The Hound of the Baskervilles / Pes baskervillský

The Hound of the Baskervilles / Pes baskervillský https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/128999/pes-baskervillsky-128999.jpg 4 61 3

Z otevřené tlamy mu šlehal oheň, oči mu zářily a čumák, chřtán i krk byly obaleny plameny. Nikdy bych si v mysli nepředstavoval něco tak barbarského, tak ohavného, jako bylo tohle černé tělo a vrčící hlava, které vyrazily ze závěje mlhy. Když je sir Charles Baskerville nalezen mrtev za podivných okolností, jsou k vyšetřování povoláni Sherlock Holmes s Dr. Watsonem. Má se smrtí něco společného strašlivý pes, který údajně pronásleduje rod Baskervillů? Holmes s Watsonem musejí riskovat životy, aby záhadu vyřešili.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Učebnice a slovníky
Vydáno: , INFOA

The Hound of the Baskervilles

JaniMa
13.04.2023 5 z 5

První setkání s Holmesem, a ještě k všemu dvojjazyčné. Moc mě to bavilo. Příběh je napínavý, skrz pro nás nezvyklé slovními obraty jsem se díky zrcadlovému provedení prokousala snadno a některé vysvětlivky pod čarou mi přišly užitečné. Na rozdíl od bilingvální knihy "Gangsteři - pravdivé příběhy" se mi tato kniha četla snáze. Věřím, že se k ní ještě vrátím. Pokud vybíráte, kterou zrcadlovou knihu si pořídit, pak tuhle mohu určitě doporučit.

Phoenix16.cz
04.08.2013 4 z 5

U léty prověřených klasik jako je tato je celkem bezvýznamné psát, jak je kniha úžasná. Myslím, že s tímto vědomím se do ní většina čtenářů pouští a jen málokterý je na konci zklamaný.

andrunice
08.01.2012