Toulky světem

Toulky světem https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20963/toulky-svetem-20963.jpg 4 30 5

Dobrodružné a romatické toulky Amerikou, Evropou, Afrikou, Asií a Oceánií. Výbor z autorových cestopisů Královská cesta za dobrodružstvím, Za novými světy, Po stopách Odysseových, Létající koberec a Sedmimílové boty. Edice KOD, svazek 111.

R47
14.02.2021 5 z 5

Skvělý cestopis plný bláznivých dobrodružství, kterému Ziburové ani zdaleka nešlapou na paty.

mi-380
15.11.2020 4 z 5

Ukázky bláznivých dobrodružství jako v přímém přenosu. Halliburtonovy výpravy pomohly nasměrovat cestovní kanceláře do míst, která poté naplnily davy turistů, ovšem i dnes by tam autor svými originálními nápady vyvolal pořádný poprask. V současné době by byl určitě vyznavačem extrémních sportů, jenže i u něj bohužel platilo to známé „s čím kdo zachází…“. Kniha byla vydaná v edici KOD, takže někdo považoval za nutné tehdejší mládeži dovysvětlit historické pozadí navštívených míst a přidat i porovnání s českými reáliemi, čehož se ujala Olga Hostovská, občas přehnaně polopaticky.
Zábavné i poučné čtení.
85 % (aktuálně 22 hodnotících s průměrem 92 %).

plutoking
04.10.2020 5 z 5

Při čtení této knížky si člověk povzdechne nad tím, že doba pana Haliburtona, byla asi poslední, kdy cestování po světě bylo romantické dobrodružství bez přecpaných míst turisty a všudy přítomnými cestovními kancelářemi. Jako dá se takhle ještě cestovat, ale ne na takové zajímavé místa. Líbilo se mi, když si hrál na Robinsona, tak měl jako výhodu, že tam není rádio. Neplýtvejte zlatem svých dní, …

alabra
10.12.2018 5 z 5

Laskavé, humorné pohlazení v dnešní bláznivé době, dobré počteníčko

Džerkys
10.08.2017 5 z 5

Velmi dobře napsaná kniha čtenář se cítí být na místech, které autor navštěvuje. Netradiční cestopis s mnoha bláznivými nápady, které se zdají být nemožné, ale autor svým ledovým klidem vše hravě zvládne.