Petruše90 Petruše90 komentáře u knih

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Jako vždy perfektní. Jeho knížky mě vždycky vtáhnou do děje a uznávám, že místy to bylo přetažené za vlasy, ale to je celý Langdon :) A už se těším na Inferno ;)

23.09.2013 5 z 5

In flagranti In flagranti Dana Emingerová

Mě se to líbilo, sice jsem měla hrozný zmatek v postavách, kdo a co, kdo a s kým... Takový životní zmatek a spíše bych řekla, že to jsou jenom strasti nevěrníků a ne slasti... Radši o tomhle číst vymyšlený příběh než si to doopravdy prožít. Ale jo, dobré :D

19.08.2013 4 z 5

Idioti 21. století Idioti 21. století Vesna Evans - Tvrtković

Všichni jsme vlastně Idioti... :) Kniha se čte velice dobře, žádné složité pasáže, vtipná a ironická.

02.08.2013 5 z 5

Dívka z nočních můr Dívka z nočních můr Kendare Blake

Ten konec mě naštval, Cas se za Annou honí celou dvojku a pak ji pustí... :D No nic, ale pěkné čtivo, opět vtipné pasáže a mělo to neustále probíhající děj. Dobré :)

01.08.2013 4 z 5

Anna krví oděná Anna krví oděná Kendare Blake

Ze začátku jsem měla pochybnosti, jestli knihu mám vůbec číst. Prostředí ze střední školy a náctiletí, to už jsem nějak vynechala, ale pak mě vtáhl děj, vtipné pasáže a neustále probíhající akce. Jako prima a už mám doma druhé pokračování :D :D Takže se nebáááát :)

15.07.2013 4 z 5

Žena v černém Žena v černém Susan Hill

Dobrá kniha, líbil se mi podrobný popis děje, prostředí. Prvky hororu tam byly určitě, ale člověk se bál spíše u toho filmu :D Typické prostředí anglického života :)

11.07.2013 4 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Taková duchovno nereálno filozofická pohádka. Já jsem si u ní docela odpočinula :)

27.06.2013 4 z 5

Zápisník smrti 6 Zápisník smrti 6 Cugumi Óba (p)

Super, co jiného :) Ale sakra, nějak se to natahuje a to napětí mě zníčí :D Těším se na další.

27.06.2013 5 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Skvěle napsaná knížka. Ze začátku jsem byla zmatená ze všech jmen, rodů atd. A i děj nebyl do půlky nic moc, ale potom začal postupně gradovat a byl čím dál tím více bohatý a napínavý. Těším se na druhou část :)

12.06.2013 5 z 5

Hitlerův houslista Hitlerův houslista Igal Shamir

Zajímavý příběh s hudební tématikou, líbila se mi :) Akorát konec byl trošku smutný. Jinak dobré čtení.

18.05.2013 4 z 5

Zápisník smrti 5 Zápisník smrti 5 Tsugumi Ohba

Jako další díly - super, napínavé. Ale sakra už, nedočkám se jak to dopadne!? :D :)

08.05.2013 5 z 5

Předčítač Předčítač Bernhard Schlink

Román napsaný v krátkých kapitolách s jednoduchým a jasným dějem. Moc se mi líbilo propojení filozofie a morálky, co je a co není správné!?; propojení historické události, která je stále živa s příběhem zamilovaného chlapce do starší ženy, trpícího chlapce kvůli ztrátě své milované, dospívajícího, studujícího, dospělého ''chlapečka'' a překvapivým závěrem.
Paráda, strhující! :) Zaslouží pět hvězdiček.

19.04.2013 5 z 5

Parazit Parazit Ruth Newman

Nejlepší detektivka jakou jsem kdy četla! Pustila jsem se do ní a viděla jsem první stránku a... najednou stránku poslední. Nemohla jsem se odtrhnout.
Jak se píše na obalu knížky: Co všechno se může skrývat ve zdánlivě normální mysli? - to úplně vystihuje celou knihu.

12.04.2013 5 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Klasika hororu :) Kniha napsaná ve formě deníků, to se mi moc líbilo - pěkně rozdělený děj, pocity postav. Na mě dlouhé dialogy. Postavy mi přišly až moc idealistické. Popis prostředí mě vztahoval do děje. Kniha měla celkem rychlý konec, čekala jsem od toho trošku více, nějakou akci, vzpouru nebo něco od strany hraběte Drákuly. Fantazie o upírech, pěkná :) Asi první zmínka o upírech vůbec, aspoň myslím.

09.04.2013 4 z 5

Quo vadis Quo vadis Henryk Sienkiewicz

Krásná knížka. Byla krásná příběhem lásky a plná víry, ale také krutovládou císaře Nera, který nechal padnout římskou společnost. Do protikladu se pak přidává hnutí prvních křesťanů. Historický román, který by měl být povinnou četbou každého z nás :)

01.04.2013 5 z 5

Sluneční bouře Sluneční bouře Åsa Larsson

Knížka se velmi dobře četla, děj se pomalu, ale jistě stupňuje. Příjemná detektivka, dobré postavy, krásně popsané prostředí :)

27.03.2013 4 z 5

Cizinec přichází Cizinec přichází Mika Waltari

Skvělá novela se špatným koncem. Ironie života, kde hlavní postava Cizinec by mohl být konečně šťastný s paní mámou a ono se to takhle pokazí. Dobře se četla :)

14.03.2013

Andělé v mých vlasech Andělé v mých vlasech Lorna Byrne

Krásný příběh, pozoruhodný život, ať už byl dobrý nebo špatný. Ke konci knihy mi ukápla i slza, když Joe umíral, to bylo tak procítěně napsané, jako kdyby to bylo včera.
Jinak z druhé strany pro mě bylo čtení knihy celkem problém, nevěřím na anděly a na Boha a když v jedné pasáži psala, že Boha viděla a dokonce se jí dotkl... Lorna to má fajn, že může anděly vidět a povídat si s nima :) Ale postupem času jsem si říkala, proč by ne, vždyť na tom něco je a je možné, že moje víra nebude teď až tak skeptická :)
Určitě si přečtu její další knihu :)

10.03.2013 4 z 5

Stmívání: grafický román. Díl 1 Stmívání: grafický román. Díl 1 Stephenie Meyer

Pro fandy ságy Stmívání úplně ideální, autorka tím vůbec nic nezkazila, ba dokonce tomu dala nový nádech, děj měl rychlý spád a ty kresby... Fakt nádherné :)

06.03.2013 5 z 5

Zápisník smrti 4 Zápisník smrti 4 Tsugumi Ohba

Prima, těším se na další část :)

26.02.2013 5 z 5