Akademie Point Blanc

Druhá kniha série s chlapeckým hrdinou Alexem. Jen co s nasazením života zmařil pekelné plány Heroda Sayla, chodí opět do školy a snaží se dohnat zmeškané úkoly. MI-6 s ním však má jiné plány. Na vrcholku alpského štítu Point Blanc se nachází exkluzivní škola, v níž speciální personál pod vedením hrozivého doktora Griefa napravuje mravy vzpurným synkům boháčů. Když jejich otcové začnou náhle umírat, britská zpravodajská služba vytuší, že se děje něco nekalého.Vyšle tedy do Point Blanc Alexe, aby jako její žák zjistil, co se ve škole děje......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/552/big_akademie-point-blanc-p4f-552.jpg 4.4139

Alex Rider 2.

Literatura světová, Romány, Pro děti a mládež

Vydáno: , BB art

Point Blanc, 2001

Kniha Akademie Point Blanc

TeaPeter

Dobrá young-bondovka. Škoda, že tu hříčku s field agentem nejde do češtiny přeložit lépe. V originále je určitě moc pěkná. Snad jen to neotřelé sestřelení vrtulníku bylo trochu přes čáru.

any333
24.08.2018

Jelikož má série docela dost dílů na to, aby se při příbězích některé prvky musely v rámci dodržení postupu u vyřešení mise zopakovat, byla jsem zvědavá, kolik toho objevím tady. A řekla bych, že jsem toho asi kromě výběru speciálních pomůcek moc nenašla. Každopádně myslím, že jsem se seznámila s novou sérii, u které budu moct vypnout i přes akční obsah, protože u něčeho prostě vím, jak to pravděpodobně určitě bude pokračovat.
Alex tady na krátký okamžik získal novou sestru a já tak trochu čekala, že se to mezi nimi vyvine v něco víc, když už si k sobě tak našli cestu. Snad se objeví i v nějakém z příštích dílů.
Největší překvapení přišlo rozhodně u toho, když se odkrylo, co jsou doopravdy klony zač. A i když jsme díky těm okamžikům, kdy byl Alex v limbu, věděli, co se s ním stalo, bylo alespoň pro mě příjemné sledovat tu jeho paranoiu.
Konec mě osobně naštval, protože jsou dvě možnosti a jedna z nich mě značně znepokojuje. Ale zase, mohlo by to díky té horší možnosti pokračovat? Třeba se dozvím víc v dalším díle.

MikeDV3
02.10.2017

Knížka se mi velice líbila. Sice mi již některé pasáže připadají přitažené za vlasy, ale myslím že všem náctiletým se to určitě bude líbit. Alex Rider je velmi povedená série.

hana4834
10.02.2017

zajimavá kniha a ne jen pro tynejdry...

Baroslava
31.07.2015

Kniha mě bavila ale nesmí se člověk dívat na realitu spoustu rozhodnutí co Alex uskutečnil je v životě neproveditelná. Kniha dobrá na odreagování - nesmí se u ní příliš přemýšlet :-)

AjťačkaTýnka
29.08.2013

Oproti prvnímu dílu nic moc. Vadily mi naprosto nepředstavitelné události a ještě více nepředstavitelná řešení.

MagdalenaHalow
25.08.2013

Hlavní zápletka je v podstatě stejná jako u série CHERUB - nezletilý agent pracující pro MI5/6. Ale příběh je jinak úplně jiný. Hodně akční, možná i víc než u CHERUB. A ten konec! Vážně bych vraždila! :D

Phoenix16.cz
04.08.2013

Tento díl mi připadal asi nejvíc přitažený za vlasy ze všech. Kniha je vyprávěna stylem jako všechny ostatní, ale zápletka je na můj vkus už za hranicemi reality (ty ostatní jsou plus mínus na hraně). Šílený vědec, který chce zneužít klonování je celkem ohrané, ale sjíždět horu místo na snowboardu na žehlícím prkně? No nevím...