pifffka pifffka komentáře u knih

Bohemia Bohemia Jan Svěrák

Není pravidlem, že úspěšný režisér musí být i úspěšný spisovatel. Možná jako film, jako kniha to pro mě fakt nefungovalo. Nedočteno.

01.03.2020

Léto divokých květin Léto divokých květin Kathryn Taylor

Pro mě první a poslední román pro ženy. Ač žena, tak tyto knihy rozhodně nejsou pro mě.

19.02.2020

24 hodin 24 hodin Greg Iles

Příliš dlouhých 24 hodin, pro mě zbytečně dlouhých.

16.02.2020

Strach Strach Jozef Karika

Pan Karika opět zklamal. Další knihy fakt už ne. Pan Karika se tak trochu upoceně snaží vyvolat jakousi "dusnou" atmosféru. Ale bohužel... Opravdově působí snad jen ta zima. Taková slohová práce žáka základní školy s rádoby překvapivým koncem.

05.02.2020

Nejhorší noční můra Nejhorší noční můra Brenda Novak

Nedočteno. Thriller ani náhodou. Spisovatelka sladkých knih pro ženy si chtěla napsat knihu jiného žánru a nepovedlo se.

20.01.2020

Další dveře Další dveře Blake Pierce

Skutečně šílený překlad.

22.11.2019

Žena mého života Žena mého života Tim Weaver

Tak tohle bylo dost zklamání. Vyšetřovatelé jsou ještě blbější než obvykle a vlastně nevyšetřují. Nakonec Raker zločince odhalí. No a kdyby to náhodou čtenář nepochopil, spisovatel na několika (mnoha) stránkách znovu zopakuje všechny zločiny a pohnutky zločinců a když už si čtenář myslí, že je konec, tak není. Zjihlý Raker musí řešit další problém, prostě další případ na obzoru. Doufám, že bude uvěřitelnější než tenhle.

22.11.2019

Kořist Kořist Wilbur Smith

Takové pohádkové "dobrodrůžo". Ale i to se dá někdy číst.

14.11.2019

Nenávist Nenávist Chris Carter

Tak to byla slušná (nemohu jinak) blbost. Kniha je "ultranásilná" a toť vše. Nějak se vytrácí příběh a o logice už vůbec nemůže být řeč. První knihy pana Cartera měly jakýsi pel jinakosti. Teď mi přijde, že už se trochu vyčerpal. Ale zaděláno na další pokračování má.

31.10.2019

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Tak tohle nějak nefungovalo. Tolik "štěstí" a náhod v tak hrůzné době. Je třeba o této době psát, je třeba o této době číst. Jen se mi zdá, že tento dětský styl sráží sílu příběhu někam k červené knihovně.

10.08.2019

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Tak to byla dost velká blbost. Nevěrohodné a velmi zdlouhavé.

23.06.2019

Beze jména Beze jména Debra Webb

Toto není kniha pro mě. A rozhodně to není thriller.

07.05.2019

Ochráním tě Ochráním tě Peter May

A ochránil. Zajímavý námět. Zpracování bohužel takové "joztomile jůžové", hlavně ten konec. Ještě že má pan Dvořák tak podmanivý hlas a přednes.

22.04.2019

Mořský detektiv Mořský detektiv Mark Douglas-Home

Velmi příjemná detektivka. Zajímavý hrdina, zajímavé prostředí.

06.03.2019

Poustevník Poustevník Jørn Lier Horst

Příjemné počtení. Je zde vše, co dobrá detektivka má mít.

21.02.2019

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Novodobý Sherlock Holmes a profesor Moriarty. Měření intelektů, které může pokračovat do nekonečna. Trošku krkolomná zápletka s ještě krkolomnějším vysvětlením. Střelných ran jak u "Verdunu" a pouze jeden mrtvý.

25.01.2019

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

No co k tomuhle napsat. Prostě bylo to neuvěřitelně neuvěřitelné a překombinované. Jednoduše bylo to blbý. I takové knihy je někdy potřeba si přečíst, aby si člověk uvědomil krásu jiných.

25.11.2018

Mořská panna Mořská panna Camilla Läckberg

Spisovatelka se nějak rozmáchla a najednou nevěděla, jak z toho ven. Jako když to psalo víc lidí bez předchozí domluvy.

01.11.2018

V utajení V utajení Danielle Steel

Nedočteno. knihy Danielle Steel prostě nejsou pro mě.

30.10.2018

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Takové poněkud divné. Divná hrdinka, divní vyšetřovatelé, divný vrah, divná vrahova rodina, divný konec a divné proč oceňovaná trilogie.

24.10.2018