plutoking plutoking komentáře u knih

NHL - Oficiální ilustrovaná historie NHL - Oficiální ilustrovaná historie Arthur Pincus

Pár zajímavých věcí tam je. Překlad dost špatný.

01.01.2021 3 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Veselé počtení :)

30.12.2020 4 z 5

Devatenáct set osmdesát čtyři Devatenáct set osmdesát čtyři George Orwell (p)

Možná budoucnost? Telestěnu naštěstí doma nemám :)

27.12.2020 5 z 5

Smutné

23.12.2020 4 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Kdybych předtím neviděl seriál, tak je to napínavější.

23.12.2020 4 z 5

Pan Dušek je ojedinělý a vždy dokáže překvapit pohledem na věc. Takové názory nejsou všední a díky za to, v dnešním bláznivém světě je to balzám na duši.

07.12.2020 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Trochu někdy zmatené, ale člověk si uvědomí, že jako dospělí někdy řešíme malichernosti a povrchnosti :)

03.12.2020 4 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Geniální, tihle bohové jsou občas krutí, ale lidštější než kterými se prezentují jiná náboženství.

02.12.2020 5 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Záleží co kdo od této knížky očekává, pokud nějakou pecku, tak bude nespokojen. Pokud knihu z období ztracené generace v high society, tak našel to pravé.

25.11.2020 4 z 5

Útěk do divočiny Útěk do divočiny Jon Krakauer

ne všechny ideály jsou ideální :)

13.11.2020 5 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Super příběh - maloměšťáci jedni :) - platí i v dnešní době

10.11.2020 5 z 5

Evžen Oněgin Evžen Oněgin Alexandr Sergejevič Puškin

Bylo to těžké čtení, zajímavé, ale náročné.

06.11.2020 2 z 5

Smrt Ivana Iljiče Smrt Ivana Iljiče Lev Nikolajevič Tolstoj

Ruská klasika, chudák trpěl až do konce a sám.

31.10.2020 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Smutný příběh ve smutné době!

29.10.2020 5 z 5

Bajky Bajky Ezop

Je úžasné, že vše se dá použit i v dnešní době :)

27.10.2020 5 z 5

Krakatit Krakatit Karel Čapek

Prokop je nevyzrálý labilní psychopat. Tohle je červená knihovna. Lolita - stará panna princezna - levná holka. O burcování před nebezpečím tu jde málokdy. Škoda, knížka mě nebavila.

27.10.2020 1 z 5

Dědek je fajn týpek, který ve svých letech nic neřeší. Politika byla někdy nuda.

25.10.2020 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Kniha o životě a že není nikdy vše ztraceno :)

17.10.2020 5 z 5

Příběhy skutečné odvahy Příběhy skutečné odvahy Bear Grylls (p)

Člověk si uvědomí v dnešní době covidové, kdy má deprese z viru a roušky, že někteří byli opravdu na tom hůř. Pobavil mě i zároveň děsil - slezlá kůže ze šourku :)

13.10.2020 4 z 5

Toulky světem Toulky světem Richard Halliburton

Při čtení této knížky si člověk povzdechne nad tím, že doba pana Haliburtona, byla asi poslední, kdy cestování po světě bylo romantické dobrodružství bez přecpaných míst turisty a všudy přítomnými cestovními kancelářemi. Jako dá se takhle ještě cestovat, ale ne na takové zajímavé místa. Líbilo se mi, když si hrál na Robinsona, tak měl jako výhodu, že tam není rádio. Neplýtvejte zlatem svých dní, …

04.10.2020 5 z 5