zatím nejlepší místo děje, průzkum vesmírného vrakoviště je prostě super, škoda, že skončilo u jedné lodi.
Naivita při záchraně Loyda mi už docela vadila, stejně jako v minulém díle chuť jít na kafe. Myslím že to šlo vymyslet jinak, aby Moravec nevypadal jako blb.
Stejně jako většinu mě taky překvapil deník na konci, trochu mi to vzalo představy, ale myslím, že to byl dobrý nápad, snad budou i další mimozemštani v dalších knihách.
Celkově se kniha četla stejně dobře jako předchozí díly.
Jsem zvědavý jak dědek v dalším díle vylepší Kraksnu....ehm tedy Vzdorující

24.08.2023 5 z 5

Operace Thümmel Operace Thümmel František Kotleta (p)

Po sérii Spad, jsem byl zvědavý na tohle vesmírné dobrodružství a rozhodně jsem nebyl zklamaný.
Klasické hlášky které mě fakt baví a v některých částech jsem se skoro dusil smíchem, až se mě manželka ptala, jestli jsem se nepraštil do hlavy... :D
Jen teda rozměr vytvořeného vesmíru mě celkem zarazil, tisíce planet a stovky mimozemských ras....tak jsem zvědavý na další díly, jestli si přece jen autoři neukousli trochu velký kousek? Uvidíme, věřím že ne...

11.08.2023 5 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

(SPOILER) Spoiler :
Asi půjdu trochu proti proudu, ale tady už to autor celkem překombinoval.
Nemám nic proti cestování svérami. Mám rád když ze začátku zmatené a nepochopitelné kapitoly neznámých lidí začnou ke konci knihy dávat smysl a v poslední stránce vše zapadne.... což bohužel se tady nestalo.
Nimue která nevím proč a nevím jak pomohla Ciri.
Blecha, u které bylo řečeno že změní dějiny...a jediné co bylo řečeno, že způsobila par mrtvých, kteří nějak neovlivnili děj ( čekal jsem, že vymře na mor Emhyrovo vojsko nebo tak něco) atd.
Body navíc mělo pochopení věštby Ciri v Kaer Morhen.
Konec Ciri bych ještě bral, ale Geralt a Yennefer? Konce, které se dají pochopit všelijak opravdu nesnáším. Vždy mám pocit že autor nevěděl co s tím, tak to napsal aby se vlk nažral a koza zůstala celá...
Taky mě trochu mrzelo vybití Geraltovy skupiny během pár stránek, sice se to dalo čekat, ale kdyby se u táboráku za vití kdo ví čeho objevil Cahir nebo Regis, hned by to trochu zlepšilo konec knihy.
Takhle byly pocity po dočtení této velkolepé série ne zrovna pozitivní.
Mohlo to být určitě horší konec, o tom žádná.
Ale kdo vlastně skončil šťastně, tak jak chtěl?
Řekl bych, že nikdo...
Možná je to škoda, ne?

27.07.2023 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Nakonec jsem šel do toho a rozhodl se přečíst knížky i když filmy znám na zpaměť.
První byla fakt dobrá. Hodně vtipných situací, i když proti filmu jsem čekal víc neznámých informací. Těším se na další díly, ještě že jsou víc tlusté :)

18.10.2022 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Dlouho na mě kniha takhle nezapůsobila.
Nápad je to skvělý a napsané taky dobře, posledních 100 stran je skvělých a i když jsem čekal jiný konec, je to vymyšleno fakt dobře a jdu hnedka sehnat druhý díl.
Zasloužených 5*

14.10.2022 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Perfektní kniha. Jasně je třeba přihlédnout k tomu, že byla napsané před dobrými 100 lety. Nicméně téma je to si myslím stále aktuální, dokonce čím dál víc.
Děj rychle odsejpá, dobrá kniha i pro nečtenáře k maturitě atd, protože to za odpoledne přečte každý. Myslím že každý sfi-ci fanoušek by ji měl mít doma.

05.02.2019 5 z 5

Operace Petragun Operace Petragun František Kotleta (p)

Tak to byla jízda.
Super prostředí, super hlášky.
Konečně je to akce, na kterou čekám už hezkých pár dílu. Něco co společenství pocítí a pěkně ho to naštve.
Amanda je super ale v tomto díle je nejlepší Gerasim, míchané drinky, založení odboru atd, to byla pecka!
Navíc v legii je konečně legie!

24.12.2023 5 z 5

Osada Havranů Osada Havranů Eduard Štorch

Můj nejoblíbenější kousek od Štorcha.
Vytáhl jsem z knihovny po 20ti letech a pořád paráda

16.11.2022 5 z 5

2010: Druhá vesmírná odysea 2010: Druhá vesmírná odysea Arthur Charles Clarke

Druhý díl navazuje přímo na první knihu, tedy přesněji na film, což jsem nepochopil proč...
Nicméně kvalita knihy stejně vysoká jako první díl, což v dnešní době už není pravidlo... Osobně nemám rád "všemocné entity" a tihle neznámí k nim mají už hodně blízko, takže jsem zvědavý, co bude v další knize, když už teď v druhé knize se pustili do planetárního inženýrství :)

02.11.2022 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Druhý díl nám víc osvětluje život v Nížinách,
dozvídáme se i víc informací o pětadvacítce.
Četlo se to zase velmi dobře, téměř tak dobře jako první díl.

15.09.2022 5 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Za mě dobrá kniha,
kdy se postupně dozvídáme více a více "zakázaných" informací a tvoří se nám obrázek momentálního stavu světa.
Mám rád když nějaký hrdina má úkol u kterého musí projít různá místa kde žije, a autor má možnost popsat svůj svět.

23.04.2022 5 z 5

Věž vlaštovky Věž vlaštovky Andrzej Sapkowski

Mám rád knihy, kde se vypravěč vrací zpět do minulosti a povídá co bylo.
Autor toho tady začal hojně využívat a rozhodně to byla cesta k ještě lepšímu zážitku.
Ciri už se nechová jako pako ( většinou ) a hodně mě baví její souboje, především bruslařské derby.
Popravdě jsem ale čekal, že její příběh bude ještě krvavější.
Totéž se dá říct i o Zaklínači.

27.07.2023 5 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Tak konečně jsem se dostal k více méně k ucelenemu ději.
První část se zaklínači byla úplně luxusní.
Konec s Yennefer byl taky super.
Ale některé kapitoly mě nebavily a přišly mi zbytečné, jako třeba debata o tom kdo by byl vhodný jako příští král Cintry.
Ciri je super postava a doufám, že se v příští knize dostane víc do boje.

17.06.2023 5 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Tak tentokrát šla z mého pohledu kvalita a zábavnost dost hodně dolů.
Začátek mě nebavil vůbec. Pak už se to trochu zlepšilo ale přišlo mi, že tentokrát autorka vymyslela trochu moc zápletek a nečekaných informací, které nějak odsouvali do pozadí děje minulých dílů.
Jako. byla to dobrá kniha, ale velký propad proti předchozím knihám,
váhám mezi 3-4*.

jen doufám, že čekání na 4. díl bude odměněno zlepšením kvality.

15.09.2022 4 z 5

Mrtvá schránka Mrtvá schránka Kristýna Sněgoňová

Po minulém díle jsem měl trochu obavy.
Ale bylo to dobrý. Když pominul tu Amandinu minulou změnu tak v tomto díle to byla dobrá postava, a dost dobře doplňuje tým Bouchač, Mrdak a Aga.
Dohromady je to vážně zabijácká kombinace
Zvlášť když se potulují po obsazené planetě, dávají si zákusky, shánějí psa a dávají přes hubu Vodičkově bývalému šéfovi.
A Aga se smažákem to zase zabila.

24.12.2023 4 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Osobně mám raději ucelený dej než jednotlivé povídky, ale tady to asi nebylo na škodu.
Aspoň byla možnost poznat další města které Gerald navštívil a taky další příšery.
Každopádně se mi ale líbilo, že ne vždy to ukončilo sekáním pařátu a hlav. Jako třeba povídka o ddoplerovi který má extra čich na dobré obchody
Nejvic trpím u povídek kde je yennefer, protože to je opravdu extrémně protivna postava a čím méně se tam objevuje, tím lépe....

10.04.2023 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Za mě úplně super.
Konečně jsem se dostal ke knize která je výrazně podrobnější než film, na což jsem se celou dobu těšil.
Především skřítci se tady konečně objevují ve velkém a mě osobně se líbí hlavně Hagrid, který stále učí a tím vzniká možnost popisovat další nové a děsivé potvory, což je můj šálek čaje.
Velký význam je taky kladen na vliv denního věštce. Který dokáže obrovsky měnit náladu v kouzelnickém světě.... Jinak řečeno, hlavně to dává velkou moc Ritė Holoubkové, která se pustí do Hermiony, což ale možná nebyl zas tak dobrý nápad ...

04.02.2023 5 z 5