petrucha86 petrucha86 komentáře u knih

Navždy Provence! Navždy Provence! Peter Mayle

Jediným minusem všech jeho knih je ten, že mám při jejich čtení neustále hlad!

25.07.2019 5 z 5

Moje Pacifická hřebenovka Moje Pacifická hřebenovka Monika Benešová

Čtivá osobní zpověď, Monika je borec!

28.05.2019 5 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Nádherný dojemný příběh s nepopsatelnou atmosférou, navíc napsáno krásným jazykem. Dojímá mě stále, i když čtu po několikáté..

11.05.2019 5 z 5

Jeden den Jeden den David Nicholls

Knihu jsem si pořídila na základě shlédnutí filmu, který mě dostal. A kniha ho několikanásobně předčila! Věděla jsem, co bude následovat a jak to celé dopadne a i tak jsem se nemohla od čtení odtrhnout. Zakládám do knihovničky a tuším, že se k ní ještě někdy vrátím.

23.04.2019 5 z 5

Devadesát dnů za železnou oponou Devadesát dnů za železnou oponou Gabriel García Márquez

Zajímavý a originální pohled za železnou oponu a zároveň úplně jiný Marquez. Rozhodně doporučuji k přečtení!

10.04.2019 5 z 5

Pár nových myšlenek, ale většinou opakování toho samého již jinde řečeného znovu a znovu.

08.04.2019 3 z 5

Zloději zelených koní Zloději zelených koní Jiří Hájíček

Ač jsem se, jako v ostatních autorovo knihách, s hlavní postavou neztotožnila a spíš sem jí nechápala, než chápala (asi jsem spíš Karolína), jeho zápal hraničící s posedlostí byl fascinující. Příběh tak hezky plynul a i když jsme se nedočkali žádných větších zvratů ani dramatických momentů, rozhodně jsem se nenudila. Jednoznačně plný počet!
“...s tebou se krásně sní a lítá nad mraky a tak dál, ale život s tebou je k ničemu.”

03.03.2019 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Ideální dovolenkové čtení, četla bych dál a dál a dál :)

11.02.2019 5 z 5

Noc v Lisabonu Noc v Lisabonu Erich Maria Remarque (p)

Co k tomu říci...další Remarque, který mě naprosto pohltil a jsem si jistá, že ne naposledy.

25.01.2019 5 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Přečteno na jeden zátah, o hodně lepší, než autorčina prvotina. Ač se v knize prolínalo několik dějových linek, přechody byly nenásilné a srozumitelné, téma současné linky velmi aktuální, doporučuji!

26.12.2018 5 z 5

Jak jsme v Teheránu četly Lolitu Jak jsme v Teheránu četly Lolitu Azar Nafisi

Skvělá kniha, víc k tomu říkat nemusím. Jen snad, že jsem dostala chuť se po letech vrátit k Lolitě a pokusit se na ní koukat tak, jak jí viděly autorčiny studentky.

26.11.2018 5 z 5

Mými vlastními slovy Mými vlastními slovy Jeho Svatost Dalajlama XIV. (p)

Každý, kdo už se rozhodl tuto knihu číst, si z ní určitě alespoň něco odnese. Někdo méně, jiný více, ale podnětů k zamyšlení je v ní mnoho.

20.11.2018 5 z 5

Honba za Cézannem Honba za Cézannem Peter Mayle

Skvělá dovolenková oddechovka!

12.11.2018 5 z 5

Jóga nejen pro holky Jóga nejen pro holky Rachel Brathen

V době podzimního splínu mě čtení doplněné nádhernými fotkami hezky pozitivně naladilo, doporučuji jogínům i ne-jogínům, jen tak, pro lepší náladu.

18.10.2018 5 z 5

Jonathan Livingston Racek Jonathan Livingston Racek Richard David Bach

S autorem se seznamuji, jedná se teprve o jeho druhou knihu, kterou jsem přečetla. Bohužel mé nadšení po přečtení Mostu přes navždy vystřídaly s Rackem spíš rozpaky. Od knihy jsem měla nejspíš moc velké očekávání, přečetla jsem ji za krátkou dobu, to ano, čte se dobře, ale žádný silnější dojem ve mě nezanechala. Nicméně i tak se těším na nějakého dalšího Bacha.

03.10.2018 3 z 5

Život podle Lucie Život podle Lucie Lucie van Koten

Autorčin blog jsem znala o to víc překvapenější jsem byla velmi osobní zpovědí, nikdy by mě nenapadlo čím si prošla, ti kdo knihu četli určitě vědí, kterou část mám na mysli. Krom mrazivějšich pasáží nechybí vtip, lehká ironie a sebeironie, kvůli kterým se na blog vracím. Děkuji a přeji hodně štěstí!

30.09.2018 5 z 5

Lekce jógy Lekce jógy André Van Lysebeth

Pro Lysbetha mám slabost a proto ani tuto jeho knihu nemohu hodnotit jinak, než pěti hvězdičkami. Opět velmi užitečný a srozumitelný průvodce jógovým světem.

26.09.2018 5 z 5

Čakry - kompletní průvodce Čakry - kompletní průvodce Ambika Wauters

Vše velmi jednoduše a čtivě vysvětleno, doporučuji pro ty, kteří se chtějí o čakrách něco dozvědět a prozatím neví nic :) Plus musím pochválit i ilustrace a celkové zpracování!

27.08.2018 5 z 5

Běž a nepřestávej! Evangelium pohybu Běž a nepřestávej! Evangelium pohybu Miloš Škorpil

Nic úplně nového jsem se nedozvěděla, ale je to takové lehce čitelné motivační čtení. Doporučuji pro ty, co se k běhu ne a ne dokopat.

21.08.2018 4 z 5

Naprosto skvělá kniha! Výborné zpracování, jasně kladené dotazy, zajímavé příběhy. Ač každý osud má co do sebe, můj obdiv patří dvěma tázaným ženám, které tam jsou jednoduše proto, že chtěly.

27.06.2018 5 z 5