polly23 polly23 komentáře u knih

Dáma z popela Dáma z popela Christine Trent

Jo tahle kniha mě do sebe vyloženě vcucla. Téma pohřebnictví a ještě ve viktoriánské Anglii, joho, to je něco pro mě :)

02.06.2019 4 z 5

Faraon Faraon Wilbur Smith

Tak tenhle díl byl opravdu ale ze všech nejslabší. Mám pocit,že Smithe už to nebaví psát. Byla jsem trochu ráda,že jsme se opět setkali s Tehuti a Bekatou,ale příběh byl místy opravdu nudný,Taita extrémně vychloubačný a všechno bylo takové divné. Nelíbilo.

03.11.2018 2 z 5

Kniha je nádherná. Dechberoucí detaily o životě Egypťanů,krásná příroda jak ji Taita popisuje a především- super zápletka. Díky této knize jsem odstartovala sérii Řeky Bohů a musím říct,že první díl je ze všech nejlepší. Kniha se čte více než výborně,k této knize nemám absolutně žádné výtky. Doporočuji.

17.10.2018 5 z 5

Bůh pouště Bůh pouště Wilbur Smith

Chvílemi mi vadila namyšlenost Taity,ale to prostě k němu asi patří. Zápletka byla super,zvlášť konec,ten mě teda dostal. Musím ale podotknout,že to byla nejslabší kniha z celé série o Egyptě. Navzdory tomu je kniha velmi čtivá,neustále se něco děje a velký plus přidávám prostředí-Kréta prostě zajímavá byla a je :)

17.10.2018 2 z 5

Múza Múza Jessie Burton

Tohle byla hodně zvláštní kniha. Hlavní hrdinka Odelle mi byla velmi sympatická. Prostředí knihy se mi také moc líbila a moc mile(nečekaně) mě překvapil konec.

04.10.2018 4 z 5

Vnitřní oko Vnitřní oko Wilbur Smith

Tento díl se mi líbil stejně jako Čaroděj-jsem unešená.
Nemám co dodat-jako vždy skvělé čtení.
Jen faraon Nefer Setti mi přišel na konci příběhu jako nevděčník a nenažranec.

16.09.2018 5 z 5

Vánoční říše Vánoční říše Joe Hill (p)

Knihu jsem si vybrala na čtení kvůli zajímavé obálce a nádhernému autu na ní.
Je to zvláštní kniha,Vicky mi byla sympatická postava...musím uznat,že konec mě překvapil teda.
Nemůžu říct,že by kniha byla dobrá,ale není ani špatná,takový zlatý střed.

31.08.2018 3 z 5

Sex ve městě Sex ve městě Candace Bushnell

Kniha je špatná,dokonce tak špatná,že jsem ji raději ani nedočetla.
Odpad.

08.08.2018 odpad!

Válka starých duší Válka starých duší Markus Heitz

Velmi mě v této knize nadchla myšlenka ohledně putování duší.
Když jsem tuto knihu začala číst,tak jsem absolutně nečekala jakým se ubere směrem a byla jsem velmi překvapená,dá se říct i mírně šokovaná.
Dávám plný počet bodů,protože pro mě to byla fajn duchařina s mírně hororovými prvky.
Těším se na pokračování.

01.08.2018 5 z 5

Nechte nás žít! Nechte nás žít! Thomas Brezina

Jako všechny-super prostě :)

24.07.2018 5 z 5

Čaroděj Čaroděj Wilbur Smith

Kniha mě uchvátila. Ano,uchvátila.
Nechápu proč některým lidem zde vadí Taitovy magické záležitosti,protože já jsem to hltala jedním dechem. Chytrý,mazaný,ješitný,velmi inteligentní Taita.
Velmi se mi líbila část,kdy Taita doháněl Ishtara,moc poutavé.
Musím pochválit i akční stránku knihy,neustále se odehrávaly nějaké boje,apod.(např. kdy Taita objevil vodu v hoře).
Trošku mě mrzel konec Merykary,ale dalo se něco podobného čekat.
Za mě plný počet bodů,kniha mě chytla za srdce.

24.07.2018 5 z 5

Dračí oči Dračí oči Stephen King

Tohle byl můj první King,naneštěstí jsem zvolila pohádku pro dospělé.
Příběh jako takový je zajímavý,jen mě mrzí,že King nerozvinul více Flagga,protože pro mě to byla zajímavá postava.
Kniha se četla celkem dobře,ale ke konci už to autor zbytečně natahoval.

10.07.2018 4 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Musím přiznat,že tady ten díl Harryho Pottera mě nebavil tak moc jako první 4 díly,které jsem absolutně žrala. Některé části knihy mi připadaly zdlouhavé,zbytečně natáhlé.
Fénixův řád mě celkem zklamal.

06.07.2018 3 z 5

Hříšná touha Hříšná touha Lenka Lanczová

Je to Lanczová,ale taková jiná...kniha dobrá,ale např. Most do země Lásky by fakt nepřekonala..

17.06.2018 2 z 5

Orel útočí Orel útočí Thomas Brezina

Tohle byla moje první od pana Breziny v dětství. Ráda se k tomuhle vracím i v dospělosti,jeho příběhy s Penny utvořily mou současnou osobnost.
Kniha super,děj zajímavý,kniha je zábavná a velmi dobře se čte.

07.06.2018 5 z 5

Šlechetná žena Šlechetná žena Danielle Steel

Nevím proč,ale přišlo mi,že všechno bylo v této knize jaksi pohádkové,anebo spíše pohádkově naivní. Hlavní hrdinka mi přišla hloupá,ale měla velké srdce.
Ze všech knih od D.Steel jsem tuhle četla jen proto,že jsem neměla co jiného.

07.06.2018 1 z 5

Zlatá brána otevřená Zlatá brána otevřená Agatha Christie

Upřímně?Nejslabší kniha od A.Christie...
Nedá mi to a musím podotknout,že je kniha samý rozhovor,což mě krutě nebavilo. Konec překvapil i přesto.

07.06.2018 2 z 5

A zrodí se píseň A zrodí se píseň Samantha Shannon

Paige,Paige,Paige....
Knihu jsem měla přečtenou za 2 dny(věřím,že kdybych nechodila do práce tak za den). Neskutečně mě bavila,plná akce,nějaká ta milostná zápletka...a ten Londýn,to především jsem žrala tu atmosféru toho města.
Dávám plný počet bodů a osobně si myslím,že tento díl z těch tří doposud byl nejlepší a moc se těším na další.

17.05.2018 5 z 5

Rozruch na farmě Rozruch na farmě Thomas Brezina

Pana Brezinu mám opravdu ráda,jeho knihy mě doprovázely mládím,určitě mě i utvářely. Zrovna ale tenhle příběh mi přišel jeden z nejslabších,ale i přesto jsem si to s chutí znovu ráda přečetla,jedním dechem,je to opravdu milé čtení.

02.05.2018 4 z 5

Stínová královna Stínová královna C. J. Redwine

Tak tato kniha mě chytla od začátku. Neskutečně se mi líbil jako postava Kol,části kdy se přeměňoval v draka byly zajímavé. Lorelei byla také zajímavé,autorka si velmi vyhrála s popisem kouzlení-velmi šikovně,vždy jsem tohle hltala. Plus musím přidat i špatné postavě královně Irině,připadala mi jako zlomená žena,která se mstí z nenávisti-což vlastně i byla,stejně jako byla i tajemná.
Nemám co bych tomuhle příběhu vytkla,autorčino psaní mi prostě sedlo. Dávám plný počet bodů. :)

01.05.2018 5 z 5