petulik330

Šifra mistra LeonardaŠifra mistra LeonardaDan Brown

Tohoto aoutora mám velice ráda. Jeho knihy obsahují vše co se mi líbí: hádanky, hledání v minulosti a tajemno,tajné spolky a podobně.
Tato kniha se ni četla pomalu sama. Od první stránky jsem se od ní nedokázala odtrhnou jakmě příběch profesora Langdona a Sofi zaujal.
Konec je podle mě naprosto perfektní.

Konečná diagnózaKonečná diagnózaArthur Hailey

Opět perfektně propracovaný román od skvělého autora. Pan Hailey napsal knihu, kterou si ráda přečtu i pětkrát a nebude mi to vadit.
Na této knize se mi líbilo, jak se osudy hlavních hrdinů propojují a proplétají. At´se jedná o hlavního patologa, jeho nového kolegy či laboranty.
Autor opět ukázal, že ví o čem píše. Málo který dnešní autor se připravuje na knihu jakopan Haily.

26.05.2020

Já jsem smrtJá jsem smrtChris Carter

Další s děsivé knihy o sériovém vrahovi který řádí v Los Angeles.
Tentokrát se detektivové Robert a Carsia vydávají po stopách brutálního vraha, který si s nimi hraje na kočku a myš.
Odhalení vraha bylo pro mě naprosté překvapení. Ani v nejmenším jsem to nečekala. Po vysvětlení důvodu, proč vraždy páchal se ani moc nedivim. Policie o FBI vraha zklamala a teď se snaží o to, aby ho odhalili. Nakonec se to podaří, ale několika lidí to bude stát život.
Kniha je opět velice napínavá, nechybí jí brutalita, jak jsme u toho autora zvyklí a také plno hádanek, které mají pomoci odhalit vraha. Mě se to ale nepodařilo. Klobouk dolů kdo vraha odhalil než hlavní hrdina. Můžu jen doporučit. Jen to není pro slabší povahy.

Sběratel kostíSběratel kostíJeffery Deaver

Napínavý děj od samého začátku a pokračuje to po celou dobu. Kniha čtenáře napíná pachatelem, který nebude jen tak lechko k dopadení.
Je taky skvěle zvolený hlavní hrdina, který je upoután na lůžku a taky hlavní hrdinka,který je očima na místě činu hlavního hrdiny.

08.06.2020

PopravčíPopravčíChris Carter

(+ SPOILER) Třetí kniha od tohoto autora čo jsem četla a popravdě byla i na můj vkus dost krvavá a brutální.
Člověk až žasne, co dokážou způsobit děti a jejich šikana svým obětem. Byla jsem překvapená důvod váhovým důvodem proč tak brutálně vraždil své oběti.
Jako vždy byl Robert Hunter skvělý detektiv se skvělými instinkty. Přirovnala bych ho l novodobému Sherlocku Holmesovi.

HotelHotelArthur Hailey

Od samého začátku Vás děj vtáhne a autor vás pomalu provázícelým dějem tak, že máte někdy pocit, jako byste tam byli.
Knihy od Arthura Haileyho mám opravdu velimí ráda, protože každáje velmi propracovaná.

26.05.2020

Tři mušketýři 1. dílTři mušketýři 1. dílAlexandre Dumas, st.

Výborná knižní klasika. Kdo by neznal tyto slavné mužketýry a jejich heslo 'jeden za všechny a všichni za jednoho¨.

Sběratel kostíSběratel kostíJeffery Deaver

GeRaltzRivie01: neberu to tvůj názor na tuto knihu, ale nelíbí se mi jak nazývaš hlavního hrdinu. I když jde jen o fiktivní postavu, můžeš o něm mluvit slušně.
Je mnoho skutečných lidí, kteří jsou na tom stejně nebo podobně a nejsou to žádní kriplové ale lidé co měli prostě smůlu a stal se jím úraz. Tak prosím trochu úcty.

28.11.2020

Tatér z OsvětimiTatér z OsvětimiHeather Morris

kniha se mi velice líbil. Dokonce i babičce se líbil kousek co jsem ji četla tak po mě chtěla koupit audionkihu protože nevidí.
Moc poučná a taky smutná. Párkrát jsem si i pobrečela.

20.05.2020

Záhada hlavolamuZáhada hlavolamuJaroslav Foglar

K této knize jsem se dostala až vedvaceti, ale i tak mě dostala. Líbila se mi ta atmosféra a to, jak klub Rychlách šípů drželi spolu. To si ještě děcka uměli hrát. Ne jak dneska jen samé mobili, PC nebo tablety.

11.06.2020

Schody do nebeSchody do nebeLenka Lanczová

na škole jsem si tuto knihu zamilovala. V něčem mi Žaneta připomínala mě samotnou. I po dlouhých osmi letech a dvou dětech si tuto knihu i ty ostatní od paní Lanczové ráda přečtu.
Někde hluboko v duši jsem asi jěště mladá a naivní dívka kterou jsem bývala

ChirurgChirurgTess Gerritsen

Dobrý příběch i skvělé hlavní postavy. Líbilo se mi, jak autorka popisuje to, jak musí Jane neustále někomu něco dokazovat jen proto, že je žena.

08.06.2020

Zimní nadějeZimní nadějeLisa Kleypas

Moje nejoblíbenější kniha s této série. Mladá a stydlivá dívka je nucena se provdat za hejska jen proto, aby jo rodina neprovdala proti její vůli za odporného a hrabiveho bratrance který jde jen po jejím jmění.
Postupem času se manželé sbližují a zjišťují že jim na sobě začíná záležet. Jako vždy nás čeká šťastný konec.

Dvojitý křížDvojitý křížChris Carter

Kniha mě zaujala hned od první strany. Příběh byl velice dobře čitelný a velice napínavý.

DrakulaDrakulaBram Stoker

Kniha mě vtáhla do děje tak, že jsem někdy měla pocit, že vidím před očima to, co autor popisoval.
Co se mi má knize líbilo bylo to, že byly pasáže napsané jako deníky hlavních postav. Doktor Wan Helsing byla svérázná postava, která vzala od začátku svého působení v knize vedení dalších činů.

Šifra mistra LeonardaŠifra mistra LeonardaDan Brown

[knihojed]
knihojed. možná je to za vlasy přitažené, ale ani to neubírá lnize na přitažlovosti. Mě osobně se líbí líčení krista v knize než to jaK TAM TO PŘEDKLADAJÍ V KOSTELECH A POD.

23.11.2020

Eva tropí hloupostiEva tropí hloupostiF. Vavřincová (pseudonym)

Knihu jsem četla základní škole, kdy jsem ji dostala po té co se rušila tamnějším knihovna.
Eva mi byla velice sympaticka svým nezkrotným duchem. U této knihy jsem si uvědomila, že všechny generace jsou stejne. Pokaždé skouzime, kam až můžeme zajít.
Musím uznat, že i filmové spravování se velice povedl.

Chlapec v pruhovaném pyžamuChlapec v pruhovaném pyžamuJohn Boyne

nejprve jsem viděla film a pak jsem jsem četla knihu a ani jedno mě bohužel moc nenadchlo. Může to být tím, že toto téma nemám moc ráda. Ale i tak se mi kniha zdála přehnaná. Jak ti již někdo napsal,zdá se to nereálné. Je spoustu skvělých knih na toto téma, ale tato mezi ně rozhodně nepatří.

DvojčeDvojčeTess Gerritsen

Skvěle napsaný příběch při kterém mě místy mrazilo. S napětím jsem čekala jak pčíběch dopadne. Konec mě velice překvapil.

23.05.2020

Krkonošská pohádkaKrkonošská pohádkaBožena Šimková

Naprostá česká klasika. Kdo by tento večerníček neznal.
Knihu jsem četla cca před 17 lety a nedávno jsem se k k ní vrátila s mými dětmi. Kniha se mi líbila stejně jako tenkrát. Možná proto, že zlo vždy prohrálo s dobrém. Šaty konkrétně s Krakonošem.

Božské zloBožské zloNora Roberts

Pro mě naprosto skvěle napsaná kniha, která mě od začátku do samotného konce držela v napětí.
Patří mezi ty knihy, které se vám nechce odkládat.

31.12.2020

NevěstaNevěstaJulie Garwood

Skotský zeman Alec je ničen vybrat si anglickou manželku a proto se vydává na cestu do Anglie. Když dorazí nám místo potká krásnou dívku, která se stane jeho manželkou. To jeďte netušil, že ho manželka nebude poslouchat na slovo s také to, že mu nastanou časy kdy. Se mu život obrátí vzhůru nohama

OznačenáOznačenáKristin Cast

Knihu jsem poprvé četla cca před šesti lety a znovu jsem se k ní a celé sérii vrátila asi před půl rokem.
Kniha i celá série se mi líbila, protože je na upíry nahlíženo úplně jinak než v jiných knihách co jsem zatím četla. Čerstvé označena mláďata mají svou školu, kde studují jkao normální děti a dospívající. Zoe je sympatická od samého začátku. I když to neměla doma snadné, byla vždy hodná. Hlavně se mi líbil její vztah s babičkou, která ji učila jejich tradicím. Pro dočtení jsem se těšila na to, jak bude Zoin osud ve škole noci pokračovat.

LetištěLetištěArthur Hailey

tato kniha byla mezi prvními co jsem od tohoto autora četla. Na této knize se mi líbilo to, je jak popisuje starosti pozemního persomálu na letišti, ale i pilotů a ostatních lidí ve vzduchu.
Na zemi bojují s přírodou a ve vzuchu s šílencem, co odpílil bombu. skvěle skloubená kniha která ukazuje obě skupiny které se musí spojit, aby lidé v letadle mohli přistát.

Případy Sherlocka HolmesePřípady Sherlocka HolmeseArthur Conan Doyle

Každá povídka s tímto geniálním mužem stojí za přečtení.

TanečníkTanečníkJeffery Deaver

Další případ geniálního detektiva Lincolna a krásné Amelie.
Jak je u pana Deaver a zvykem příběh byl komplikovaný a zamotaný od samého začátku. Tentokrát to bylo i trochu osobní, protože Lincoln se s tanečník již jednou setkal a toto setkání nedopadlo dobře pro jednoho s jeho lidí.
Měla jsem pocit, že jsem v samém dějí knihy a můžu děj sledoval jako v televizi. Tak byla kniha dobře napsaná podle mého názoru.
Jak je zvykem byl pachatel velmi překvapivý a rozhodně jsem to nečekala. Můžu doporučit.

Sochař smrtiSochař smrtiChris Carter

Další kniha o dvojici detektivů, kteří řeší ty nejhorší případy s nejhorších.
Tentokrát jim pachatele nechá na místě činu sochu, kterému vrhá stínový obrázek. Ten vypráví vrahův příběh.
I tentokrát mě kniha nezklamala a jako vždy jsem byla překvapená rozuzlením případu a odhalením vraha. Jak jsme u pana Calrera zvyklí, obsahovala kniha dost brutálních popisů vražd, až se člověk musí divit, kde na takovéto nápady autor chodí. Kniha byla podle mě dobrá, ale dám si na čas od autorových knih pauzu. Žaludek ani mysl to už nezvládá.

IkonaIkonaFrederick Forsyth

začátek nihy se mi zdál trochu nezáživný a zbytečně zdlouhavý. Časem se mi kniha líbila mnohém více.

29.05.2020

Dáma z divočinyDáma z divočinyJulie Garwood

Kniha mě od první strany vtáhla do děje tak moc, že se mi kniha ano nechtěla dát z ruky tak jsem ji dočetla na jeden zátah během jednoho dne.
Hlavní hrdinka, která byla vychovávána indiány se vrací zpět do Anglie, kde způsobí poprask svým chováním.

Třetí dvojčeTřetí dvojčeKen Follett

Super kniha. Velice se mi líbilo rozplétání příběhu. Z dvojčat jich je několik a k tomu klony.

23.05.2020