Phoenix16.cz Phoenix16.cz komentáře u knih

Kmen Andromeda Kmen Andromeda Michael Crichton

Po velkém zklamání z filmové verze bylo čtení knihy dostatečný zadostiučiněním. Příběh byl jasný a srozumitelný (navzdory autorovu varování, že text obsahuje spoustu odborných termínů), uvěřitelný a bez logických chyb. Další kniha od autora, který je schopný nastudovat spoustu materiálů, aby vytvořil jeden kvalitní příběh.

02.01.2013 5 z 5

Strážci míru Strážci míru Gene DeWeese

Komentář píšu asi dva měsíce poté, co jsem knihu dočetla. A musím přiznat, že mi dělá docela problém si vzpomenout, co že se vlastně v knize dělo. Ono se tam totiž dělo to, co se ve ST děje poměrně často, pouze s menšími obměnami.
Výsadkový tým se dostává do situace, kde jsou dvě různé frakce bojující proti sobě a je na Enterprise posoudit, která strana jsou ti "dobří" a bojují za správné ideály. Přesně o tom jsou i Strážci míru a celý děj se odehrává podle předem velice jednoduše odhadnutelného scénáře, který už jsme viděli v každém ST vesmíru minimálně jednou.

02.01.2013 3 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Udělala jsem malou vsuvku mezi sci-fi knížky a začala dohánět povinnou četbu ze školy. Na hodině britské literatury mě zaujala diskuze o Dorianovi Greyeovi, především, jak se autorovi povedlo ztvárnit jeho postavu a vnitřní myšlenky a pohnutky. Souhlasím, že Wilde dokázal Doriana popsat do hloubky, kterou jen tak v nějaké knížce nenajdete, ale na druhou stranu mě dost nudil popis tehdejší společnosti. Přišla mi velice povrchní a zabývajícími se pouze světskými záležitostmi. Vím, že tehdy ta doba taková byla, ale v knížce by určitě stačilo, kdyby se Wilde tomuto tématu věnoval v první kapitole a dál už povrchní vztahy společnosti neřešil a zaměřil se více na Doriana.

02.01.2013