Osamělý orel

Osamělý orel https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259263/bmid_osamely-orel-UZN-259263.jpg 4 45 8

Joe Allbright, výjimečný muž před třicítkou, nadaný konstruktér a letec, a Kate Jamisonová, sedmnáctiletá dívka z lepší rodiny, která se chystá studovat na Radcliffu, se setkávají počátkem druhé světové války. Ač jsou to dva naprosto odlišní mladí lidé, jejich osudy se propojí a vzniká mezi nimi silné pouto, které, jak se zdá, nemůže nic zničit ani v dobách poválečného nadšení, kdy se každý ubírá jiným směrem. Joe klade svoji práci na první místo, jeho vášeň pro létání a s ním spojené otevření nových technických obzorů je nepřekonatelná a on stále uniká před manželstvím. Přesto se vždy pokorně a s láskou vrací ke své milované Kate. Ta ale touží po dětech a normální rodině. Přání se jí skutečně splní, avšak… bez Joea. Spojení dvou nevšedních osobností se tak zdá být nenávratně ztraceno.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Lone Eagle , 2001

veronika9761
09.06.2020 4 z 5

Uz sem zapomnela, jak dovede byt steelova melodramaticka. Ale co, cetlo se to dobre, proc ne.

maha75
12.07.2019 4 z 5

Červenou knihovnu nečtu, raději si vybírám knihy, které mi něco dají. Ale tento příběh se mi prostě líbil :-)

klara1550
22.09.2018

Málokdy odkládám knihu, ale tohle jsem nedala. Skončila jsem na straně 57. Způsob vyprávění pro mě byl takový otravný, nic se tam nedělo, povrchní, pořád dokola, klišé snad na každé stránce.

Linda007
30.09.2017 4 z 5

Moje první kniha od autorky. Četlo se to dobře, bylo to poutavé. Musím říct, že toho chlapa bych zabila ... Jeho chování je neuvěřitelně sobecké. Kate mi přišla, až hloupá, co všechno si nechala líbit. Trochu mi vadilo, jak se v každé kapitole stále dokola popisovalo, jak je Kate nádherná. 4* za dobrou čtivost. Ráda si od autorky přečtu něco dalšího.

Pavouček2
23.08.2017 5 z 5

Tento příběh mě chytl a bavil od začátku. Ke konci jsem ale to jeho chování nechápala....každý touží po lásce a on měl obojí, ji i milovanou práci a ke všemu s jejím pochopením, tak mi to moc hlava nebere...takže ten konec mi přišel moc utaženej, nereálnej. Ale jinak skvělé čtení :-)

Phewell
10.08.2017 3 z 5

Začátky Kate a Joea mě bavily moc. Ale to následné intrikování, lhaní a puberťácké egoistické chování mě odpudilo. Věřím, že v tehdejší době ( i dnes) takové osudy lidé prožívali, ale i přes tehdejší úzkoprsou společnost věřím, že se hrdinové mohli vždy zachovat lidštěji a používat mozek namísto rozmnožovací soustavy.

blanickaa1
15.05.2016 4 z 5

Příběh sám o sobě špatný nebyl. Horší už to pro mně bylo s hlavní hrdinkou. Po celou dobu jsem se nezbavila averze vůči této postavě, rozmazlená, sobecká holčička. Ještě hůře jsem nesla Joea. Arogantní, sebestředný floutek, kterému záleželo jen na sobě a letadlech. Takže ano, dobře jim tak, za život jaký ti dva spolu prožili.

adelinka
04.01.2016 4 z 5

aj sa mi tieto steelovky začínajú celkom páčiť. Na oddych dobré, aj keď zrovna v tejto knihe ma dosť rozčuľovala povaha hlavných hrdinov. Aj keď som ich celkom chápala, aj tak ma to sem tam vyviedlo z miery, čo vlastne chcú....ako oddychovka dobrá....

Danielle Steel
americká, 1947