PhoebePollard PhoebePollard komentáře u knih

Krvavý slib Krvavý slib Richelle Mead

Tohle je vlastně docela hezké pokračování, ačkoliv ten konec tak nějak smaže veškeré Roseino snažení po celou knihu... až má člověk pocit, že to vlastně bylo celé zbytečné.

Spoutáni magií Spoutáni magií Richelle Mead

Nevím, Rose mě docela štvala už v první knize a postupem času se to nezlepšilo... Kniha se sice dá přečíst i bez většího přemáhání, ale nic to nezmění na skutečnosti, že z ní nikdy nebude opravdový trhák, nebude li většinu populace tvořit skupina třináctiletých slečen se zálibou v upírech (prosím výše zmíněné slečny, aby toto nebraly jako urážku, sama jsme se k nim ne tak dávno řadila)

Trápení Trápení Richelle Mead

Docela hezký rozjezd nové série, rozhodně zajímavý nápad. A i výsledné provedení je dostatečně poutavé, aby si ho cílová skupina jako já dokázala jak se patří užít.

Poslední oběť Poslední oběť Richelle Mead

(SPOILER) Docela pěkné zakončení celé série, ovšem značně předvídatelné a na závěr dokonce samo ukazuje na všechny ty otevřené konce. Což má zřejmě čtenáře navnadit na navazující sérii, ale na tu se já nechystám, jaksi mě to neláká. A Adriana mi bylo líto.

Odhalená Odhalená Richelle Mead

(SPOILER) Jupí, trvalo to jenom šest knih a naše bůhvíkolik staletí stará sukuba se po boku svého desetkrát reinkarnovaného kluka/manžela dočkala šťastného konce. A přes všechnu naivitu toho příběhu se autorce podařilo ke konci vykouzlit alespoň pár okamžiků lehkého překvapení, aniž by tím uškodila logice příběhu, takže... jo, za mě je to v pořádku.

Stíny Stíny Richelle Mead

Konec série se blíží a ještě stále se autorka drží na své standardní úrovni která neurazí, nenadchne, jenom vám příjemně vyplní čas. Vcelku se i těším na pokračování

Žár Žár Richelle Mead

Klidné pokračování, v němž jako obvykle hraje "hlavní" linka až druhé housle a Georgininy trable ve vztahu mají prim, jenomže.. to je tak nějak účel ne?

Riskantní plán Riskantní plán Joanna Campbell

Naivní oddechové čtení, jak už ostatně tyhle knížky bývají... proto je ostatně čteme!

10.10.2021 4 z 5

Potíže na obzoru Potíže na obzoru Deb Loughead

Klidná oddechovka, co víc říct?

10.10.2021 3 z 5

Zlé časy Zlé časy Lauren Brooke (p)

Já nevím... možná by ode mě bylo rozumné číst sérii nějak postupně, ale protože jsem tento a ještě jeden díl dostala jako dárek, nijak jsem se po prvním dílu nepídila, což se samozřejmě projevilo na tom, že mi děj nedával tolik smysl a kniha mne nezaujala.

Wonder Woman: Válkonoška Wonder Woman: Válkonoška Leigh Bardugo

Na této sérii se podílí několik mých oblíbených autorů, takže jsem jí samosebou chtěla také dát šanci a jsem za to opravdu ráda. Sice jsem se zatím dostala jenom k prvnímu dílu, ovšem už ten stál za to. Wonder Woman je jedna z mých nejoblíbenějších DC postav, tudíž jsem se těšila na pěknou malou jednohubku. A nebyla jsem zklamaná. Rozjezd možná trochu zmatený, ovšem jakmile se zorientujete, je to skutečně hezké dílko pro ukrácení dlouhé chvíle.

10.10.2021 5 z 5

Srdéčko v pasti / Soňa vítězí Srdéčko v pasti / Soňa vítězí Otakar Haering

Jednoduché, nijak extra zajímavé, ale oddechové a milé. Zkrátka klasická červená knihovna.

03.01.2020 4 z 5

Kimova dívenka Kimova dívenka Concordia Merrel

Knihu jsem dostala spolu s mnoha dlašími od babičky, a i když jsem nečekala zázraky, opravdu mě to bavilo. Tahle doba fungovala trochu jinak, než ta naše, takže byla fajn. Kniha je odpočinková, přímá, dostatečně zajímavá, aby neomrzela ani po několika přečteních... ideální oddechová četba.

03.01.2020 4 z 5

Venusshe (Perný týden) Venusshe (Perný týden) Juraj Šebesta

Dostala jsem knihu jako dárek před pár lety a docela dobře si vzpomínám, že jsem vůbec nepochopila, "co tím chtěl autor říci". Za mě nepřehledný paskvil s pár vtipnými, nebo alespoň zajímavými dialogy a jinak zoufalá nuda.

03.01.2020 1 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

S odstupem času už si knihu nevychutnávám tolik jako při prvním čtení, protože *SPOILER!* už vím, že Tamlinnebude Feyřin princ na bílém koni *KONEC SPOILERU*, ale stejně je tato kniha pořád úžasná. Čte se prakticky sama, vtipné chvilky nechybí a i nenahraditelný styl paní Maasové dostal opět šanci zazářit v celé své kráse. Překlad je také dobrý, takže suma sumárum skvělá kniha.

30.12.2019 5 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

O chloupek méně skvělé jako druhý díl, který je podle mě bezkonkurenčně nejlepší, ale stále skvělé. Naprosti Skleněnému trůnu, jehož první dva díly jsou značně slabší, ale poté se celá série rozběhne, ACoTaR je skvělý už od začátku, přestože mi chvilku trvalo, než jsem se srovnala s tím, že Tamlin je ten špatný a pak zase hodný... Skvělá četba.

30.12.2019 5 z 5

Clarity Clarity Karolína Bendová

Knihu jsem četla zatím jenom na Wattpadu. Děj je jednoduchý a předvídatelný, reakce hlavní hrdinky i dalších postav místy velmi zvláštní, ale nic z toho knize zase tolik neubližuje. Nejedná se o žádné veledílo, ale jako odpočinková literatura skvělé.

20.06.2019 3 z 5

... ismy: Jak chápat moderní umění ... ismy: Jak chápat moderní umění Sam Phillips

Krása. Stručné, jasné, jednoduché na pochopení. Skvělé pro základní přehled a pár zajímavostí o méně známých stylech.

19.06.2019 5 z 5

Sluneční vítr Sluneční vítr Angela Dorsey

Příjemné pokračování... Kniha je jednoduchá na přečtení, nevyžaduj přílišné zamýšlení se nad knihou... vhodné pro mladší.

03.06.2019 4 z 5

Slunce v temnotách Slunce v temnotách Angela Dorsey

Jednoduchý příběh, vhodný pro spíš pro mladší čtenáře a milovníky koní. Nenáročné čtení, které neurazí ovšem ani příliš nezaujme... skvělé jako odpočinková literatura.

03.06.2019 4 z 5