Phoenix16.cz Phoenix16.cz komentáře u knih

Vesmír 1 - Sluneční soustava Vesmír 1 - Sluneční soustava Róbert Čeman

Skvělá knížka pro všechny vesmírné nadšence. Dovíme se zde spoustu zajímavostí a faktů. Kniha je psána velice srozumitelně a doplněná množstvím barevných fotografií s popisem.

Vesmír 2 - Hvězdy - Galaxie Vesmír 2 - Hvězdy - Galaxie Róbert Čeman

Velice pěkná knížka. Dobře zpracovaná, logicky rozčleněná a tématicky navazuje na první díl. Kapitoly jsou krátké, doplněné o spoustu barevných fotografií a napsané srozumitelným jazykem.

Hadí hlava Hadí hlava Anthony Horowitz

Po Škorpionovi je to další příběh, jehož zápletka je poměrně komplikovaná a vychází z předchozích dílů. Jsou tu staří známí padouchové, přidávají se k nim noví a uprostřed toho všeho Alex zachraňuje, co se dá a zároveň se dovídá něco víc ze své minulosti.

Vesmírná archa Vesmírná archa Anthony Horowitz

V tomhle příběhu se Horowitz opět přesouvá za hranici reality, ale pořád je to starý dobrý Alex, který maří ďábelské plány a zachaňuje svět. Tentokrát mu je Země malá, proto se vydává do vesmíru.

Škorpion Škorpion Anthony Horowitz

V tomto díle se nám zápletka začíná poměrně komplikovat. Tahá se sem Alexova minulost, jeho rodina, MI-6 má taky krvavé ruce a chudák Alex neví, komu vlastně věřit, takže střídá strany jak ponožky a přitom zachraňuje nevinné obyvatelstvo a zbavuje se všech padouchů. A konec je otevřený...

Orlí úder Orlí úder Anthony Horowitz

V tomto díle se poměrně cestuje z místa na místo a Alex zažívá různá dobrodružství, která spolu úzce souvisejí. A protože nám od prvního dílu Alex přeci jen trochu povyrostl, je načase pro něho připravit dámu v nesnázích a nechat ho, aby ze situace vyšel jako gentleman. A pomalu se nám tu natahují linky do dalších dílů...

Ostrov kostlivců Ostrov kostlivců Anthony Horowitz

Alex je v další nemožné situaci, že které musí nějak vybruslit, jinak jistojistě zemře. A opět něco vymyslí. V tomto díle bylo poměrně dost postranní úmyslů, které postupně vyplouvaly na povrch.

Akademie Point Blanc Akademie Point Blanc Anthony Horowitz

Tento díl mi připadal asi nejvíc přitažený za vlasy ze všech. Kniha je vyprávěna stylem jako všechny ostatní, ale zápletka je na můj vkus už za hranicemi reality (ty ostatní jsou plus mínus na hraně). Šílený vědec, který chce zneužít klonování je celkem ohrané, ale sjíždět horu místo na snowboardu na žehlícím prkně? No nevím...

04.08.2013 4 z 5

The Hound of the Baskervilles / Pes baskervillský The Hound of the Baskervilles / Pes baskervillský Henry Brook

U léty prověřených klasik jako je tato je celkem bezvýznamné psát, jak je kniha úžasná. Myslím, že s tímto vědomím se do ní většina čtenářů pouští a jen málokterý je na konci zklamaný.

Amonova pravice Amonova pravice Lauren Haney

Román jsem četla kdysi dávno v době, kdy jsem se poměrně dost zajímala o Egypt. O čem to přesně bylo, si už moc nevybaju, jen že to byl celkem obyčejný příběh zasazený do prostředí starého Egypta. Četlo se to velice dobře.

04.08.2013 4 z 5

Zvěrolékař a kočičí historky Zvěrolékař a kočičí historky James Herriot (p)

Od Herriota jsem četla spoustu povídek, ale tyto mi přirostly k srdci nejvíce, protože jsem nevyléčitelný kočkomil. Kdo četl cokoliv jiného od tohoto zvěrolékaře, moc dobře ví, co je na těchto knihách tak populárního. Kočičí historky nejsou výjimkou.

Deník zlého psa Deník zlého psa Martin J. Howard

Toto knihu jsem dostala jako dárek a to asi proto, že jsem těžký kočkomil. Psy mě moc nefascinují. Přesto čtení to bylo poměrně příjemné a obecně myslím, že všichni domácí mazlíčci se velice rychle naučí, jak své pánečky ovládat, aby dosáhli svého. Nejen psi.

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Prokletí této knížky je její sláva. Myslím, že většina lidí, ve chvíli, kdy tuto knihu čte, už dávno ví, o čem je, protože mu to ve škole natloukli do hlavy. Tím pádem děj nemůže nijak zvlášť šokovat, či překvapit. Kdybych předem nevěděla, o čem to je a jak to dopadne, čtení bych si určitě užila mnohem víc. Takhle mi alespoň zbylo vyhledávání chyb a nelogičností, kterých je tato kniha plná.

04.08.2013 4 z 5

Šťastný princ a jiné pohádky (7 pohádek) Šťastný princ a jiné pohádky (7 pohádek) Oscar Wilde

Od Wilde jsem toho přečetla poměrně dost, ale jako autor mě moc neoslovil. Přesto tyto pohádky se mi líbily převelice. V knize jich bylo jen pár, zato perla vedle perly. Každá byla jiná, přesto však v sobě nesla silné kouzlo a poselství.

Šarlotina pavučinka Šarlotina pavučinka Elwyn Brooks White

Film nestál za nic, byl extrémně trapný, ale jako knížka pro děti je to velice pěkné. I když pro dnešní děti, které se chodí do zoo dívat na slepice a krávy, to asi moc blízké nebude. Ale kdo ví, jaký je život na statku mezi zvířaty, určitě kouzko knížky objeví.

Medvídek Pú  (20 příběhů) Medvídek Pú (20 příběhů) A. A. Milne

Pú se mi nikdy nelíbil, ani jako dítěti, ani dospělému, když jsem ho na vysoké četla vrámci dětské literatury. Hold podle mě má být hlavní hrdina hezký, chytrý, nebojácný apod. přičemž tenhle medvěd je pravý opak. Ani jeho kamarádi to moc nezachraňují. A ještě to mate děti. Nebo snad potkáte vedle medvěda, sovy a zajíce v lese taky klokana a prase?

Petr Pan Petr Pan James Matthew Barrie

Četla jsem až na vysoké v rámci Dětské literatury, ale příběh mě nijka zvlášť nezaujal. Ani jako dítě jsem tuto pohádku nevyhledávala. Je tam spousta referencí a podkladu pro rozbor díla, ale toho si dětský čtenář stejně všímat nebude. Dítě zaujme Petr Pan, popřípadě Wendy,ale ten sám je víceméně takový rozpolcený a hrdina taky moc není.

Sin City #1 Sin City #1 Frank Miller

Komiksy jsem nikdy nečetla, ale když se mi tenhle dostal pod ruku, dlouho mi nevydržel. Hold, Marvel umí a ve světě komiksů vyniká v jakékoliv podobě.

Futurama: (P)ohyby v čase Futurama: (P)ohyby v čase Matt Groening

Praštěný seriál = praštěný komiks. Komu se líbí, určitě si rád přečte i tištěnou formu.

04.08.2013 4 z 5

Tanec na sopce Tanec na sopce Gaby Schuster (p)

Jako děcko jsem Komisaře Rexe četla pořád dokola. Byly to myslím první neobrázkové knížky, ke kterým jsem se dostala. Tehdy se mi to děsně líbilo, ale nevím, jestli budu někdy mít odvahu podívat se do nich znovu.