Petruna6 Petruna6 komentáře u knih

Dívky od svaté Magdalény Dívky od svaté Magdalény V. S. Alexander

Evropou se šíří strašák islamismu a přitom západní víra páchá daloko větší hrůzy. O to horší, že jsou skryté a není vhodné o nich mluvit. U téhle knížky stojí za to přečíst i doslov.
Nádherný román, kdyby nebyl postaven na skutečnosti. Možná me věřící budou kamenovat, ale každá vira v něco jineho, než v sebe sama, je zlo, které ubližuje spoustě lidem. Tento příběh je toho důkazem.
Doporučuji k přečtení.

08.12.2017

Všichni v komentářích se zmiňují o smrti, ale hlavní hrdina se setkává i s malou holčičkou Vivien - život. Krásná alegorie na smrt, život, přátelství. Podle mě, když se čte pozorně, má větší hloubku, než se na první pohled zdá. Za mě teda opravdu skvělá knížka.

10.02.2017 5 z 5

Nikdy o tom nemluv Nikdy o tom nemluv Kathy O’Beirne

Začala jsem knížkou Dívky od svaté Magdaleny, pak shlédla film Padlé dívky, který jen lehce naznačuje, co se v instituci dělo. Teď jsem dočetla tuhle knihu. Je to spíš reportáž, ale otřesná. Zvedáme hlas proti islámu a sami si neumíme zamést před vlastním prahem. Co k tomu říci, diky bohu, že jsme ateisticky národ a naši věřící nejsou tak praštění.
Určitě stojí za přečtení.

09.12.2017

Dívka, která psala na hedvábí Dívka, která psala na hedvábí Kelli Estes

Opravdu skvělá knížka. Stojí i za zamyšlení v současné době. Za sebe doporučuji.

22.11.2017

Hana Hana Alena Mornštajnová

Opravdu skvělá knížka. I tématem docela aktuální. Recenze nezklamaly.

19.11.2017

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Zajímavé pojetí vyprávění o nacismu a obyčejných lidech. Určitě doporučuji.

31.07.2017 5 z 5

Poslední anglická královna Poslední anglická královna Steve Robinson

Mě se líbila, takže si přečtu i první dva díly. Je fajn, že jednotlivé knihy nejsou na sebe vázané. Letní krimi s dávkou historie. Nelze srovnávat se Šifrou, ta byla se svým žánrem u nás k sehnání jako první a navíc v reáliích, které průměrný člověk zná ( obraz Poslední večeře Páně). Anglické dějiny jdou trošku mimo.
Musím souhlasit s Modrinou - elektronická verze se malinko nepovedla. Vím, že se to dá reklamovat, ale to zas není knížka u které by mě to trápilo.

31.07.2017 3 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Moje první setkání s původním Saturninem nic moc, neurazilo pobavilo, ale žádný trhák. Po zfilmování, kde měla režie šťastnou ruku i ve výběru hlavních představitelů, ziskala pro mě knížka jiný rozměr. Byl to herecký koncert. Tohle pokračování není špatné. Věřím tomu, že u spoustu hraje podvědomě svůj podíl jiné jméno autora. Nová postava strýce Františka II. je skvělá. Až na malé historické nepresnosti, ale které další generace nebude zkoumat, se knížka celkem povedla. Odpočinková knížka. A zavrhovat něco, jen z principu, že dotyčný je lum je hloupé. O spisovatelce Pottera si taky myslím svoje a přesto její knihy nejsou špatné.

06.12.2017

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Téma okopírované od Vraní dívky. Kdybych jí nečetla, tak bych byla ohodnotila jako zajímavý nápad. Četla jsem ji hlavně proto, že v televizi běží reklama - což mě upoutalo, neboť jsou reklamy na ledascos, ale upoutávky na knihy chybí. Hodnocení lepší střed. Neurazí.

13.11.2017

Advokátova dcera Advokátova dcera Anthony Franze

Taky knihu doporučuji, celkem čtivá a dobře zamotaná

14.08.2017 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Přijemná knížka. Určitě se hodí ke čtení při tomhle počasí. Na zimní sychravé počasí akorát.

11.12.2017

Ta druhá Ta druhá Michelle Adams

Určitě příjemné čtení na zimni večer. Celkem zajímavý námět, i když mám pocit, že jsem neco podobného četla, jen zasazene do jiné doby. Ale v tomhle období určitě neurazi.

10.12.2017

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Skvělá knížka, s překvapivým koncem a příjemně zamotané.

04.12.2017

Povídky na tělo Povídky na tělo Martina Formanová

Příjemné čtení ke sledování televize. Příjemné nenáročné.

28.10.2017