plutoking plutoking komentáře u knih

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Kdysi jsem tu knížku přečetl za jediný den a strašně se nadchl. Druhé čtení už mě tolik nebavilo. Měl jsem pocit, že v minulých životech byl pan dokonalý. Někdy zkusím po třetí a uvidím, jaký mám názor.

28.09.2020 4 z 5

Bráška Lajdáček Bráška Lajdáček Josef Filgas

Bráška Lajdáček je legenda mého dětství. Rád bych ji někdy četl svým dětem.

28.09.2020 5 z 5

Rychlé šípy a jejich úžasná nová dobrodružství Rychlé šípy a jejich úžasná nová dobrodružství Tomáš Prokůpek

Člověk vyroste a ví, že ideály RŠ nejsou s dnešní dobou a světem dospělých ideální. Zajímavé zpracování.

28.09.2020 4 z 5

Guinessova kniha o známkách Guinessova kniha o známkách James Alexander Mackay

Kdysi to patřilo k mému naivnímu známkovému šílenství.

28.09.2020 5 z 5

Filatelistický atlas známkových zemí Filatelistický atlas známkových zemí Bohuslav Hlinka

Neaktuální, ale v době kdy jsem se hrabal ve známkách, tak to byla jedinečná pomůcka.

28.09.2020 5 z 5

Lips Tullian: Stříbrný poklad – Konec Sahrbergovy bandy Lips Tullian: Stříbrný poklad – Konec Sahrbergovy bandy Kája Saudek

Nepřekonatelný Lips Tullian!

Anča a Pepík na stopě Anča a Pepík na stopě Lucie Lomová

Anča a Pepík jsou legendy českého komiksu.

3x Kája Saudek 3x Kája Saudek Miloš Macourek

Nepřekonatelné - geniální.

28.09.2020 5 z 5

Funky Koval #1: Jedním dechem (1990) Funky Koval #1: Jedním dechem (1990) Bogusław Polch

Souhlasím s tím prsem :)

Příšera z jezera Příšera z jezera Ljuba Štíplová

Můj první Čtyřlístek :) Nostalgie.

28.09.2020

ABC mladých techniků a přírodovědců - Speciál 85 ABC mladých techniků a přírodovědců - Speciál 85 Vlastislav Toman

Srdcovka, jak jsem to viděl jako dítě poprvé, tak mě to uchátilo.

Wolverine: Starej dobrej Logan Wolverine: Starej dobrej Logan Mark Millar

Jak mohou naši superhrdinové prohrát? Geniální zpracování a velmi zajímavý námet.

1602 1602 Neil Gaiman

Marvelovka v historii? Nemyslitelné je skutečnosti. Nikdy by mě nenapadlo, že se to tak dá zpracovat.

28.09.2020 5 z 5

Velká nástěnná mapa světových dějin Velká nástěnná mapa světových dějin Edward Hull

Knížku jsem rozložil na zem, vcelku dost je velká, a prstem jezdil po pramenech historie.

Guinnessova kniha rekordů Guinnessova kniha rekordů Alan Russell

Moje první guinesovka, kupoval jsem ji pak každý rok, ale pak nadšení opadlo. Další už nikdy nebyly pro mě tak zajímavé jako tahle.

Už vím proč 2 Už vím proč 2 Eduard Škoda

Na svou dobu geniální, první díl jsem nikdy neměl, ale asi tisíckrát jsem si ho půjčil v knihovně :)

1000 československých nej 1000 československých nej Ladislav Kochánek

Mnohokrát přečteno jako dítě. Uchvacovaly mě rekordy, které byly vytvořeny u nás.

Listy Jurovi Listy Jurovi Velen Fanderlik

Pro dnešní dobu jako dělané, akorát se toho nikdo nedrží.

Vlk, jenž nikdy nespí Vlk, jenž nikdy nespí Walter Hansen

Před přečtením této knihy jsem netušil, jaký BP byl kabrňák!

Tisíc malých dobrodružství I Tisíc malých dobrodružství I Miloš Zapletal

Jedna z mých prvních z edice OKO.