Plážovýbarman Plážovýbarman komentáře u knih

451 stupňů Fahrenheita: grafický román 451 stupňů Fahrenheita: grafický román Tim Hamilton

Knížka mě velice zaujala svým grafickým zpracováním a určitě si popřečtění grafické románu ještě přečtu originál.

23.06.2022 5 z 5

Normální lidi Normální lidi Sally Rooney

Nejdříve jsem viděla seriál a poté četla knihu. Nějak mi hlavní postavy nesedly, neustále utrápené od začátku až dokonce a celý svět je jednou velké prohnilé místo, kde nelze být spokojen jak sám se sebou, tak i v celkové společnosti.

14.04.2022 1 z 5

Kérky na srdci: Síla milosrdenství bez hranic Kérky na srdci: Síla milosrdenství bez hranic Gregory Boyle

Velice silná a zajímavá knížka, spoustu různorodých příběhů a životů lidí, vyprávěná s humorem. Výborně kniha dokáže otevřít oči v tématice gangů, zalíbilo se mi i doplnění knihy o informace pod čarou aby se člověk lépe orientoval v ději.

07.03.2022 5 z 5

Jak přelstít ďábla - Tajemství svobody a úspěchu Jak přelstít ďábla - Tajemství svobody a úspěchu Napoleon Hill

Nejprve jsem chtěla knihu odložit protože mě způsob, jak je kniha napsaná vytáčel ale po chvíli čtení jsem si zvykla a myšlenky a závěry které Hill sděluje čtenářům jsou na svoji dobu opravdu nadčasové a člověk se v nich několikrát najde. Kniha mi otevřela oči v určitých věcech.

17.12.2020 5 z 5

Zkouška Zkouška Joelle Charbonneau

Pečteno za jeden den. Krásná, napínavá a strhující knížka před statnicemi ideální :D...

24.05.2018 5 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Pohodová, odpočinková kniha se závěrem, který mě potěšil.

05.02.2018 3 z 5

Siddhártha Siddhártha Hermann Hesse

Poetické a duchovní knihy nejsou úplně šálek mé kávy ale kniha byla velmi zajímavá a naprosto odlišná od všech dosud čtených knih.

05.02.2018 4 z 5

S tebou už nikdy S tebou už nikdy Alexandra Potter

Odpočinková, příjemná knížka po zkouškovém obdobi. Akorát těžce nereálná ale to je většina románu.

05.02.2018 2 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Kniha se příjemně a rychle četla ale v půlce knihy kdy k tomu došlo jsem si furt říkala že ne že se vrati.... A ono ne....

05.02.2018 3 z 5

Mágové Mágové Lev Grossman

Jak se tak dívám asi jsem výjimka ale mě trilogie mágů pohltila už od prvního dilu. Obyčejnost a nešikovnost hlavní postavy mi příjde sympatická od ostatních dokonalých hlavních postav v knihách.

05.02.2018 5 z 5

Každý příběh v knize má něco do sebe. Člověk se na základní věci dokáže dívat z odlišné perspektivy, čemuž napomáhá tato kniha. Jen nechapave pohledy lidí v metru, když se začne člověk smát nahlas při čtení nejsou úplně nejlepší.

05.02.2018 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Kniha byla naprosto skvěla, nejlepší jsou vtipné pasáže kterých je opravdu dost (i rakovina dostane rakovinu :D).

19.08.2017 5 z 5

Nadějné vyhlídky Nadějné vyhlídky Charles Dickens

Ze začátku byly v knize dlouhé popisné části, které byly trochu nudnější ale nejvíce zajímavý byl závěr knihy, kdy čtenář začne litovat že kniha končí.

19.08.2017 3 z 5

Penis pravdy 2012: Nejspokleslejší verze apokalypsy od časů Bible Penis pravdy 2012: Nejspokleslejší verze apokalypsy od časů Bible Pavel Göbl

Kniha mě překvapila hl. netypickými postavami, myšlenka nesmrtelnosti mě velmi zaujala a vedla mě k zamyšlení co by se dělo kdyby byli všichni nesmrtelní v dnešním době. Kniha plná sarkasmu a neskutečných událostí ale čtení mě bavilo.

14.04.2022 5 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Kniha byla čtivá ale neustále jsem viděla podobnost s Hunger games a trošku jsem nechápala jak je myšlená doba ve které je knížka zasazená takže mi to celkově nesedělo.

02.02.2022 2 z 5

Ježíš Kristus a islám, aneb, Islám a jeho vztah k Ježíši a křesťanství Ježíš Kristus a islám, aneb, Islám a jeho vztah k Ježíši a křesťanství Lukáš Lhoťan

Četla jsem nejspíše první vydání ale to na podobě a úrovni knihy nic nemění. Kniha dává dostatečně množství informací, které (pod čarou) vidíme z jakého zdroje pochází. Díky tomu, lze vše lépe pochopit nebo si dohledat. Velice oceňuji, že z knihy není cítit jaký postoj bychom měli zaujmout ale spíše je nám odkryto i to, co není na první pohled vidět.

09.01.2021 4 z 5

Sága rodu Marxů Sága rodu Marxů Juan Goytisolo

Kniha která zaujme čtenáře nejen svým obsahem ale hlavně způsobem jakým je napsana, neustále se něco děje. Tok historických osob a události se různě mění a mísí, což dokonale nutí čtenáře přemýšlet o historii a zamýšlet se nad tím, jak by se již mrtvé důležité osobnosti našich dějin asi sami viděli, když by zjistili podobu dnešního světa.

06.06.2020 5 z 5

Po povodni Po povodni Kassandra Montag

Nejprve mě uchvátil obal knížky, nebudu vám lhát ale postupem času si mě kniha a hlavní postava získala. Začala jsem věřit s Myrou ve shledání s Row. Kniha má neustále zvraty a na konci ukápla i slzička.
Jen trochu nepříjemný pocit číst postapokalyptický román v období koronaviru.

17.03.2020 4 z 5

Intence Intence Oscar Wilde

Kniha je náročná na čtení ale to ji neubírá na zajímave mysleneky a názory. Ke knize je ale dobrý slovník a Google na dohledání alespoň části věci a osobnosti o kterých se tam mluví.

10.09.2019 4 z 5

Opravář osudů Opravář osudů Robert Fulghum

První kniha od toho autora kde jsem se musela přemlouvat abych ji dočetla. Nelituji ale kniha nevzbudila žádné nadšení.

10.09.2019 2 z 5