pocketka pocketka komentáře u knih

Moje sváteční pečení Moje sváteční pečení Josef Maršálek

Jak jen ohodnotit kuchařku? Je to velmi individuální, někomu se recepty trefí do chutě někomu ne. Pana Maršálka mám velmi ráda, i to samozřejmě ovlivňuje mé hodnocení. Oceňuji krásné fotografie, jasný postup, dostupné ingredience. Já osobně si ale vyberu z kuchařky pouze tři recepty, ostatní mě neoslovily.

13.02.2021 3 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Nemohu tuto knihu hodnotit pomocí hvězdiček, ani nemohu říct, jaká byla. Musím ji zařadit k nedočteným, ale věřím, že by si zasloužila hvězd pět. Nejsem pro ni teď v tom pravém rozpoložení, byla tak těžká, že nemohu ve čtení pokračovat. Otce s Janou bych nejraději propleskla a jakmile matka onemocněla, knihu jsem odložila. Nemám na to pokračovat ve čtení, myslím, že by to byla ta psychicky nejnáročnější kniha, co bych kdy musela přečíst.

11.02.2021

Veterinářka Veterinářka Gillian Hick

Humorná kniha? Rozhodně ne. Poslouchala jsem jako audioknihu, ale nedoposlouchala. Ne že by byla špatná, jen já nejsem ten pravý čtenář / posluchač pro ni. Některé příběhy byly příliš smutné, je pro mne zbytečné, abych se týrala a zatlačovala slzy, protože dojde k uspání psa apod.
Kapitola se Šnečkou byla ale kouzelná, být veterinářkou, řeším situaci úplně stejně.

09.02.2021 2 z 5

Rudá galerie Rudá galerie Tiffany Reisz

Knihu jsem zvolila z důvodu vytvoření si vlastního úsudku, kdy polovina čtenářů nemohla najít slova odporu a druhá polovina pěla chválu. Pokud sáhnu po něčem, co nese nálepku "erotický román", tak přece nečekám, že půjde o romantiku, první nesmělý polibek a sex až po svatbě. Kniha splnila přesně to (někdy i mnohem více), co se od erotického románu čeká. Nechápu komentáře, že spisovatelka jela kdo ví na čem. Inspirace je naprosto zřejmá v obrazech - žádný z nich si nevymyslela, všechny jsou skutečné. No a přiznejme si - v úplně obyčejném pornu. Knihu číst znova nebudu, ale za mne - stoprocentně splnila a předčila očekávání.

08.02.2021 3 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Ani dobrá, ani špatná. Zajímavý příběh, víte, jak to dopadne, ale přesto čtete dál. Obávám se, že tomuto vydání velice uškodil český překlad a číst si knihu v originále, bylo by hvězdiček víc. Adamovy kapitoly mně očividně bavily víc než od Livie, byly skvěle propracované po psychologické stránce.

05.02.2021 2 z 5

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

Knihu jsem četla zhruba před 5 lety. Nelíbila se mi, nepřišla mi ani zábavná, nedočetla jsem ji. Nyní jsem to zkusila znova, s audioknihou. Pan Donutil byl nejlepší volba, kterou tvůrci mohli mít. Já se nejen usmívala, já se hlasitě smála a jednou až brečela smíchy. Pan Přidal je neskutečný profík, musel to být jooo oříšek, vymyslel úplně novou knihu. Zcela jistě nyní sáhnu i po anglické verzi. Takže za mne - Pan Kaplan se z velmi slabé knihy přehoupla do mých top.

30.01.2021 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Zde bych vyjmenovala všechny superlativy co znám. Dokonalá kniha. Nemám už babičky, které by mohly vyprávět, atmosféru dřívější doby mohu čerpat již jen z knih jako tato. Poutavý příběh, krásně se čte. Člověk si poté uvědomí, jak to ženy (a nejen ony) měly složité s porovnáním s dneškem. Velice oceňuji důvěryhodné vykreslení tehdejšího poválečného období, kdy vše zlé nekončilo právě s válkou, ale pokračovalo mnoho let. Za mne palec hore a bez váhání doporučuji.

29.01.2021 5 z 5

Znám tě ze svých snů Znám tě ze svých snů Clélie Avit

Tak nevím teda. Námět - skvělý, styl psaní - nic moc. Obálka - úžasná. Hlavní postava - on - příliš velký správňák na to, aby to byla skutečnost, ona - její pasáže mně bavily nejvíc. Od prostředka jsem již přeskakovala nezáživné části a konec? Proč? Proč takový? Není to ani ukončené, ani otevřené. Nemastný, neslaný.... Nechám to ještě uzrát, ale zatím volím 2-3 hvězdičky.

26.01.2021 2 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Tak jo. Zkoušela jsem se s knihou několikrát poprat. Nejprve jsme to zkusily po dobrém ve čtené formě. Nešlo to. Říkám si, něco na té knize být musí, jinak by se tolika lidem nelíbila. Zkouším to tedy poslechem s audioknihou. Ne a ne. Nejsem již dávno cílová skupina, ale fakt jsem se snažila. Víckrát už do toho nepůjdu. Pro mne ztráta času.

25.01.2021 odpad!

Mne soudila noc Mne soudila noc Valja Stýblová

Posloucháno jako audiokniha. Vynikající, nepřekonatelný Ivan Trojan, který Vás provází celým příběhem, nenechá Vaše myšlenky ani na chvilku plynout jiným směrem. Věřím, že i kdybych knihu četla, bude stejně poutavě napsaná a bude mít spád jako ona audiokniha.

24.01.2021 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Knihy paní Körnerové se mi začínají líbit víc a víc. Styl mi připomíná Alenu Mornštajnovou, obě autorky píší velmi podobně. Bavil mě způsob, jak se informace prolínaly, jak byl příběh vyprávěn očima různých osob v různých časových intervalech. Takto by také měly vypadat hodiny dějepisu, kdy atmosféra doby je nastíněna jako příběh, ne jako nudná data. Za mne kniha určitě stojí za přečtení, určitě brzy sáhnu po další od autorky.

24.01.2021 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Nejvíce přeceňovaná kniha co znám. Přinutila jsem se k ní jen díky čtenářské výzvy zde na Databázi. To, že je kniha pro čtenáře od 7 let je úplný omyl. Chápu, proč jsou někteří o Malém princi schopni vést hodinové rozhovory, jak rozebírají, "co tím chtěl básník říci", jak v knize hledají skryté pravdy a moudrosti. Já holt k těmto lidem nepatřím. Kniha se mi nelíbí a nelíbí se mi ten humbuk kolem. Jediné, za co dávám hvězdičku, je namluvení audioknihy panem Preissem.

18.01.2021 1 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Božínku, to byla krásná kniha. Poslouchala jsem jako audioknihu, kde byl laskavý a kultivovaný projev pana Ebena obrovskou přidanou hodnotou. Krátké, vtipné fejetony, které pohladí po duši, najdete pravdu v každém slovu a možná se budete smát nahlas, kdy pochopíte absurdnost některých popisovaných situací. Určitě vřele doporučuji a panu Ebenovi děkuji za zpříjemnění odpoledne.

17.01.2021 5 z 5

Výborná odpočinková kniha. Přišla vhod v trochu náročnějším období, ráda jsem nechávala plynout myšlenky jiným směrem. Dokonalý smysl pro cynismus a ironii. Přesně můj šálek kávy. Až jsem dostala chuť jít si zaběhat.

10.01.2021 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Já asi četla jinou knihu než ti, co ji tak opěvují. Kdybych začala jmenovat, dala bych do kupy alespoň 6 věci, které mě na knize vytáčely, ale abych jmenovala něco, čím mi uchvátila, tak mně nic nenapadá. Něco tomu chybělo. Nejsou v ní ani moc popsány žádné hrůzy z táborů, které od takovéto knihy čekáte. Vlastně mohu říct jediné a to díky za konec. Kdyby to byl klasický romantický konec, tak snad knize nedám ani hvězdy dvě. Takže závěrem? Určitě nenadchla, za pár týdnů už nebudu vědět, o čem byla.

08.01.2021 3 z 5

Co neodvál ani čas Co neodvál ani čas Hana Marie Körnerová (p)

Perfektní kniha. Moc děkuji autorce za skvělou odpočinkovou četbu, příběhy ze života a připomenutí, jaké to bylo "kdysi". První díl Stanice odložených lásek se mi líbil o trochu víc než druhý, jelikož dokonale (a leckdy humorně) provedl atmosférou 70-80 let, ve kterých jsme někteří z nás vyrůstali. Vřele doporučuji.

30.12.2020 5 z 5

Dokud se budeš smát Dokud se budeš smát Hana Marie Körnerová (p)

Už ne tak skvělá jako Stanice odložených lásek, ale i tak byla kniha výborná. Tentokrát mne zaujal příběh Ilony více než Kamily, obzvlášť její strasti s Přemkem. Jako matka dvou před pubertálních děti jsem moc nechtěla číst o drogových problémech s Alicí. V tu chvíli toho neštěstí bylo na jednu ženskou až příliš. Knihu doporučuji jako odpočinkovou, určitě sáhnu po dalších od autorky.

30.12.2020 4 z 5

Stanice odložených lásek Stanice odložených lásek Hana Marie Körnerová (p)

Na tento díl jsem narazila úplnou náhodou a to v knize Co neodvál ani čas. Nevěděla jsem, co čekat, ale jsem nadšená. Jsem nadšená stylem, jakým autorka píše, příběh byl poutavý, jako byste s holkama kamarádili a vše s nimi prožívali. Člověk zapomene, jaké problémy v minulosti byly, jaké, dnes nepodstatné, věci se tehdá řešily. Knihu velice doporučuji a okamžitě se vrhám na druhý díl.

27.12.2020 5 z 5

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

Asi nejsem ten správný člověk na hodnocení povídek. Není to zrovna můj šálek čaje, z toho asi pramení i mé nejisté pocity. První povídku jsem nepochopila, to mne napadlo, co jsem si to zase pořídila! Z celé knihy stojí za zmínku pouze povídka Vrátíš se? a Zbytečný člověk. A to je bohužel z celé knihy moc málo. Za mne tedy vcelku zklamání.

23.12.2020 2 z 5

Vánoční hvězdička Vánoční hvězdička Marta Knauerová

Děkuji za tuto knihu! Konečně i má desetiletá dcera začala číst a nosí knihu všude s sebou a v každé volné chvíli čte.
Kapitoly jsou tak akorát dlouhé, takže to čtenářům rychle utíká, písmo má tu pravou velikost. Ani moc malé a ani příliš velké jako u prvního čtení. No a obálka - to už je třešnička na dortu.
Vřele doporučuji.

23.12.2020 5 z 5