Plážovýbarman - Příspěvky

ZkouškaZkouškaJ. Charbonneau

Pečteno za jeden den. Krásná, napínavá a strhující knížka před statnicemi ideální :D...

Eleanor & ParkEleanor & ParkR. Rowell

Pohodová, odpočinková kniha se závěrem, který mě potěšil.

Stručná historie časuStručná historie časuS. W. Hawking (pseudonym)

Kniha se snaží co nejjednodušeji vysvětlit většinu otázek, které si asi každý nefyzikář za život položil. Někde se mi povedlo pochopit a někde ne. Tato kniha nelze tedy aspoň podle mě, přečíst za večer a člověk se musí u ní pekelně soustředit ale stojí to za to. Myslím že až si ji přečtu po druhé, bude to ještě lepší.

SiddhárthaSiddhárthaH. Hesse

Poetické a duchovní knihy nejsou úplně šálek mé kávy ale kniha byla velmi zajímavá a naprosto odlišná od všech dosud čtených knih.

S tebou už nikdyS tebou už nikdyA. Potter

Odpočinková, příjemná knížka po zkouškovém obdobi. Akorát těžce nereálná ale to je většina románu.

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizelStoletý stařík, který vylezl z okna a zmizelJ. Jonasson

V této knize se pro mě střídaly pasáže, které jsem četla na jeden nádech a druhé které mi trvalý týdny než jsem se je donutila precist. Ale o humorné části neni nouze asi stále mám na paměti příhodu se slonem.

Podzemníci a TristessaPodzemníci a TristessaJ. Kerouac

První kniha od beatniku kterou jsem četla a věděla jsem že nezůstane poslední.

Hledání AljaškyHledání AljaškyJ. Green

Kniha se příjemně a rychle četla ale v půlce knihy kdy k tomu došlo jsem si furt říkala že ne že se vrati.... A ono ne....

MágovéMágovéL. Grossman

Jak se tak dívám asi jsem výjimka ale mě trilogie mágů pohltila už od prvního dilu. Obyčejnost a nešikovnost hlavní postavy mi příjde sympatická od ostatních dokonalých hlavních postav v knihách.

Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školceVšechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školceR. Fulghum

Každý příběh v knize má něco do sebe. Člověk se na základní věci dokáže dívat z odlišné perspektivy, čemuž napomáhá tato kniha. Jen nechapave pohledy lidí v metru, když se začne člověk smát nahlas při čtení nejsou úplně nejlepší.

Da Vinciho kódDa Vinciho kódD. Brown

Brown prostě nedokáže ani zklamat, super kniha a s obrázky se četlo ještě mnohem lépe.

27.12.2017

Nebe nezná vyvolenýchNebe nezná vyvolenýchE. M. Remarque

Kniha zachycuje nečekané okamžiky života, který je doprovázen smrtí na každém rohu. Člověk si prostě nemůže nic naplánovat a to ani smrt.

13.09.2017

HostitelHostitelS. Meyer

Ze začátku mi trvalo než jsem knize přišla na chuť asi 80 stránek, pak se to zlomilo a kniha byla přečtena jedním dechem.

30.08.2017

Už hořela, když jsem si do ní lehalUž hořela, když jsem si do ní lehalR. Fulghum

Neuvěřitelně vtipná kniha plná skvělých příběhů.

Jiskra životaJiskra životaE. M. Remarque

Tuto knihu jsem četla dvakrát, poprvé jsem neměla srdce na to jí dočíst a až teď jsem jí celou zvládla. Je to naprosto neuvěřitelné co lidi prožívaly v dobách války, člověk žijící v této době si to neumí představit i když se hodně snaží a knihy od Remaqua to nastiňují velmi dobře....

Němá barikádaNěmá barikádaJ. Drda

Nejlepší příběhy u kterých jsem měla po celou dobu husí kůži byly Vyšší princip a Až vstanou mrtví...

Stříbrná zátokaStříbrná zátokaJ. Moyes

Během čtení člověk začne milovat podmořský svět a chce chránit velryby stejně jako hlavní postavy knížky.

24.08.2017

Dívka, již jsi tu zanechalDívka, již jsi tu zanechalJ. Moyes

Velmi poutavá knížka, která se krásně čte a člověk ani neví, že ji už přečetl do konce. Dvě dějové linie, které se prolínají vzájemně o ženách které nemají jednoduchý život.

24.08.2017

Život po toběŽivot po toběJ. Moyes

Čtenář čeká stejně skvělou knížku jako první díl, nemůžu říct že by byla zklamání ale už to prostě není ono.

Na západní frontě klidNa západní frontě klidE. M. Remarque

Konec knížky mě naprosto rozsekal, jedna z knih kterou jsem neuvěřitelně obrečela.

21.08.2017

Malý princMalý princA. d. Saint-Exupéry

Ať člověk tuto knížku čte nebo poslouchá tak v ní najde vždy něco nového. Ráda se k ní vracím.

21.08.2017

Zápisky starého prasákaZápisky starého prasákaC. Bukowski

Buckowski se snad ani nedá popisovat, jeho způsob psaní člověk buď miluje nebo nesnáší. Spousta příběhů které ale nejsou pro slabé natury.

Poštovní úřadPoštovní úřadC. Bukowski

Poštovní úřad je ukázka nejenom života kde se převážně pije, vsází a užívá ale i debilních vedoucí, které snad každý z nás někdy v práci zažil.

MarťanMarťanA. Weir

Kniha byla naprosto skvěla, nejlepší jsou vtipné pasáže kterých je opravdu dost (i rakovina dostane rakovinu :D).

Nadějné vyhlídkyNadějné vyhlídkyC. Dickens

Ze začátku byly v knize dlouhé popisné části, které byly trochu nudnější ale nejvíce zajímavý byl závěr knihy, kdy čtenář začne litovat že kniha končí.