Phewell Phewell komentáře u knih

Chyť mě Chyť mě Lisa Gardner

Chytla mě moc :-)

06.02.2017 5 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Pro relax a pro zasmání ideální.

06.02.2017 2 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Četla se téměř sama :) Je skvělá.

31.01.2017 4 z 5

Jíst, meditovat, milovat Jíst, meditovat, milovat Elizabeth Gilbert

Miluji Itálii, miluji milování a lásku, miluji filozofování miluji tuhle knihu. Je motivační, je optimistická a pravdivá zároveň. Hlavní hrdinka je mi moc sympatická. Některé kapitoly byly moc popisné a zdlouhavé, ale byly vynahrazeny dalšími :)

05.04.2016 5 z 5

Tajnosti Tajnosti L. Marie Adeline (p)

Jak už psala Jitka7, hvězdičky dávám za to, že mě kniha bavila, věnuje se ženě a jejím snům a touhám. Oddechovka, určitě se k ní někdy zase vrátím

05.04.2016 3 z 5

Deník moderní jogínky Deník moderní jogínky Šárka Vojáčková Konečná

Krásné zpracování jógového ,,desatera" a pohlazení po duši.

04.01.2019 5 z 5

Italské jednohubky Italské jednohubky Marta Kučíková

Moc fajn čtení. Perfektně je kniha namluvená jako audio Lucií Juřičkovou.

04.01.2019 5 z 5

Dcera krále močálů Dcera krále močálů Karen Dionne

Ano, ze začátku kniha působí spíš dobrodružně, ale těch obsažených témat: udržitelnost lesů a přírody, indiáni vs. bílí lidé, původní obyvatelstvo, pohádky, báje, psychologie lovu, psychologie postav a rodinných vztahů, násilí fyzické vs. psychické, dospívání, biologie, rostliny, byliny, zvířata ....a do toho thriller.

Líbila se mi moc.

02.02.2018 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Mám z knihy rozporuplný pocit, ze začátku mě nebavila vůbec, potom byla místa, která mě chytla, a pak zase nuda. Podobný námět už jsem v knihách četla. Takže pro mě spíš zklamání a možná jen špatné načasování. Další Jojo ale zkusím :)

28.04.2017 3 z 5

Tři měsíce Florencie Tři měsíce Florencie Mary Carter

Těšila jsem se, že kniha bude oddechová a pohodová, protože obálka i název jsou poutavé. Opak je pravdou. Hrdinka hloupá, její chování nepochopitelné a iritující. Příběh je nudný. Do toho mi vůbec neseděly popisy Florencie. Divím se, že jsem vydržela až do konce, ale omluvou je, že jsem stále čekala na něco zajímavého. Dnes už ani nevím o čem kniha vlastně byla. Velká nuda. Jedna hvězda za prostředí Florencie a druhá za popis mammoni mužů.

07.08.2016 2 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Moc mile mě tato kniha překvapila, nedokázala jsem ji odložit, hlavně ke konci jsem nemohla přestat číst. Skvělý námět. Nenáročné oddychové čtení. I když příběh nebyl nijak vyhrocený a reálně si nedovedu představit, že by se někdo choval tak, jako hlavní hrdinka (tedy že nic moc neřeší), i přesto mě situace bavily a nutily přemýšlet coby kdyby.

25.04.2016 4 z 5

Stříbrný lišák Stříbrný lišák Ernest Thompson Seton

V dětství mi ji daroval můj tatínek, romantik a milovník přírody. Mám ji jako vzpomínku. Romantické popisy krajiny a srdcervoucí zvířecí svět...nelze odolat.

06.04.2016

Angličtina na rovinu Angličtina na rovinu Darren Crown

Na tak perfektně vysvětlené slovesné časy jsem za celou dobu své anglické praxe nikde nenarazila. Prostě skvělé. Články jsou úžasně přehledné, stručné, výstižné a VTIPNÉ. Akorát si myslím, že oba Darrenovy díly ocení spíše pokročilí studenti či znalci aj. Lépe řečeno, dokáží si více užít humor, s kterým jsou knihy psané.

06.04.2016 5 z 5

Zavolejte sestřičky Zavolejte sestřičky Jennifer Worth

Příběhy jsou úžasné, současně jsem sledovala i seriál, který nemá chybu a zaujal mě mnohem více. Stojí za přečtení. Tehdejší způsoby porodů jsou fascinující a pro nás nepředstavitelné :-)

05.04.2016 4 z 5

Upálené Upálené C. J. Tudor

Vynikající Jitka Ježková v audioverzi.

11.01.2022 5 z 5

Síť snů Síť snů Petra Kubašková

Kniha mi velmi připomínala mou oblíbenou Barbaru Erskinovou a její prolínání postav skrz historii. To já ráda :), ale zároveň nic překvapivého. A tak nějak mě místy okouzlila romantická část knihy, ale na druhou stranu to bylo místy zvláštně překombinované a nedotažené viz přesně komentář pod mým, ohledně vztahu hlavních hrdinů.

05.10.2017 4 z 5

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

Až na tu úleťárnu na konci, moc dobrý a vtipný.

10.08.2017 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Za mě ano :) Ten propletenec mě baví. Příště si teda u toho budu psát legendu kdo je kdo. Bavilo :) Paperbackové vydání je TOP.

10.08.2017 4 z 5

Osamělý orel Osamělý orel Danielle Steel

Začátky Kate a Joea mě bavily moc. Ale to následné intrikování, lhaní a puberťácké egoistické chování mě odpudilo. Věřím, že v tehdejší době ( i dnes) takové osudy lidé prožívali, ale i přes tehdejší úzkoprsou společnost věřím, že se hrdinové mohli vždy zachovat lidštěji a používat mozek namísto rozmnožovací soustavy.

10.08.2017 3 z 5

Růžové moře Růžové moře Eva Vejmělková

Na mě novela zapůsobila velmi emotivně. Nemyslím si, že je příběh strohý, nudný nebo pro teenagerky. Naopak, knihu lépe pochopí vyzrálejší čtenářky, které mají v životě něco prožitého a jsou tedy otevřenější filozofickým otázkám a jak je v příběhu zmíněno, vidí krásu v maličkostech, třeba v popisu vůní Toskánska :-)

25.03.2017 5 z 5