Philoun Philoun komentáře u knih

Erik Erik Terry Pratchett

,,Jaká je tvoje nejoblíbenější knižní postava?" ,,Zavazadlo." ,,???"

17.02.2017 4 z 5

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Krásná knížka, který mi pomohla abych plně pochopil, jak Hobita tak i Pána prstenů, ale i celé dějiny středozemě, pro fanoušky LOTRA je to povinná četba.

25.03.2015 4 z 5

Kouzelná skříňka pro Gwendy Kouzelná skříňka pro Gwendy Stephen King

Dobré, je vám jasné kdo je Richard Farris? (RF)

02.11.2022 4 z 5

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

Duchovny chtěl zřejmě sdělit své názory na svět. Vybral si pro to vtipnou formu a s jeho názory nejde nesouhlasit.

07.11.2016 4 z 5

Vlci z Cally Vlci z Cally Stephen King

Pro mě jsou Vlci z Cally naprostým vrcholem v honbě za Temnou věží.

29.11.2017

Ostrov Duma Key Ostrov Duma Key Stephen King

Trochu pomaleší rozjezd, ale závěr to vynahradí.

15.02.2017 4 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Ano, v této knize už se příběh opravdu zajímavě rozjel.

31.10.2015 5 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Richard Bachman (p)

Naprosto jednoduchá dějová linie, ale kniha se čte doslova jedním dechem, kdybych na to měl víc času tak bych ji jedním dechem opravdu přečetl.

09.09.2015 5 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Zpočátku má kniha pomalejší tempo, než ty před ní a později se rozvíjí spíše směrem politickým a nejspíše nás připravuje na velké věci, které se snad stanou v dalších vyprávěních. No jsem pěkně napnutej. :)

22.07.2015 4 z 5

Seřizování a opravy motocyklů Jawa Seřizování a opravy motocyklů Jawa Jiří Dočkal

Výborná knížka, která je naprosto nezbytná jak pro začátečníky tak i pokročilejší nadšence do starých Jaw. Pan Dočkal jednoduše vysvětluje postupy potřebné k opravě a údržbě stroje.

20.02.2015 5 z 5

Kniha ztracených pověstí I. Kniha ztracených pověstí I. J. R. R. Tolkien

Povídky pěkné. Jen jsem si celou dobu říkal, jestli by to starý pán takhle chtěl v této formě vůbec vydat. Kniha je opravdu vhodná spíše pro skalní fanoušky a mě trvalo celkem dlouho než jsem ji přelouskal, už to přece jen není o výprávění příběhů tak jak to Tolkien chtěl, ale skoro až profesorské pojetí jeho syna mě nesedělo. Jde tu opravdu o to potěšit fanoušky každou větou co kdy Tolkien napsal a nebo už to hraničí se ziskuchtivostí? Jen IMHO.

09.02.2017 3 z 5

Západozemí Západozemí Daniel Bettridge

Myslím si, že brát západozemí jako skutečnou zemi a napsat o ní tohoto průvodce nebyl dobrý nápad, je to zbytečné. Na druhou stranu kniha obsahuje i zajímavé zeměpisné údaje a popisy historických událostí, takže pro fanouška není úplně k zahození.

01.08.2016 2 z 5

Dolores Claibornová Dolores Claibornová Stephen King

King tak trochu jinak. Neříkám, že to bylo špatné, ale od něj jsem čekal něco jiného. Jediné mysterično bylo provázání s Geraldovou hrou.

27.11.2015 3 z 5

Dračí oči Dračí oči Stephen King

King zvládá bravurně i pohádky. Kniha je vyprávěna jeho originálním stylem ale pořád je to pohádka a výborná.

28.08.2015 5 z 5

Ten mizernej Bucky Dent! Ten mizernej Bucky Dent! David Duchovny

Duchovny ve své druhé knize coby spisovatel hodně vyzrál. Je to vlastně úplně jiná kniha než Kráva, ale jeho otisk a pohled na svět je tam stále cítit.

08.01.2018 4 z 5

Tvoje dítě jako šance pro tebe Tvoje dítě jako šance pro tebe Zdeňka Jordánová

Pár věcí se z toho dá odnést, ale něco je zase úplná blbost.

03.11.2017 3 z 5

Z Buicku 8 Z Buicku 8 Stephen King

Myslím, že tato kniha měla větší potenciál než co z ní King vytěžil, a nebo se možná nechtěl tolik opakovat co se týká jeho cestování mezi jinými světy.

08.08.2016 3 z 5

Sen Ockerwee Sen Ockerwee George R. R. Martin

Výborná kniha, pomalejší začátek ale po rozjezdu napínavá až do konce. Četl jsem jedním dechem.

27.11.2015 5 z 5

Nespavost Nespavost Stephen King

Kniha se trochu pomaleji rozjížděla, ale ke konci to byla paráda, i odkazů na temnou věž jsem se dočkal.

16.06.2015 4 z 5

Policajt z knihovny se mi líbíl o něco více než Sluneční pes, ale jinak Kingův průměr, nic extrémně zajímavého ani nudného.

11.05.2015 4 z 5